Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

pozdraf svima .

pocetnik sam.kupih neki polovan bubanj i moram mu kože zamjenit,pa me intresuje mišljenje vas bubnjara.

1)koje kože da kupim :wink: .kopam po netu evo već duže vrijeme ali u kurac nista mi ne znace termini "otvoren i topao zvuk ,topao ton isl.Da li negdje na netu mogu cuti kako koja plastika zvuci ,mislim više razlictih na istom bubnju i sl.

2)posto zivim u pg veoma je mali izbor koža uglavnom ima remo pa sto mi od njih predlazete.Cini mi se da bi mi po karakteristikama najvise odgovarale pinstripe ili emperor.pa sto milite o njima ,koje vi koristite.procitah negdje da ove emperor koristi larsh urlih na st.anger turama ako je zvuk na koncertima zbog njih onako uzasan onda one su sranje,mada negdje isto procitah da se koriste za sve vrste muzike bla bla.

4)posto trenutno nemam previse novca ono sto kupim sad to je to za neko vrijeme tako da komentari poput ne znam eksperimentiši i sl ne bi mi bili korisni :)

u prodavnici mi ponudishe neke paiste cinele pravljene za jamahine bubnjeve(cini mi se za stage custom) set za 120 eura.valja li to cemu ?nemaju los zvuk samo pitanje je koliko bi to trajalo.

eto toliko ne mogu se sjetit više.ako su neka pitanja glupa ....neka su

ne znam sto vi mislite o ovom podforumu ali mislim da je uzasno organizovan.da bi covjek nasao potrebne informacije mora ga cijelog preci ...sranje.hitno se mora podijeliti na teme

pozdrav svima iz suncanih tolosa

Edited by machine man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

taj rad - emperor, pinstripe - ja sam zadovoljan sa emperor, mada na basu imam evansov emad,

set činela za 120€? - ako si početnik, to ti je super, dok se ne ušemiš - greota bi bila da slomiš nešto skuplje (šalim se)

 

sve u svemu od nečeg se mora krenuti, najbolje od skromnijih stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdraf svima .

pocetnik sam.kupih neki polovan bubanj i moram mu kože zamjenit,pa me intresuje mišljenje vas bubnjara.

1)koje kože da kupim :wink: .kopam po netu evo već duže vrijeme ali u kurac nista mi ne znace termini "otvoren i topao zvuk ,topao ton isl.Da li negdje na netu mogu cuti kako koja plastika zvuci ,mislim više razlictih na istom bubnju i sl.

2)posto zivim u pg veoma je mali izbor koža uglavnom ima remo pa sto mi od njih predlazete.Cini mi se da bi mi po karakteristikama najvise odgovarale pinstripe ili emperor.pa sto milite o njima ,koje vi koristite.procitah negdje da ove emperor koristi larsh urlih na st.anger turama ako je zvuk na koncertima zbog njih onako uzasan onda one su sranje,mada negdje isto procitah da se koriste za sve vrste muzike bla bla.

4)posto trenutno nemam previse novca ono sto kupim sad to je to za neko vrijeme tako da komentari poput ne znam eksperimentiši i sl ne bi mi bili korisni :)

u prodavnici mi ponudishe neke paiste cinele pravljene za jamahine bubnjeve(cini mi se za stage custom) set za 120 eura.valja li to cemu ?nemaju los zvuk samo pitanje je koliko bi to trajalo.

eto toliko ne mogu se sjetit više.ako su neka pitanja glupa ....neka su

ne znam sto vi mislite o ovom podforumu ali mislim da je uzasno organizovan.da bi covjek nasao potrebne informacije mora ga cijelog preci ...sranje.hitno se mora podijeliti na teme

pozdrav svima iz suncanih tolosa

Ja sam licno fan Evansa (mislim da mnogi vec pizde od ove recenice :)), ali ako ti je Remo jedina opcija, ja bih ti predlozio Pinstripe.

