Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

to je razlog da chovek ne kupi duplu?

glupa ti logika

 

U glupom pravcu idu tvoje misli. Covek je nabrojao bendove u kojima nema duple. On ce da kupi pedalu ako mu treba, ako ima kesha i interesovanja. Ja je nemam, ali cu da se potrudim da je do kraja godine kupim. Nemam nista protiv duple, posebno ako se koristi na pravi nacin i bez mrljanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto vec rekoh, ako ti treba imaces je, ako ti ne treba, neces (mada ima onih kojima ne treba, a imaju je, ali to je druga prica).

I glupo je prozivati nekoga, tipa "ti ovo ne znas da odsviras, a ja znam".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome da ako želiš da sviraš duplu ili neparne ritmove ili Dream Theater(koji svi skidate) ili šta već, moraš prvo da naučiš da držiš palicu pravilno, pa zatim da udaraš bubanj pravilno, pa zatim da sviraš osnovne ritmove veoma, veoma dugo, pa tek onda da razmišljaš o duploj ili da li da sviraš ovu ili onu činelu, a ne klinac počeo juče da svira i pita koju duplu da kupi, to je smešno. Svaki put mislim da ću ovde da pročitam nešto pametno, kad ono samo pričate o duplim pedalama. Ne mislim ništa loše, a oni kojima smetaju moji komentari znam i zašto im smetaju..2 fuckin bad!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nit slusam DT, nit ih skidam. Jednostavno ih ne volim.

Evo, meni je smetao tvoj komentar. Iz prostog razloga sto je glupo govoriti ljudima "ti ovo ne znas, a ja znam". Otkud ti znas sta bilo ko od nas zna ili ne zna? A cak i da znas, glupo je. Bolje je dati nekom savet kako da nauci, ako vec ne zna, nego se proseravati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nijednom nisam rekao "ja znam"! NIJEDNOM! (ono što sam rekao da mi se nikada nije desilo da mi pukne činela je činjenica i ne smatram da je to uobičajena pojava, osim ako ne sviraš čekićem :bigblue: )Ja, kao i svi vi, imam još puno da ga gulim da bih rekao "ja znam", ali zato neću nikad reći nekome ko je juče počeo da svira, kako najlakše da nauči da prži duplu, već kako da nauči osnovne stvari. Kapiraš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest jelenica

zdravo!

ja sam ovde nova...

imam jedno pitanjce na koja se nadam da cu dobiti odg... :smile:

zelim da sviram bubnjeve vec duze vreme i kako bih od neceg pocela, upisala sam muzicku skolu u kojoj sad sviram dobos...

samo jednom sam sela za bubnjeve i naravno jako mi se dopalo, ali problem je sto nemam ni prostor za bubnjeve, a ni para trenutno...

posto ima jos nekoliko godina do zavrsetka muzicke skole, volela bih da ranije stignem do bubnjeva...

da li znate mozda za privatnu skolu (ili nesto tako) u kojoj bih odmah pocela sa sviranjem bubnjeva...?

Edited by jelenica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali si rekao "mogu da se kladim da pola vas ne zna...", sto je na neki nacin trebalo da znaci da ti znas.

 

Ako me neko pita za savet u vezi duple, ja cu mu dati savet u vezi duple, sta ja ima kome da solim pamet za nesto za sta me nije pitao i na kraju krajeva, na osnovu cega ja mogu da znam da je taj neko juce poceo da svira? I na osnovu cega ti to znas?

 

Niko ovde nikome nije rekao da mora ili treba da svira duplu. Ljudi tako hoce i to je njihov izbor. Protiv toga nista ne mozes.

 

A sto se cinela tice kupi Paiste Brass 101 od 14", sviraj neku agresivniju muziku (glasniju) pa mi reci koliko ce ti dugo trajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da ti kazhem : meni je jedan bubnjar rekao da pre svega kupim duplu i da pochnem sa sviranjem duple i skidanja DT-a !! a kao drugo ja nisam mislio na duplu a tek pomislio da je kupim dok mi on nije rekao !! a to da li cu drzati palicu pravilno ili svirati duplu ili ako ne znam da odrzhim dvojku 30 sekundi nije tvoj problem...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

što bi iko počinjao da svira skidajući dt?

 

nije to hirurgija, pa da moraš svaki jebeni potez da izvedeš po knjizi

 

muzika je stvar koja ima milion rešenja do istog cilja, pa ako neko hoće i da piči neki grind ritam uz pesmu dreama, neka piči, kakvo skidanje i učenje prelaza napamet?

 

ok je da onaj kome se nešto dopadne, da to i nauči da odsvira - neki detalj, ceo takt, celu pesmu, ako baš želi, ali nije portnoy izmislio to, on kombinuje milion stvari koje je već čuo i propustio kroz svoj 'kreativni filter', već decenijama se to razvija i nema kraja, zato i jeste zanimljivo

 

uostalom kako neko da oseti pesmu, ako je svira napamet k'o robot???

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam onaj kome se dopada to pa volim da skinem i tako pokupim mnogo dobrih caka... a za skidanje si potpuno u pravu ali meni tako nije zanimljivo ALI MENI !!!

za sve ovo drugo si u pravu

pa slusas je nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo!

ja sam ovde nova...

imam jedno pitanjce na koja se nadam da cu dobiti odg... :smile:

zelim da sviram bubnjeve vec duze vreme i kako bih od neceg pocela, upisala sam muzicku skolu u kojoj sad sviram dobos...

samo jednom sam sela za bubnjeve i naravno jako mi se dopalo, ali problem je sto nemam ni prostor za bubnjeve, a ni para trenutno...

posto ima jos nekoliko godina do zavrsetka muzicke skole, volela bih da ranije stignem do bubnjeva...

da li znate mozda za privatnu skolu (ili nesto tako) u kojoj bih odmah pocela sa sviranjem bubnjeva...?

