Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

heheh.... HEHEHEe.... trashtalk has begun...

 

dakle, idemo redom, da ne propustim nijednu od tvoji decijih OMG OMG prozivki, koje su me toliko pokopale, da stvarno - ne znam ni odakle mi sada hrabrosti da ti odgovorim.. lol.. icon_mrgreen.gif

 

Ova guma gore je veoma izdrzljiva, stvarno ne znam sta bi trebalo da joj radim da bi se sjebala.

 

probaj zapravo i da lupas malo po tvojim gumicama. haha... jadan ti sav tako mali, zbunjen, nasa srecica STVARNO ne zna sta da radi...

pa dobro, komplikovan je to problem, razumem te do izvesne tacke...

 

dootzky, izbegavam ovo da govorim, ali ti si retard.

 

haha.. jaoooo, ljubavi moja preslatka... pa volim i ja tebe, i znam da smo se obojica slozili oko toga da nikada necemo pominjati ono sto je ranije bilo izmedju nas dvojice, ali ljubav u mome srcu i dalje tinja za tobom...

i ti si moj mali retardic, cmok cmok cmok biggrin.gif

 

i sva sreca da IZBEGAVAS, jer, cini mi se da ti se omaklo, pajseru.. haha

kao, ja nikada ne prdim, ali PRRRRD! haha

SOME!

kada vec prozivas nekoga, budi kuturan, fin i civilizovan, i barem nemoj sam sebi da lupas tako snazne kontradiktorne fazone.

il' si gej il' nisi.

sada kad smo se ti i ja kresnuli, nema nazad. tvoja bulja je bila nezni pupoljak, a sada je rascvetana ruza (dlakava, moze se dodati...), tako da nemo' sada da mi kukas kako nisi hteo i sve to. icon_smile.gif

 

 

Gde pise da je prava stvar? Ne umes da citas? Hajde probaj ponovo, pa mi javi ako ti neko slovo bude predstavljalo problem.

 

evo pise ovde, quote: "ja sam mali bata fiery, gej sam i tim se dicim, i to je prava stvar"

haha.. biggrin.gif cudi me da nisi video taj mail, koji si mi slao toliko puta... funny.

i zaista, imam u poslednje vreme izvesnih problema sa citanjem, iz nekoliko razloga:

1) suvise sam zaljubljen u tebe, pa ne mogu ni da mislim niocemu drugom

2) seks izmedju nas dvojice je bio toliko vatren (fiery.. haha, kapiras.. ili ne, stagod icon_rolleyes.gif ), da sam sada totalno u transu, tako da mi ni citanje ne ide trenutno...

3) zapravo... postoje tri slova koje mi prave problem.

prvo je G. drugo je A. i trece je Y. prosto nikako da ih sklopim u jednu celu rec... mozda ti mozes da mi pomognes oko toga...? icon_cry.gif

molim te? pliz pliz pliz mhihi.gif

 

1. Ovo nije moj izum.

 

zamisli!! svet je na trenutak zastao, planeta je prestala da se rotira, univerzum je stucnuo, kontinuum vremena je napravio izvesnu dilataciju u vremenu, jer, SVI smo zapravo bili SOKIRANI kada si nam ti razotkrio misteriju da to, zapravo, nisi ti izumeo. vau.

ok, sve je poceo ponovo da se vrti, univerzum vari dalje konstantno, a vreme se vratilo u tok.

uh, bas si me prijatno iznenadio ljubavi. ja mislio da smo se dogovorili da u nasoj vezi nema laganja.. nema lagi-lagi.. no no... cmok-kiss-ljub-snuches-buches... biggrin.gif

 

...a pravi deset do pedeset puta manje buke.

 

interesantna observacija.

10x-50x manje buke... znaci, ako se uzme u obzir da je prosecna jacina dobosa pri normalnom laganom udaru oko 15 db (to je decibela, nije pisha db, prestani da razmisljas tako perverzno Yo), to znaci da bi tvoja ninja skalamerija ( ph34r.gif ) pravila buku od:

1.5 - 0.3 db

vau. prilicno impresivno. znaci ti statisticki glasnije trepces nego sto udaras po tvojim gumicama... ok, ako ti tako kazes.

mislim, necu da se raaaaaspravljam sa tobom i tako to, jer, moja riba je uvek u pravu, tako da je sve onako kako ti kazes srce icon_wink.gif

ali.. zar ti ne smeta sva silna buka prilikom vezbanja, recimo, kada komarac mase krilima, to je oko 0.9db, ili kada udahnes duboko (2.1db), ili kada recimo zgazis pedalu, koja pravi preko 12 db... mislim... ono.

gej je ok, zapamti to. niko te ne krivi. uredu je voleti pishu i to sve... mhihi.gif

 

Kao sto si mogao da primetis, neki od nas zive u stanovima.