 

Koja je to serija Paiste cinela?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdraf svima .

pocetnik sam.kupih neki polovan bubanj i moram mu kože zamjenit,pa me intresuje mišljenje vas bubnjara.

1)koje kože da kupim :wink: .kopam po netu evo već duže vrijeme ali u kurac nista mi ne znace termini "otvoren i topao zvuk ,topao ton isl.Da li negdje na netu mogu cuti kako koja plastika zvuci ,mislim više razlictih na istom bubnju i sl.

2)posto zivim u pg veoma je mali izbor koža uglavnom ima remo pa sto mi od njih predlazete.Cini mi se da bi mi po karakteristikama najvise odgovarale pinstripe ili emperor.pa sto milite o njima ,koje vi koristite.procitah negdje da ove emperor koristi larsh urlih na st.anger turama ako je zvuk na koncertima zbog njih onako uzasan onda one su sranje,mada negdje isto procitah da se koriste za sve vrste muzike bla bla.

4)posto trenutno nemam previse novca ono sto kupim sad to je to za neko vrijeme tako da komentari poput ne znam eksperimentiši i sl ne bi mi bili korisni :)

u prodavnici mi ponudishe neke paiste cinele pravljene za jamahine bubnjeve(cini mi se za stage custom) set za 120 eura.valja li to cemu ?nemaju los zvuk samo pitanje je koliko bi to trajalo.

eto toliko ne mogu se sjetit više.ako su neka pitanja glupa ....neka su

ne znam sto vi mislite o ovom podforumu ali mislim da je uzasno organizovan.da bi covjek nasao potrebne informacije mora ga cijelog preci ...sranje.hitno se mora podijeliti na teme pozdrav svima iz suncanih tolosa

 

Pozdrav Machine Man!

 

Vidim da imaš probleme sa bubnjevima. Nisi naveo koje si bubnjeve uzeo i koje su godište, jer je to vrlo važno. Ako si kupio nešto za 300 do 400 eura, piši propalo. Jer, to nije bubanj. To je igračka. Solidan polovan bubanj koji može da ti posluži barem dve do tri godine ne može biti jeftiniji od 1500 eura. Ovako, ako imaš bajat i jeftin bubanj, posle prvog prelaza će ti se opustiti šrafovi koji drže kožu. To govori da će ti na pola pesme bubanj biti raštimovan, pa ćeš morati da vadiš ključ i da ga ponovo štimuješ bez obzira na kvalitet kože.

 

Što se tiče kože, najbolja je remo jer daje najcistiji ton i teško puca. Uostalom, šta da ti kažem kad uglavnom svi najveći bubnjari koriste remo kožu. Kao što su za neke gitariste fender i maršal nezamenljivi u svirci, tako isto su remo kože za vrhunske bubnjare.

 

Što se tiče činela, podjednako su dobre odnosno vrhunske zilđijan, saban i paiste. Ja npr. koristim paiste 2002 i odlično me služe godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i ta "igracka" da sluzi godinama, samo naravno, ne moze da se meri sa zvukom pravog bubnja. Pocetniku nikad ne bih preporucivao bubanj skuplji od 1000 evra.

 

Ne slazem se za koze. Remo hoce da se izvuce iz obruca.

Zvuk necu uzimati u obzir, jer je to licna preferencija. Moj bubanj bolje zvuci sa Evans plastikama. I prema mom iskustvu Evans je trajniji.

 

Ima dosta velikih bubnjara koji koriste Evans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

za početak će mu služiti i bubanj od 300€, šta da daje veliku lovu, ako će da izgustira za kratko vreme ili vidi da mu ne ide ili odluči da svira nešto drugo.

 

znači naglasak je na vežbi - pokretima, a ne na opremi (za početak).

 

kasnije ima vremena da se naizkešira love i love, jer tu nema kraja (govorim iz ličnog iskustva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Machine Man!

