Jump to content

Domaća i ex-Yu scena


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Chitao sam od pochetka ove teme,sve shto ste pisali i ja stvarno ne volim metalcore,retko koja pesma mi se svidja ali naravno neka raste domaca scena,i drago mi je shto su bash moji sugradjani pokrenuli inicijativu(pritom mislim na chlanove benda boneyard)mada mi je malo smeshno bilo ono u prvom postu na temi neshto po fazonu,da pruzimo klincima neshto urbanije od Maidena i Manowara,ahahahah ne znam shto al mi je ta konstatacija smeshna....Prvo,nisu metalcoreri urbaniji od heavy metalaca,thrashera,spidasha,blekera ili shta vec nego su MODERNIJI!Vishe su trendovski nastrojeni,trenutno je to IN u svetu,pa naravno i kod nas...Znachi slusham Maidene ali ne nosim toljagu kad krenem u grad nego obichno uvatim za neku flashu i po koji cevap....;)

Malo mi je bzwz shto svi kao prave neke pokrete neki kurac,kao metalcore,pa bendovi koji sviraju thrash prave thrash pokrete,blekeri svoje...Mislim sve mi to malo smeshno....Ja imam bend koji svira speed metal(Deadly Mosh) i jedan sa kojim radim uglavnom metal obrade(Sarcophag) ali nisam ja u fazonu da budem sad kao samo sa thrasherima super sve ostalo je manje urbano...Dajte da budemo jednom pametni pa da pravimo neshto u globalu a ne lokalnog karaktera i da pravimo konfrontacije na relaciji shta je emo shta nije emo,shta je gej shta nije gej....

Takva je situacija u Kragujevcu,a to dobro znaju boneyardovci,da bash zbog ovakvih stvari i ljudske ogranichenosti postoji konfrontacija izmedju tradicionalnije nastrojenih metalaca i metalcorera , tj. emosa ili emera kako vec vishe volite...I sad ce neko da se nadje i da mi kaze mi nismo emosi mi smo metalcoreri ili neshto trece..E pa znam ja sve to,i znam da ima velike razlike izmedju emoa i metalcorea ali bash zbog ovakvih stvari ima prozivke....Ja ne volim ni jedno ni drugo da budem iskren ali opet ako se osecate kao deo metal scene dajte da se organizuje neshto u globalu,da se organizuju METAL svirke a ne Metalcore svirke ili Thrash metal svirke....Jer u Beogradu chovek moze da ode ili na thrash meta lsvirku ili na metalcore svirku....Strashno,mislim da to nije ono shto jacha scenu nego ono shto je oslabljuje....A shto se Terra Nostre tiche mogu da kazem da je prilichno ogranichena izdavachka kuca,koliko vidim samo metalcore izdanja...E jesam se malo raspisao,ali shta da radim ja slusham Venom mi ruralni tipovi smo prichljivi... :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vokal,hvala na komplimentu...Pa mislim generalno gledano,Forever Storm shto se tiche same svirke moze sve da nas pojede,e sad moze nekome da se svidja njihova muzika ili ne ali tako stoje stvari...Meni kod njih a i kod nasheg Ep-a smeta sterilna produkcija,bash nema dushu,zato cemo da snimamo kod Vuje i da se potrudimo da sve maksimalno live zvuchi...Boneyard iskreno nisam imao prilike neshto mnogo da slusham shto je i normalno jer nisam ljubitelj ovogpravca ali znam da Joca svira bubnjeve bash extra,mada mislim da im ne lezi ovaj zanr,bolje bi proshli da cepaju ono shto su nekad svirali...Neki grunge ili shta vec ono mi se vishe svidjalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ej raja, jebiga ne znam jel ko skontao, medjutim mi vec neko duze vrijeme vodimo blog (da, samo blog doduse) koji je uglavnom samo za new breed of metal (dakle, moderne metal zanrove, od rap metala pa sve do deathcorea).

 

Radi se o zamisli koje se realzirala tek nekad pocetkom ove godine i zahvata podrucje i ekipu prije svega iz bivse drzave (ja iz Sarajeva, prijatelj iz Zagreba, kolega iz Nisa te kolega iz Knina i odnedavno jos jedan moj jaran iz Sarajeva).

 

Radi se o blogu koji je tu za promociju bendova i scene, prije svega ponavljam - ex yu scene. A takodjer se radi na intervjuima, recenzijama i novostima, koje se svaki dan updateuju na blogu.

 

 

Druga stvar je jedna od tri bh. metal emisije na radiju - "Nova Era". Emisija koju vodimo ja i jaran na radiju "202" Sarajevo.

Live streaming ima na websiteu www.radio202.ba . Emisija ide svakog utorka u 22:30 i sadrzi otprilike isto sto i blog + plus neke dodatne stvari.

 

Eto ljudi, kome bude cejf - bujrum ;-)

Edited by *Nameless*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draconic je potpisao ugovor sa austrijskom izdavackom kucom Noisehead Records.

 

imate vise informacija na nasem novom myspace-u.

 

http://myspace.com/draconic

 

u svakom slucaju, vrlo smo zadovoljni, imacemo distribuciju u americi preko Relapse Records.

 

hvala svima sto su bili strpljivi!

 

album izlazi 3 aprila.

 

vidimo se uskoro!

 

poz

 

Draconic

 

n739527908_1206928_8785.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej, keno! ajde postaviti link za download Hellmade-a na vasem sajtu! Vise informacija na: HELLMADE @ MYSPACE

 

Ej, nazalost ne stavljamo linkove za download na blog od kako smo poceli s radom ali ti mogu dati kontakt za odlican blog koji vodi Schebo a rijec je o domacem metal download blogu koji ima odlicnu posjecenost, pa eto prilika svim bendovima iz Srbije i sire da se jos malo ispromoviraju (ako vec nisu) na http://metalium.blog.hr/

 

pozdrav :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...