Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Guest حسين

 

Ja keca odbijam. Mada više cenim malo kompleksnije aranžmane...

 

 

Ne mogu da isteram 3min pesmu sa onim 700BPM grind štrikanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što stvarno jeste idioti. U negativnom smislu.

 

I zato što ste svi super na rečima. A u praksi svirate kečine za drugara iz srednje.

A sta je ovo trebalo da znaci!??!?! Znaci, uopste ne razumem smisao i poruku prve i druge recenice, a posebno trece....?!?!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nesto...

 

Ako ikoga interesuje, dok sam svirao u Nirvani, koristio sam:

 

1)

Tama Granstar + Superstar Snare, Natural lacquer

 

* 8" x 14" Birch Snare

* 14" x 15" Rack Tom

* 16" x 18" Floor Tom

* 16" x 24" Bass Drum

 

Ovo je bio moj set za vreme '90-'91 koji smo razvalili na koncertu u Cabaret Metro, Chicago, 10/12/91.

 

 

 

2)

Tama Rockstar, Red lacquer + Artwood Snare, Black lacquer

 

* 8" x 14" Maple Snare

* 14" x 15" Rack Tom

* 16" x 18" Floor Tom

* 16" x 24" Bass Drum

 

Ovaj set sam koristio na skoro svim koncertima Nevermind turneje

 

3)

Tama Artstar II, Black lacquer + Superstar Snare, Natural lacquer

 

* 8" x 14" Birch Snare

* 14" x 15" Rack Tom

* 16" x 18" Floor Tom

* 16" x 24" Bass Drum

 

A ovo je bilo za vreme In Utero turnejice 1994..

 

 

CYMBALS

 

Zildjian Avedis

 

* 18" Crash

* 20" Crash

* 24" Ride

* 15" Hi-Hats

 

HEADS

 

Aquarian heads na dobosu jer jedino njih nisam uspevao da razvalim

 

Koze na Tom Tomovima su bile Remo Pinstripes odozgo i Clear Ambassadors odozdo - one su menjane posle svake svirke

 

Koza na bass bubnju - Clear Powerstroke II, a napred je bila obicno crna Ebony Ambassador sa 6" velikim otvorom van centra (za mikrofon)

 

HARDWARE

 

Uglavnom Tama (Titan Stilt Boom Stands), ali imao sam specijalan Hi-Hat stand by Sonor, jer je to bio jedini toliko visok stalak za mene u to vreme koji se proizvodio - obicno smo nosili dva na turneje

 

 

Bass PEDAL

 

DW 5000 Delta pedal.

 

 

STICKS - palice

 

Aquarian PowerSleeve 2B sticks (drzao sam ih naopako - vrh mi je bio u ruci )

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hocu da sviram na vasarima, vasari su zakon.

 

Jel imate neki savet za bubnjara pocetnika?

 

A jos je zensko.....ajde budite gentlemani.

Pisato je svasto na pocetku teme, mislim da su davati i linkovi razni. Gledaj druge i kradi od drugih i nemoj da se stidis da pitas bilo sta konkretno. To sto si zensko znaci samo da bolje izgledas za bubnjevima od nas icon_da.gificon_biggrin.gif

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala brate.

 

Citala sam te savete i extra su,ali ako se setite jos necega.......ovde sam icon_mrgreen.gif

Moj ti je savet da uz sebe imas nekoga ko dobro ili bar solidno svira bubnjeve, jer ces mnogo brze napredovati, nego da sama otkrivas toplu vodu i da pravis nepotrebne greske koje je kasnije zajebano ispravljati. Bilo bi dobro da je taj neko ucio bubanj od npr likova kao sto su Karlo, Dragoljub, Duca Ivanisevic... ili od bilo koga ko je skolovan na neki nacin. Sem toga, preporucujem na divx skolu Dave Weckl ( cita se VEKL, a ne VEJKL ko sto je neko pisao na pocetku ovog foruma ), posebno obrati paznju na sedenje - visinu stolice, drzanje palica u rukama, rad prstiju, balans, forsiranje obe ruke, zatim obe noge i usaglasavanje svih extremiteta da rade koordinirano... Npr, ja bi voleo da me nadzire Alek iz Eyesburn, posto izuzetno cenim njegovo sviranje...

 

Sem toga, posto je world of drumming veoma opsirno polje, bilo bi cool da te uci neko s kim delis ista muzicka ubedjenja. Npr, ja bi ispezdeo da ucim jazz ili nesto slicno, nemam npr osecaj za hard rock muziku jer me ne interesuje, ne slusam to nikada i td. Ali postoje stvari koje su zajednicke za sve pravce, a to je bas ovo sto sam pomenuo - kontrola palica, rad nogu, tehnika i groove trazis u muzici koja te interesuje, skidas prelaze i ritmove bubnjara koje cenis, notno ih zapisujes i sl. Ja sam kompletnu Nirvanu, System Of A Down, KoRn, Rage Against The Machine notno zapisao, zapravo sve sto me je interesovalo....

 

 

i tako...

 

pozz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je jako glupo koncentrisati se samo na jedan pravac ili skup pravaca. Upravo razradjivanjem onoga sto ti teze ide prosirujes vokabular i unapredjujes ono sto ti lakse ide.

Drugo, drzi otvoren um, nemoj da verujes nikome ko ti kaze da nesto mora ovako ili onako. Ne postoje pravila, postoje samo preporuke - onaj ko daje preporuke, daje ih prema onome sto njemu odgovara, a nisu svi isti. Zato gledaj na vise strana i pokupi ono sto ti najvise odgovara, eksperimentisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je jako glupo koncentrisati se samo na jedan pravac ili skup pravaca. Upravo razradjivanjem onoga sto ti teze ide prosirujes vokabular i unapredjujes ono sto ti lakse ide.

Drugo, drzi otvoren um, nemoj da verujes nikome ko ti kaze da nesto mora ovako ili onako. Ne postoje pravila, postoje samo preporuke - onaj ko daje preporuke, daje ih prema onome sto njemu odgovara, a nisu svi isti. Zato gledaj na vise strana i pokupi ono sto ti najvise odgovara, eksperimentisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...