 

pa, iskreno, malo me je izbacilo iz deduktivnog metoda razmisljanja cinjenica da u "stanu" imas kartonsku kutiju (ja mislio to tvoj zid od "sobe", bedak...), a ovo uslovno-gledano-cebe, kojim si prekrio krevet, ja mislio da su to neke tapete koje si pokupio iza neke kuce, da bi ti bilo toplo.. mislim, dok sviras bubnjeve i to sve, posto ti toliko brzo sviras, izmedju ostalog, znamo i da si najbolji bubnjar u srbiji (ako ne i sire, ozbiljno! orangelistening.gif ), pa ono... prosto nisam znao sta da mislis.

znaci ti zapravo zivis u stanu. interesantno. i, kako ide? jel' imas toplu vodu i tako to?

izmedju ostalog, jesi li ti primetio da neki od nas zive u KUCAMA, sa 3 sprata, da neki od nas imaju i koseve u dvoristu, odmah pored bazena (popularno zvani vodeni-kosevi...), i izmedju ostalog, imaju i sobu posebno opremljenu za bubnjeve, u kojoj, RECIMO, drzimo neke od najskupljih bubnjeva koji se mogu pazariti, i recimo da neki od nas dolaze ovde da bi provocirali samouke-kratkouke-smorene-najpametnije-najinteresantnije-najvece_baje-i-da-ne-zaboravimo-GAY-administratore, koji izmedju ostalog, imaju, JEBOTE, oko 6200 postova.....

 

vau. zaista, reci mi, ali sada ozbiljno i bez zajebancije... jesi li ti ikada pricao sa zenom a da nisi morao da joj das broj tvoje kreditne kartice... ??

haha

6200!!!!!!! BOZE!!

pa sta radis ti, crno dete, po celi dan, pored toga sto seruckas nebitne postove po yu-metalu (Bog neka spase i druge forume ako si i tamo aktivan..), naravno, sviras bubnjeve-svaki-dan-po-ceo-dan-najbolje-na-planeti-a-i-sire, i da ne izostavimo, verovatno povaljujes usput 250 riba, pa zato i ne stizes da postujes toliko... mozda je zato izvaljena ona kontra? od silnih drolji koje su prosto gubile kontrolu od tvojih vaseljenskih tehnika gurni-pa-izvadi-svrsh-vau.

 

bogami, ja ti zavidim. evo sada iskreno, bez sale - ja bi voleo da sam ti. da sam tako lep, pametan, pismen, sexy, da imam tako slatku guzu, tako slatke dredove (omg!), toliko veliku palamurdu (palamurda = pisha, in case u didn't kno' dog), da sam toliko intelektualno superioran u odnosu na nas jadne i tuzne koji dolazimo ovde na yu-metal, u nadi da ce sva ta tvoja silna mudrost preci sa nekih tvojih postova na nas, i onda mi vise necemo biti vise beskorisni dvonoshci koji samo konzumiraju hrane i mole se velikom bogu fiery-u...

 

i btw, kakvo je to ime fiery... ?! sta to znaci, mala vatra? vatrica? bukvalan prevod bi bio "strasan, vatren, zestok..." ali, ti strasan... common man. vatren.. ok, to cu ti priznati. ono vece nikada necu zaboraviti (cmok za tebe sreco). i zestok?! pa ti si sve osim zestok. video sam te makar 3x do sada kako si plakao. to sux dog.

FIERY... uzas

6200 ... uzas

GAY .... uzas

....

...

..

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosto ne. biggrin.gif ovo je suvise lako, daj covece, rekao bi covek da ce cak i slepac kao ti, makar posle 6 tisuca i 200 postova umeti bolje da isprovocira nekoga, ti si se kao sada ponadao da ces mene da smrvis (omg, shit fuck no), i onda kao da me isprovociras, i onda ja kao da napisem neki bestijalni post, i kao obrukam sebe i tebe, i kao svi zajedno ispadnemo majmuni.

grow tha fuck up son. icon_redface.gif

 

bajo, znas sta ljudi obicno kazu kada cuju za "yu-metal"? ne bi verovao:

- "ha to mesto je shit"

- "ma tamo se skupljaju samo moroni"

- "e tamo su sve neki pajseri i teme su smor"

 

haha. a ajde sada, deder, pogodi i zasto?

bre, jebote ja tako slatkog seceru, pa zato sto ce, bre, uvek biti cigancica kao sto si ti, koji ce se tu naci mudar da sere i prosipa mudrosti drugima, jer si ti TOOOOOOLIKI baja, i TOOOOOLIKO pametan, da prosto moras da kazes nesto, da ti prosek pisanja poruka ne bi pao ispod 24190827127 / dan. mislim, idi ono kao... napolje. ili prosto budi unutra, ali away from comp Yo.

 

 

Izgleda smesno.

pa zapravo, sada kada znam da ima i multifunkcionalnost (povaljivanje bezbroj riba na istome...), onda i nije ToLIKO smesan. zapravo, vrlo je koristan... osh' da ga prodas? sad shvatam velicinu tvoje mudrosti... oprosti mi zbog mog neznanja i neiskustva, i molim te, daruj mi makar jedan tvoj stalak, da mogu da povaljujem makar sisu neke ribe, koja je, naravno, upravo otisla sa "sesije" sa tobom... znam da ti nisam dorastao, ali iz tvoj blagoslov, bio bi tvoj ucenik, i hopefully, jednog dana, makar priblizno veliki BAAAAAAjA koliki si ti. pliiiiiiiiz? icon_rolleyes.gif i'll suck ur dick maaaaan

please please

i nemoj reci kako sada neces da se vise vidjamo, jer, znam da i tvoje srce kuca snazno za mojim... ph34r.gif (unda'cova' ninja, Yo)

(we're gay, but the importan' thin' is that nobody else knows man... yeeeeah)

 

 

Zvuk me ne zanima, i ne sluzi da proizvodi zvuk, vec upravo suprotno tome.

