Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

@mothers_milk

 

Ne bih znao da ti odgovorim na pitanje posto pesmu nikada nisam cuo, a tesko da i mogu da je nabavim jer ne znam nikoga ko to slusa.

 

@Grof Drobikus

 

Proletos sam uzeo Evans membrane i jako sam zadovoljan. Posto ne denfujem (ili kako se vec pravilno kaze) timpane namerno sam uzeo dvoslojne koze(G2) da timpani ne bi previse odzvanjali. Ranije sam koristio Remo-Pinstripe, i one su mi bile dobre. U sustini ne primecujem neku veliku razliku izmedju Remo-a i Evans-a, osim na dobosu koji mnogo bolje zvuci sa Evans-om (coated).

A na bas bubnju? Posebno me zanima EQ 3, posto mi treba sto fokusiraniji zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima samo do 208... no.gif Pih! icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_biggrin.gif

мало су ти триесдвојке на 208, домаћине? icon_smile.gificon_smile.gif

 

Inace potpis sa goticarkama je apsolutno genijalan! icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

hvala, hvala.. dugo sam razmisljao o tome kako da mladima prikazem nesto zaista atraktivno. icon_wink.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na bas bubnju? Posebno me zanima EQ 3, posto mi treba sto fokusiraniji zvuk.

Jedino na bas bubnju nisam menjao membranu (ostala je Remo), posto je jos u dobrom stanju.

 

Mislim da mozes sa vecinom membrana dobiti fokusiran zvuk, samo treba da ih prilicno otpustis a prednju membranu da zategnes, i naravno da ti cekici na pedali budu po mogucstvu plasticni (sa tankim filcom). Ja sam to postigao i sa Remo/Pinstripe i sa Evans/G2, mada ja bas ne volim (i ne koristim) suvise fokusiran zvuk.

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga nikad slusao,reci mi gde je svirao i da bonam je stalno koristio taj trip. orangelistening.gif

Louie Bellson

 

performed with:

Ted FioRito, Duke Ellington, Count Basie, Bennie Goodman, Tommy Dorsey, Harry James, Woody Herman, Norman Granz' J.A.T.P., Bennie Carter, Sarah Vaughan, Ella Fitzgerald, Oscar Peterson, Art Tatum, Dizzy Gillespie, Gerry Mullingan, Stan Getz, Hank Jones, Zoot Sims, Sonny Stitt, Milton Jackson, Clark Terry, Louie Armstrong, Lionel Hampton, Eddie "lockjaw" Davis, Shelly Manne, Billy Cobham, James Brown, Sammy Davis Jr., Tony Bennett, Mel Torme, Joe Williams, Wayne Newton ...and many more

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko cuo za Tomasa Langa imam njegovu video skolu i mnogo je dobra, lik je u fazonu moderan bubnjar svira uglavnom sa mtv zvezdama,a poceo je valjda sa grupom clash, ako ima neko komentar....... musik20.gif

Langa obicno ljudi stavljaju u istu recenicu sa Donatijem, kao jednog od tehnickih frikova. Imam samo par njegovih filmica sa DrummerWorld.com, a tu ne zvuci previse opako (dakle, ne opako kao Virgil), tako da ne bih umeo da komentarisem dalje od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je love nova bas pedala i da li neko prodaje polovnu.da li je neko pokusao da je napravi i kako icon_wink.gif

Zavisi koja. Duple se krecu u rasponu od 150 (Dixon) do 400 evra (Iron Cobra). Mada DW 9000 mozes da kupis i za 800.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupujem ovih dana duplu DW 4000 series za 180 evra.Jos je i jeftina i dobra. icon_mrgreen.gif Inace isto tako jeftina ima i Pedal koja kosta 200 evra. Ostale duple su od 250 pa ojsa...

Inace obicna nova,najejftinija,bas pedala je oko 50 evra.

Pogledaj malo sajtove domcih muzickih prodavnica pa ces videti.Npr. poseti www.skymusic.co.yu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...