Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

a onaj lik hell on earth ne znam sta da kazem ili je preveliko dete ili nesto fali sa njim ne znam vise sta da mislim o liku, pojavi se na temi za bubnjare i onda pocne da prica o tome kako ne zna kako je moguce da polomis palice ili cinele. To je heavy konstatacija, stvarno ili si amater kakvog nema ili si dosao ovde da nas zajebavas

 

Jeste, dosao sam ovde bas tebe da zajebavam idiote. To sto ne udaram po bubnju kao manijak ne znaci da sam amater. Ti si profesionalac u picku materinu. Jednostavno imam dobru tehniku, sve udaram iz zgloba i trudim se da ne lomim bubanj jer nemam para da svakih mesec dana kupujem cinele i koze.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li udaras rim shot?? Ja lupam malo jace nego ''normalno'' ali samo sa zericu vise i opet lomim palice. Ti idi u Ahead firmu i reci da ti naprave ultra dobre palice od ultra materijala i trajace ti ceo zivot :) Nah you're allright :) No hard feelings

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, dosao sam ovde bas tebe da zajebavam idiote. To sto ne udaram po bubnju kao manijak ne znaci da sam amater. Ti si profesionalac u picku materinu. Jednostavno imam dobru tehniku, sve udaram iz zgloba i trudim se da ne lomim bubanj jer nemam para da svakih mesec dana kupujem cinele i koze.

 

 

Da sve ovo sto si rekao samo govori o tvom iskustvu sa bubnjevima , a profesionalizam je nesto sasvim drugo moj sdruze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sve ovo sto si rekao samo govori o tvom iskustvu sa bubnjevima , a profesionalizam je nesto sasvim drugo moj sdruze.

 

Moje iskustvo? Pa iskreno, bubanj mi je sekundarni instrument, na prvom mestu mi je gitara, nju sviram dosta duze i imam mnogo vise iskustva. Ali i na bubnju mi je iskustvo skoro pa decenijsko. To sto ti sviras (pretpostvljam da ti je to u podpisu tvoj bend) ja cu da odsviram na bubnju kao iz picke jer za mene je to pickin dim. Ne kazem da ti bend ne valja ali to sto sviras je nesto najprostije na svetu. Znaci odradio bih ceo koncert bez kapi znoja. Ovo sto ja sviram zahteva mnogo vise muke i znoja, tehniku, brzinu, izdrzljivost znaci ne mozes pricati o mom iskustvu kada nikad nisi cuo mene kako sviram, a ja tebe jesam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@machine head, ne znam shta da ti kazem za pedalu. Cini mi se da je to rang do recimo 250 evra. moze da se uzme dobra pedala za te pare. ja sam skoror kupovao pedalu i nisam zeleo da uzimam dw znas teska je za sviranje, treba bas da se oznojis, a ako ti treba pedala za neke brze radove onda ti je to malo problem, i ne samo to nego cak i ako pocinjes tek sa pedalom i koordinacija i snaga u nogama ti nisu bas najjaca strana, probaj neku drugu jer ce da ti bude lakse da izvlacis dablove singlove u sesnaestinama i tako dalje. Kad budes vezbao rudimente na nogama lakse ce da ti bude. To sto ti izgleda stameno i jako ne mora neophodno da znaci i da je dobra. Izmedju te dve ja bi svakako uzeo tamu, nema veze sto je single chain, mozda ce to da te brine kroz par godina ako je ne budes odrzavao malo ce da se rashoduje i to je to. Ja imam yamaha pedalu sa jednim lancem vec pet godina i veruj mi nije bas tolika katastrofa. Skoro sam uzeo novu za 250 eura pearl p122tw. a birao sam u istim kategorijama kao i ti, ona ima power shifter od dzidzabidza i to ti je to, sve ostalo je da sednes i vezbas. Ono sto ti je najvaznije to je da pedala koju uzmes bude izradjena dobro mehanicki, znaci da je ram jak, da su lezajevi dobri i da su spojevi na opruzi dobri. Takodje je vazno da diler kod koga uzimas to ima dobru pokrivenost rezervnim delovima tako da ako ti se nesto sjebe ne moras da juris po netu i da se smaras. Etio toliko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

@machine head, ne znam shta da ti kazem za pedalu. Cini mi se da je to rang do recimo 250 evra. moze da se uzme dobra pedala za te pare. ja sam skoror kupovao pedalu i nisam zeleo da uzimam dw znas teska je za sviranje, treba bas da se oznojis, a ako ti treba pedala za neke brze radove onda ti je to malo problem, i ne samo to nego cak i ako pocinjes tek sa pedalom i koordinacija i snaga u nogama ti nisu bas najjaca strana, probaj neku drugu jer ce da ti bude lakse da izvlacis dablove singlove u sesnaestinama i tako dalje. Kad budes vezbao rudimente na nogama lakse ce da ti bude. To sto ti izgleda stameno i jako ne mora neophodno da znaci i da je dobra. Izmedju te dve ja bi svakako uzeo tamu, nema veze sto je single chain, mozda ce to da te brine kroz par godina ako je ne budes odrzavao malo ce da se rashoduje i to je to. Ja imam yamaha pedalu sa jednim lancem vec pet godina i veruj mi nije bas tolika katastrofa. Skoro sam uzeo novu za 250 eura pearl p122tw. a birao sam u istim kategorijama kao i ti, ona ima power shifter od dzidzabidza i to ti je to, sve ostalo je da sednes i vezbas. Ono sto ti je najvaznije to je da pedala koju uzmes bude izradjena dobro mehanicki, znaci da je ram jak, da su lezajevi dobri i da su spojevi na opruzi dobri. Takodje je vazno da diler kod koga uzimas to ima dobru pokrivenost rezervnim delovima tako da ako ti se nesto sjebe ne moras da juris po netu i da se smaras. Etio toliko od mene

