Jump to content

Rain Delay


markomrki

Recommended Posts

Uglavnom bih se slozio sa truliandedzombilesom, pogotovo oko ovih opeth-like prelazaka.Preslusao sam ga 2 puta i u fazonu sam da je dobro sto Dusan cak vise peva nego sama pevaljka, sto je u sustini dobro dok ona ne pokazuje svoje vokalne nemogucnosti.Hajlajt su fine akusticne deonice,Falling Asleep def je najbolja pesma na albumu i ima jos par kul momenata na albumu al generalno mnogo slabije od We Forget.Kul je album ali nije neko otkrovenje veka sada kao sto ljudi kenjaju po fejsu,ovde i ne znam ni ja gde.

 

 

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sa druge strane, sasvim je u redu i da se nekome ne dopada album uopste. meni je ok. tako inace zamisljam ovaj bend, vec napisah sta mislim o vokalima, tj sta je potpuno nepotrebno a sta zvuci lepo. iskreno, polazim od sebe - uvek cu vise da postujem ako neko kaze da je moja muzika npr go kurac, namesto da tu poruku umiva u razne interpretacije, jer su mi u zivotu uvek bitniji oni koji misle suprotno. ;) tako da, chill :)

 

PS ne znam da li ce se neko sloziti, ali manje vise su domaci sastavi dosli do nekog nivoa na kojem prica o produkciji albuma vise i ne pije vodu. svi zvuce, ako ne dobro, a onda zadovoljavajuce. tu ne mislim na bendove koji, uz postovanje, prvo razmisljaju o frizurama, a onda se pojave sa kucnim demoom koji "pomera granicu ljudskog poimanja dobrog metala" i slicno, vec one koji se stvarno trude. hvala bogu, takvih ima ipak dosta. dakle, svaki od tih snimaka mozda ne zvuci svetski, jer ta fina razlika izmedju americkog i domaceg snimka, koja je mozda sve manja, ipak se solidno razlikuje za koju nulu posle jedinice u racunu za koriscenje studija :D ukratko, nema potrebe puno seruckati oko snimka, ljudi su to uradili verovatno najbolje sto su mogli, na kraju krajeva, mozda su bas to i hteli.

Edited by Rob Swire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respect za trud i cimanje oko albuma i uspeh u daljem radu vam zelim ali ovo sto radite mi se jednostavno ne svidja,poslusao sam album 3 puta na preporuku drugara da vidim da li bilo sta propustam i potvrdio svoje misljenje da mi se ovo uopste ne svidja...izdvojio bih jedino Shiseido koji ima stvarno par odlicnih deonica.

Edited by BruceBruce
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam album i preslušao nekoliko pesama i ono što mogu reći je - da ću sigurno slušati ponovo, dovoljno zanimljivih deonica mi je upalo u uho, neću da smaram ovde na foru: ej, u zvuku floor toma mi fali ''nešto'' i slične nebuloze, pa valjda su u muzici najbitnije pesme, ideje, oko tehničkih pojedinosti uvek ima neslaganja u krugovima muzičkih geekova i nerdova, loše je kad se izgubiš u tehnikalijama pored kojih više ni ne čuješ pesmu.

 

druga stvar, muzika koja obiluje raznolikošću vrlo često nailazi na barijeru kod prosečnog slušaoca/nekog koji tvrdoglavo fura jedan fazon i nije otvoren za novo, no to nije razlog da se krivica svali na R.D. muzika treba da je otvorenost/kreativnost/eksperiment, traganje za drugačijim i zato mi je drago što sam počeo da slušam Slumber Recon.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam album i preslušao nekoliko pesama i ono što mogu reći je - da ću sigurno slušati ponovo, dovoljno zanimljivih deonica mi je upalo u uho, neću da smaram ovde na foru: ej, u zvuku floor toma mi fali ''nešto'' i slične nebuloze, pa valjda su u muzici najbitnije pesme, ideje, oko tehničkih pojedinosti uvek ima neslaganja u krugovima muzičkih geekova i nerdova, loše je kad se izgubiš u tehnikalijama pored kojih više ni ne čuješ pesmu.

 

druga stvar, muzika koja obiluje raznolikošću vrlo često nailazi na barijeru kod prosečnog slušaoca/nekog koji tvrdoglavo fura jedan fazon i nije otvoren za novo, no to nije razlog da se krivica svali na R.D. muzika treba da je otvorenost/kreativnost/eksperiment, traganje za drugačijim i zato mi je drago što sam počeo da slušam Slumber Recon.