 

Vidim da imaš probleme sa bubnjevima. Nisi naveo koje si bubnjeve uzeo i koje su godište, jer je to vrlo važno. Ako si kupio nešto za 300 do 400 eura, piši propalo. Jer, to nije bubanj. To je igračka. Solidan polovan bubanj koji može da ti posluži barem dve do tri godine ne može biti jeftiniji od 1500 eura. Ovako, ako imaš bajat i jeftin bubanj, posle prvog prelaza će ti se opustiti šrafovi koji drže kožu. To govori da će ti na pola pesme bubanj biti raštimovan, pa ćeš morati da vadiš ključ i da ga ponovo štimuješ bez obzira na kvalitet kože.

 

Što se tiče kože, najbolja je remo jer daje najcistiji ton i teško puca. Uostalom, šta da ti kažem kad uglavnom svi najveći bubnjari koriste remo kožu. Kao što su za neke gitariste fender i maršal nezamenljivi u svirci, tako isto su remo kože za vrhunske bubnjare.

 

Što se tiče činela, podjednako su dobre odnosno vrhunske zilđijan, saban i paiste. Ja npr. koristim paiste 2002 i odlično me služe godinama.

 

Daj molim te. Za oko 1000e mozhe da se uzme veoma dobar NOV bubanj,a za polovne da ne prichamo.

Npr. ja sam uzeo godinu dana korishcenog Premiera XPK, breza je u pitanju, za 600e.

I remo i evans su dobre kozhe. Jedino se slazhemo oko 2oo2-ki. =]

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj molim te. Za oko 1000e mozhe da se uzme veoma dobar NOV bubanj,a za polovne da ne prichamo.

Npr. ja sam uzeo godinu dana korishcenog Premiera XPK, breza je u pitanju, za 600e.

I remo i evans su dobre kozhe. Jedino se slazhemo oko 2oo2-ki. =]

 

Da li u taj tvoj komplet od 1000 eura ubrajaš i 3 pecaljke za činele i plus kvalitetne činele? Dodajmo uz to dobre kofere. Pa neću valjda kao početnik da ceo komplet (od 1000 eura) uguram u bas bubanj i sve to gurnem u gepek "Stojadina" i vozim ga na svirku u vražju mater. Prošla su ta vremena...

 

Možeš ti da nađeš bubanj i za sto eura, neki Amati, Trovu i slične sa činelama od simsa, naravno pocinkovanim (sve za 99 :D ). A drugo, sve zavisi sa koje tačke gledaš. Naravno da jedan bubnjar koji svira 25-30 godina neće sebi dozvoliti da kupi bubanj do 1000 eura, jer zna šta ga čeka i sa kojim problemima će se susresti. Pedala sigurno neće biti spid king (nova košta 300 eura). A pogotovo ako je neko početnik, bolje je da uči na Sonoru, Slingerlandu i sl. da bi znao kakav je pravi ton, jer jeftini bubnjevi dosta "lažu" u sviranju. I, onda kad sedne za dobar bubanj, shavti da je sve ono što je do sada učio samo bačeno vreme, odnosno shvati da nema pojma. To je kao kada bih nekom gitaristi savetovao da kupi jeftinu gitaru (npr češku jadnu belu Jolanu iz vremena komunizma!), ubeđujući ga da će kad nju savlada, na Džipsonu ili Fenderu svirati ko Džo Satrijani!

 

Izvini, ne znam koje si godište i koliko sviraš i baviš se ovim poslom, ali raspitaj se malo kod profesionalaca. Reći će ti isto što i ja.

 

Može se desiti da nekom ludom srećom naletiš na jeftin i dobar bubanj, ali ta verovatnoća je u promilima. Koliko sam se u životu namučio sa bubnjevima od tadašnjih 500-600, pa i 1000 maraka. Ode pedala, doboš zveči, pa laže da mu je original tamina pedala, jeste postolje, ali glava i federi su mu od Amatija. A preko prelaza je stavio kožu da ne bih otkrio da su mu napukli i pitanje je dana kad će se raspasti, što se naravno i događalo. Zato sam davno shvatio da bez kinte nema dobrih i sigurnih bubnjeva, ni dobrog tona.

