Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Da li mozete da mi preporucite neki komplet bubnjeva do 1000 evra.Tj sta je najbolje uzeti za te pare.

Napomena:za studio.

 

trenutno sam u fazonu da bi dodao 200 jura i uzeo mapex pro m... jako ozbiljan bubanj... (pogotovo ako prichamo o studiju)...

 

MADA,

 

racunaj da, pogotovo ako se radi o nekakvoj metal muzici, mozda ti je mnogo bolja varijanta da kupish neki jeftin bubanj i trigerujesh ga a glavnicu para ulozish u dobre cinele jer to je ono shto ce stvarno biti bitno na samom snimku... a razlika izmedju bubnja od 500 i bubnja od 700 jura na snimku se i ne cuje bash... (cuje se razlika od 2-3 hiljade jura, ali to je za sve nas josh uvek domen nauchne fantastike)...

 

nadam se da ti je pomoglo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije on los mislim ok je samo jedne godine radi jedno druge drugo, ali nema veze, meni je ubedljivo najbolja skolakoju sam gledao u poslednje vreme je crative control thomas lang, na tri diska, jako teske vezbe rudimenti i orkestracija, ali ono sto je najvaznije on tehniku pokaze na padovima a primenu na setu. Pogledajte verujte mi neke njegove varijante tako su mi pomogle da je to strasno. Covek je izuzetan. I naravno Dom Famularo, sve sto od njega mozete da nadjete je vredno zlata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro da sam zaboravio da ovo mesto i postoji.

 

Evo ovako. Da se predstavim...

 

Zovu me Koske. Mnogi ljudi iz Vojvodine me znaju pod tim nadimkom. Inache, u stvarnom svetu, zovem se Bojan. Do septembra proshe godine sam ziveo u Starom Slankamenu, a sada, zbog studija zivim u Beogradu. Studiram Vishu elektrotehnichku, audio&video smer.

 

Bubnjeve sviram prethodne tri godine. U stvari, sviram im malo duze, ali vetj tri godine imam svoj set.

Hand made set bubnjeva. (Netjemo otkrivati marku da me ne bi izbacili sa formuma = )

Tomovi 10", 12" i 13", floor 16", dobrosh 14"x6.5", bas 22"x16".

Chinele: Magic hi hat 14" ( sa amatijevih mashina ), Sabian XS 16" crash, UFIP 8.5" bell, Zildjijan ZHT EFX 16". Imam i cow bell i daire ( Meinl ). ( Ride-a nema.. Bitje jednog dana! = )

 

Oblik seta menjam u zavisnosti od 'raspolozenja'. Najvishe volim da drzim timpane isped sebe, ali chesto ih razmeshtam tako da imam neshto i ispod leve ruke! Hardware koji imam je prilichno zahvalan, pa mi omogutjava da ga razmeshtam kako hotju. Poshto u Beograd nisam mogao da prenesm svoje bubnjeve, trenutno vezbam na svojim 'butinama'. Skupljam kesh da uzmem 'silent practise kit'. Kutji, u Slankamenu

 

moji bubnjevi stoje u mojoj sobi. Zatvorim svoja vrata i vezbam. Niko se do sada nije bunio, tako da ja josh uvek vezbam.

 

Palice koje trenutno koristim su zildjijan, SuperFunk i Manu Kache signature. Sa njima sam i pocheo da sviram. Koriosio sam i Danis Chambers signature ( Zildjian ) kao i L.A.special, NOVA, Vic Firth, Regal tip itd. Trenutno hotju da probam neke Pro-mark palice jer kontam da su extra.

 

Slusham dosta muzike, pa i sviram sve i svashta. Najvishe volim da sviram rock i metal, ali znam da sviram latino, funk, reggae, neshto malo jazz-a i tako. Najvetji uticaji su imali..

