Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ne razumem kako neko moze polomiti cinelu. Ja nikada ni palicu nisam polomio. Te stoke sto biju po bubnju iz sve snage u glavnom nemaju veze sa bubnjem.

Cinelu i palicu je jako lako polomiti. Pogotovo ako su krs. Ili ako sviras cinelu koja ne odgovara muzici koju sviras. Ja sam se dosad nalomio i cinela i palica, a uopste se ne izivljavam na bubnju. Imam neke, da kazem, "medium" udarce. A lomio sam samo zato sto nikad nisam imao para da uzmem cinelu prema svojim potrebama, pa uzmem nesto sto mi ne odgovara, sto je tiho i ne moze da se probije kroz distorziju. Pa je udaras malo jace, izvan njenih mogucnosti i ona, naravno, pukne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoje jos bubnjari koji sviraju Pearl Jam, Doorse, Flojde, Can, Krimsone ili tako nesto ? ili svi sviraju samo metal ?

Jel ima neko da ne svira sa duplom pedalom a da je iz Novog Sada i da hoce da svira u autorsokom bendu koji je slican gore navedenim bendovima ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel tako neshto uopshte postoji? (bez uvrede :P )

 

Itekako da, bez uvrede :)

 

Nighshift npr jeste pozerski bend, ali oni su jebali kevu, i ko kaže da nisu, neka jede pite. :D

 

Dobro pevali, svirali, fenomenalna oprema, zvuk, efekti.. Još da je bubnjar dobar kao bubanj mu, bili bi vrh vrhova, mada su i ovako bili i više nego dobri. Svirali RATM, Panteru, Maiden, Metallcu, Faith No More, svašta.. I to odlično svirali.

 

Raspali se, mislim.

Edited by MarcusS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi' da upadam bez veze preko reda, ali momci, mislim da ste pobrkali lončiće...

 

TRIBUTE bend nije isto što i TEZGA bend.

 

Tezga bend svira tuđe stvari, a tribjut odaje poštovanje (gle logike u nazivu) jednom izvođaču.

Tako da ispada da je svaki tribjut i tezga ali da nije svaka tezga i tribjut.

Može neko da bude ACmunjaDC tribjut i da svira samo njih, ili 'Talika tribjut pa da piči od Sikendistroja do Frentika, ili wtf Britney Spears Tribute, što da ne, ali to sve kombinovano više nije tribute. To je tezga, brate.

Pri tome bih skrenuo pažnju na činjenicu da ne pljujem ni po jednom. Zapravo ostajem neutralnog stava.

"Tribjut bend koji svira RATM, Panteru, Maiden, Metallcu, Faith No More..."

je kao da si rekao

"Fordovi modeli automobila: Corsa, 101 Mediteran, Testarossa, Sprinter, Punto, Samara..."

...tu nešto ne štima, otkud babi muda? :)

 

Nightshift nikada nije bio tribute bend, bili su samo malo originalnija tezga.

A jesu bili dobri uživo, objektivno.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a onaj lik hell on earth ne znam sta da kazem ili je preveliko dete ili nesto fali sa njim ne znam vise sta da mislim o liku, pojavi se na temi za bubnjare i onda pocne da prica o tome kako ne zna kako je moguce da polomis palice ili cinele. To je heavy konstatacija, stvarno ili si amater kakvog nema ili si dosao ovde da nas zajebavas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi' da upadam bez veze preko reda, ali momci, mislim da ste pobrkali lončiće...

 

TRIBUTE bend nije isto što i TEZGA bend.

 

Tezga bend svira tuđe stvari, a tribjut odaje poštovanje (gle logike u nazivu) jednom izvođaču.

Tako da ispada da je svaki tribjut i tezga ali da nije svaka tezga i tribjut.

Može neko da bude ACmunjaDC tribjut i da svira samo njih, ili 'Talika tribjut pa da piči od Sikendistroja do Frentika, ili wtf Britney Spears Tribute, što da ne, ali to sve kombinovano više nije tribute. To je tezga, brate.

Pri tome bih skrenuo pažnju na činjenicu da ne pljujem ni po jednom. Zapravo ostajem neutralnog stava.

"Tribjut bend koji svira RATM, Panteru, Maiden, Metallcu, Faith No More..."

je kao da si rekao

"Fordovi modeli automobila: Corsa, 101 Mediteran, Testarossa, Sprinter, Punto, Samara..."

...tu nešto ne štima, otkud babi muda? :)

 

Nightshift nikada nije bio tribute bend, bili su samo malo originalnija tezga.

A jesu bili dobri uživo, objektivno.

 

:pivopije:

 

pretekao si me... ;)

 

@ Mrki

 

Opushteno, matori, ima quote nekog lika iz gorgorotha u potpisu... sve je ok... |m|

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravimo ekipu za tribute to slipknot, treba nam bubnjar....opsirnije na temi slipknot...

 

Wow... Pitam se da li u ovom delu Evrope postoji bubnjar koji bi bar 2% svirao Slipknot u karakteru...

 

Nightshift su imali samo odlicnu opremu. Svirali? Lose! Posebno Rage, Nirvanu, Pearl Jam, a System Of A Down ne smem ni da pomenem. Bubnjar je uspeo sve zanimljive i karakteristicne delove da preskoci i ne odsvira ih u bukvalno svim pesmama. Obrada od Shade je bila ok. I onaj DVD im je do yaya snimljen. Kad bi ugasio ton, pomislio bi da je rec o stranom bendu. Smesni su bili na sceni sa onim ultraPRO stavom... Nista od njihovog pompezno najavljivanog autorskog materijala...

 

Ne bih da komentarisem ovog lika sa lomljenjem palica i cinela. Takve bubnjare je vlasnik Hard Rock Caffea iz Sapca nazivao "leptiricama"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaa dave potpis ti je mogao biti malo veci :D

Salim se :) :)

 

a to za Nightwish mislim da je bubnjar u one preskakao onaj deo sa duplom i tako to.... i ima opremu do jaja !!!

:rockdevil: :rockdevil:

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem kako neko moze polomiti cinelu. Ja nikada ni palicu nisam polomio. Te stoke sto biju po bubnju iz sve snage u glavnom nemaju veze sa bubnjem.

A ti najbolje oformi neki Black Metal ( old school ) band, pa ima da gi kršiš SVAKI DAN! :)

 

:da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, 'vako... Interesuje me vase misljenje, koja je bolja od ove 2 duple pedale...

U pitanju su Tama HP 200, koja kosta 215 evra, i DW 7002, kosta 245 evra...

 

p27857h.jpg

 

TAMAHP200TW.jpg

 

Meni se cini da je bolja DW, izgleda mi nekako jace, i ima dupli lanac...ali recite vase misljenje...

i naravno ako imate da preporucite nesto drugo...u tom cenovnom rangu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa otprilike tu su ti negde u rangu... shto se vidi i po ceni... ja sam obe probao u nekom momentu i secam se da su mi se obe svidele za te pare... (opet i meni se chini da mi se dw svideo malo vishe, ali nisam skoro zgazio ni jednu ni drugu, tako da ne bi mogao nishta da tvrdim...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da komentarisem ovog lika sa lomljenjem palica i cinela. Takve bubnjare je vlasnik Hard Rock Caffea iz Sapca nazivao "leptiricama"...

Zasto leptirice?

 

Nightwish

Mislis, Nightshift? :)

Inace, pola te Tame je kupljeno u Rumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...