Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Je l' radio neko sa Gibraltar Avenger II duplom pedalom? Uzeo je mladji burazer, nikako ne umemo da je namestimo da budu pedale jednake, uvek je leva nekako plitka i sugava. Ima li neko bilo savete ili linkove ka nekim dobrim uputstvima?

 

Na netu nisam uspeo da nadjem krsteno uputstvo, a ni manual za pomenutu pedalu. oO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postignemo iste uglove batova, ali pedale onda nisu jednako spustene, leva bude spustenija, lanac kod leve pedale bude odmomotaniji sa onog dela koji se nalazi gore na osovini, nadam se da me razumes, ne znam kako bolje da objasnim.

 

O feelu da ne pricam, leva je nekako sloppy, desna je kako treba.

Kad namestimo levu da bude zategnuta koliko i desna, onda je levi bat udaljeniji od bubnja nego desni, i onda opet nije to to.

 

Posto je desna pedala direktno povezana na osovinu koja vrti bat, a za levu postoji zglob koji prenosi rotaciju, pa je tu put prenosenja duzi, ne znam da li pedale treba da se podese da budu u jednakim polozajima, ili je potrebno levu podesiti za nijansu drugacije od desne, da bi se nadoknadila ta razlika koja potice od zglobova koji prenose rotaciju do levog bata ili jok?

 

Izvinjavam se za laicka pitanja, jebiga, vrlo malo znam o pedalama, burazer ume da je rasturi i sastavi, da zateze one opruge i tako to, ali ni on bas nije mnogo strucniji od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Feel nikad nećeš postići isti, to ne mogu ni neke od najskupljih pedala, a kamo li Gibraltar. Podešavanje zavisi od bubnjara do bubnjara, ali ja moje obe pedale podešavam da uvek budu isti uglovi i opruge. Doduše, ja imam jednu od pedala na kojima je moguće postići isti feel na obe, ali i kad nisam imao, podešavao sam ih isto. Eventualno neki bubnjari malo više zategnu levu oprugu da kompenzuju tu težinu i to je to, lično nisam pristalica različito podešenih pedala.

 

Pogledaj gore gde ti je lanac povezan za "cam" (to bi ti bio lančanik, da se tako izrazim) tu se podešava ugao gazišta pedale. Kad podesiš da uglovi batova budu jednaki, proveri lanac na obe pedale da li je u istoj poziciji.

 

Ako nije to u pitanju, proveri da li ste dobro podesili kardan (šipka koja povezuje pedale), možda ste omašili uglove onih delova što ulaze unutra (teleskopa).

Edited by Sisus
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj gore gde ti je lanac povezan za "cam" (to bi ti bio lančanik, da se tako izrazim) tu se podešava ugao gazišta pedale. Kad podesiš da uglovi batova budu jednaki, proveri lanac na obe pedale da li je u istoj poziciji.

 

E, ovo.

 

Uglovi batica isti, a lanci na pedalama u razlicitim pozicijama, i nikako nam ne uspeva da namestimo da bude isti i ugao, i polozaj lanca (samim tim i udaljenost pedale od poda).

 

Hvala na odgovorima!

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na vrhu lanca jedan mali osigurač, njega skineš (šrafcigerom ili nekim šilom), onda izvadiš lanac, pomeriš ga u željenu poziciju i vratiš nazad osigurač. Malo deluje komplikovano kad se opisuje, ali u stvari nije.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecno :D

 

 

Moze li neko da mi kaze svoje misljenje o ovome?

 

Ovaj zujavi zvuk na 2:22 mi je cudan, ajd kao da udara toliko brzo da izlazi skoro pa ravan ton, ali je ton koji izlazi znacajno visi od tona bass bubnja kad udara sporije. Jedino ako on toliko brzo bije da membrana pocne brze da vibrira pa se zbog velike frekvencije udaraca podigne frekvencija tona, al' ako je triggerovan, a izgleda da jeste, onda to ne pije vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, kontam oko brzine u cemu je fora, nego mi je cudno sto kad svira na toj maksimalnoj brzini (kao na 2:22), zvuk koji izbacuje bass bubanj je visi nego kad ga lupa sporije. Logicno bi mi bilo da trigger baca uvek isti signal, i da nema razlike u visini tona, samo u brzini. Oo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje se samo atack oko 120hz ostatak harmonika jednostavno treba da traje,probaj stavi u semplove metronoma neki bas bubanj i stavi 300 bpm videces kako ce da se promeni,to je jedan od razloga zasto spori death metal zvuci mocnije od brzog.Zato i imas u onom groove agentu/monkey do kog tempa odredjeni sempl radi posle se podrka

 

http://www.youtube.com/watch?v=YQHL2an1yH4

 

Kako jebe i to bez trigera sunce ti zarko

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...