Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

evo mene opet u vezi plastika .interesuje me koje plastike koristite za dobos i bas.takodje me interesuje za koju bi se vi plastiku odlucili emperor x.powerstroke x,ili control sound(po specifikacijama cini mi se da bi mi neke od ovih najbolje odgovarale jer imaju topao zvuk,bez nezeljenih tonova, valjda bi mi to odgovaralo.sto se tice basa isto....sto koristite sto mi predlazete i sl.(cini mi se da bi mi pinstrajp coated najbolji bio za bas,ali kopajuci po netu vidim da ga niko ne koristi,mozda ps3 ili 4?) pistite sugerišite ako vam nije crnjak:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

za bas obavezno evans - emad 2 - jebe keve

 

na dobošu koristim emperor, ali to sve zavisi šta ti treba, meni treba mast, debljina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze on da nadje Evans. Jedina opcija mu je Remo, ako se dobro secam. Remov ekvivalent EMAD-a bi bila PowerSonic, ali ne znam kakva je, nikad je nisam probao (a ni video uzivo).

Edited by Onan Varvarin

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pg evans se prodaje samo na jednom mjestu i imaju samo g1 i g2 modele,a i emad je za mene skupa cini mi se oko 50 e.skoro se otvorila yamaha i drze sve od rema tako da bih najradije uzeo nesto od njih.da li koristis obicni ili emperor x?koji je ekvivalent emadu u remu ako postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za bas bi ti preporucio powerstroke 3 (ili josh bolje 4 ako mozesh da nadjesh)... clear ili coated u zavisnosti shta vishe volish (ja za bas vishe volim clear)... a za dobosh ja najvishe volim jednoslojne glave (pogotovo ako se radi o metalnim doboshima), tako da bi ti preporucio ambasadora ili josh bolje g1... dvoslojne glave mi uglavnom ziljavo zvuche na doboshima ako bubnjar ne zna da stvarno dojajno shtima... a malo ko to ovde ispod 30 zna... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tosha®
"Tako je! Izbegavaj yamaha bubnjeve! Ko ih jos uopste koristi, osim tamo nekih levih bubnjara kao npr. Steve Gadd, Dave Weckl, Manu Katche, Tommy Aldridge, Mike Bordin...

Jbg brate, ako nemas za bubanj od 10-20000 evra, nemoj nista ni kupovati. Batali sviranje." :uhoh:

 

@Donnie

 

Kolega, iako se slazem sa dosta stvari koje si napisao na bubnjarskoj temi, ipak ne razumem tvoj negativan stav prema jevtinijim bubnjevima. Svi tvoji postovi upuceni pocetnicima koji se raspituju kakav bubanj da kupe, su tipa "ili uzmi nesto skupo i nadrkano ili zaboravi na sviranje; ako krenes sa losom opremom nikad nista neces postici" i tome slicno. Mozda to nije namerno, ali tako zvuci. Moras razumeti da ovde vecina ljudi, pogotovo klinci, nemaju para za kvalitetan, ozbiljan bubanj. Mnogi su srecni ako skupe 700-800 evra za instrument. I sta onda, treba da odustanu od svega? Jbg, svako radi po svojim mogucnostima.

 

 

Slazem se u svemu gore recenom,naravno da mnogo malo ljudi ima srecu da im prvi instrument bude profesionalni od XXXXXXX €,i mislim takodje da klinci jedva skupe i 200-300 evra za bubanj,uzmu nekog amatija ili taktona,krshine neke,ali bitno je da se od necega krene,ko nema prvi instrument krsh,nece znati da ceni kasnije kad dodje do odlicnog instrumenta,nece znati njegovu pravu vrednost,naravno to je moje skromno mishljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ,recite mi onda posto sam pocetnik, koji bubanj ne bi bio los za pocetak, koje marke, neki dobar model. Recimo da bih mogao trenutno da dam za bubanj nekih 600 evra, plus jos malo preko ako bude trebalo da se skupi...

 

Da ne bi bilo zabune da ja potenciram da neko kupi skupe, boli glava bubnjeve, a sutra ih batali, jer je lakše kupiti nego prodati, a onaj ko je svirao to jako dobro zna, dečku preporučujem da ode u Lyrastyle preko puta Sava centra na Novom Beogradu (ako je dečko iz unutrašnjosti). Tama swingstar bez činela sa hardware-om 600 E.

