Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

da li ste razmishljali o pravljenju bakarnog dobosa ???

 

inace posto sam juce slavio rodj i drugar mi je kupio plasticne bubnjeve sa cinelom za 250 dinara :) pukla cinela danas a bas su hepi bunjevi od kartona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ste razmishljali o pravljenju bakarnog dobosa ???

 

bakar je ODLICHAN materijal...

 

ja sam neshto razmishljao... u principu yamaha pravi roy haynes signature od bakra (koji mi se mnogo svidja), a oduvek sam gotivio kako rade wood hoops, i neshto tripujem da bi ta kombinacija bila prezajebana... roy haynes 14x5 bakar sa drvenim obrucima... samo kad bi imao, tipa, soma evra da ulozim u ovaj eksperiment bio bi jako srecan... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao istu ideju ali samo pitam se da li od rim-shota ostaju tragovi na drvenom obrucu ???? i koliko novaca su ti wood hoops ??? nesto mi zuji u dobosu i sad sam skino obe plastike sve proverio i nigde nema lufta i opet vratim nastimam dobos i opet udarim tom i opet zuji :angry2: :angry2: ali to mi se desava samo kad udarim samo tom prvi a ovaj drugi nista ... da li imate ideju sta je problem ????

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto Hudini ti je sve rekao. Nisam se ljutio, shvatam ja vasu poentu, samo moze to da se kaze i na lepsi nacin.E, da i uvek sam vise voleo BMW.Ja sam mislio da uradim nesto iz jednog dela po mogucstvu od breze. Finansije me jebu, pa ne mogu nista toliko skupo. Mislio sam cak i da se igram malo sa rupama, da dobijem nesto glasniji dobos. Hteo sam da urdim velicini 14" x 4". Videcu. Mozda i odnesem ovaj moj kod auto limara da ga ispravi, ako uopste moze.A ne znam koliko ti je finansijski opravdan izlet u proizvodnju bubnjeva.

 

Drobikuse,

ako planiras da ga iradis iz jednog dela "moje saucesce". To ti je tek jebada do ludila. Fora je u tom sto nemozesda odseces jedan "panj" otprilike 14" pa da od njega napravis jer ce godovi drveta da ti idu vertikalno i posle jedno 6-7 meseci kad se drvo dobro rasuci pocece da se lista i da otpada (pitao sam). Moras da nadjes takvo panjce da ti godovi na gotovom dobosu budu horizontalno ako me razumes, znam da je malo bezveze objasnjeno al to ti je sto ti je. Ja cu videti da mi lik mozda uradi jos jedan dobos bez zajebancija (preteranih) pa da probam da ga utapim na ebay-u. Ali vreme je ogranicavajuci faktor.

 

 

Pitanje za mase.

Sta mislite o ROLAND V drum TD-20K.

Idem preko pa ce mi trebati nesto za vezbu. Navodno je j..ac keve. Jel ima neko iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drobikuse,

ako planiras da ga iradis iz jednog dela "moje saucesce". To ti je tek jebada do ludila. Fora je u tom sto nemozesda odseces jedan "panj" otprilike 14" pa da od njega napravis jer ce godovi drveta da ti idu vertikalno i posle jedno 6-7 meseci kad se drvo dobro rasuci pocece da se lista i da otpada (pitao sam). Moras da nadjes takvo panjce da ti godovi na gotovom dobosu budu horizontalno ako me razumes, znam da je malo bezveze objasnjeno al to ti je sto ti je. Ja cu videti da mi lik mozda uradi jos jedan dobos bez zajebancija (preteranih) pa da probam da ga utapim na ebay-u. Ali vreme je ogranicavajuci faktor.

 

Svaka cast, ali moram priznati da ja nisam fan te home made productions. OK, mozda vas interesuje i uzbudjuje da pravite sami dobos, stalke, cinele, rampe, stolice, mozda je to nacin na koji mozete iskazati svoju kreativnost. Nemam nista protiv toga, ako je vama cool i meni je, ali moja filozofija se zasniva na tome da skupim pare na sve moguce nacine, da izaberem ono sto mislim da mi odgovara i da kupim. Ne verujem da sam ja ili bilo ko drugi u stanju da napravi nesto bolje od fabrike u kojoj rade na hiljade ljudi decenijama unazad i u istrazivackim centrima i u proizvodnim pogonima - masine i radnici koji su citav zivot specijalizovali samo za te potrebe. Mislim da bi se vise namucio i iznervirao i potrosio dane i dane i milijarde neurona, a pitanje je sta bi dobio na kraju kao finalni proizvod. Ova prica mi je karakteristicnija za gitariste i bassiste koji prave svoja pojacala, pedale, kutije po shemama koje skinu sa neta... No, iz mog iskustva, ta home made roba nikad nije ni prineti fabricki uradjenim proizvodima, ni po zvuku, ni po opsegu mogucnosti, ni po trajnosti i na kraju krajeva ni dizajnerski. No, ne zelim nikoga da sputavam, samo napred!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

omg kako to da sredim??? kakvi federi ?? izvini ako nisam skontao posto nisam poznavalac takvih stvari

lol :D

 

sta su to free-floating dobosi ???