 

 

Hvala ti stvarno, jedini si mi lepo odgovorio, stvarno si mi pomogao...tnx again

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovaj forum za pocetnike, koliko se da primetiti, ili za bubnjare od znanja i iskustva, ali oni uglavnom mudro cute i pustaju neznalice da se javljaju. Npr. tema mapex ili tama? Zna se da se u tamu godisnje ulaze npr. 6 milijardi dolara,a u mapex 12 miliona... Pogledajte sajtove tame i mapexa, sve ce vam biti jasno... Moze se polemisati o Perlu, Gretschu, Rogersu... ostavimo se promotera malih firmi... dokle nekim primitivcima da se prica. Kazu, taj i taj svira na mapexu, a pojma nema koliko je para primio da bi svirao na njemu, a niti je taj bubanj sa trake vec je za tog promotera rucno pravljen... i to do jaja mu naprave... ali, kad je sa trake, to je idi mi dodji mi...

sa ovom temom sam definitivno zavrsio... pa ako neko nesto napise iza, necu odgovarati jer bi bilo suvisno... i glupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok care, samo ti idi i druzi se sa pametnima i pusti nas jadnike da ovde polemishemo o mapexu...

 

usput, kad smo vec kod toga, da vam se pohvalim svima - od danas sam ponosni vlasnik (i to stvarno ponosni) mapexa vx...

 

bubanj je bombona... za te pare ne bi mogao biti zadovoljniji... gledacu da vam bacim neke fotke ako nekoga zanima...

 

|m|

Share this post


Link to post
Share on other sites

a pojma nema koliko je para primio da bi svirao na njemu, a niti je taj bubanj sa trake vec je za tog promotera rucno pravljen... i to do jaja mu naprave... ali, kad je sa trake, to je idi mi dodji mi...

 

Ne samo to, vec u studiju i svira ono sto mu najvise odgovara a ne ono sto 'endorse-promovise' po casopisima. Zamka za slonove.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ljudi bre vi ste se istripovali... kakve su to teorije zavere... ok, svi znamo da to shto endorsuju neshto ovako ne znachi da to moraju da koriste u studiju... (i vechina high profile likova u studiju uglavnom svira proverene stvari tipa gretsch, dw ili yamahe...)... ali bubnjevi sa kojima ih vidite live... pa naravno da su sa trake... najregularniji setovi - naravno sve najskuplje serije... ali nema tu nishta drugo... i malo koja kompanija placa endorsere da sviraju bash njihov bubanj... naravno i to zavisi od profila i publiciteta koji taj lik trenutno ima, ali kapiram da je ukupno mozda 20 likova ikada zapravo dobilo nekakve pare od kompanije ikada... ostatak "obichnih" endorsera jednostavno uziva u beneficijama i svira svoje bubnjeve i boli ih tux za sve te priche...

 

a i kad dodjemo u domen high class bubnjeva nema tu nekih nebo-zemlja razlika zvuchno (verovali ili ne)... mnogo su vece razlike zapravo u finishima, hardware-u i tim zajebancijama negu u drvetu i nachinu izrade... sve je to dobro...

 

da li stvarno mislite da izmedju pearl mastersa (maple) i npr, tame starclassic (maple) zvuchno postoji neka bitna razlika?

 

sve je to isti k$%^&...

 

ton u mnogome zavisi od izbora plastika i shtima, a pre svega toga, ton je prvenstveno u prstima!

 

a ta pricha moj masters je bolji od tvog starclassica je totalna budalashtina altogether...

 

evo npr, svirao sam juche/prekjuche mapex orion i mogu vam reci da zvuchno nisam cuo josh uvek lepshi bubanj...

(da, to je bubanj te jadne firme koja ga proizvodi u kini i nema nikakav budzet...)

 

i znam lichno coveka koji ga uzima i koji menja gretsch usa maple za njega...

(a radi se o jednom od top 3 domaca bubnjara)

 

i sad...

 

mapex je sranje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pusti klince da pricaju, jebo te kapiram da se lik naprzio jer lars svira tamu, koga boli dupe sto tama ima ne znam kakav sajt, brate moj ti ocigledno si pomesao nesto, vazan je zvuk i osecaj bubnja a ne kakav firma ima sajt. Malo klinacko misljenje priznaces, a dugaru za mapex svaka cast to je do jaja serija, a para koliko i daj slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

radi stvarno fino... ja sam prezadovoljan...

 

imash sada... kod nas ti je glavni distributer vlada migric...

ako ti treba neki kontakt samo reci...

mislim da mozesh i preko duleta iz lyre...

on radi sa vladom tako da obojica to valjaju...

kad smo vec kod toga bio sam tamo pre neki dan i svirao malo m birch...

jako interesantan bubanj...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...