 

slazem se sa tobom,bez kreatovnosti i otvorenosti nema evuliranja u zvuku to sve stoji ali opet nisam ni za to da se mnogo odstupa od metala ako zelis da sviras za metal publiku i ako zelis da ostanes u tim vodama,mnogi bendovi se izgube u experimentisanju i vise ne znaju ni sta sviraju,nije ni to resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekao sam svaka cast na trudu kome se svidelo slusace i to je poenta,nije poenta da privuku sto vece mase nego da privuku sto vece mase ljudi kojima se zapravo svidja ovo sto rade,meni tu jednostavno nesto fali i to je sve,nije da ne volim "slicne" bendove nego jednostavno mi se ne dopada kako su oni to uklopili i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo najbolji Rain Delay album do sada. Svakako najzreliji. Zvuci kao da ekipa iza sebe ima 10 albuma, sazrela je idejeno, vokalno, sviracki, sve je na mestu. Atmosfera super, originalnost za 10, i zaista ne znam sta vise traziti od nekog albuma.

 

Plus sto je cinjenica da je Rain Delay podjednako ubedljiv i na bini, tako da nema problema ni sa jedne strane. Pevacica je super, Dusan je bas napredovao, posebno na clean pevanjima, i to je to, da ne duzim vise. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se za label, ali o čemu mi ovde pričamo? metal publika u srbiji? metal uopšte u srbiji? ovo je toliko nezahvalno podneblje za metal da to prevazilazi sve granice, gore stanje nego ikad, pogledajte samo gde je uopšte moguće raditi metal svirku, krenite od bga, nsa - sve je jasno.

 

da bi bend ostvario ikakav uspeh mora da diverzifikuje zvuk/ide na nešto šire od samo metal publike, ili da sreću traži preko grane, gde se i najstrejtforvardskiji metal ceni, ovde se od autorskog žešćeg zvuka ne živi, ustvari od umetnosti bilo kakve

 

@apeiron

 

slažem se, slušao sam ljude više puta live i to je to - what you see(hear) is what you get, veoma bitan aspekt benda, dakle uživo i album su celina, podudarnost, dobri na oba fronta. ovo za zrelost takođe, to sam prvo primetio juče kad sam slušao

Edited by Sale B.C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sale B.C.:

 

Posledje od mene sto se tice labela :

 

za dobar label: 1) ili dobra veza u labelu (mada i za to danas treba ovo pod tackom 2. ili 3.)

2) ili da se snimi u The Abyss Studio kod Svetog Petra za 10000 jura album pa da se povuce veza preko njega za jachi label.

3) ili da bend prodaje vishe od 10000 diskova po albumu.

 

Tako da, gg za sve nas ovde sto se bavimo muzikom,dokle god je ljudima tesko da daju od 300 - 600 dinara za original disk (album).

 

Uz sve duzno postovanje niko od auditorijuma nema pravo da kritikuje neciji spot,produkciju i ostalo vezano za rad jednog ozbiljnog benda danas kod nas,zbog cega ? Dokle god im je preche da kupe 4 limenke piva koje ce izbaciti iz beshike u prvom toaletu,i kad ostave te pare da podrze bendove ovde,a svi znamo kako se to radi (da,naravno,kupovinom diska,dolaskom na nastup gde je ulaz za dva benda 300 dinara i slicno) - ne dolaskom na nastup gde je ulaz za dzabe,taj level supporta smo odavno presli u ovoj drzavi - posto bendovi vise nisu amaterski i za jedan album treba mnogo para.E tek kada neko od metal bendova ovde proda preko 5000 albuma,ostavi pare sa strane,ode u Svedsku i snimi album vredan 10000+ jura onda mozemo da otvorimo trziste za Nuclear Blast i drugim PRAVIM labelima...toliko.

 

Inace,Rain Delay bi ja stavio ili u Peaceville Records ili u Candlelight Rec. :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

druga stvar, muzika koja obiluje raznolikošću vrlo često nailazi na barijeru kod prosečnog slušaoca/nekog koji tvrdoglavo fura jedan fazon i nije otvoren za novo

Tačno tako. Zato ovi ovde i pljuju.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je cinjenica da zelite toliko stvari da kombinujete to sto pravi najveci problem.

 

Recimo zvuk gitare ovako malo sto prsti i nije bas metalski super odgovara kad su riffovi na tragu tog nekog post-hardcore zvuka poput Envy-a ili sta god, ali kad je isti taj zvuk za onu death metal krljacinu, nije bas ubedljivo. isto zvuk bubnjar vise odgovara nekom metalu poput opetha pa se bas i ne uklapa sa tonom gitara kad krenu ti post-hardcore riffovi, kojih ima dosta.

