Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ljudi, može li sa ovim da se prži konkretno, cena mi deluje nekako džabe - 450. Dobija se i korg metronom, to je akcija neka u sky-u, kontam da ste upoznati.

 

Sonor F 507 Stage

 

Dajte neki opinion, nem prebijene džidže, ali ozbiljno se kanim da zajmim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam, ovaj forum je toliko govno da to nije normalno. Uvek pukne kad krenem da postujem.

Lik mi je ponudio samo tu od Iron Cobra pedala, ja ga pitao za druge on kaze nema, jbg !

 

A, gde ima da se kupe Iron Cobre u vecem izboru u BG-u ?

Pogledaj u Mix Musicu, ako nemaju na lageru, mogu da naruce. Nema potrebe da dajes 100 evra vise za nesto sto ne vredi toliko vise, plus sto taj hrom ne izgleda toliko lepo kao na slikama.

 

Ljudi, može li sa ovim da se prži konkretno, cena mi deluje nekako džabe - 450. Dobija se i korg metronom, to je akcija neka u sky-u, kontam da ste upoznati.

 

Sonor F 507 Stage

 

Dajte neki opinion, nem prebijene džidže, ali ozbiljno se kanim da zajmim...

Ja imam Force 505, samo studio verziju. Uzeo sam ga za 375 evra, bio neki popust. Razlika je izgleda samo u civijama. Moj je iz 2005-e, a taj je iz 2007-e. Za te pare neces naci bolji. Samo racunaj da ces morati odmah da ispljunes dodatnih 100 evra za nove plastike. Sa novim plastikama zvuci extra (naravno, u tom cenovnom rangu). Dobos mu je jedina mana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda vidi koja ti se vise svidja pa uzmi tu. Moguce da je pala cena hromiranoj. E, da, i pazi, sad je izasla nova verzija. Ima malih razlika u odnosu na prethodnu, ali su minorne, osim kod Rolling glide-a. Idi na Tamin sajt pa vidi, da ti sad ja ne pametujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, jbg... Nego nesto se razmisljam sad da uzmem Gibraltar 9611, kazu da je u rangu sa Iron Cobrom, a ima nizu cenu zbog toga sto nije veliko ime kao Iron Cobra. Sada stvarno ne znam sta cu, bas mi je glupo da dajem pare koje sam skupljao toliko samo na pedalu, za mene su to bas velike pare, al' ako se isplati ja cu dati, sta vi mislite ? Ili da uzmem DW 7000 ? Aj pomozite u odluci... :confused:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Force 505, samo studio verziju. Uzeo sam ga za 375 evra, bio neki popust. Razlika je izgleda samo u civijama. Moj je iz 2005-e, a taj je iz 2007-e. Za te pare neces naci bolji. Samo racunaj da ces morati odmah da ispljunes dodatnih 100 evra za nove plastike. Sa novim plastikama zvuci extra (naravno, u tom cenovnom rangu). Dobos mu je jedina mana.

 

Koje plastike preporučuješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Evansov covek. :bigblue: Na basu mi je EMAD 2, a na timpanima Genera G2 coated. Dobos sam razbio... Inace na basu sam imao i Remo PS3 i Pinstripe (i to neku staru, losu). EMAD je zvuci najbolje, pa Pinstripe, pa PS3. Po mom ukusu naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, jbg... Nego nesto se razmisljam sad da uzmem Gibraltar 9611, kazu da je u rangu sa Iron Cobrom, a ima nizu cenu zbog toga sto nije veliko ime kao Iron Cobra. Sada stvarno ne znam sta cu, bas mi je glupo da dajem pare koje sam skupljao toliko samo na pedalu, za mene su to bas velike pare, al' ako se isplati ja cu dati, sta vi mislite ? Ili da uzmem DW 7000 ? Aj pomozite u odluci... :confused:

 

Gibraltar nikad ne moze da bude u rangu sa Iron Cobrom. Ja imam single Iron Cobru Power Glide i prezadovoljan sam. Ona Cobra iz 1994 nije ni prineti ovoj sada. Ja sam moju kupio 2004, doneo mi lik iz Beca tada za 200 eur, a Scepanovic iz Nightshifta je u istoj turi porucio duplu za 420 eur, koliko znam sad su manje cene. U isto vreme mi je Sky music trazio 200 eur za Cobru BEZ KOFERA, a o tome kad ce stici, odgovor je bio da pozovem za pola godine i vidim da li je stiglo, ako nije da pokusam sledece godine... toliko o poslovnosti.