 

Evo jedno pitanje: Koja velika grupa bi primila bubnjara sa krpljenim bubnjem do 1000 eura? Još ako je rasparan... Ali ako te vide sa novim kompletom, vadiš ih iz kofera kao gospodin, sve uglancano, hromirano... sa dobrim ramovima, drukčije te gledaju jer vide da si profesionalac. A ne ono iz gepeka "Stojadina" pravo na audiciju Van Goga (njih baš ne volim, ali dajem primer) sa sve sečenim činelama.

 

I na kraju, da bi nešto dobio, moraš i uložiti, jer ne možeš očekivati večeru ako ne pomogneš u kuhinji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za početak će mu služiti i bubanj od 300€, šta da daje veliku lovu, ako će da izgustira za kratko vreme ili vidi da mu ne ide ili odluči da svira nešto drugo.znači naglasak je na vežbi - pokretima, a ne na opremi (za početak).kasnije ima vremena da se naizkešira love i love, jer tu nema kraja (govorim iz ličnog iskustva)
Ovo što si napisao, u potpunosti se slažem. Ako je još uvek u fazonu danas fudbal, sutra bubanj, prekosutra tenis, onda mu je najbolje da još ne kupuje bubnjeve, nego da plaća jedan vremenski period po dva sata vežbanja u studiu. Pa, ako vidi da je talentovan tj. da ima osećaj za ritam, onda nek skuplja lovu za bubnjeve ukoliko želi ozbiljno time da se bavi. Još ako je dobar bubnjar sa dobrim bubnjevima, uvek će imati tezgu kojom će povratiti uloženo. Od toga se može dobro živeti ko je snalažljiv i poznaje taj krug profesionalaca.
večera se može spremiti i od jeftinijeg materijala, treba samo znati kuvati
Je li to za kuvanje u garaži? Ne brate, ja ga pržim za večeru! Roštilj bato, roštilj. :pivopije: Edited by Donnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, moze, rostilj u svako doba dana i noci...

 

Inace, moj prvi bubanj je bio 250 eur, Tacton koji j bio extra ocuvan sa sve Amati Kraslice cinelama koje nisu bile ni za sta i bez problema sam svirao sa tezga bendom u kome su svi clanovi imali opremu od po 2-3000 eur. Ljudi su uvideli da ja imam tendenciju ka ulaganju u bubanj, da skupljam pare i onda sam kupovao po prioritetu elemente koji su mi nedostajali, malo se i posudjivalo i tako... Sad imam solidnu opremu, a nemam bend :)

 

To sto neko ima opremu do yaya ne znaci da je profi vec samo da ima para. To ne znaci i da zna da svira. To ne znaci da zna da koristi sve te komponente koje ima i da na njima pravi najbolji moguci zvuk. To ne znaci i da ce se uklopiti u bend. Mislim da kod nas nema profesionalaca...

 

Veliki bendovi traze bubnjara koje je na sceni, a trenutno ili nema angazman ili ima viska vremena. Retko se desava da nekoga izvuku iz naftalina. Jebi ga, npr pogledaj da je bubnjar EKVa sad bubnjar Marcelu i u isto vreme DJ ili MC kako se kaze u E-Playu... Bivsi bubnjar 357 je danas bubnjar za Cecu, a radi i Jazz, Fuzzion... sta li vec .... i tako. Mislim da moras biti na sceni i bendu koji se pojavljuje da bi ocekivao da ce da te pozove neki "veliki bend", a ne da imas bubanj od 100.000 eur. Kod nas ni nema audicija u pravom smislu te reci.

