Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Loshme, imaš u Beogradu u ulici Božidar Adžija istoimeni Narodni univerzitet gde imaju odsek za bubnjeve i udaraljke (ti se skoncentriši uglavnom na bubanj). Tamo se najviše radi na praksi. Tu se uči strogo po notama, što će ti proširiti volumen znanja. Časovi su u 5 nivoa, a svaki nivo ima 32 časa. To ti je 5 časova nedeljno. Što se tiče cene časova, uopšte nije skupo. Gledano mesečno, vrlo pristupačno s obzirom ko su predavači.

 

Uostalom, pogledaj sajt:

 

http://www.bozidaradzija.com/centar_za_kul...i_umetnost.html

 

Bas mi je drago sto nisi otisao sa foruma, iako si tako nesto nagovestio.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

evo konkretnog primera razlike u ceni yamahinog hi hat stalka:

 

mitros - 275€ (daje se 30% avans)

lyra - 250€ ( 20% avans)

 

radi se o remote hi hat stalku - sa sajlom od 2,5m

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bas srednja skola ??To je bas srednja skola ??

 

Nemaš potrebe za takvom srdžbom, momak. Ni ja nisam rekao da je to srednja škola za bubnjeve, jer takva u Srbiji ne postoji. U srednjim muzičkim školama (i to ne u svim) postoje samo odseci za udaraljke, ukoliko hoćeš da sviraš ksilofon i zvečke, a imaš i školu "Luj Davičo", ako želiš da budeš baletan.

 

Ovo što sam ti preporučio iz najbolje namere je jedino mesto gde možeš da dobiješ sertifikat da si barem školovan bubnjar. Tu učiš da sviraš po notama, a onaj ko svira po notama je muzičar, dok onaj ko ne svira po notama, nego po sluhu, on je priučeni muzičar, odnosno samozvani muzičar. A i to je opet diskutabilno... Stvar je lične percepcije i shvatanja instrumenta...

 

I sad ne razumem čime sam zaslužio tu tvoju uvređenost? Ne uređujem ja školstvo. Nisam ja ministar prosvete. Da se ja pitam, drugčije bi to bilo... Ako ti smatraš da je ta (jedina) škola za tebe nekakvo poniženje, grdno se varaš, jer je iz nje izašlo dosta dobrih bubnjara. Jedan od njih danas svira u revijskom orkestru RTS-a, jer ima sertifikat...

 

Uostalom, kako hoćeš, to je tvoja stvar...

Edited by Donnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzika je umetnost. Ne trebaju nekome sertifikati i note da bi bio umetnik. Ni Jimmy Hendrix nije znao note, sto ne znaci da nije muzicar. U nauci su bitne diplome, sertifikati i slicne zajebancije, u umetnosti ne.

 

 

Slažem se s tobom. I sam sam rekao da je to diskutabilno! :pivopije:

Edited by Donnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš potrebe za takvom srdžbom, momak. Ni ja nisam rekao da je to srednja škola za bubnjeve, jer takva u Srbiji ne postoji. U srednjim muzičkim školama (i to ne u svim) postoje samo odseci za udaraljke, ukoliko hoćeš da sviraš ksilofon i zvečke, a imaš i školu "Luj Davičo", ako želiš da budeš baletan.

 

Ovo što sam ti preporučio iz najbolje namere je jedino mesto gde možeš da dobiješ sertifikat da si barem školovan bubnjar. Tu učiš da sviraš po notama, a onaj ko svira po notama je muzičar, dok onaj ko ne svira po notama, nego po sluhu, on je priučeni muzičar, odnosno samozvani muzičar. A i to je opet diskutabilno... Stvar je lične percepcije i shvatanja instrumenta...

 

I sad ne razumem čime sam zaslužio tu tvoju uvređenost? Ne uređujem ja školstvo. Nisam ja ministar prosvete. Da se ja pitam, drugčije bi to bilo... Ako ti smatraš da je ta (jedina) škola za tebe nekakvo poniženje, grdno se varaš, jer je iz nje izašlo dosta dobrih bubnjara. Jedan od njih danas svira u revijskom orkestru RTS-a, jer ima sertifikat...