 

ok ok, sad samo polako..... opet si me izgubio.

tvoja super-inteligencija me je opet pretrcala, i ne mogu da te pratim kada tako brzo pricas koristeci tako slozene termine......

 

kako mislis: "i ne sluzi da proizvodi zvuk, vec upravo suprotno tome"?!

sta hoces da kazes sreco, da tvoja skalamerija sada i UPIJA zvuk? to su sada i neki mikrofoni?! auu.. ja mislio ti samo prosecan bubnjar, kad ono - ti si i elektrotehnicar, i elektronicar, i verovatno i vaseljenski-povaljivac (kul titula btw)

 

ne kapiram i dalje.. evo sedim i mozgam, ali tvoje zagonetke su uvek bile najfascinantnije... sta je suprotno od proizvodjenja zvuka...?!?!?!

pa uzimanje zvuka?! upijanje zvuka?! zvucna enkapsulacija?!

i dunno

u win, AGAIN!!

i give up, ur simply 2 c00l 4 me dog laugh.gif

 

 

Kupio sam tu "spravu", nisam je sam pravio.

 

pre svega, kada smo zajedno kupovali tu "SPRAVU", rekli smo da ce to ostati samo izmedju nas... ali ajde sada ok, kada si ti vec odlucio da to podelis sa ostatkom foruma i sveta...

reci mi samo, koliko ti traju baterije... onako, u proseku? icon_mrgreen.gifmhihi.gif

 

Knjige ne pruzaju osecaj (odskok) slican bubnju, ne mogu se postaviti u polozaj iole slican bubnju, i ne mogu da izdrze previse udaraca, a i sve vreme ce "bezati" po krevetu.

 

pazi, ne razumem se u "odskoke" i takve slicne vaseljensko-jebacke termine, jer, pored dragocenog iskustva sa tobom, nikada nisam bio sa ribom, cak sta vise, nisam ni video golu ribu...

ali kapiram te, ovako, u globalu, sta pricas... kapiram da ti bolje satires ribe na bubnju nego na knjigama (ima i neke logike... doduse, male..), verovatno ribe i bolje odskacu na tvoju dvometrashku kitu bolje ('esi na to mislio kada si rek'o da bolje odksace?), i naravno, tu je nezaobilazan polozaj - gde ti kontru mozes da postavis za njenu jednu nogu, dobos za guzu, 2 prelaza - za svaku sisu po jedan prelaz, a cinela... to je za glavu, tvoju ili njenu, svejedno...

naravno, nikako ne treba zaboraviti da "ne mogu da izdrze previse udaraca", jer, snaga tvog kuka je vremenom prerasla sa "jebem-ne-pitam", u "jao-bas-sam-dobar", pa mutirala u "uh-kako-jebem-pa-razbijam" i konacno dosla u neko hibridno stanje koje mi zemljani ne mozemo opisati, zbog evidentnog elementarnog nepoznavanja termina kao sto su: vaseljena, jebac, hiperaktivno, kitamije25metara, i tome slicna strucna terminologija...

samo mi nije jasno, zasto ti ribe "beze" po krevetu... a pa da - ti ih verovatno prosto - razbacujes - svojom silinom i svojom muskoscu. i ja sam blesav, kako se toga nisam setio instantly icon_redface.gif

 

 

Ponovo, ocigledno ti citanje ne ide od ruke.

a mooooolim te, molim molim moooolim te, nauci me, o veliki vatrenko.. jel' bi to bio mozda fer prevod na srpski? ili popaljenko? vatrko? paljevinko? paljenko? paljo? valjo? kito? laugh.gif

zasu tebra munze konza. ajde promeni ime, bubnjeva ti! pivopije.gif

 

 

i opet, tu sam da pomognem kod tezih slova i duzih reci.

 

moj princ u belom oklopu na belom konju. ljubavi, stvarno ne znam sta bi bez tebe u zivotu... cmok! icon_wink.gif

 

sta kazes, tezih slova? nisam znao da sada rangiramo i slova po tezini... mislis, kao.. na gramazu, pa je latinicno "i" lakse od "G", zato sto ima manje da se pise, ili onako, hijerahijski... gde je "a" lakse od "b"...

 

- e, bez sale, ti si stvarno super lik. bas mi se svidjas. ajde opet da izadjemo, ovaj put ti placas pice, i eto taman mozemo da pricamo o tome koliki si ti pismeni baja, koliko si zapravo multi-lingvista i koliko razlicitih trikova mozes da izvedes jezikom (hm, to je zapravo multi-korisno icon_mrgreen.gif )

 

i sta si jos rek'o-kaz'o... duze reci, a?

hmmm.. duza rec, duza rec...

popokatepetl... nene, to je suvise lako za tvoje superiorno prisustvo.. cek cek

popusimikitusmradunepismenifegetski

?

moze to? biggrin.gif

naravno, moze to da se tera i jos dalje, u ekstreme i granice lingvistike, ali sumnjam da ce iko ko bude citao ovaj post (pa cak ukljucujuci i tebe) moci da procita tu rec, ili pak, imati volje za istu akciju...

al' ajde sada da probamo, kada smo svi tako zaintrigirani (jupi ura juhu)

 

fieryprijateljustositakavgej,misliosamdasmouljubaviatisisadrugimotisao.

lazisimipricaokakomevolisivolisdodirnasihtoplihgejtela,alisadaznamdaje

svetosamobilalaz,jeronjedosaoiodveoteuposteljubelu,gdesevisadamazite,

inaravnodanezaboravimo:pusikuracsmradupederskisemetizatrlonabijemtikevu

nahidrantcaletanaauspuhisestrukojucakninemasnaonajtvojimprovizovanibubanj!

