Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Koliko ja znam bubnjevi se ne stimaju po tonovima (sto je i logicno posto kad bubnjas ne sviras tonove biggrin.gif ). Stimas po sluhu, naravno sto se vise ima iskustva to je sve lakse.

Sto se tice stimera znam za neku spravicu "Tension Watch". Ona se stavlja na membranu, kod svakog srafa, pa srafove zatezes dok ne postignes odredjeni nivo zategnutosti (postoji tabela koja sadrzi preporuceni nivo zategnutosti za svaki timpan, i dobos). Znaci nema veze sa tonovima.

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se tima po tonovima i te kako. Imas cuveni Bozziov set koji je s leve strane stiman po hromatskoj, a s desne po dijatonicnoj skali (sta god da to znacilo, ipak sam ja samo bubnjas icon_smile.gif):

user posted image

 

A stimuje se po sluhu, recimo basista ti odsvira neki ton, a ti onda stimujes dok ne dobijes taj isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice vec pominjanog heel-toe, vec sam pominjao da sam imao prilike da primetim da ga MH bubnjar koristi skoro sve vreme, i za sve brzine sviranja

pa ja sam bas gledao na 'through the ashes sessions' kako svira neku pesmu i bas je neko brze riljanje sve svirao single kickovima icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ko ce ga znati, to nisam gledao, ali uzivo jesam, dobro se videlo sta radi nogama posto su mu bas bubnjevi veoma razmaknuti, pa se levi video bocno od tamo gde sam ja stajao. Tada je svirao h-t.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa toga sam se i plasio. icon_smile.gif

Ma u principu je jedino bitno da pogodis razmake medju tonovima (standardno je po pola stepena), a to nije bas nesto najstrasnije ubi-boze mnogo veliki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moj bubanj stimam po tonovima, samo sto meni basista ne da ton pa da ja nadjem isti. Nego, moj najbolji ortak je klavijaturista, pa mi kod njega stoje bunjevi. Ja uzmem njegove klavijature i tacno odredim koji ton ce mi biti najmanji timpan itd. Onda ih nastimam da zvuci po velikim tercama tj. tonovi koji se sastoje u durskom trozvuku.

 

P.S. ko ne ide u muzicku skolu mozda ce mu biti teze da shvati sta sam hteo reci...Ali kako god, mnogo bolje zvuci. Nekako sviras, a mozes sa timpanima, basom i dobosom da pravis kratku melodiju... Na primer ja sam tako nastimovao jednom da sam mogao da sviram melodiju od one jebene tehno pesme "satisfacton" biggrin.gif ...

 

Ovu stvar svi znaju...(verovatno)...Kad stimas bez ikakvog uredjaja za stimovanje. Kod svakog srafa za zatezanje mora da se dobije isti ton. Znaci isto kao sto je covek rekao sa tim aparatom...I, zatezes plastike(pogotovo ako su nove) unakrst da bi se plastika ravnomerno isteglila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja o5 imam pitanje:

 

gde vi ljudi vezbate bubnjeve?! icon_uhoh.gif

 

totalno je bedak svirati u kuci (preciznije, stanu), razolzi:

1. ukucani se bune

2. komsije se bune

3. gde staviti ceo komplet tako da nikome ne smeta ?!

 

i ne mislim na odgovor - u svom studiju - posto ja (a verujem i vecina drugara) nemam svoj studio. nemam ni garazu. zapravo, nemam nikakav prostor za vezbu, koji bi bio zvucno izolovan, ili recimo, prosto izolovan (suma iza brda..).

 

i sta onda covek da cini? kako da vezbam? imam svoju duplu pedalu, palice i svu dobru volju ovog sveta, ali prosto je nezamislivo da zabodem ceo bubanj u stan, i raspalim.

