Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Bubnjari

Imas tu vezbe, a mozes, ako znas engleski, da odes i na Derek Roddy na forumu imas vezbi pun k****.

 

 

Pa, vidish...nisam napomenuo da mi je komp s***e, a modem i centrala josh gori...treba mi chitava vechnost da se konektujem, a ne da josh + skidam neshto sa neta... :) Mislim, hvala na linku, ali bi mi mnogo vishe odgovaralo da se nadjem sa nekim ko vec ima tako neshto, pa da mi udeli na nekom CD-u...

mogu i da platim neshto, al' to mi stvarno treba...

Hvala, u svakom sluchaju... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi druze na vic firth sajtu imas odlicnu centralu za vezbe i ne samo to nego imas i nikad bolje savete, i obavezno pogledaj iamju u bazi jedno 40 strahovitih rudimenata. To vezbaj ruke noge mesano u off bitovima sve uz metronom i brzop cers da napredujes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem kod podesavanja duple pedale Pearl Eliminator 2002C ! Drugi bat(levi) kad udarim on se posle udarca malo onako vraca ali dosta krace nego onaj drugi... U cheu je fora ?? Pokusao sam da zategnem/otpustim oprugu i nece !!

POMOC !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

батови лепо мирују, али када ударим онај леви бат о пластику он се скоро дупло мање враћа, док се онај други бат(десни) враћа сасвим нормално !!

ХИТНА ПОМОЋ !!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pregledaj da li je sve u redu sa lagerima, i sa ovom kruznom oprugicom gde se kaci opruga, jer ako nije opruga onda nesto tu zapinje. Vidi majstore najbolje bi ti bilo da je rasklopis i da je lepo podmazes i videces bice sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pregledaj da li je sve u redu sa lagerima, i sa ovom kruznom oprugicom gde se kaci opruga, jer ako nije opruga onda nesto tu zapinje. Vidi majstore najbolje bi ti bilo da je rasklopis i da je lepo podmazes i videces bice sve u redu.

Da rasklapa i podmazuje novu novcijatu pedalu? I don't think so.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest @lfa Stefan

Pozdrav,

 

trebao bih uskoro da pocnem da sviram bubnjeve pa moram kupiti neki set za pocetak...mislio sam da na njemu naucim neke osnove i poslije 6-12mjeseci ga prodam i sklopim neki custom ili kupim neki normalan set....zato sam planirao da sad uzmem nesto sto jeftinije....Preko jedne firme bi mogao da narucim bilo sta sa sajta www.musik-produktiv.de a cijene su te koje su na sajtu bez ikakvih procenata, cak mozda i jeftinije...Sta mislite o ovome...da li ce biti OK za pocetak ili ipak ne ?

 

Set Magnum 22" + 12" + 13" + 16" + 14" + pedala + stalci sa hi-hat i jos jednu cinelu ~222€

http://www.musik-produktiv.de/magnum-economy-22-black.aspx

 

i cinele Paiste 101 13"hi-hat +18"crash ~100€

http://www.musik-produktiv.de/paiste-101-b...tial-13-18.aspx

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

matori podmazuje se nego sta, evo ja imam pedalu vec sest godina i radi kao san a samo jer je sredjujem kad treba, ali ako je nova, onda vidi, moze da bude: lanac, feder, spojevi i lezajevi, dalje prenosni mehanizam mozda je malo upio prljavstine pa slabije okrece to se najcesxce desava, pogledaj drugu pedalu, sve lepo pregledaj, kad se pedala malo sjebe nije samo problem u federu veruj mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma resili smo problem. Nije Loshme dobro objasnio sta se desava. Levi bat prestane da oscilira, dok desni oscilira jos uvek sto je sasvim normalno na duplim pedalama zbog prenosnog mehanizma.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi gost foruma bubnjari.com biće Marko Đorđević u ponedeljak 17. marta, od 22h, do nekih 00h...

 

U pitanju je jedan od najboljih bubnjara na svetu.

 

Više o Marku:

 

Marko Đorđević je rođen u Beogradu 1972. godine, gde je u svojoj jedanaestoj godini počeo da uči bubnjeve pod patronatom Miroslava Karlovića. Sa šesnaest godina, postaje stipendista Berklee College Music u Bostonu i odlazi u Sjedinjene Države. Među njegovim ranim američkim profesorima bio je čikaški bubnjar David Moss. Godine 1991, dobija nagradu Berklee Zildjian, koju prestižni proizvođač svake godine dodeljuje najtalentovanijem studentu bubnjeva na koledžu. Posle dve godine školovanja, stekavši punu stipendiju, Đorđević je diplomirao 1993. godine, da bi već tri meseca kasnije bio pozvan da, u svojstvu gostujućeg profesora, održi kliniku i koncert. Iste godine se seli u Njujork, gde radi sa prvom ligom jazz muzičara, među kojima su Wayne Krantz (Steely Dan, Chris Potter), Rick Margitza (Maria Schneider Orchestra), Gregg Bissonette, Hal Crook, George Garzone, Matt Garrison (Herbie Hancock), Eli Degibri (Mingus Big Band, Herbie Hancock, Al Foster), Jonah Smith.