 

Uostalom, kako hoćeš, to je tvoja stvar...

Mislim da je greskom dva puta ubacio istu recenicu, a da ga je samo zanimalo da li je to bas srednja skola, bez ikakve ljutnje ;)

 

 

Ja sam pre 4 godine kupio Stagg torbu (u ono vreme za 1500 din) sa po 3 pregrade i u vecem delu (gde moze da stane 22" bez problema) i u manjem, koja je spolja (moze da stane od 14" pa na dole), i sa kajisem za nosenje na ramenu. I da ne verujes torba je jos potpuno cela, nista joj ne fali, osim sto je s vremena na vreme prljava. Ovo je valjda najbolji Stagg-ov proizvod sa kojim sam imao posla.

Stagg stvarno pravi dobre torbe, znam iz iskustva ortaka sa gitarskom futrolom. Bas planiram da pazarim tu za cinele, stara Paiste 20" je postala premala.

Za chine i torbe, Stagg FTW! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam mislio da te uvredim nego sam mislio da ima srednja skola i to bas odsek za bubnjeve.ne sumnjam da je lose ili tako nesto ali sam mislio da ima srednja muzicka...

 

Fiery u pravu si za obe stvari :)

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

know this guy?

 

R30neil.jpg

 

 

To je Neil Peart, jedan od najboljih bubnjara današnjice! Inače, bubnjar je čuvene mega grupe Rush (kanadski bend).

 

Uzgred, svirao je i na memorijalnom koncertu povodom smrti Badi Riča gde je odsvirao i svoju čuvenu solo partiju.

 

Da dodam da u grupi Rush svira naš čovek. Srbin! Aleksandar Živojinović, alijas Aleks Lifeson.

 

Ovo je lepo čuti uz pivce :pivopije: :

 

http://www.youtube.com/watch?v=qUICMEqdAlM

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko da su ga pravili chambers bozzio peart & portnoy

 

 

A ovog ko da su pravili Cobham i Stiv Gad.

 

http://www.metacafe.com/watch/1173/tony_ro...rum_solo_video/

 

Danas su ova dva nekadašnja klinca najveći rivali među svetskim bubnjarima. Baš kao što su bili Bili Kobam i Badi Rič.

 

Moram još jedno pivce da zveknem! :pivopije:

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

bio sam sad na sajtu prvog 'klinca' - njemu je ćale puštao ritmove dok je još bio u majčinoj utrobi!!!!!!

 

uzeo palice u ruke sa 18 meseci, pre toga već tapkao rukama!!!!!!

 

odoh i ja na pivce :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam sad na sajtu prvog 'klinca' - njemu je ćale puštao ritmove dok je još bio u majčinoj utrobi!!!!!!

 

uzeo palice u ruke sa 18 meseci, pre toga već tapkao rukama!!!!!!

 

odoh i ja na pivce :pivopije:

 

 

Evo ti sajt Tonija Roystera:

http://www.tonyroysterjr.com/

 

tonypasichome4.jpg

 

Pozdrav!

Edited by Donnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

dje ste ljudi?eo malo da vas smorim sa par novih-starih pitanja! :cool:

koja je radnja u Beogradu najbolja sto se tice narucivanja stvari (ako mogu tako da se izrazim)?(pod tim podrazumjevam brzina i 'kvalitet' dostave)

i je li ko imao iskustva sa chad smith signature explosion crash 18,5''? :meshuggah: namjera mi je da je kupim!

to je sve za sada! :mhihi:

poz narode!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

ta činela je bila u ritam centru, možda je još uvek tamo - 180€

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bik bio zafalan ako mi neko prenese iskustva sa ZBT serijom Zildjian, crash 16 i splash 8, čitam po netu, ima dosta različitih utisaka, na dosta sam mesta naleteo da crash brzo prsa.

 

Splash je odličan, samo malo duže zvoni, nadam se da u toku sviranja neću stići to da primetim.

Edited by MarcusS

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...