 

po meni bi bilo najbolje resenje da se sve uskladi za jedan zvuk pa onda, sta god da se svira, bar ce da zvuci kao da su se svi slozili. bolje da prste gitare i da je bubanj tup i bez tacke prevelike pa da post-hardcore momenti zvuce kako treba i da u isto vreme bude interestantno sto neko sa takvim zvukom svira death metal riffove. Ovako zvuci kao da se svi svadjate i da svi volite razlicite zvukove/muziku pa se nalazite negde u sredini da bi svi bili zadovoljni.

 

osim bagija, koji stvarno ne postoji u miksu, pravda za njega i da na sledec albumu cujemo vise basa i manje klange klange od zica, jer to jedino cujem od njegove svirke :D

 

 

svaki srbin metalac je producent stavke aside, verovatno je ovo najbolji album sto se tice pesama, najprirodnije zvuci sve, raniju su mi promene i kombinovanje stilova bas zvucele isforsirane, ovde dosta bolje tece, mada mi je generalno Sana triput interesantniji zenski vokal, Bojanu nisam iskreno ni primetio mnogo. Sto ne znaci da lose peva nego da mi nije toliko interesantno to sto peva.

 

generalno me boli kurac da pisem sve ovo, nek sviraju ljudi sta vole, nek rade kako zele i nek se druze, ali mi ranije mrki rekao da bi mu znacilo da dam svoju kritiku pa eto. :)

 

sve najbolje u svakom slucaju zelim

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve na mestu, kako sam i trazio, sem jedne bitne cinjenice. Bar po onome kako ja sve to vidim. Mi se ne trudimo da kombinujemo sve te cinioce i svakako ne zelimo tako nesto, tj, ne radimo to namerno, niti hocemo da izmisljamo komplikacije i tople vode. Mi dodjemo na probu, i radimo sa onime sto nam padne na pamet i sviramo muziku koja nam se dopada. Zelimo da pravimo muziku koja prija nasem uhu, i to i radimo.

  • Upvote 11
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sale

 

slazem se, ali postoji jedan detaljcic - tako je svuda, otkad je sveta i veka, ne samo kod nas. sto vise komplikujes, sve vise suzavas krug ljudi koji ce da skapiraju to sto sviras. prosti pop aranzmani su ono sto pije vodu, i to je normalno. dobra melodija, zarazan refren. ok, prirodno, neko je na drugim talasnim duzinama, ne ispunjava ga jednolicnost. sa druge strane, to te ne spreci da volis svaki in flames album (ne ti konkretno, prosecan slusalac, naravno :) )

 

ali opet, ne moze i jare i pare, ne moze da se bude i ultra komerc i ultra komplikovan, i ugraditi sve ideje koje zelis. zato ovakva muzika nije za stadion, vec za klub i odabranu grupu ljudi. na kraju krajeva i consecration funkcionise po tom principu.

 

deda Lazi u postu svaka ka Njegoseva.

 

Sve na mestu, kako sam i trazio, sem jedne bitne cinjenice. Bar po onome kako ja sve to vidim. Mi se ne trudimo da kombinujemo sve te cinioce i svakako ne zelimo tako nesto, tj, ne radimo to namerno, niti hocemo da izmisljamo komplikacije i tople vode. Mi dodjemo na probu, i radimo sa onime sto nam padne na pamet i sviramo muziku koja nam se dopada. Zelimo da pravimo muziku koja prija nasem uhu, i to i radimo.

da radite muziku sa nekom pred idejom ili namerom, zvucala bi prostije i sirokim masama prihvatljivije, tako da je jasno da to ne radite planski.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa tobom tebra, apsolutno. Nama nije plan dominacija svetom, ako me kapiras.

 

Imam utisak da sad sto mi cimamo toliko, ljudi tripuju da mi mislimo da smo ne znam sta. Znamo mi vrlo dobro gde smo i sta smo i ordiniramo u tim granicama, trudeci se da ih pomeramo, koliko god mozemo.

E sad kad ne bi forsirao i promovisao svoj rad, onda koji kurac to radim uopste.