Aktivan je i kao studijski muzičar - u trocifrenom spisku studijskih sessiona Đorđević posebno ističe rad na albumima "Beneath the Underdog" (Jonah Smith), "Night Light" (Clara Lofaro), "Lonestar Hitchhiker" (Don Dilego), "Amit Heri Group" (Amit Heri), kao i Top 40 singl "David Duchovny"

 

Vodeći bubnjarski magazini prepoznaju ga kao jednog od najboljih svetskih bubnjara nove generacije. Po Modern Drummeru, Đorđević je "bubnjarska zvezda", a po Meggadrumsu "Balkanska zver". Ekskluzivac je proizvođača Mapex (bubnjevi), Zildjian (činele), Evan (kože) i Vater (palice).

Iz hobija, igra fudbal za klub naših iseljenika "Beli orlovi".

 

Myspace strana:

 

http://www.myspace.com/svetimarko

 

Youtube klip:

 

 

Samo na www.bubnjari.com

 

http://www.bubnjari.com/viewtopic.php?f=27&t=221

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi gost foruma bubnjari.com biće Marko Đorđević u ponedeljak 17. marta, od 22h, do nekih 00h...

 

U pitanju je jedan od najboljih bubnjara na svetu.

 

Više o Marku:

 

Marko Đorđević je rođen u Beogradu 1972. godine, gde je u svojoj jedanaestoj godini počeo da uči bubnjeve pod patronatom Miroslava Karlovića. Sa šesnaest godina, postaje stipendista Berklee College Music u Bostonu i odlazi u Sjedinjene Države. Među njegovim ranim američkim profesorima bio je čikaški bubnjar David Moss. Godine 1991, dobija nagradu Berklee Zildjian, koju prestižni proizvođač svake godine dodeljuje najtalentovanijem studentu bubnjeva na koledžu. Posle dve godine školovanja, stekavši punu stipendiju, Đorđević je diplomirao 1993. godine, da bi već tri meseca kasnije bio pozvan da, u svojstvu gostujućeg profesora, održi kliniku i koncert. Iste godine se seli u Njujork, gde radi sa prvom ligom jazz muzičara, među kojima su Wayne Krantz (Steely Dan, Chris Potter), Rick Margitza (Maria Schneider Orchestra), Gregg Bissonette, Hal Crook, George Garzone, Matt Garrison (Herbie Hancock), Eli Degibri (Mingus Big Band, Herbie Hancock, Al Foster), Jonah Smith.

Aktivan je i kao studijski muzičar - u trocifrenom spisku studijskih sessiona Đorđević posebno ističe rad na albumima "Beneath the Underdog" (Jonah Smith), "Night Light" (Clara Lofaro), "Lonestar Hitchhiker" (Don Dilego), "Amit Heri Group" (Amit Heri), kao i Top 40 singl "David Duchovny"

 

Vodeći bubnjarski magazini prepoznaju ga kao jednog od najboljih svetskih bubnjara nove generacije. Po Modern Drummeru, Đorđević je "bubnjarska zvezda", a po Meggadrumsu "Balkanska zver". Ekskluzivac je proizvođača Mapex (bubnjevi), Zildjian (činele), Evan (kože) i Vater (palice).

Iz hobija, igra fudbal za klub naših iseljenika "Beli orlovi".

 

Myspace strana:

 

http://www.myspace.com/svetimarko

 

Youtube klip:

 

 

Samo na www.bubnjari.com

 

http://www.bubnjari.com/viewtopic.php?f=27&t=221

 

najs !!

 

|m|

Share this post


Link to post
Share on other sites

МОЖДА НИЈЕ ДОБРО МЕСТО ЗА ОВО, АЛИ ПОТРЕБНА НАМ ЈЕ ПОМОЋ!!!

 

 

 

Dragi prijatelji, bend HATRED traži novog bubnjara. Potrebno je da je spreman za ozbiljan autorski rad. Bend je koncertno aktivan širom Srbije, i ima gotov materijal za prvi album. Molim vas da proširite ovu vest svim vašim prijateljima, poznanicima i rodbini, jer je jako bitno da što pre nadjemo bubnjara i da nastavimo dalje! Za sve informacije javiti se preko poruke ili na mail:

 

Edited by Гера

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...