Federi ili snar (sner), kako li ih vec ko zove. Oni ti zuje. Mozes i da pokusas da stavic parce papira ispod njih (naravno ne celom duzinom).

A za free floating dobose pogledaj na Pearlovom sajtu, mrzi me da ti objasnjavam.

 

ljudi. hteo bih da kupim stalak za doboš i stolicu, dajte neki savet

To si mogao i licno da pitas, a ne preko foruma. :)

Sva zavisi od toga koliko hoces para da potrosis. Sto se stalka tice, mislim da je ovaj neprejeban. Pearl S2000. Mislim da je u Noti bio oko 11000-12000 din. Mada, stalak za dobos i nije toliko vazan hardver pa mozes uzeti i jeftiniji.

 

s2000_lrg.jpg

 

Sto se stolice tice, vec sam ti rekao. Bilo sta iz top klase i neces se pokajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drobikuse,

ako planiras da ga iradis iz jednog dela "moje saucesce". To ti je tek jebada do ludila. Fora je u tom sto nemozesda odseces jedan "panj" otprilike 14" pa da od njega napravis jer ce godovi drveta da ti idu vertikalno i posle jedno 6-7 meseci kad se drvo dobro rasuci pocece da se lista i da otpada (pitao sam). Moras da nadjes takvo panjce da ti godovi na gotovom dobosu budu horizontalno ako me razumes, znam da je malo bezveze objasnjeno al to ti je sto ti je. Ja cu videti da mi lik mozda uradi jos jedan dobos bez zajebancija (preteranih) pa da probam da ga utapim na ebay-u. Ali vreme je ogranicavajuci faktor.

Pitanje za mase.

Sta mislite o ROLAND V drum TD-20K.

Idem preko pa ce mi trebati nesto za vezbu. Navodno je j..ac keve. Jel ima neko iskustva?

Vidis, to nisam znao. Onda kod auto limara. :) Inace, proslo leto sam napravio sebi elektronac. Samo se raspao. :) Trebao sam malo cvrsce da ga sklepam.

 

Svaka cast, ali moram priznati da ja nisam fan te home made productions. OK, mozda vas interesuje i uzbudjuje da pravite sami dobos, stalke, cinele, rampe, stolice, mozda je to nacin na koji mozete iskazati svoju kreativnost. Nemam nista protiv toga, ako je vama cool i meni je, ali moja filozofija se zasniva na tome da skupim pare na sve moguce nacine, da izaberem ono sto mislim da mi odgovara i da kupim. Ne verujem da sam ja ili bilo ko drugi u stanju da napravi nesto bolje od fabrike u kojoj rade na hiljade ljudi decenijama unazad i u istrazivackim centrima i u proizvodnim pogonima - masine i radnici koji su citav zivot specijalizovali samo za te potrebe. Mislim da bi se vise namucio i iznervirao i potrosio dane i dane i milijarde neurona, a pitanje je sta bi dobio na kraju kao finalni proizvod. Ova prica mi je karakteristicnija za gitariste i bassiste koji prave svoja pojacala, pedale, kutije po shemama koje skinu sa neta... No, iz mog iskustva, ta home made roba nikad nije ni prineti fabricki uradjenim proizvodima, ni po zvuku, ni po opsegu mogucnosti, ni po trajnosti i na kraju krajeva ni dizajnerski. No, ne zelim nikoga da sputavam, samo napred!

 

:pivopije:

Ma ni ne mislim da je home made bolje, ali sam razbio jedan dobos i ne vuce mi se dobos stalno sa sobom na probe, a nemam kesa da kupim nov. Mada sto se nekog jednostavnijeg hardvera tice, home made varijante mogu biti isto funkcionalne kao i fabricke s tim sto su mnogo jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni ja ne mislim da cu ja napraviti dobos ili bilo sta bolje od ljudi koji su se specijalizovali za to...

 

grofe: zuji meni i snar(sner) kak osh ali ima jos nesto sto zuji mada sada sam malo dotegao plastiku za dobos i jako se malo cuje ali mi se pokvario zvuk toma :(

 

Roy Haynes ima novi dobos jer ja u katalogu imam samo sa steel hoops ili kako vec... ???

 

'fala :)

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

neko je spominjao neke cifre za dw 5002 - 400€ je u ritam centru

dw 9000 - 600€

 

ja sam našao paklenu stolicu za 150€ - dw,sa naslonom

i stalak za doboš za 80, samo mislim da će kupovina da sačeka

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis da isecem staru kozu ???

 

Pa to. Ako imas staru kozu (moze i puknuta, sjebana) 14" (ili vecu), iseces prsten sirine 1,5 - 2 cm i to ti je to. Ako je dvoslojna koza, odvoji slojeve, dovoljan ti je samo jedan sloj (a i ne moras).

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...