 

koje jos opcije imam? gde da vezbam?

i ne verujem da mogu da priustim svoj "prostor", niti da kupim neku njivu negde daleko (kad kazem njivu, mislim udaljenu lokaciju gde se niko ne bi bunio, ne >>pravu<< njivu), plus na takvim losim i vlaznim lokacijama bi se bubanj brzo ostetio i sjebao, i tek onda sam napravio posao.

 

sviram vec 4 godine, i naravno, uvek se vezba u nekom studiju, naravno imam i favorita, ali necemo sada da se reklamiramo, jer to nije ni poenta.

ali, tamo ili ne valja bas, ili dobos, ili je jedan prelaz pocepan, ili cinela slomljena, ili cak ni NEMA crash cinele ili nekakvo tome slicno sakacenje, i sta onda? prosto je najbolje imati svoj komplet i milina.

 

ali, GDE ga imati? to je pravo pitanje.

 

i nadam se da niko nece da mi predlozi da kupim elektronske bubnjeve, koje mogu da stavim lepo&fino u stan i da udaram iz sve snage a stisavam na volume output. mislim, to prosto sux. nema nista kao pravi udarac o pravi dobos, bas, etc.

 

so... ?? any suggestions?

cuo sam da postoje neki "utisivaci" za bubnjeve, koji kao umrtve opnu na dobosu i timpanima, i onda kao ti lupas a ono se nista ne cuje, ili nesto potpuno zanemarljivo. ali kakva je to vezba?! tjah...

 

mada, obzirom da ja veliki deo svoje vezbe provodim kod kuce, pogadjajuci ritam uz metronom, neku pesmu u pozadini, gde mi je sto dobos, papuca pedala, desna polica cinela a burazerova lampa kontra... sve je bolje od toga. [nadam se.. heh]

i posle svog tog silovanja, sto je ulubljen u sredini, pod ulegao na mestu papuce, polica malo izvaljena a lampa malo iskrivljena.

 

dobra stvar svega toga je sto lampa ionako sux, pa mi nije zao da je bijem, hehe icon_mrgreen.gif

 

bas bedak.

 

ajde idem ja jos da vezbam svoje "virtualne" nevidljive bubnjeve...

cek samo da izujem obe papuce... sada vezbam dupli bas YO icon_smile.gif

 

 

respect,

dootzky BRE

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...tezak je to problem, taj koji si naveo. To pogadja mnoge muzicare ovuda, a verovatno zato (pored jos nekih stvari, tipa odrzavanje bubnja, cena...) i ima najmanje bubnjara, pogotovo dobrih.

 

Ne znam sta bih ti rekao na to, ja (heh) imam svoju prostoriju, tacnije kao bend tu radimo probe, ali je samo nasa, a odmah je u kuci pored moje, i bukvalno mogu 24h dnevno da sviram, a da se niko ne buni.

 

Bez toga, zaista bi bilo tesko bilo sta slozenije postici. Vezbao sam ja svojevremeno samo na kolenima, i u neku ruku - nije ni to lose. Pre nego sto sam uopste seo za bubanj, imao sam razdvojene ruke i noge, a duplu pedalu sam znao udarati prvi put kad sam je koristio.

 

Dosta slusanja raznovrsne muzike, neparnih ritmova i sl. da ulaze u usi, dalje je sve do tehnickih sitnica... bar ja to tako vidim.

 

Poz!

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dootzky

 

Najbolje bi ti bilo da se manes bubnjeva... prodaj pedalu, palice, diskove, kasete, ploce, zapali metal casopise ako ih imas, i nikad vise ne pomisljaj na muziku! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Zajebavam se, naravno. Ja hvala bogu nemam takve probleme. Zivim u kuci, imam posebnu prostoriju za probe, tako da mogu ceo dan da bubnjam.