Mike Portnoy, Jojo Mayers, Dave Weckl, Thomas Lang, David Silveria, Terry Bonzio, Steve Gadd, Danny Carey, Omar Hakim, Brad Wilk, Wuv, Mike Mangini, Carter Beauford, John Bonham, Virgil Donati, kao i mnogi drugi...

 

Sto se tiche vezbanja, knjiga 'Uhvati ritam' od Lazara Dzamitja, metronom, dobosh kontra basbubanj i vezbaj. Takodje, Dzim Chaplin ima neku extra knjigu ( Weckl je spominje u svom 'Back to basics') Skidao sam sa neta razne clip-ove ( video & audio ), imam video shkole od Veckl-a i Marka Djordjevitja. Zeleo bih da nabavim vide shkole Jojo Mayers-a i Thomasa Langa.

 

Eto...

 

Pozz ljudi...zeleo bih da dodam nekoliko rechi na raspravu vezanu za mapex bubnjeve...Vlada Migric je generalni zastupnik mapexa za nasu zemlju tako da pretpostavljam da preko njega mozete obezbediti najjeftiniju kupovinu doticnog instrumenta (on je takodje i generalni uvoznik i zildjian cinela...te vazi isto).

 

Sta je bilo sa Migricem posle Sky Musica? Je li on otvorio neku samostalnu radnju ili radi u okviru neke? Kako mogu da porucim Zildjian preko njega, zovnem ga na mob ili ga mogu negde naci?

 

Sing Media, Alekse Nenadovitja 28

Sve informacije o Mapex-u i Zildjijan-u mozete dobiti tamo..

A mozete pitati i mene!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

matori evo probaj ako nisi siguran narezacu ti ja thomas langa pa pogledaj i veruj mi primeni barem pola vezbi koje vidis od njega i napravices cudo, i ne samo to nego uz njegov video dolazi i notni zapos u pdf formatu

 

 

Besplatno ?? :twisted: :twisted: Gde zivis i neke informacione mi daj :) :) :) :) :)

Brain salad guuuuuuuz: Kolko to meni oces da naplatis sve skole mike portnoya osim liquid dream-a ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ae... I ja imam loshe dane, tad se skenjam kao ker i nisam ni za sviranje koje mi je omiljeno u zhivotu...

Koji je to Mapex ????

 

Ljudi, jel vi skidate pesme u brucu tachne ?? Ja se ne trudim da to radim poshto mi nije nekako, zanmljivo, vec mi je vishe zanimljivije da skinem delove koji me zanimaju, a da u drugim neshto svoje malo ubacim... ??

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ae... I ja imam loshe dane, tad se skenjam kao ker i nisam ni za sviranje koje mi je omiljeno u zhivotu...

Koji je to Mapex ????

 

VX (deep coffee) i zildjian zbt... jbg... siromashan sm... :(

 

Ljudi, jel vi skidate pesme u brucu tachne ?? Ja se ne trudim da to radim poshto mi nije nekako, zanmljivo, vec mi je vishe zanimljivije da skinem delove koji me zanimaju, a da u drugim neshto svoje malo ubacim... ??

 

kako kad... uglavnom ne... tj, radim isto shto i ti... ali neke filove napeglam u originalu jer mi se dopadaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, i ja sam bubnjar... :) Ne sviram bash dugo, al' dosta vezbam...pogotovo od kad sam Qpio bubanj... :)

Inache, treba mi mala pomoc...ako neko ima, bilo bi dobro da mi udeli, neke vezbe za dobosh (generalno za ruke)...

Pocheo sam sa paradidlovima, ali bih voleo neshto (neki video zapis :)), sa jednostavinijim (od paradidlova), ali i komplikovanijim vezbama...Neshto kao:"10 koraka do savrshenog rada ruQ"... :)

Shalim se, ali treba mi neka shkola sa dosta vezbi (najvishe za dobosh), ali za razlichite stadijume sviranja (pochetni, napredniji, itd... do onog najzajebanijeg :))

Unapred hvala!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...