 

he. funny. ko nadje slovnu gresku, celava mu keva laugh.gif

 

i znas li u kom je padezu ta rec? u drugom... kako to nisi znao

nominativ

gejitiv

...

 

hehe. ovo je, cak sta vise, zabavno. mogli bi ovako da se mrvimo na daily-basis. zanimljivo je, sto ti tu sada jadan mali paljevinko (fiery, right?) sedis i przis se, kao kipis i smisljas sta ces da mi napises, a ja se, zapravo, ovde smejem i zajebavam, razmisljajuci i dalje u transu - kako izgleda stvor koji ima 6200 postova...

da sam ja admin - bilo ko ko predje 1000 postova - out sa foruma.

nikome ne trebaju wheelchairovi na forumu, pogotovo ne takvi kao sto si ti, koji donose nista drugo osim raspad, disharmoniju, losu reputaciju i nesloge na ovako jednom kul forumu, gde momci dodju i pricaju lepo, kulturno, drugarski i sve, razmenjuju misljenja, ideje i inspiracije, a onda se nadjes ti cignache koje je najpametnije od sve dece.

 

leave, son. no.gif

 

i ajde sada da te dovrshimo onako propisno, kako ti to i pristoji...

 

Kontra jeste u losem polozaju i ne moze bolje da se postavi, da sam ja pravio spravu to bih svakako bolje resio.

 

naravno, zato sto si ti ultimativni baja. bez tebe, ovaj svet bi tesko funkcionisao. ja to govorim vec godinama, ali ne slusaju dusmani... icon_rolleyes.gif

 

Ali taj mi polozaj vise ne pravi probleme, posto sam poceo da sviram kontru levom rukom, pa ne moram da ukrstam ruke i onda nema sudaranja.

 

tebi se ruke sudaraju?!

vau.

jel' i to proizvodi neki namerno-izazvani-zvuk, ili ti to onako, tek reda radi, da ubijes monotoniju u svojim desetocasovnim vezbama na "omg-bubnjevima"?

i ne seri da umes da sviras kontru CAK i levom rukom... to je... to je... vau. vise nego impresivno. evo ja nemam reci. ali cekaj, sada sam se o5 zbunio... ako sviras kontru levom rukom, kako onda udaras dobos... hm... zaista ne vidim drugo resenje... a sta radis desnom rukom? samo cinele a... pa taj rad. zaista ne kapiram kako si ti TOLIKI baja da umes i levom da sviras kontru. jel' umes i levom nogom onda da sviras bas, jer, to bi ti onda bila potpuna inverzija, a ne da levom sviras kontru, desnom dobos, a o5 desno bas. ne sinko, ne ne. to ti nikada nece poleteti. not enough gay powa in that swing son.

 

 

Ne idem ni na kakvo letovanje

zamisli. pa kako to ljubavi?

au, da. zaboravih - ti si jedan od onih smrtnika koji IPAK zive u stanu. tragedija, really.

ili je to, ili MUP nije hteo da ti da pasos. lepo su rekli: veliki jebaci kao sto si ti (recimo), ne smeju da napustaju zemlju, jer, ko ce onda jebati sve te silne ribe, daily-based.

tako da... tezak zivot ti vodis, razumem te tek sada...

 

- sviras bubnjeve najbolje na svetu,

- jebes neprebrojivu sumu picaka svakog dana,

- bavis se lingvistikom,

- i pored toga svega, stignes da pomazes svima nama ovde na forumu.

 

stvarno te sada cenim kao coveka i osobu. marry me? icon_razz.gif

 

nije mi jasno.

 

nemoguce. nemoj takve stvari da pricas naglas sine, to ne valja, jer, ako mi ostali provalimo da ti sumnjas u sebe, i mi cemo poceti da sumnjamo u tvoje moralne principe kao naseg svetog duhovnog vodje, bez kojih bi nasi zivoti bili samo prazna magla u jednoj kisnoj noci, gde si ti jedini mesec, a sunca nikada nije ni bilo...

 

poeticno? ne. pateticno? da.

 

btw - cini mi se da tebi mnogo toga nije jasno.

ok si ti momak i sve to, ali budi covek, priznaj kada si pogresio - i prosto - walk away.

 

i naravno: "Decko, ne obracaj mi se"

 

hahaaaaaaaaa!! HAHAHHAHAAA!! to je jednom jedan baja na ovom forumu rekao, zamisli, bas tebi, tako da - mudrost se mora prolongirati (ne znam cak ni sta znaci >prolongirati< [vau, uspeo sam 2x zaredom da napisem novu nepoznatu rec...] )

 

ajde prosto ne odgovaraj na ovo, samo nestani u svom univerzumu ili gde vec obitavas u svojoj kartonskoj kutiji i tako to, nastavi da budes najveci baja na planeti, naravno, javi mi se povremeno da se kresnemo ko u stare dobre dane, uzivaj u svetu bubnjeva, i naravno, ono gore stoji:

 

"Decko, ne obracaj mi se"

 

haha. taj neki rad.