 

Za mene jedina dilema bi bila da li mi treba dupla pedala koju cu da platim poprilicno, a posebno ako si ucenik, student i sl - citaj izdrzavano lice, koje nema prihode, nego je ustekalo pare, prodalo neke stvari, skupio od rodjendana i novih godina, cimao se sa sezonskim poslovima... kao ja nekada... i da skratim, nije mi bilo zao da ulozim 3000 eur u bubanj i dalje ulazem u njega, samo sto mi sad nije tolika frka doci do tih para jer radim. Nekad mi je 10 eur bilo ko zgrada velika cifra, do koje sam morao sito i reseto da prodjem da bi dosao.

 

Znaci, ako si u fazonu da je malo probas, pa da batalis i bubanj i duplu, onda bolje nemoj da kupujes. Ja ne zalim ni jednog eura ulozenog u cinele i sve od bubnja i pratece opreme. Mene su milion puta pitali da li sam noramalan sto kupujem cinele od 300 eur... jebi ga, zelim da sviram na kvalitetnoj opremi, bubanj mi je bitan element u zivotu, bez kog ne mog sebe da zamislim. Moj drugar je kupio duplu Cobru (na moje iznenadjenje jer uopste nikad nije gajio interesovanja ka muzici u kojoj se przi dupla ) i mozda je jednom ili dva puta svirao na njoj takvoj - duploj, uvek je nosi kao single i svira sa single pedalom ritmove koji se sviraju na single pedali u muzici u kojoj ima samo single pedala. Znaci, postavlja se pitanje, sto je on kupio duplu pedalu i dao duplo vise para kad je mogao da za duplo manje kupi ono sto mu treba i da pridoda jos jednu cinelu od 200 eur svom setu... (jednom ce da zatreba...) jebi ga, za mene su to bacene pare, ali svako ima pravo da sa svojim parama radi sta hoce i kupuje sta mu padne na pamet. Moj drugar je opet kupio akustaru koja kosta do besvesti, uzeo je casove neka 2-3 meseca i sad skuplja prasinu... besmisleno. Opet, s druge strane, moj gitarista ima 2 gitare od po 2000 eur i pojacalo od isto toliko para i desetak pedala, ali on je za nju do izbezumkljenja zainteresovan, svaki dan je/ih svira, experimentise, nastupa na koncertima....

 

Dakle, ja bi je kupio samo ako gajim interesovanja za njeno sviranje i ako imam afiniteta prema muzici u kojoj se ona moze koristiti i kupicu je nadam se do kraja godine, iskljucivo Iron Cobru Power Glide Twin, a sad preko koga i kako cu doci do nje, smislicu kad dodje povoljan momenat.

 

eto toliko...

 

:pivopije:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

o pa to je divota, što je najsmešnije, ulaznica 1000 dindži, a ta trojica vrede više nego svi ostali bendovi koji ove jeseni nastupaju zajedno

Edited by IN THE NAME OF GUUUZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deder mi recite, koliko i u kom smislu je bitna veličina tomova, ja nekako kontam što veći to bolji, preferiram dublji zvuk, pa mi se čini da je nekako svrsishodnije. 10+12 mi baš nekako malo dođe.

 

I pod 2, ima li ko mišljenje ili iskustva sa "Yamaha Gigmaster"om?

Edited by MarcusS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

nema tu neke priče - veći - bolji, već je pitanje koja ti se visina/jačina dopada - ja recimo imam 8,10,12,13,14,16.

 

naravno , bitna je i dubina tomova, sad ih prave pliće nego nekad, (uglavnom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

da, zajebah, inače te ringle sam dobio u zamenu za neki krš od doboša, ali rade posao neviđeno, i ozvučavaju se jako dobro sa samo jednim mikrofonom od nazad, a stoje na jednom stalku za činelu, nešto slično ima u ritam centru - remo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak cu izgleda uzeti Gibraltar 9611, za pocetak je odlicna, a valjda cu kasnije kad do jaja navezbam imati pare i za neku jos bolju, rekli su mi da Gibraltar ima odlican hardver tako da se nadam da ce dobro koristiti ! :da::rockdevil:

 

Evo i slike da vidite na koju tacno mislim, pa dajte mozda neko misljenje :

 

Gibraltar 9611

 

I naravno kao i uvek, pitanje: Kako da je detaljno cistim i ocuvam ? Ako znate nesto vise o tome bio bih vam zahvalan !

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

samo je brišeš s vremena na vreme, imam kobru i do sad je nisam podmazivao, pošto i piše da nema potrebe za tim ukoliko se postupa 'normalno'

 

što se tiče ringli - odnosno roto tomova, najčešće idu kao 6,8,10, ono što ja imam je najpribližnije ovom:http://www.dcmusicstore.com/Roto-toms-Shell-less-tom-set-Coda-DS-020

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...