Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Bem li ga, ja ne znam kako bih ti to jednostavnije objasnio, a slike na netu ne mogu da nađem. Imao sam pedalu sa takvim sistemom, ali sam je prodao zimus, pa ne mogu da ti uslikam. Jesi skidao nekad lanac na biciklu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakvu na primer:

 

450px-Hi-hat_clutch_disassembled.JPG

 

Kao jedna od ovih metalnih, samo sto ide ispod metalne plasticna, valjda sluzi da ne ide metal na metal, jebem li ga kako tacno ide.

Fora je u tome sto smo pozajmljivali akustican bubanj od ortaka da brat svira na probama, i onda mu ga ja odvezao dan pre nego sto sam se vratio u Bg, i tek kad sam dosao javio ortak da to fali, i sad me zajebali, nemam to pri ruci da vidim tacno sta je i kako je, otisao sam u Mitros, tamo mi ponudio lik neki mehanizam za kontru, ali nije bilo to to...

 

Znam da je Pearl stalak, ne znam tacno koji model, treba lik da potrazi onaj manual sto je dobio kad je uzeo bubanj pa da vidimo tacno kako se zove to sto fali...

zabuna

per multa

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel izvodljivo da se vrh bas pedale ( onaj deo koji udara u bubanj) improvizuje posto imamo neku pedalu ali bez tog krucijalnog dela, i jel moze to da zuvci pristojno naprimer sa vatom i izolir trakom ili time necim ?

I koliko je tesko montirati na bas bubanj onu plastiku ili sta li je vec gde udara pedala ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je da se namontira koža, jedino ako je toliko zaHrđao pa da ne može da se odšrafi onaj ram za kožu...

 

Mada treba posle da se pritegne i naštimuje kako valja.

 

Trebalo bi da može bat da se improvizuje nekako, pretpostavljam da Sisus ima neku ideju za domaću radinos'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cega, nisu, letos sam kupovao neke relativno pristojne, ne mogu da se setim koliko su kostale... To je 20''?

 

Videh gore vatu i izolir traku sad, sa tim ne moze sigurno xD

 

Mozda bre mozete da kupite samo bat pa da ga namontirate na sipku, verovatno ima negde tih delova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma,nismo meirli,imam utisak da je mozda malo vise od dvajes inchi,izmerice se

 

Ima li mozda taj "bat" u mitrosu posebno da se kupi , ne mogu nigde naci na sajtu ?

 

ako nema nigde da se kupi taj deo posebno,moracemo da improvizujemo nekako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da ima samo glava bata da se kupi. Ima na oglasima neki improvizovani, lik prodaje za 500 din. Možda možete drveni da napravite, mada je pitanje koliko će to trajati, pošto drvo hoće da puca. Jedino neki stolar da vam napravi od nekog tvrdog drveta. Ili da uzmete lopticu za tenis, pa da od nje nešto probate, ali bi je morali ispuniti nečim (pur pena ili silikon) ili sako imate neke gumene loptice...

 

21 je inc

Teško da je 21 inč, takvi bas bubnjevi su retki i skupi, samo DW ih proizvodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci u cm, ispalo je oko 54 ako se secam ?

 

 

Možda možete drveni da napravite, mada je pitanje koliko će to trajati, pošto drvo hoće da puca. Jedino neki stolar da vam napravi od nekog tvrdog drveta. Ili da uzmete lopticu za tenis, pa da od nje nešto probate, ali bi je morali ispuniti nečim (pur pena ili silikon) ili sako imate neke gumene loptice...

 

Najmanji je problem da se improvizuje,imamo dosta opcija pa ako treba i da se menja malo cesce. Sad smo razmisljali od one poprilicno guste gume setio se bogdan dobro,Na kraju krajeva i ako nema to na imanju,moze da loot-uje nesto sa posla :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...