Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Guest Brainsaladsandar Guuuz
pa, realno, svu sushtinu i mudrost ovde izrechenu do sada si sabio u tih par redova, tako da je sve drugo suvishno... :)

 

da mi iscimamo da se zatvori ovaj podforum, i da se samo ostavi taj post... :) :)

 

to bi bilo pajtonovski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tomovima nikad, a na dobosu skoro uvek, osim u blastovima.

I ja se trudim da na dobosu sve budu rimshotovi. Mislim, kad sviram metal, a to je za sad uvek.

Ali kad sviram neki prelaz u kome ima rimshotova na dobosu i predjem na tomove nekako mi zvuce nejako ako i na njima ne radim rimshot.

 

Blastove sviras prstima? Do kog tempa ides?

 

E da, jel mogu nesto da sjebem na pedali ako je ocistim sa WD-40?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se trudim da na dobosu sve budu rimshotovi. Mislim, kad sviram metal, a to je za sad uvek.

Ali kad sviram neki prelaz u kome ima rimshotova na dobosu i predjem na tomove nekako mi zvuce nejako ako i na njima ne radim rimshot.

 

Blastove sviras prstima? Do kog tempa ides?

 

E da, jel mogu nesto da sjebem na pedali ako je ocistim sa WD-40?

 

Mozes jel WD hoce cesto da ostavi jos prljavije tragove, tj da zamasti, ali nekako prljavo...

 

I dajte ljudi, hitno mi je potreban bubnjar za "RAGE AGAINST THE MACHINE" cover bend. Trenutno se svira rage, ali u planu je da krene nesto autorsko u tom fazonu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se trudim da na dobosu sve budu rimshotovi. Mislim, kad sviram metal, a to je za sad uvek.

Ali kad sviram neki prelaz u kome ima rimshotova na dobosu i predjem na tomove nekako mi zvuce nejako ako i na njima ne radim rimshot.

Nemoj raditi rim shot na dobosu kad radis prelaze. Probaj tako.

 

Blastove sviras prstima? Do kog tempa ides?

E, sad mnogo pitas. :)

Uglavnom ih sviram iz zgloba ili nekad kombinacija zglob-prsti.

A, sto se tempa tice, nemam metronom. :redface: Ali nije mi problem da odsviram (kad sam raspolozen), recimo, brzinu bubnjara Nile-a.

 

E da, jel mogu nesto da sjebem na pedali ako je ocistim sa WD-40?

Ne bi trebalo ista da sjebes, ali je posle toga obavezno podmazi uljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PST3 - Uh...mesing,po meni losh izbor,veoma. Preskochi,ako mozhesh.

Gib. - Ima drugar, kazhe da je odlichna. Probao nisam.

=]

 

E jebiga sad, uzeo sam ih, a nove su i ne izgledaju lose, mada crash nije nesto, al sad kasno. nema veze.

 

Hvala svejedno, samo sam hteo profesionalnije misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam intervju u kojem je McBrain rekao da ako neko ima Forumulu 602 crash da mu javi da kupi. :)

Bez zezanja.

 

 

LOLY ! =D

Mislim da bi mu pukla veoma brzo =], malo su fragile.

Chesto se ljudi istripuju da su F 602 izmedju 502 i 802,pa ih daju za malo casha =).

A sa druge strane, ima i ljudi koji ih mnogo cene..

neki lik iz BGa mi nudio 180 za ride... i nisam ga prodao :/ njeeh. Trebao sam :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo bre bubnjari rim sot je obaveza, to ti daje jak udarac bez mnogo zamahivanja i bez toga dobos zvuci kao kita, a na tomovima se ne udara po okviru jer to ubija dubinu i nema taj efekat koji tom treba da predstavlja. Znaci uvek rimshot nastimaj tomove, promeni koze ako treba i neces imati problema a ako kazes da ti tomovi zvuce tise kad predjes sa dobosa onda se vrati par koraka u nazad i procitaj neshto o dinamici i tehnici udaraca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam naleteo nego su jako dobre cinele i taj rajd nikad nemoj da prodajesh jer ga nikad neces naci vise.Jedan seljak iz mog sela polomio 602 hi hat !! :udri: :udri: ja sam svirao na medium ride i jebe keve !!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem kako neko moze polomiti cinelu. Ja nikada ni palicu nisam polomio. Te stoke sto biju po bubnju iz sve snage u glavnom nemaju veze sa bubnjem.

 

NISI DOVOLJNO SVIRAO, TO TI JE KAO DA SI GITARISTA I DA KAZES DA TI NIKAD NIJE PUKLA ZICA :rolleyes: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...