Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

bakar je ODLICHAN materijal...

 

ja sam neshto razmishljao... u principu yamaha pravi roy haynes signature od bakra (koji mi se mnogo svidja), a oduvek sam gotivio kako rade wood hoops, i neshto tripujem da bi ta kombinacija bila prezajebana... roy haynes 14x5 bakar sa drvenim obrucima... samo kad bi imao, tipa, soma evra da ulozim u ovaj eksperiment bio bi jako srecan... :(

A bakarni dobos sa bakarnim ili bronzanim obrucima? Pa kad puknes rimshot, a rezonancija probije do poda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, ali moram priznati da ja nisam fan te home made productions. OK, mozda vas interesuje i uzbudjuje da pravite sami dobos, stalke, cinele, rampe, stolice, mozda je to nacin na koji mozete iskazati svoju kreativnost. Nemam nista protiv toga, ako je vama cool i meni je, ali moja filozofija se zasniva na tome da skupim pare na sve moguce nacine, da izaberem ono sto mislim da mi odgovara i da kupim. Ne verujem da sam ja ili bilo ko drugi u stanju da napravi nesto bolje od fabrike u kojoj rade na hiljade ljudi decenijama unazad i u istrazivackim centrima i u proizvodnim pogonima - masine i radnici koji su citav zivot specijalizovali samo za te potrebe. Mislim da bi se vise namucio i iznervirao i potrosio dane i dane i milijarde neurona, a pitanje je sta bi dobio na kraju kao finalni proizvod. Ova prica mi je karakteristicnija za gitariste i bassiste koji prave svoja pojacala, pedale, kutije po shemama koje skinu sa neta... No, iz mog iskustva, ta home made roba nikad nije ni prineti fabricki uradjenim proizvodima, ni po zvuku, ni po opsegu mogucnosti, ni po trajnosti i na kraju krajeva ni dizajnerski. No, ne zelim nikoga da sputavam, samo napred!

 

:pivopije:

 

Totalno se slazem sa tobom kad je u pitanju hardver i plywood shell konstrukcija u pitanju. Imaju specijalno razvijene lepkove koji se stezu na istu konzistentnost drveta i ostala s..nja. Ali su u pitanju uniform, segment i stave konstrukcije ne. Naime ove tri vrste konstrukcije rezonantnih kutija bilo dobosa bilo tomtomova ili basa se i dalje rade na jednostavnim masinama kao sto je strug, znaci nema specijalizovanih masincina i presa itd. I sto je najbolje i dalje koriste tutkalo kao vezivno sredstvo (kao zbog nekog prenosa vibracija izmedju tih drvenih blokova i neke interferencije ili slicno. sve u svemu nisam ga razumeo ni 2%, ali... tutkalo).

POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bakar je prilicno elastican.

Ne! Bakar nije ni krt ni elastican, vec je plastican, mekan, rastegljiv i koristi se kao dodatak legurama. Sta mislite na sta bi cinele zvucale i koja bi im trajnost bila da nema kalaja?!??! A ja koliko znam, prave se drveni i celicni dobosi, sa celicnim ili drvenim obrucima, ne verujem da vec neko ne bi napravio dobos od bakra da je to opravdano u smislu trajnosti i kvaliteta zvuka. Kazu da je npr onaj Larsov TAMA signature model dobosa toliko tezak, da se jedva dize sa stalka... mada zvuci ko kanta na St Anger.

 

nevermind...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mere da secem staru kozu jer treba da stavim na neki krsh bubanj ali ako se to ne desi onda cu da secem ko lud :)

 

za drveni dobos ima dosta... preferencija :D lol kao sto je evil rekao treba lepak poseban ......

 

da li je neko bio u liri i da li tamo uopste drze pearl a ako drze da li je neko video elimanotr stalak za kontru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte, nasao sam duplu pedalu Gibraltar 9611 i prodavac mi rece da je ona u klasi Iron Cobra, to valjda znaci da je kvalitetna, da li je neko imao iskustva sa njom ili zna nesto vise o njoj, da li da je uzimam ili ne :confused: !?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se ponovio... stalak je.. mamu kolko je dobar al sam dao 19000 za njega :) tezak je ko slon... al sam

bolestan i nemam volju za sviranjem :(

Za jedan stalak? =]

Koji,kakav?

Ja malo vishe novaca od toga dao,ali za celu rampu [koja mi dodje kao 8 stalaka]

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte, nasao sam duplu pedalu Gibraltar 9611 i prodavac mi rece da je ona u klasi Iron Cobra, to valjda znaci da je kvalitetna, da li je neko imao iskustva sa njom ili zna nesto vise o njoj, da li da je uzimam ili ne :confused: !?

O, ne. Sad ce ovi jednopedalisti da se pojave i da *piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip* kako samo pricamo o duplim pedalama, a nemamo pojma da sviramo. :no:;)

 

Ne znam za pedalu, jako malo ljudi koristi Gibraltarove pedale. Znam samo da svi nasiroko hvale Gibraltarov hardver, tako da, sa strane kvalitete nemam sumnji. Jedino ne znam kako se ponasa u eksploataciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to uzima jedan bubnjar i mog sela a bas sam danas pricao sa njim i kaze da je sve sa clutch sistemom duplom i stalkom 750 eura... ali pazi neces se zajebati i ako uzmes pearl eliminator kao ni sa cobrom ili je mozda kobra bolja od pearla ili obrnuto ?? :)

da se ja pitam ja bih useo cobru H-950 jel se tako zove??

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne! Bakar nije ni krt ni elastican, vec je plastican, mekan, rastegljiv i koristi se kao dodatak legurama. Sta mislite na sta bi cinele zvucale i koja bi im trajnost bila da nema kalaja?!??! A ja koliko znam, prave se drveni i celicni dobosi, sa celicnim ili drvenim obrucima, ne verujem da vec neko ne bi napravio dobos od bakra da je to opravdano u smislu trajnosti i kvaliteta zvuka. Kazu da je npr onaj Larsov TAMA signature model dobosa toliko tezak, da se jedva dize sa stalka... mada zvuci ko kanta na St Anger.

 

nevermind...

Gled'o uzivo (dobro, nije uzivo ali snimak jesam) bakar-bakar kombinaciju, jebe keve kako zvuci :da:

Inace, dobosi se prave i od akrila, aluminijuma, ugljenicnih vlakana i drugih materijala.

 

Ljudi pomagajte, nasao sam duplu pedalu Gibraltar 9611 i prodavac mi rece da je ona u klasi Iron Cobra, to valjda znaci da je kvalitetna, da li je neko imao iskustva sa njom ili zna nesto vise o njoj, da li da je uzimam ili ne :confused: !?

To je Intruder, najvisa klasa Gibraltar pedala, tako da u principu jeste u klasi sa Iron Cobra, Eliminator, DW 5000 i slicnim pedalama. Ipak ostaje pitanje kako radi, kao sto rece Drobikus, malo ljudi svira Gibraltar pedale.

Najbolje je da probas tu i ostale pomenute pedale ako mozes, pa vidi da li je dovoljno dobra, ili da skupis jos stotinak evra za neku drugu.

 

USPUT DA PITAM,

da li neko zna gde u BGD-u da nadjem wuhan cinele?

Nema koliko znam, ali Stagg je skoro ista stvar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...