Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Guest Brainsaladsandar Guuuz

kod jamahe to je multi klemp ac910

 

isto možeš i sa klemp csat924 + pecaljka oko 30€

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije stalak pre je kao neki "extension arm". mislim da nema neku posebnu oznaku, osnovni pearl hardware...

Kontam, tako nesto mi i treba. Inace, svaki deo bubnja ima svoju oznaku. Cak i najmanji srafic. ;)

 

kod jamahe to je multi klemp ac910

 

isto možeš i sa klemp csat924 + pecaljka oko 30€

Nije valjda toliko jeftino? Jel to u Liri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

u liri, da

 

pošto sam dosta u toku sa jamahinim hardverom - u mitrosu je sve skuplje nego u liri, ja za istu lovu uzeo stalak s pecaljkom - duple nogice, duža pecaljka, a u mitrosu bi dobio par kila manje materijala - jednostruke nogare i najkraća jamahina pecaljka, da ne govorimo da kadgod pitaš u mitrosu za cenu, svaki put sve veća

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

jebiga, taj je preko 100€ - sabian hand hammered dual splash 10', ali vredi svih para

 

takođe, imam i sabian - paragon 8' neil peart i on zvuči neviđeno, košta oko 100e

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga, taj je preko 100€ - sabian hand hammered dual splash 10', ali vredi svih para

 

takođe, imam i sabian - paragon 8' neil peart i on zvuči neviđeno, košta oko 100e

 

bole te sisa :P. paragon ludnica,kontam =] .bash bih probao paragone

 

e da,jeste da je stagg kakanjac, al neke chine i splashevi su stvarno dobri. Mozhe se naci dobar splash od 12" .. za oko 30 e. Ischekiraj !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Avedis Zildian 10", mislim da je ona 100 EUR, a A Custom 12" je 125eur, ne znam da li su se menjale cene. Imam i onu 10" SABIAN B8Pro, ali je ne bih bas preporucio. Ono sto zelim je 8" A Custom, ali ona je 80 eur + pecaljka i clamp - citaj 25 + 25eur, to ti izadje za malo govance da nakacis na bubanj 130 eur! Malo li je.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz
Ja imam Avedis Zildian 10", mislim da je ona 100 EUR, a A Custom 12" je 125eur, ne znam da li su se menjale cene. Imam i onu 10" SABIAN B8Pro, ali je ne bih bas preporucio. Ono sto zelim je 8" A Custom, ali ona je 80 eur + pecaljka i clamp - citaj 25 + 25eur, to ti izadje za malo govance da nakacis na bubanj 130 eur! Malo li je.... :)

 

 

zato sam ja uzimao jamahin stalak i od njega pravio triple stalak - koristeći onu njihovu budžu - koštala oko tisuću dindži

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačna oznaka onog pearl "extension arm-a" je ch-70, u Liri 35e. Odličan je. Takođe pazario tamburo stol'cu, 95e, Zildjan zbt 16 crash - 90e, zbt 8 splash - 35e, i torbekanju za cimbale za 35, odlična. Slična njoj u Mitrosu oko 5 i po tisuća.

Edited by MarcusS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su ovo fensi govnarije od 1500 evra i slicne gluposti? Daj neku kantu od 200 evra i udri BLAST BEAT!!!! U nasoj zemlji ima pun kurac ''obrazovanih'' bubnjara sa njihovim ultra skupim fensi bubnjevima od po 2000 evra. Voleo bih da vidim nekog od njih da izdrzi blast duze od jednog minuta. Pa onda nek drze predavanja.

 

 

Jebote, covece, tebi mora da je IQ ispod 50 ili si jednostavno iskompleksirani magarac koji umislja da ume da svira. Mislim, izvini ali stvarno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li i koliko pregrada ima u toj torbi za činele???

 

Pazi, ima jedna pregrada spolja, posebna, u njoj može kontra da stoji npr /ali nema pomoćna pregrada da se iste razdvoje/ ili neki pribor, unutra ima 3 pregrade, sunđeraste, fin mekan materijal, mogu 4 činele da se stave najopuštenijei to 22ojke.

 

Ako si baš zainteresovan, mogu posle da napravim neke fotke, pošto sad moram na fucu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nesto od meje opreme na tu temu (nije slika iz kataloga, vec sam je malo ocistio u CS2)... Hard case moze da primi 22", a ovu drugu torbu sam dobio kao gratis uz cinelu. Nema nikakve pregrade, zato i ide gratis.

 

Nadam se da nisam smarao sa ovom slikom ranije...

 

Untitled-6copy.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

ovaj hard case deluje ok, meni su dali sabianov, kad sam kupovao set, ali se deformisao, još uvek služi, ali radije bih iznabudživao neku torbu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 4 godine kupio Stagg torbu (u ono vreme za 1500 din) sa po 3 pregrade i u vecem delu (gde moze da stane 22" bez problema) i u manjem, koja je spolja (moze da stane od 14" pa na dole), i sa kajisem za nosenje na ramenu. I da ne verujes torba je jos potpuno cela, nista joj ne fali, osim sto je s vremena na vreme prljava. ;) Ovo je valjda najbolji Stagg-ov proizvod sa kojim sam imao posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 4 godine kupio Stagg torbu (u ono vreme za 1500 din) sa po 3 pregrade i u vecem delu (gde moze da stane 22" bez problema) i u manjem, koja je spolja (moze da stane od 14" pa na dole), i sa kajisem za nosenje na ramenu. I da ne verujes torba je jos potpuno cela, nista joj ne fali, osim sto je s vremena na vreme prljava. ;) Ovo je valjda najbolji Stagg-ov proizvod sa kojim sam imao posla.

 

Ja imam istu,samo sam je platio neshto preko 2 tisucje =]. Dobra really!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loshme, imaš u Beogradu u ulici Božidar Adžija istoimeni Narodni univerzitet gde imaju odsek za bubnjeve i udaraljke (ti se skoncentriši uglavnom na bubanj). Tamo se najviše radi na praksi. Tu se uči strogo po notama, što će ti proširiti volumen znanja. Časovi su u 5 nivoa, a svaki nivo ima 32 časa. To ti je 5 časova nedeljno. Što se tiče cene časova, uopšte nije skupo. Gledano mesečno, vrlo pristupačno s obzirom ko su predavači.

 

Uostalom, pogledaj sajt:

 

http://www.bozidaradzija.com/centar_za_kul...i_umetnost.html

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...