 

Uvek pokusavam da skrenem paznju ostalih muzicara (ne bubnjara) kako smo mi bubnjari u najlosijoj poziciji:nasa oprema je najskuplja, po obimu najveca, mnogi nemaju gde da drze komplet, nocu ne mozemo da vezbamo, kad se ide na svirke sviras na tudjem instrumentu ili se mucis tegleci svoj, najvise vremena nam treba da postavimo svoju opremu, mnogo nam je teze da se nastimamo, posle svirke umesto da muvamo ribe mi sat vremena rasklapamo i pakujemo bubnjeve icon_mrgreen.gif , stalno moramo da kupujemo palice, dosta cesto da menjamo membrane pa nazalost i cinele... ima jos sigurno ali sad ne mogu da se setim. icon_mrgreen.gif

Realno gledajuci uopste se ne isplati biti bubnjar! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isti problem.. Zivim u stanu, gde mi niko u ulazu nije mladji od 50. Tsko da im smeta kad pojacam malo jazz. A necu da pricam reakciju na metal! JA imam tu srecu da mi stoje kod najboljeg druga, pa kad mi se vezba ja odem. Naravno ne pre 8 ujutru i posle 10 uvece. Ali u toku dana slobodno odem iako mozda nisu kuci.. Ili sto kaze Newcomer: kad vidis da ne ide, batali. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Upravu je i za to da se ne isplati biti bubnjar. Osim ako si poznat pa platis da cigana da sastavljaju komplet, stimuju, urade tonsku probu. A ti "muvas"...

 

***Ko od vas ide na Slayer? Mislim kood vas ide na Dejv Lombarda? Dodje mi da se ubijem. Nemam kesa ni za jedan dan Exit-a. I Ko na k*rac, sad trebam da idem u Barselonu, pa sav kes moram da ponesem kao dzeparac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da sam ja bubnjar kupio bih neke elektronske bubnjeve i zavrsio pos'o. slusalice na usi, i vezbas kad hoces, gde hoces i koliko hoces, ali znajuci kako ljudi razmisljaju: "nije to isto", "filing je drugaciji", "zvuk ovo, zvuk ono"... icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest drummplayer

Zna li neko da li moze da se skine sa interneta sema za duplu bas pedalu (kao recimo sto moze da se skine sema za neku gitrsku distorziju ili pedalu)? wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci tako.....

 

da se manem bubnjeva, ili da skupim 15.000.000.214 € za elektronske bubnjeve. bonus: slusalice su free.

yey.

 

we are having so much phun. yey yey. icon_sad.gif

 

be-da-k.

 

sa druge strane, ni klavijature nisu toliko lose... zanimljiv je to instrument... haha. barem mozes da sviras kad osh' i gde osh'. icon_mrgreen.gif

 

ali o5, bubnjevi su zakon. mozda ipak postoji neko optimalno resenje:

- muzicka skola?

 

jel' postoji tako nesto kod nas? mislim, da moze da se upise, cak iako si stariji od 15god. he. hehe. funny.

pa eto mozda tamo moze da se ide da se mlati neki komplet bubnjeva 2x nedeljno, pa je i to neka kompenzacija.

bas sam i ja majmun nasao sta da sviram...

mozda je ksilofon bolje resenje... ili usna harmonika...

 

ili... mozda prosto NE! heavy bubanj prosto valja! icon_rockdevil.gif

 

l8r dawgs,

ja misl'o da cete mi dati neki realni razuman/iskustveni predlog, kao probaj ovo ili ono, tamo ili ovamo, kad ono - sve mudrost do mudrosti.

 

everybodys a comedian these days... hehe icon_smile.gif

 

resp,

dooTzkY

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ajde bez sale - koliko kostaju elektronski bubnjevi?

 

trazio sam malo na netu, i ovo je najjeftinije sto se dalo naci (mada verujem da uvek moze jos niza cena...)

 

Hart PRODIGY Electronic DrumKit

$499

 

http://www.musiciansbuy.com/HART_PRODIGY_W_FREE_PEDAL.html

 

i pored toga, kao dobije se stolica (vau) i pedala (vau vau) sve kao FREE. naravno da je to ukljuceno u cenu od $500, ali o5 je kul.

samo meni treba dupla bas pedala. srecom to vec imam. hehe...

