Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ipak cu izgleda uzeti Gibraltar 9611, za pocetak je odlicna, a valjda cu kasnije kad do jaja navezbam imati pare i za neku jos bolju, rekli su mi da Gibraltar ima odlican hardver tako da se nadam da ce dobro koristiti ! :da::rockdevil: Evo i slike da vidite na koju tacno mislim, pa dajte mozda neko misljenje : Gibraltar 9611 I naravno kao i uvek, pitanje: Kako da je detaljno cistim i ocuvam ? Ako znate nesto vise o tome bio bih vam zahvalan ! :pivopije:
Direct link, nije lanac? Sta si rekao ono bese, gde moze da se kupi i koliko kosta?Cisti redovno od prasine krpom i eventualno nekom cetkicom (tipa stara cetkica za zube) i podmazuj zglobove na kardanu a verovatno ce trebati i sarke kod peta i osovinice na koje se kace opruge. U principu, ako negde pocne da skripi, podmazi ;)
Gibraltar nikad ne moze da bude u rangu sa Iron Cobrom.
Moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ppl, imam 5 glava, u opciji su sonor 507, yamaha gigmaster, ima li nekih saveta, pre nego što donesem konačnu odluku ne vezano samo za ta dva modela :)

Bez razmisljanja uzmi sonor za te pare taj bubanj ubija svirao sam tri cetiri razlicita komada i do jaja je samo daj nekom iskusnom baji da ti nastimuje i peglaj :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Direct link, nije lanac? Sta si rekao ono bese, gde moze da se kupi i koliko kosta?Cisti redovno od prasine krpom i eventualno nekom cetkicom (tipa stara cetkica za zube) i podmazuj zglobove na kardanu a verovatno ce trebati i sarke kod peta i osovinice na koje se kace opruge. U principu, ako negde pocne da skripi, podmazi ;)Moze.

 

Evo narucih juce pedalu, ima dupli lanac kao na Iron Cobri, a narucio sam je u Loznici posto mi je cale trenutno tamo, a i jeftinije je, treba da stigne za 2 dana maximum, tako su barem rekli, inace kosta 24900 ! :bigblue::rockdevil:

 

Sada mi treba jos neki pad za noge ili spojeni padovi za ruke i noge, da imam na cemu da vezbam, jer zna mozda neko gde ima da se nabavi, ja znam samo da ima u Ritam centru za 150 eura, al' to mi je nekako skupo jer ima negde nesto jeftinije ?

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje promere si uzeo?

 

Dvajes, 10, 12, 14, što će reći ki tvoje (ako se ne varam). Mada, sa x ljudi sam se konsultovao, niko nije imao a lošeg komentara na taj promer, manji, praktičniji, lakše ga prenositi i podesiti, a mahom svi su se složili da je 12, 13, 16 mnogo teže štimovati, i da 16ka uvek štrči, itd..

 

Di? Skymusic?

Koliko? oko 450?

Kontam da si mogao uzeti neshto polovno a bolje za te novce.

 

Ortak tamo pazario stalno neka sranja, ozvučenja i rasvete, pa se ogrebao za neki popust od 20e (bilo bi više, ali kao već je na popustu), pa sam dodao 30 i uzeo sasvim solidan stalak (sonor mbs 223). Da, 450 je cena..

 

Šta znam, o Yamahi nisam mogoa da nađem ama NIKAKVE informacije, a hteo sam novo po svaku cenu, dok za sonora nisam naišao ni na jedan loš komentar, naprotiv. Uostalom, daleko sam od profija, ovo će biti sasvim solidno za mene za početak, pravimo neki studiJo, pa će i to da košta.. Za početak - bombonica ;)

Edited by MarcusS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvajes, 10, 12, 14, što će reći ki tvoje (ako se ne varam). Mada, sa x ljudi sam se konsultovao, niko nije imao a lošeg komentara na taj promer, manji, praktičniji, lakše ga prenositi i podesiti, a mahom svi su se složili da je 12, 13, 16 mnogo teže štimovati, i da 16ka uvek štrči, itd..

Pa sve sto sam ti i ja rekao. Neces se pokajati, veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi zanima me nesto

nisam svirao duplu jedno 2 nedelje.

smarao sam se sa skolom, kupovao knjige, blabla sve sam radio a nisam svirao

i sad pre 2 dana sednem za bubanj i provalim da ne mogu 80bpm da drzim LOL

usrao sam se, shta se koji !@(#^ deshava

inache, prestao sam i bajk da vozim zbog tih silnih "obaveza" a ranije znam da mi je to dosta pomoglo

ajde neki savet ili bilo sta samo da pomogne da se vratim u formu

:pivopije:

ko pomogne dobije chokoladicu :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko pomogne dobije chokoladicu :mhihi:

 

Više vežbaj :D

 

Može bananica skroman sam po prirodi :P

 

E, ono što me oduševilo (sitnice, naravno), je da na držačima od centrala mogu da se izbace neki špicevi kroz gumu, šta li su, koji kontam da imaju poentu da bubanj ne mrda, jako moćna stvar pošto udaram kao sivonja :D

Edited by MarcusS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi zanima me nesto

nisam svirao duplu jedno 2 nedelje.

smarao sam se sa skolom, kupovao knjige, blabla sve sam radio a nisam svirao

i sad pre 2 dana sednem za bubanj i provalim da ne mogu 80bpm da drzim LOL

usrao sam se, shta se koji !@(#^ deshava

inache, prestao sam i bajk da vozim zbog tih silnih "obaveza" a ranije znam da mi je to dosta pomoglo

ajde neki savet ili bilo sta samo da pomogne da se vratim u formu

:pivopije:

ko pomogne dobije chokoladicu :mhihi:

 

 

Prodaj duplu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi zanima me nesto

nisam svirao duplu jedno 2 nedelje.

smarao sam se sa skolom, kupovao knjige, blabla sve sam radio a nisam svirao

i sad pre 2 dana sednem za bubanj i provalim da ne mogu 80bpm da drzim LOL

usrao sam se, shta se koji !@(#^ deshava

inache, prestao sam i bajk da vozim zbog tih silnih "obaveza" a ranije znam da mi je to dosta pomoglo

ajde neki savet ili bilo sta samo da pomogne da se vratim u formu

:pivopije:

ko pomogne dobije chokoladicu :mhihi:

 

Nikada ne stavljaj skolu ispred bubnjeva,jer skolskim obavezama nikada kraja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

My Bebe :D

 

19092007184zb5.jpg

 

Smorio sam se kao konj kad sam skontao da mi je crash pukao na 2 mesta. 'bem ti lepinju, sad moram i to da pazarim. Ili ima smisla nositi to na "brusenje"? Oko cm je riknulo na oba mesta. Koliko gubi zvuka?

Edited by MarcusS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorio sam se kao konj kad sam skontao da mi je crash pukao na 2 mesta. 'bem ti lepinju, sad moram i to da pazarim. Ili ima smisla nositi to na "brusenje"? Oko cm je riknulo na oba mesta. Koliko gubi zvuka?

 

U svakom slucaju pokusaj sa brusenjem pre nego sto je bacis. ;) Na zvuk svakako utice, ali s obzirom da su manje pukotine (i secenjem se gubi manji deo), razlika ne bi trebala da bude katastrofalna. Za vezbanje i za probe ces moci da je koristis bez problema. Mada, kad se cinela jednom "nacne", dalje pucanje je neizbezno.

Koje su to cinele inace? Ne mogu da skontam sa slike.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...