 

A što se tiče moje opaske da je Yamaha "b" klasa, to je tačno, a veliki bubnjari kao što su Stiv Gad i slični, oni su promoteri te velike kompanije i za njih su pravljeni specijalno bubnjevi te marke, ali su oni vanserijske proizvodnje. Sigurno ne sviraju na bubnjevima "sa trake". Na pločicama njihovih bubnjeva nema serijskog broja. Jer, ko što rekoh, nisu bubnjevi "sa trake".

 

A ovi što mi stalno laju, uvek se nađe svuda neki pametnjaković, neka ne vade iz konteksta moje reči i ne izvrću ih onako kako njima to odgovra, jer je poznato da onaj ko najviše laje nema pojma ni o čemu. I koji se prvi javljaju da tobože repliciraju. To nije repliciranje. To je lupetanje.

 

Ja uvek preporučujem mladim bubnjarima da prvo vide u nekom studiju, da plate i vide da li im bubanj uopšte ide od ruke, a ne da ulažu u nešto što će posle baciti ili teško prodati i na kraju ih dati bud zašto.

Edited by Donnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na savetima, samo bih zeleo da napomenem da sam ja poceo da sviruckam bubanj jos pre nekih godinu dana, kad god bi imali probu, ja bih ostavio svoju gitaru, i seo malo za bubanj, provaljivao stvari. Sad sam shvatio da zelim da podignem malo nivo svoje svirke, a to jelte ne moze bez vezbe, i bubnja na kom ces da vezbas... Tako da nisam bas totalni pocetnik koji nema veze. Jednostavno se ne razumem mnogo, pa bolje da pitam druge, dok ja ne naucim i steknem malo iskustva...

aj pozz i hvala na savetima.. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na savetima, samo bih zeleo da napomenem da sam ja poceo da sviruckam bubanj jos pre nekih godinu dana, kad god bi imali probu, ja bih ostavio svoju gitaru, i seo malo za bubanj, provaljivao stvari. Sad sam shvatio da zelim da podignem malo nivo svoje svirke, a to jelte ne moze bez vezbe, i bubnja na kom ces da vezbas... Tako da nisam bas totalni pocetnik koji nema veze. Jednostavno se ne razumem mnogo, pa bolje da pitam druge, dok ja ne naucim i steknem malo iskustva...

aj pozz i hvala na savetima.. :pivopije:

 

 

 

 

 

Ma sve je o.k. Bolje je pitati nego skitati!

Edited by Donnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni imaju samo pad, meni treba ceo bubanj od padova. Čini mi se da je neko to pravio. Hvala, anyway!!!

 

 

RITAM CENTAR IMA TO SHTO ISHTISH. 150 EVRA CINI MI SE. VISHE PEDOVA NA JEDNOM STALKU I PED ZA PEDALU...

Edited by CAPSLOCK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz
Jos sano jedna stvar. Misljenje o sledecem setu cinela

SABIAN SOLAR Performance Set

 

Komplet sadrži:

14" HI-Hats

16" Thin Crash

20" Ride

 

bolje skupi lovu za aa ili aax komplet, vredi, veruj mi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice onih pitanja da li TAMA ili MAPEX, ako te interesuje shta ja mislim mogu samo da kazem da mi je bolji MAPEX. Onim imaju onaj trip mala firma koja uvek pravi vrhunske bubnjeve ali nikad nisu imali neku havarija fensy seriju. Plus shto je zvuk mapexa lep specifican, plus shto ga uvek sviraju neki nikad bolji i po stilu neuobicajeni bubnjari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice onih pitanja da li TAMA ili MAPEX, ako te interesuje shta ja mislim mogu samo da kazem da mi je bolji MAPEX. Onim imaju onaj trip mala firma koja uvek pravi vrhunske bubnjeve ali nikad nisu imali neku havarija fensy seriju. Plus shto je zvuk mapexa lep specifican, plus shto ga uvek sviraju neki nikad bolji i po stilu neuobicajeni bubnjari.

 

 

 

Uporedjivati TAMU i MAPEX je isto kao kad bi uporedjivali BMV i FIĆU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...