 

 

Ja sam fan REMO koza i kod mene bi izbor pao ili na Ambassador (ili Emperor) u ovoj klasi ili Pinstripe kao providne dvoslojne koze...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i mislim da pocetnik ni ne treba da se iscrpljuje na kvalitetu tona. To za pocetnika uopste nije ni bitno. Pocetnik nema pojma sta valja a sta ne, zato treba da ima nesto sto moze da se svira sa pedalama koje mogu da se koriste i cinelama koje se cuju sa bendom, pa kakve god bile one. Za pocetak je bitno shvatiti koja je uloga bubnjara u bendu, sta to bubanj svira, od cega se sastoji bubnjarski aranzman, kako se akcentuje odredjeni delovi pesama, sta su rutmovi a sta prelazi, sta znaci svirati cetvrtine po kontri, a sta 32-ke i td. Treba uciti tehniku, drzanje palica u rukama, rad rukama, rad nogama, sviranje i rukama i nogama u varijacijama, a za to vreme ce se iskristalisati kod tog istog pocetnika da li on uopste zeli da svira bubanj i da li ga to interesuje ili je to bio sam bes prema matorcima i okolini i sta znaci svetao zvuk, a sta masan, ili npr taman i dubok ton, kao i kakve cinele taj neko zeli, kako se koja cinela ponasa u odredjenim situacijama i zasto bas K Zildjian ima takvo govno od zvuka kad je opalis, a kad neko svira s njom u okviru jazz benda zvuci do perverzije dobro...

 

Mislim da svaki nivo u razvoju muzicara ima adekvatan kvalitet i cenu instrumenta koji mu prilici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tačno ako govoriš o samoukim bubnjarima kojima će jedina tezga u životu biti na nekoj svadbi u nekom selu. Dođi na Džulijard ili u Grac na akademiju sa Taktonom (pod uslovom da ne znaš da sviraš, a da si čvrsto odlučio da ga naučiš). Zato mi je malo zasmetalo što deliš časove (koji se uče u nižoj muzičkoj školi) na forumu koji služi za razmenu mišljenja. Po tome mogu da vidim dokle si stigao u kvalitetu.

 

Moja sestra ide u srednju muzičku i svira na Petrofu. Normalno, jer joj neće dati kućni pijano koji laže u tonu. Isto važi i za bubanj.

 

Potpuno su ti pogešne sugestije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

nije sad bitna tezga, ja nikad s tom namerom ne bih ni seo za bubanj,

 

ako čovek počinje da svira, a dolazi na ovaj forum, verovatno kreće s nekim bendom koji će svirati nešto što baš i nema veze sa tezgom,

možda sa drugarima iz škole hoće da svira ovaj ili onaj metal, ili šta već, čovek je samo hteo savet s čim da počne, odnosno da li je to što je naveo dovoljno za početak ili ne,

 

moj stav je da je dovoljno, na osnovu onog što je naveo - mada nije naveo bogzna šta, ali opet ako ima novca koliko ima, najbolje da iskombinuje neku celinu za početak - da može da krene da svira,

 

šta sad ako je rekao da ima npr. 1000€ - da uzme kobru i sabian aa set i da se slika s njima???

 

vidi koliko love imaš i probaj da iskombinuješ da možeš da sviraš za istu

 

plastike - remo il evans - u principu svejedno - i tu ekonomiši, bitno da su nove, ne moraju biti remo ebony ambasador... sve je to ok za početak

Share this post


Link to post
Share on other sites

bubanj sam kupio iskljucivo radi kucne svirke bez ikakvih pretenzija za stvaranjem svjetske slave ili zarade novca putem njega na bilo koji način.Uzeo sam neku kopiju valjda yamaha stage custom-a.Čak i kad budem imao novca za bolji opet ce to biti iskljucivo za svoju dusu i za ljubav prema muzici. :spava:

@donnie

mislim da nisi u pravu,sa losim bubnjem moguce je svirati na svadbi i u gradskim i prigradskim oblastima.