 

i ajde, da ne kazemo posle da je neko nekome ostao duzan nesto:

 

dootzky, izbegavam ovo da govorim, ali ti si retard.

 

- keva ti je retard, evidentno, jer je jadnica trebala odmah da shvati i da abortira. iako je puno volela tvog komsiju, mogla je lepo da objasni tvom tati da sada prosto ne zeli dete. cudo zivo kako tvoj cale nije nikada nista provalio - tvoj komsija je verovatno talentovani bubnjar (kao sto si ti? interesantna koincidencija...), i veliki je povaljivac (kao i ti? hmm..), mislim, cim ti je overio kevu i sve to, drugarski, naravno, a verovatno covek zna i vise od 5 svetskih jezika, ali to je vec cista spekulacija.

 

btw - dredovi su TOTALNO demode. icon_mrtav.gif

 

ziv bio, veliki porast'o, puno-puno sazreo, ne obratio mi se ikada vise,

i budi covek - pa nemoj da izbrises ovaj post, izmedju ostalog nije MNOGO gori od ove tvoje bljuvotine.

naravno, sve ovo je copy/paste-ovano, tako da iako ga izbrises - ja cu ga ponovo postovati, da svet vidi kakav si ti seronja.

ako mi ugasis account - napravicu novi, i postovati o5.

ako mi ugasis i taj novi account, napravicu tri razlicita accounta, i spamovati forum na 11 razlicitih tema.

posle toga, prelazim na ekstremne mere, gde cu prosto biti prisiljen da postujem svakome pm. haha... dobro, to prosto ne. do tada ce svi videti Yo.

 

uostalom, radi sta oces. ti si toliki BAAAAAJA da te prosto niko ne moze zaustaviti biggrin.gifmhihi.gif

 

dakle, "Decko, ne obracaj mi se"

haha.

this was fun. let's NEVER do it again.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i naravno, kao finale: "Decko ne obracaj mi se"

 

ozbiljno, nemoj vise floodovati ovaj forum, pogotovo ne ovaj deo za nas bubnjare (!!), nego ti idi negde drugde i igraj se, nemoj ovde da odgovaras i da se pravis pametan.

 

ako si bas toliki mudas, pa oces nesto mnogo opako da mi kazes, posalji na pm (naravno, ja to nikada necu ni procitati, jer me, iskreno, bas nesto zabole kurac)

 

toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, vidim da nekako smatras "Ti si gej" za vrhunski argument u svakoj vrsti rasprave. Takodje, imas problema sa razlikovanjem koncepta "napusavanja" i "rasprave". Onda nista. Ti se zali i dalje, ja imam po cemu da sviram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si bas kreten koji samo voli da se pravi pametan. Uhvatis se za jednu stvar i seres li seres. Ja nisam rekao da ti ne smes da udaras bez rim-shota. Sto se mene tice mozes da udaras i glavom, zaboli me. Mogu da se kladim da nemas pojma da sviras, nego samo seres. Idi na bilo koji sajt pa ces videti da svuda lepo pise da dobos najbolji zvuk daje sa rim-shotom. A ne znam sa kakvim se bubnjarima ti druzis, ali one koje ja znam itekako koriste rim-shot.

Ne moram da se pravim pametan, hvala.

 

Vazi, daj mi linkove svih tih sajtova na kojima pise da se sa rimshotom dobija najbolji zvuk. Najglasniji ili najnaglaseniji, da, ali najbolji ne. Iskljucivo od situacije zavisi koji ce zvuk biti najbolji.

Koristim i ja rimshot, majku mu staru, ali ne sve vreme, jer je to onda besmisleno. Kao sto bi bilo besmisleno svirati ride cinelu po zvonu sve vreme, na primer.

Idi na drummerworld.com, na primer, i skini par filmica, pa prebroj koliko puta je koriscen rimshot.

 

Dakle, poenta, nije rimshot los, ali je besmisleno koristiti ga uvek i sve vreme, bez obizra na vrstu muzike ili dinamiku, ili cak na sam dobos, posto ce kod nekih svakako da zvuci losije nego kod drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha! biggrin.gif

 

e da znas bajo da sam i sam slucajno naleteo na nesto slicno na netu,

mada je malo losije uradjeno od tog tvog, ali o5, ideja je pristupacna! haha icon_biggrin.gif

 

inace, vezbanje po air-drumovima i nije TOLIKO losa, ali je svakako falicna, jer barem meni je bitno da kada vezbam (virutelni) bubanj u kuci, moram po necemu da udaram zapravo, ako ne palicama onda makar prstima, jer nije isto kada mases u vazduh bez povratne snage od udarca i kada vezbas na necemu... taj neki rad.

 

ali inace, g00d idea yo! icon_wink.gif

 

l8r

dootzky

Share this post


Link to post
Share on other sites

SEDI SA BAS BUBNJEM I PRVO DESNU NOGU LUPAS POLAKO ISTIM TEMPOM I ISTOM JACINO(trebalo bi) BAR SVAKI DAN PO 2 SATA PA TAKO ISTO I LEVU.MENI DOBRO IDE SAMO TREBA IMATI STRPLJENA.MOZE ISTO TO ZA RUKE(KUCKANJE).VEZBAJ NEKE NAVIJACKE ILI NEKE PESME SA PEDALOM JER TRTEBA IMATI KONTROLU NE SAMO BRZINU.............................................SRECNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moram da se pravim pametan, hvala.