Edited by markomrki
  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da kazem par reci o albumu. Skinuo sam iz ciste znatizelje da cujem produkciju jer inace ne slusam ovakav zvuk. Prvo bih zeleo da pohvalim rad na albumu, cuo sam puno stvari i puno segmenata za koje je bend verovatno propisao krv dok nije snimio valjano, na prvom mestu bubnjar. Reci cu neke stvari koje meni licno smetaju jer verujem da bend od kritike ima vise koristi nego od hvalospeva. Slusao sam Rain Delay 2-3 puta uzivo i secam se da je svaki put scenska energija bila na mestu i da je zvuk bio nabijen do kraja. Ovde mi smeta sto je sve nekako cisto, ako znate na sta mislim. Recimo, bubanj je nekako default-set, zvuci kao bilo koji drugi i nekako mi smeta zvuk snara koji je dosta kratak i nekako previse tup, za ovu muziku fali onaj fini Sepultura (chaos a.d.) smek bubnjeva, sirov, pun zvuk, koji obiluje zvonastim i metalnijim arhitektonikama. Smeta mi sto je dosta daleko u miksu i sto ima nekakvu halu dodatu. Samo se na prvoj pesmi cuje malo tog zvuka od recimo 0:45 do 0:58, po meni bi trebalo da ga bude vise. Dodaje tezini kompozicije i mislim da bi album zazvucao za jos 4-5 klasa bolje da se samo bubanj malo istakao i uradio sirovije i nekako blize u samom snimku. Zenski vokal je odlican. U mekim delovima vise vuce na neke druge zanrove sto je odlicno! I treba nastaviti u tom pravcu. Takodje bih ja energicne muske vokale zamenio energicnim zenskim. Muski vokal ima odlicne pevacke deonice i mislim da je ono metalsko deranje u ovom bendu za njega stvar proslosti i da ga treba sto pre napustiti i zameniti zenskim. Na nekim mestima mi je to deranje potpuno pokvarilo emociju pesme, potpuno nepotrebno, bar meni, muzika na tim delovima nema tu dozu energicnosti koju vokal tera dok npr zenski koji bi iste te deonice pevao uvek moze da ima kompromis nekako, jer se radi o zenksom vokalu koji po prirodi pripada meksem polu. Cujem po zvuku da je bend sacinjem od clanova koji slusaju razlicitu muziku, sto je uvek veliki plus. Svako doprinosi svojom energijom. Smeta mi takodje recimo u par pesama ono recitovanje stihova. Mislim da je bilo mozda pametnije dovesti dvoje glumaca da lepo procitaju tekst, ovako deluje malo nepromisljeno izgovoreno, ne znam za ostale, ja imam taj utisak prilikom slusanja. E sad, da ne bih kenjao tu dalje ( jer ljudi iz RD sami znaju sta sviraju i sta zele da postignu i naravno da niko drugi ne treba da im prica kako i sta), mislim da je pesma "Selena" apsolutni hit na ovom albumu i da za nju treba spot uraditi. Samo jos poslednja stvar. Ovaj album ima jako puno ideja, neke su izvedene odlicno, neke su nekako vestacki nabacane u pesme. Mislim da bi bend ozbiljno trebao da poradi na prelazima iz ideje u ideju u pesmi. Samo da se ti prelazi vesto preoblikuju i da pesme teku kao veoma izracunata celina. To je sve. Poslednja pesma mi nekako uopste ne ide uz ovaj album, zvuci potpuno emocionalno i aranzmanski na nekom nizem stupnju od ostatka pesama. Sve pohvale bendu na trudu, veoma kompleksno. Za sledeci album sakupite vise sredstava i niposto ne dozvolite metalcima da ga snimaju ili gitaristima. Preporucio bih bubnjaru da setapuje onu Albini produkciju bubnjeva za ovaj bend. Recimo Shellac, Melvins, Red Fang, Zeni Geva, Rapeman... samo neki orijentiri koji ce verujem pomoci zvuku u daljem napredovanju. Kako su sprave danas pojeftinile dosta, taj zvuk od pre 14-15 godina bi se za malo para mogao uraditi, samo naravno raditi sa nekim ko se razume u arhitektoniku i ne pati od opsteprihvacenog zvuka instrumenata. Da se sto vernije prenese ona live energija, live best of album na 1-2-3 bi verujem bio pun pogodak. Nadam se da nisam udavio. :)

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dosta slušanja mogu reći da su mi naslovna, Falling Asleep, Medina i Par Ti, San Marco zaista, zaista dobre. Ostalo je u najmanju ruku nepotrebno, dok recimo nikako ne mogu da nađem smisao postojanja "Hummer Pierced Through The Central Square" - lagano vaša najgora stvar ikad.

Na kraju, dvadesetak minuta prejebane svirke i još toliko filera.

Žalosno je što će ovo verovatno biti najbolji domaći metal ove godine...

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...