 

dakle, ono sto mene zanima sada - sta vi mislite o tome, generalno? osecaj na timpanima i dobosu manje vise je isti, verujem da je i bas dole verodostojan, malo me brinu cinele i kontra (koja izgleda isto kao timpan, to malo sux), ali pored toga, sta GENERALNO mislite -

 

da li je to pravo resenje za nas jadne male bubnjare koji nemaju kuce, garaze, prostore i mogucnosti za prave bubnjeve.

i cena je jos fer.

mada je mozda ovo krsh el. bubanj, posto vidim da se ostale cene krecu po 3-4 hiljade dolara.. ima cak i neki za $6500

mislim jebote. JEEEEEBOTE!

dacete mi ovaj auto, dve pljeskavice, zenu dete i... dajte i te bubnjeve usput za te pare.. he.

 

sta mislite? jel' valja takva jedna investicija ($500, ne $6500)

 

l8r

doot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, ja ti tu ne mogu pomoci posto nikada nisam svirao na elektroncima, niti se razumem u njih, niti me interesuju. icon_wink.gif

 

Jebiga, vidi da li ima u tvom gradu neki studio gde mozes da bubnjas (uz novcanu nadoknadu).

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe.. funny

 

u MOM gradu.. haha!! n1 yo biggrin.gif

 

dakle, obzirom da je beograd MOJ grad (sounds nice when i say it like that yo),

ima vise nego dovoljno studija, i bio sam u 8 ili 9 razlicitih, vise da bi ih probao sve, a imam i favorite, naravno, ali kao sto sam ranije rekao, nema svrhe navoditi ih, jer necemo da reklamiramo drugare. kaaaao... stagod. ph34r.gif

 

ali kapiraj ti sada moju racunicu:

 

1h probe = 200 ili 250 dinara. ima i za vise, negde i za manje

do sada sam bio... pa recimo trocifren broj puta na raznim probama, pa ajde da kazemo da je bilo 100x (iako verujem da je i vise, ali nebitno, primera radi), i sada matis:

 

2 x 250 din = 500 din

500din x 100proba = 50.000 din

hm.

i sta sad, da ja idem jos recimo 200-300x za narednih godinu-dve tako po studijima, i na kraju sam bacio 150.000 dinara, a za te pare sam mogao da kupim i zenu i dete! hocu reci, svoj bubanj, kucu u kojoj cu da ga drzim i sviram itd itd itd

 

zato - pokusavam da nadjem... logicnije (da ne kazem konstantnije) resenje...

 

bas zato i pitam - jel' ima neko ko ZNA nesto o tome YO

haha

 

e gotivim te odgovore, kao pita neko:

- "jel' znate kako se definise dvodimenzionalni niz u C#?"

a onda stize 25 odgovora:

- "ne"

- "ja sigurno ne"

- "probaj C++"

- "zasto ti to treba anywayzs"

- " itd itd itd "

 

sve osim, zapravo, ODGOVORA!! haha

sweet

 

aj' kao l8r,

odo da brljam nesto po hardu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ksilofon.... da... hehehe...

 

nego, video sam u prodavnici igracaka (!!!) mini bubnjeve za male bebe-pajsere, i kao ima i pedalu (doduse plasticnu koja ce da se raspadne posle 25 udaraca nogom), ima cak i dva mala timpana, i cinelu, doduse, od lima, koji se ulubljuje sa svakim udarcem. al' zato barem moze lakse da se ispravi!! icon_wink.gif

 

i sve to za 2k dinara?! moze

dacete mi 48 kompleta, da se vezba...

 

....

...

..

.

 

ksilofon, a?

 

haaaaaahahahaaaaaaaaaaaaa TAMA!

prosto - NE!

icon_biggrin.gif

 

e zasto li sam ja uopste budan? me should go sl33p yo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...