 

Vazi, daj mi linkove svih tih sajtova na kojima pise da se sa rimshotom dobija najbolji zvuk. Najglasniji ili najnaglaseniji, da, ali najbolji ne. Iskljucivo od situacije zavisi koji ce zvuk biti najbolji.

Koristim i ja rimshot, majku mu staru, ali ne sve vreme, jer je to onda besmisleno. Kao sto bi bilo besmisleno svirati ride cinelu po zvonu sve vreme, na primer.

Idi na drummerworld.com, na primer, i skini par filmica, pa prebroj koliko puta je koriscen rimshot.

 

Dakle, poenta, nije rimshot los, ali je besmisleno koristiti ga uvek i sve vreme, bez obizra na vrstu muzike ili dinamiku, ili cak na sam dobos, posto ce kod nekih svakako da zvuci losije nego kod drugih.

E, sad konacno zboris k`o covek. Ja nigde nisam rekao da je to obavezno, a ti se za to zakacio k`o pijan plota. Ja nemam nameru da se svadjam sa bilo kim, jednostavno sam ovu temu shvatio kao ispomaganje bubnjara, a ne kao pametovanje. Ne pise na svakom sajtu da je to najbolji zvuk, ali se sve karakteristike dobosa daju sa rim-shotom. Odnosno sve karakteristike koje mozes naci u katalozima ili na sajtovima su date kad se dobos udari rim-shotom. Naravno da se moze udarati i bez njega. Kao kad naslonis dno palice na plastiku, a vrhom udaras po obrucu. Ne znam kako se zove taj udarac, ali definitivno daje drugi zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KONACNO I JA DA NALETIM NA OVU TEMU! KO ZNA KAKO NISAM JE RANIJE VIDEO?!?

 

INACE, JA SVIRAM GITARU, TEK DA SE ZNA!! icon_wink.gif

 

@dootzky

NEMOJ ODUSTATI NI PO KOJU CENU!

JA SAM NPR. KAO MALI ZELEO DA SVIRAM BUBNJEVE, IMAO SAM ISTI PROBLEM KAO I TI I ODUSTAO! VERUJ MI DA NIKADA NISAM PRESTAO DA SE KAJUEM ZBOG TOGA! CESTO LJUDI KROZ PRICU SKONTAJU DA SAM JA BUBNJAR! A JOS CESCE OPASNO SMORIM SVAKOG BUBNJARA SA KOJIM SVIRAM!!! icon_smile.gif

 

PREDLOG:

 

1) JEDAN MOJ BURAZ SVIRA BUBNJEVE I IMAO JE ISTI PROBLEM! MOJ CALE SE BAVI GUMOM I NAPRAVIO MU JE GUMENE MEMBRANE (ILI KAKO SE TO KAZE, KOZE - VALJDA!)! NISU SE UOPSTE CULE A PALICA JE ODSKAKALA! OK, NE KAO PO KOZI ALI JE IPAK ODSKAKALA! PODRAZUMEVA SE DA PROSTOR NECES USTEDETI, JER SE TO NABUDZI NA PRAVI KOMPLET BUBNJEVA! OVO JE OK RESENJE, BAREM MOM BURAZERU!

 

2) ELEKTRONCI SU SUPER! OVO POGOTOVU VAZI AKO SVIRAS METAL! I NA SNIMANJU I NA SVIRCI TONAC CE POKUSATI DA TE "ISPEGLA" A AKO IMAS ELEKTRONCE TI SI PRAKTICNO VEC ISPEGLAN!!! OVO MNOGO ZNACI, VERUJ MI!

 

UZGRED, NISU TI BILI POTREBNI ONI PREDUGI POSTOVI!!! ZBOG TOGA LJUDI PRICAJU O YUMETALU ONO STO SI I SAM NAVEO!!!

 

@SVI KOJI SU PROTIVNICI ELEKTRONACA

1) KAO STO NEKO VEC RECE ELEKTRONCI MOGU DA IMAJU DINAMIKU (A I NE MORAJU!) MOGU CAK DA RAZLIKUJU U KOJI DEO DOBOSA SE UDARA!

 

2) RAZMISLITE MALO, STA VAM VREDI NAJBOLJI MOGUCI BUBANJ I NAJSAVRSENIJA TEHNIKA AKO TO NE CUJE ONAJ KOJI VAS SLUSA NA SVIRCI ILI NA SNIMCIMA????? E, SADA, SLUSALAC TO NE CUJE JER JE BUBANJ LOSE OZVUCEN, LOSIM MIKROFONIMA SNIMAN (ILI IH JE PROSTO NEDOVOLJAN BROJ!), LOSE JE MIXAN.... STAGOD, TO PROSECNI SLUSALAC MUZIKE NE ZNA I NE MORA DA ZNA!!! ODGOVOR, NISTA VAM NE VREDI!!! ELEKTRONSKI BUBNJEVI SU ZA NASE USLOVE MOGUCE RESENJE JER SE SA NJIMA GUBE ONI PROBLEMI KOJI NAJCESCE NISU DO BUBNJARA! A GUBE SE I ONI KOJI JESU DO BUBNJARA A TICU SE DINAMIKE!!!

