Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Watersona imam, a Derekov forum ne radi.

Opeth-ovog bubnjara sam gledao na dvd-u, tu svira klasicno ukrstenim rukama, ali ko ce ga znati dok se ne vidi taj snimak. Ako znas ili mozes da nadjes link sa kog si skinuo, prosledi ovde.

 

 

Samo bih dopunio sa jos dva minuta "flat flamsa" - istovremeno udaranje obema rukama/nogama. Svaki udarac treba da bude potuno istovremen, istom snagom, obratiti paznju da obe ruke/noge prave isti pokret itd. Veoma dobro za koncentraciju i kontrolu, a i pojacava slabiju stranu znacajno.

 

 

Kliknes na sliku desnim dugmetom misa, zatim odes na Properties (ili Image properties, ili kako vec pise kod tebe) i iskopiras adresu slike. Onda u postu oubacis taj link na sledeci nacin (za primer uzimam tvoj avatar):

[img=http://www.yumetal.net/forum/uploads/av-2269.jpg]

Rezultat:

 

user posted image

Derek nekad radi, nekad ne, moraš biti strpljiv.

 

A, za razrađivanje slabije ruke evo vam LINK. Nije da nisam skontao ubacivanje slika, nego tamo ima još mnoštvo stvari koje itekako mogu biti od pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako vec imas duplu pedalu onda vezbaj i na njoj, jer neke stvari koje mogu da se izvedu duplom nikada neces moci da odsviras jednom nogom. Sa duplom jednostavno imas vise mogucnosti, ali ne treba se skoncentrisati samo na nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za tebe posto vidim da najvise znas.Ako si slusao stvar od discipline behaind nine hils posle dve strofe ide neki trip sa prelazima,ako mozes da mi objasnis kako se to radi posto zvuci kao da su 2 pedale a svira jednu.Video sam par bubnjara kako to rade ali nikako ne kontam!!!!!Ako nisi presluso tu stvar obavezno preslusaj pa te molim za komentar sto se tice bubnjarske strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za tebe posto vidim da najvise znas.Ako si slusao stvar od discipline behaind nine hils posle dve strofe ide neki trip sa prelazima,ako mozes da mi objasnis kako se to radi posto zvuci kao da su 2 pedale a svira jednu.Video sam par bubnjara kako to rade ali nikako ne kontam!!!!!Ako nisi presluso tu stvar obavezno preslusaj pa te molim za komentar sto se tice bubnjarske strane.

Ja sam se bas trovao tim albumom neko vreme. Mnogo dobar bubnjar. Bas me zanima gde je jos svirao.

Bio sam ubedjen da ima duplu. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strava! Samo da jos ima kod nas da se kupi.

mislim da ima. proveri u lyra style, francuska 38 (334-3402).

pa nam javi da li jos uvek imaju. ja kad sam pitao cena je bila (bezobraznih)25 evra.

 

pozdrav pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mothers_milk

 

Ne bih znao da ti odgovorim na pitanje posto pesmu nikada nisam cuo, a tesko da i mogu da je nabavim jer ne znam nikoga ko to slusa.

 

@Grof Drobikus

 

Proletos sam uzeo Evans membrane i jako sam zadovoljan. Posto ne denfujem (ili kako se vec pravilno kaze) timpane namerno sam uzeo dvoslojne koze(G2) da timpani ne bi previse odzvanjali. Ranije sam koristio Remo-Pinstripe, i one su mi bile dobre. U sustini ne primecujem neku veliku razliku izmedju Remo-a i Evans-a, osim na dobosu koji mnogo bolje zvuci sa Evans-om (coated).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ga zovu beat i da je sa novog zelanda.Ne znam gde je svirao,ali saznacu.Ovaj sadasnji bubnjar discipline BUCA je meni pokazivao neke cake,pa cu ga zamoliti da pita Koju gde je ovaj svirao ili gde svira.Inace BUCA otprilike moze da ga skine,ne bas u originalu ali tu je negde.Ako imas priliku poslusaj novu DIsciplinu uzivo pa ces se uveriti. orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam duplu ali sviram singl pedalu.Da li mislite vredi li se cimati odsvirati sa jednom ono sto se svira sa dve,i da li je dupla pedala nastala zbog toga sto neki jednostavno nisu mogli dovoljno dobro da savladaju tehniku. mrred.gif

Lepo je Newcomer odgovorio, samo bih da te podsetim da je dupli bas razvio i popularisao Louie Bellson - mislis li da on nema dobru single bass tehniku? icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...