@grohl

hvala za savjet u vezi koza

@guzz

i ja isto volim da rostiljam

@jerk

mislim da si skroz u pravu

@guzz

mislim da si i ti u pravu

@brain

hvala

Edited by machine man

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije sad bitna tezga, ja nikad s tom namerom ne bih ni seo za bubanj,

 

ako čovek počinje da svira, a dolazi na ovaj forum, verovatno kreće s nekim bendom koji će svirati nešto što baš i nema veze sa tezgom,

možda sa drugarima iz škole hoće da svira ovaj ili onaj metal, ili šta već, čovek je samo hteo savet s čim da počne, odnosno da li je to što je naveo dovoljno za početak ili ne,

 

moj stav je da je dovoljno, na osnovu onog što je naveo - mada nije naveo bogzna šta, ali opet ako ima novca koliko ima, najbolje da iskombinuje neku celinu za početak - da može da krene da svira,

 

šta sad ako je rekao da ima npr. 1000€ - da uzme kobru i sabian aa set i da se slika s njima???

 

vidi koliko love imaš i probaj da iskombinuješ da možeš da sviraš za istu

 

plastike - remo il evans - u principu svejedno - i tu ekonomiši, bitno da su nove, ne moraju biti remo ebony ambasador... sve je to ok za početak

 

 

Ja se užasavam narodnjaka i tezgarenju. Tu se slažem s tobom! Nema te love koja bi me naterala na to sranje. Volim i sviram dobar hard i metal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tačno ako govoriš o samoukim bubnjarima kojima će jedina tezga u životu biti na nekoj svadbi u nekom selu. Dođi na Džulijard ili u Grac na akademiju sa Taktonom (pod uslovom da ne znaš da sviraš, a da si čvrsto odlučio da ga naučiš). Zato mi je malo zasmetalo što deliš časove (koji se uče u nižoj muzičkoj školi) na forumu koji služi za razmenu mišljenja. Po tome mogu da vidim dokle si stigao u kvalitetu.

 

Moja sestra ide u srednju muzičku i svira na Petrofu. Normalno, jer joj neće dati kućni pijano koji laže u tonu. Isto važi i za bubanj.

 

Potpuno su ti pogešne sugestije.

Ne mogu a da ne primetim da si u nekoliko postova spomenuo rec "tezga". Nismo svi ovde tezgarosi. U zivotu nisam imao tezgu, a svirao sam na x svirki. I nemam bubanj od 1500 evra. Zvalo me je dosta bendova da sviram sa njima, a da moj bubanj nisu ni videli. I u svakom trenutku mogu naci bend. Nisam, naravno nikakav profesionalac, ali mislim da svi gledamo iz drugacijeg aspekta, zato nam se misljenja i ne slazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su ovo fensi govnarije od 1500 evra i slicne gluposti? Daj neku kantu od 200 evra i udri BLAST BEAT!!!! U nasoj zemlji ima pun kurac ''obrazovanih'' bubnjara sa njihovim ultra skupim fensi bubnjevima od po 2000 evra. Voleo bih da vidim nekog od njih da izdrzi blast duze od jednog minuta. Pa onda nek drze predavanja.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su ovo fensi govnarije od 1500 evra i slicne gluposti? Daj neku kantu od 200 evra i udri BLAST BEAT!!!! U nasoj zemlji ima pun kurac ''obrazovanih'' bubnjara sa njihovim ultra skupim fensi bubnjevima od po 2000 evra. Voleo bih da vidim nekog od njih da izdrzi blast duze od jednog minuta. Pa onda nek drze predavanja.

 

 

Lako se ovde može svaka debilćina kurčriti da može odsvirati OVO ili ONO, ali na žalost, taj se preko ovog foruma ne može čuti! Izgleda da bi ti mogao to na forumu i preko šerpi izvesti BLAST... :evotigana:

Edited by Donnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako se ovde može svaka debilćina kurčriti da može odsvirati OVO ili ONO, ali na žalost, taj se preko ovog foruma ne može čuti! Izgleda da bi ti mogao to na forumu i preko šerpi izvesti BLAST... :evotigana:

 

 

Da nisi feget sto se moze zakljuciti po tvom pederskom ponasanju, drzao bih ti casove bubnja, ali ovako necu. Ovaj forum nije za smrdljive tezgarose vec za metal. Idi ti sa svojim fensi sranjima negde drugde ovo nije mesto za takve.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...