JA SAM IMAO ISTI PROBLEM SA GITAROM, NAMESTIM JA OK ZVUK NA POJACALU ALI NA RAZGLASU (TJ. NA MONITORIMA U STUDIJU) NISTA OD TOG MOG SUPER ZVUKA!!! ONDA SAM "OTKRIO" DIRECT RECORDING! TO JE DONEKLE SPASLO STVAR! OK, NIJE KAKO BI TREBALO/MOGLO DA BUDE DA SMO NA "BOGATOM I LEPOM" ZAPADU GDE U STUDIJU SVAKO ZNA SVOJ POSAO, ALI MNOGO JE BOLJE OD TRADICIONALNOG...

 

@Fiery

SAMO OPUSTENO, TI IMAS STOSTA STO POJEDINIM BUBNJARIMA OPASNO FALI...! icon_wink.gif

Edited by Uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

KONACNO I JA DA NALETIM NA OVU TEMU! KO ZNA KAKO NISAM JE RANIJE VIDEO?!?

 

INACE, JA SVIRAM GITARU, TEK DA SE ZNA!! icon_wink.gif

 

@dootzky

NEMOJ ODUSTATI NI PO KOJU CENU!

JA SAM NPR. KAO MALI ZELEO DA SVIRAM BUBNJEVE...

yo nigga! biggrin.gif wassup

 

zaista, ovo je bio jedan interesantan post sa tvoje strane. (ozbiljno. respect)

 

dakle, jedno je sigurno: nece dootzky odustati dok ga je zivoga, ali zaista moram nesto da promenim, tj. poboljsam, da obezbedim sebi vise vremena na bubnjevima, jer samo tako moze da se postane real-sick-mothafucka! icon_mrgreen.gif

 

to za gume znam akciju, tako nesto je i bata fiery predlagao, cak sta vise - on to sam i ima - ali meni je to nekako... useless. jer meni je bitno da zapravo i CUJEM kako zvuci ono sto sviram, a ne samo da pogadjam 'mete'. inace, sto da ne, whateva' icon_rolleyes.gif

 

a to mi se posebno svidja sto si rekao za elektronske bubnjeve - taman su ih svi ovde smrvili i ispljuvali, kao da je to nesto najgore sto su humanoidi ikada izmislili, i ja se totalno odvratio od te ideje. i evo, sada kada si ti postovao neke pozitivne strane svega toga, a evidentno je da znas o cemu pricas, onda kapiram da mozda ipak to valja. pogotovo sto bi mogao i sam sebe da snimam direktno na komp, isto tako i gitaru i bas, naravno i mikrofon se moze doturiti negde i to je to?! jeste li? mislim, mali, improvizovani studijo. i o to u sopstvenom stanu!! mislim - jeeee icon_biggrin.gif

 

haha, naravno da bi tu moralo jos sto-sta da se burgija, da se podesava i sredjuje, ali o5, zar nije prakticna ideja? u najmanju ruku, ima prednosti da nikome ne smetas, mozes da snimas to, i uvek mozes da vezbas, sta god ti padne na pamet.

mene tu jos jedino interesuje cena. ph34r.gif

ono, ako takvo zadovoljstvo kosta 5000€, onda to i nije bas "zadovoljstvo"!! haha

mislim, ako je nesto realno - par stotina evra, pa cak da kaze covek AJDE i do 1000, ajde kao ok. ali sve preko toga se moze racunati u broju polovnih automobila koje si mogao da kupis za te pare.

"e brate, koliko kosta taj bubanj?"

"3 polovna golfa"

 

heheh... ono. naravno, kada si rekao da ti bubnjevi imaju i razlikovanje jacine udaraca (dinamika, jel'te), pa cak i jos neke finese, verujem da svaki takav mali bonus kosta nesto mnogo vise, tako da je moje vitalno pitanje sledece:

"da li cak i najjeftiniji elektronski bubanj ima >dinamiku<?"

verujem da kada kazem el. bubanj da se ne misli na onu jednu uzasnu ,.... plocu (?!?) koja stoji cela na stolu i kao po tome se nesto bije. to tuku oni drugari u ZAM paradama i takvim sranjima, to je golo govno (meni se barem cini...)

 

i ako neko zna, leba mu, neka kaze neke realne cene elektronskih bubnjeva. a ja cu isto probati da se raspitam kod nas, mada, imajuci nista osim losih iskustva sa nasim "dilerima" (hehe, to malo smesno zvuci), to ce da bude - kupis el. bubanj, sutra crknu dve elektronske ploce, i kad se ti zalis sta to sada, kako to sada i kome-sta-kako?! odgovor sledi: e pa radilo je kad si kupio icon_razz.gif

 

=================

 

a sto se tice onog trashtalk-ovanja, sorry za to, ali morao sam malo da spustim tog drugara fiery-ja na zemlju. ne znam nesto puno o njemu, ali ko god dozvoli sebi da se tako breca i ponasa nadmeno (da ne kazem razmazeno) zasluzuje tacno onakav odgovor.

