Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

i mene par pitanja muche:

1:kolko koshta circa novi bubnjOvi,znachi snare,dobosh,2-3 timpana,2-3 chinele,bas chinela

2:da li je moguce naci duplu pedalu uz sve to(double bass till death :rockdevil: )

3:koliko koshtaju duple pedale circa

4:koliki je kvalitet bubnjova potreban samo za vezbanje

 

ja ne znam apsolutno nikog ko roka bubnjove,mora da pitam ovako

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ja imam, bas tu, nego sta te zanima? po meni je odlicna, samo sto kao i sve pedale dobije prazan hod u kardanu posle odredjenog vremena, to u principu ne smeta uopste pri sviranju, ali vremenom pocinje vec da smeta, tako da bih morao da narucim novi kardan preko Mitrosa, i to sto pre jer me to nervira. to je jedini problem, ali on se javlja kod svih duplih pedala, sem kod onih starijih modela yamahinih jer oni imaju drugaciji sistem na zglobovima samo mi nije jasno sto se vise ne proizvode takvi?!

Po meni je bolja od Iron cobre npr. i po dizajnu i ovako, ne znam to je mozda i malo subjektivno, ali meni odgovara.

 

hvala, mada ja sam u kedjuvremenu uzeo Gibraltarov Intruder sa DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonor Force 507 (nov, novcijat) - 450 evra bez cinela. Jos oko 150 evra za najjeftinije cinele i oko 200 evra dupla (mozda mozes naci i za manje).

 

:(....znachi polovnjake cu da ganjam

Share this post


Link to post
Share on other sites

:(....znachi polovnjake cu da ganjam

 

ja sam uzeo pre oko pola god. za 250 eura: takton bubnjevi (2 toma, floor tom i bass bubanj), snare, neka no name dupla (razgazena do jaja :bigblue: ) headliner hi-hat 14", 16" paiste crash/ride bronze, 18" paiste china, neki no name crash i jedan gibraltar stand... u prilicno raspadnutom stanju ali svirljivo :D

 

moja preporuke je da za pocetak ne trosis puno na cinele, uzmesh jedan solidan crash/ride i vozi misko... :rockdevil: pa vremenom uzimash jos.. ja i dalje sviram sve na toj jednoj cineli, posto nisam uspeo i dalje da kupim jos stalaka... beda jbg, beda..

 

 

i jedno pitanje... kakvi su prozivodi firme Millenium? prvenstveno me sad interesuje MILLENIUM PD-669 STAGE dupla pedala... i stalci za cinele... ubedljivo su najjeftiniji na koje sam naleteo.. znachi da li vredi uzimati njihove proizvode..

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Treba mi pomoc.

 

Imam dobos, sa prednje strane na plastici pise REMO COATED AMBASSADOR, a na zadnjoj Pearl SS.

pa mi bas nije najjasnije koja je to marka.. x)

 

Koliko otprilike vredi polovan dobos neke srednje klase?

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pearl proizvodi svoje opne i stavlja ih na svoje bubnjeve kao reklamne plastike, sa tim ih prodaju. Zovu se Pro Tone. To SS, najverovatnije znaci snare side. To i dalje ne znaci da je dobos Pearl. Postavi neku sliku ako imas. Malo je to informacija da bismo znali koja mu je vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako ljudi, pocheo sam da "sviram" bubnjeve od proshle nedelje, u stanu sam, vezbam svakog dana od 5 do 8 bez prestanka, komshije se ne bune i sve je ok, za sad imam jedno pitanje: kako da gazim bass pedalu? da podizem petu i da skachem na nju ili dapetu drzim oslonjenu i samo iz zgloba da gazim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest tadekinatom

Igor Malesevic, privatna skola bubnjeva

 

Za pocetnike i napredne. Vise od 20 godina iskustva u najrazlicitijim stilovima.

Vrlo laka metoda ucenja nota za apsolutne pocetnike.

 

telefon 063/334-697

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Batalio sam gitaru uveliko i shvatih da mi leze bubnjevi,nisam u mogucnosti da imam "obicne" bunjeve jer zivim u zgradi sa tankim zidovima pa bih uzeo elektricne,gledah neke snimke na tube-u i ok zvuce,mada nisam siguran.Moze li mi neko reci razlike izmedju obicnih i elektricnih u proseku(znaci nekih 600-700 eura sto kostaju).Evo naprimer ovi Yamaha DTXPLORER?

 

 

http://www.mitros-music.com/products/2004-Yamaha_DTXPLORER/1/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ima neki bubnjar da 'oce da svira death/thrash/groove kombinaciju? Bend je iz Kragujevca? Obrade za usviravanje, autorske kasnije? Aj javljajte se na PM...

 

 

Znam da ima tema potraznja muzicara, nego tamo niko ne zalazi izgleda, pa reko' da ostavim i ovde :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...