Ima vise bubnjara po Beogradu koji drze casove, ali licno ne znam ni jedan broj. Mislim, mada nisam siguran, da Dave GROHL sa ovog foruma drzi casove. U svakom slucaju, mozes da se raspitas u muzickoj, sigurno mogu da te dovedu u kontakt s nekim.

A mozes i sama da pocnes da ucis, ne trebaju ti za to bubnjevi u kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustajem....vidimo se u drugom životu.

Nemoj da odustajes potpuno si u pravu slazem se sa tobom, to je trebao odavno neko da napise mislim svi nesto filozofiraju a niko ne zeli da krene pravim putem zasto jbg ne znam :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste vas dvojica na pravom putu? Ako jeste, lepo. Sta vas boli patka ako mi ostali nismo? Stvarno mi niste jasni. Otkud vi znate koliko dugo ko svira? Sta, nemate duple, pa vas smara razgovor o njima?

Ja sta ne znam, ne znam i to je moj problem, a ne vas.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

 

 

ljudi jel neko svirao nešto od angre, ono je babaroga, koji ritam na nothing to say sa holy land-a!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para dajes za taj dobos, ako nije tajna. Hteo sam i ja da pravim, ali mi treba samo drvo. Imam civije i jedan obruc. I sta podrazumevas pod tim zajebancijama?

 

Hvala Drobikuse,

evo nesto me nije bilo ovih dana. Tek sad sam video tvoj post.

Dobos ce da me izadje oko 500 jura jer mi tip radi po sredini jedan obruc od mahagonija ili tako neke zajebancij ekoja ce biti rezbarena sa nekim motivima i slicno. Mnogo velika i skupa zajebancija. E jesi nekad razmisljao da nabavis opremu i da napravis prvi domaci brend bubnjeva. Meni je to padalo na pamet ali posto uskoro idem preko da malo sljakam nista od toga (bar za sada, za posle videcemo).

Ako budes pravio svoj dobos sam (kao sto sam i ja planirao) dobro sve prouci. Stave ili segment, koje vrste drveta idu sa kojim lepkom, koji lepak kako rezonira, koji lepak i kako reaguje na vlagu i temperaturu. Bruka ziva kako je zajebano sve to spijiti. Zato i kosta toliko. Ovaj tip mi rece da ce da koristi 6 razlicitih vrsta lepaka (bem li ga zasto).

 

POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti jbg sviraj u Liturgiji do kraja zivota

Koliko ja znam, Drobikus ne svira u Liturgiji vec dobrih godinu dana, a verovatno sam upucen buduci da coveka znam od kad smo piskili u pesku. Inace, tesko da ti je on ogranicen na jedan pravac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, Drobikus ne svira u Liturgiji vec dobrih godinu dana, a verovatno sam upucen buduci da coveka znam od kad smo piskili u pesku. Inace, tesko da ti je on ogranicen na jedan pravac...
izvinjenje,ali brate sta god mu kazes on se ljuti :muzicar:Davide pusti coveka u pravu je :rockdevil: i pozdravi ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa samo hocemo da ti damo savet sam si rekao da je ovo mesto za savete,znas da bar pokusas da naucis ali ok ako neces ti jbg sviraj u Liturgiji do kraja zivota,nista lose nisam mislio samo mislim da ne treba biti ogranicen jednim pravcem,sve treba slusati i iz svakog pravca izvuci nesto pametno a siguran sam to od vas ovde malo ljudi radi u protivnom se ne bih pronalazili u nasim komentarima :pivopije: I sa o DW pedalama nemoj da raspravljate jer nema potrebe znate ono MERCEDES deset mesta praznih pa svi ostali :meshuggah:
Koliko ja znam, Drobikus ne svira u Liturgiji vec dobrih godinu dana, a verovatno sam upucen buduci da coveka znam od kad smo piskili u pesku. Inace, tesko da ti je on ogranicen na jedan pravac...
Eto Hudini ti je sve rekao. Nisam se ljutio, shvatam ja vasu poentu, samo moze to da se kaze i na lepsi nacin.E, da i uvek sam vise voleo BMW.
Hvala Drobikuse,evo nesto me nije bilo ovih dana. Tek sad sam video tvoj post.Dobos ce da me izadje oko 500 jura jer mi tip radi po sredini jedan obruc od mahagonija ili tako neke zajebancij ekoja ce biti rezbarena sa nekim motivima i slicno. Mnogo velika i skupa zajebancija. E jesi nekad razmisljao da nabavis opremu i da napravis prvi domaci brend bubnjeva. Meni je to padalo na pamet ali posto uskoro idem preko da malo sljakam nista od toga (bar za sada, za posle videcemo).Ako budes pravio svoj dobos sam (kao sto sam i ja planirao) dobro sve prouci. Stave ili segment, koje vrste drveta idu sa kojim lepkom, koji lepak kako rezonira, koji lepak i kako reaguje na vlagu i temperaturu. Bruka ziva kako je zajebano sve to spijiti. Zato i kosta toliko. Ovaj tip mi rece da ce da koristi 6 razlicitih vrsta lepaka (bem li ga zasto).POZZ
Ja sam mislio da uradim nesto iz jednog dela po mogucstvu od breze. Finansije me jebu, pa ne mogu nista toliko skupo. Mislio sam cak i da se igram malo sa rupama, da dobijem nesto glasniji dobos. Hteo sam da urdim velicini 14" x 4". Videcu. Mozda i odnesem ovaj moj kod auto limara da ga ispravi, ako uopste moze.A ne znam koliko ti je finansijski opravdan izlet u proizvodnju bubnjeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...