i slazem se da je istina da to samo kvari forum, but it had to be done. icon_sad.gif

a znas sta je tu glavna fora - da je on hteo lepo, mogao je da mi posalje PM i tamo da napise sta god oce, gde to niko NE MORA da cita. a ovako kada se prosere neko tako da svi to vide kao koliki je on (ili bilo ko) baaaaja, onda to sux, jer, i odgovor mora isto tako da ide u javnost. necu sigurno da mu posaljem PM sa takvim mrvljenjem, pa da ostali drugari ne mogu da uzivaju u tome... hehe.. ili da se pitaju sta se desilo? da li je on smrvio sve, ili mu je neko ipak odgovorio. iskreno - da se ja pitam, konkretno, da sam ja admin (kao sto jesam na par mesta..), ja bi banovao i jednog i drugog. na nedelju dana. pa malo nek misle momci. to se prosto tako ne radi. zna se, valjda, neki red i kultura. dakle, evo dobrovoljno se javljam na samo-disciplinski postupak da me neko ukori na nedelju dana (ili koliko se vec proceni da je potrebno, whatever), naravno, trebalo bi neko da predloze adminima da se uklone oba posta, vezana za to vidno nepotrebno pljuvanje. kvari se tema, zaista.

jel' moze to neko da obrise? i njegov i moj post, kao da nista nije bilo? naravno, nas neko da ukori, da se zna red za ubuduce. (hehe, prakticni mazohizam u primeni mhihi.gif )

 

cheerzs brotha' uros, k33p up with g00d posts Yo,

resp,

doot

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) JEDAN MOJ BURAZ SVIRA BUBNJEVE I IMAO JE ISTI PROBLEM! MOJ CALE SE BAVI GUMOM I NAPRAVIO MU JE GUMENE MEMBRANE (ILI KAKO SE TO KAZE, KOZE - VALJDA!)! NISU SE UOPSTE CULE A PALICA JE ODSKAKALA! OK, NE KAO PO KOZI ALI JE IPAK ODSKAKALA! PODRAZUMEVA SE DA PROSTOR NECES USTEDETI, JER SE TO NABUDZI NA PRAVI KOMPLET BUBNJEVA! OVO JE OK RESENJE, BAREM MOM BURAZERU!

Koliko kosta da to i meni uradi (kad jednom kupim ak. bubnjeve)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam li? haha biggrin.gif

 

i'm all black, and i'm proud! icon_mrgreen.gifpivopije.gifmrred.gifmhihi.gif

 

dakle - ja sam totalno crnac. cak sta vise ---> ph34r.gif

ok, nije to bas crnac, ali je prilicno... CRN smajli! hehe icon_biggrin.gif

 

inace, jurio sam malo cene elektricnih bubnjeva kod nas, i mogu reci da ovako stoje stvari:

 

- manje/vise dobar el. bubanj, ajd' da kazemo pristojan - 500+ evra

- dobar el. bubanj - 800+ evra

- omg wtf igottagetmeoneofthose el. bubanj - 1100+ evra (ali taj je bas opako zajeban. evo i slike:

omg-elektronski-bubanj

bestijalno, zar ne? )

 

===========

a sada zasto je to interesantno: zato sto je "pocetnicki" bubanj kod nas, neki krs ali sasvim komotno moze da se vezba na njemu (znaci nova 8. sa sve stolicom i pedalom (!) - 150 evra!

bolji bubnjevi po 300evra, a ima naravno i za 25000 evra ako treba, ali ovo su neke donje (da ne kazem prihvatljive) cene.

 

tako da -sta se SAD tek isplati? shtemati prosecnu srpsku platu 5 meseci i pazariti el. bubanj, ili kupiti akusticni za jedan mesec? naravno, i dalje stoji problem sta raditi posle sa akustarom, gde to zapravo staviti. icon_razz.gif

 

 

eto toliko za sada, nadam se da ce neko i dati neko misljenje o tome,

cheerzs niggas in da haus,

k33p it real,

k33p it black (haaaaaaaha!),

cya in da h00d l8r in da n8 yall!

 

icon_mrgreen.gif

ok - ovo je TOTALNO not-nigga-talk! icon_rolleyes.gif

 

zivi bili, pa svirali pivopije.gif

 

(just so u kno' - danas sam bio na probi, i poiznaponabadao sam bubanj, hehe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto se tice onog trashtalk-ovanja, sorry za to, ali morao sam malo da spustim tog drugara fiery-ja na zemlju. ne znam nesto puno o njemu, ali ko god dozvoli sebi da se tako breca i ponasa nadmeno (da ne kazem razmazeno) zasluzuje tacno onakav odgovor

cak mi se cini iz ovog ugla da mu kontra ne stoji na pravom mestu, vec da je previse napred i previse gore, ali verujem da momak nije stigao to da podesi, jer, bio je PREZAUZET pisanjem nama o tome kako je on vrhovni baja, i kako mora da se pakuje za svoj letovanje u spaniji... vauuu.....

 

biggrin.gif  laugh.gif  mhihi.gif

 

to se, prosto, ne pise tako, cak i kad neko oce da se kurci, pises nekako duhovito, a ne kao: "e momci, brate, mislim, brate, moram da se pakujem brate za spaniju, znate brate razumes" i sl.  evotigana.gif

btw - ovaj smajli -evotigana- je zakon. napus, ali drugarski, sa osmehom na licu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...