Jump to content

Rain Delay


markomrki

Recommended Posts

Чини ми се да је боља продукција него на We Forget, само огромна замерка за звук бас гитаре. ПРАВДА ЗА БАГИЈА! XD Нисте много одступили од своје стандардне свирке и то је добро. Препознаје се на километар да је ово Rain Delay. После оног Shiseido-а, нисам знао шта да мислим, али преслушавши остале песме, оправдали сте очекивања. :) То је то, ја ту ништа не б' дир'о. :)

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чини ми се да је боља продукција него на We Forget, само огромна замерка за звук бас гитаре. ПРАВДА ЗА БАГИЈА! XD

meni se zvuk svidja, al je tih... ovo ostalo je ok, možda i bubnju fali oštrine, za moj ukus, više visokih, i to na svakoj komponenti... sad jbg, produkcija, u srbiji je svaki muškarac selektor, a svaki metalac producent... i svidja mi se što je sirova produkcija...

nego jebeš to, suština je u sledećem... vi znate da to što vi svirate nije moj kap of ti, ja sam seljak čovek, volim sepulturu i panteru, više sam bio vaš poštovalac zbog vašeg pristupa bendu i muzici, i voleo sam da vas gledam uživo... medjutim, ovo je toliko dobro, da sam izvrteo nekoliko puta danas onako usput, dok sam učio, igrao PES i sl, a onda sam otišao kod mladje, pa je on narezao na CD i pustio preko svog stereo uredjaja, da uz rakijici temeljno preslušamo :cool:

falling asleep mi je trenutno favorit, i gilmorovski solo na medinoj diviziji :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Има истине у томе кад кажеш да је сваки металац продуцент, хаха, али нисам баш у том фазону рекао за бас гитару. Рекао сам само да имам замерку, нисам се баш изразио, у фазону: "овде на 4:23, на трећој песми, фали low cut на 20Hz". :haha: И заборавио сам да кажем да се Мркела поправио доста. :haha: Вежбао си, младићу. XD

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je produkcija isprva zvučala malo mutno, tj. povučeno, ali kako je album odmicao, shvatio sam da dobro funkcioniše uz atmosferu koju je bend ciljao da postigne. Na prvo slušanje su mi pojedini aranžmani bili pretrpani, ali su isti mnogo bolje legli na drugo slušanje. Dušan se zaista popravlja u pevanju, ali je šteta što se to toliko ne čuje na svirkama, jer ne može da čuje sebe (eto malog saveta za ubuduće ;)). Ne dopada mi se, kad sam već kod glasa, kako su ispali neki delovi u obradi - lepo je čuti Dušana da pusti glas sigurno i jako, ali su počeci mnogih reči previše naglašeni i to je moglo da bude makar malo ispeglano. Osim toga, jedina zamerka ide na račun trajanja albuma, jer sa sve obradom traje 37 minuta, brzo prođe sve to.

 

Ostaje da vidimo ovo u štampanom formatu i da čujemo i ovu obradu uživo (čini mi se da su sve pesme sa albuma već bile svirane). :D

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to zbog sebe kažem ;), te tih mi bas, fali mi visokih na celom bubnju, a možda i na celom miksu... ma ustvari samo da ne krene sad raspravao oko produkcije, koji sam je kurac i pominjao, pa da priča o samoj muzici ostane u drugom planu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na prvo slušanje (površno, dok sam šljakao), činilo da ste preterali sa tom nekom opethovskom toplo-hladno, kreni-stani formulom, ali nakon još kojeg slušanja sve se lepo sklopilo - zaista dobar, najzreliji album do sada. Čini mi se da ste uspeli da napravitre avangardni album koji kombinuje sve i svašta, a da pritom ne bode oči preterano, da cela priča ne deluje kao pokušaj ludila, već da bude pre svega prijatno za slušanje.

Ipak, voleo bih da ste snimili jednu dužu pesmu, 10+ minuta, i u nju natrpali sve i svašta, takođe i možda još koji hit - Shiseido jeste zabavna, ali nikako ne predstavlja zvuk benda... kao da ste hteli da privučete 111 klince.

Agresivniji vokali su ok (i muški i ženski), ali ono žensko melanholično, a monotono pevušenje mi ide na kurac više no ikad, još kad tako, u nekom dvoglasju, počne da zvuči i muški glas... :puke:

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 5
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle vise slusanja album me je totalno odusevio, zapravo od Veneto Slumber Recon pa do kraja, prve tri pesme mi jos uvek nisu legle skroz. Shiseido mi je dobra, ali onaj paljevinski deo za sutke dusu dao. :D Veneto Slumber Recon mi je mozda najbolja na albumu. Izdvajam i Par Ti, San Marco i Selena.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da budem iskren, preslušao sam ali neću više da teram sebe da mi se svidi.

O čemu vi ljudi pričate? Terate sebe da vam se album svidi? Da vam legne?

Ja nisam morao da teram sebe da mi se svide mnogi domaći i strani bendovi na keca. Kakvo privikavanje bre? Alo? Koji vam je kurac bre?

Ovaj album je golo sranje, a vi ne lupetajte sa izgovorima. Izgovora nema. Ili je album dobar ili nije. Sreća pa vas ne poznajem i ne moram da napišem kako je ovo dobro jer smo ortaci.

  • Upvote 10
  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...