Jump to content

Anima


Recommended Posts

Bend Anima nastao je početkom februara 2005. Osnovali su ga Vanja Grastić (gitara) i Imre Nemet (bubnjevi) rešeni da prave muziku oslobođenu pritisaka i poštovanja pravila, muziku za svoju dušu. Par sati posle, bendu se priključuje Marko Pećanac (vokal), sa kojim su već sarađivali u raznim bendovima kikindske scene. Ova trojka postaje okosnica benda i kreće u ostvarivanje ideja. Upravo te ideje i način na koji su sprovođene nailaze na neočekivano povoljne kritike uskog kruga ljudi koji su mogli da ih čuju. Naziralo se da bend prerasta u nesto veće i donosi se odluka da se nastale pesme i snime. Bendu se kao gost (podrška) priključuje Branislav Kolarski (klavijature) koji je reputaciju stekao sa bendom Amentes. Krajem aprila bend odlazi u kikindski studio “Bit” gde sa svojim prijateljima i snimateljima Gvozden Borisom i Tatić Tomislavom i uz pomoc pojedinih ljudi koji su ustupili svoju opremu, bend započinje snimanje. Krajem juna, snimanje i postprodukcija su okončani, Danijel Kiš (bass) se priključuje bendu (u studiju bas snimao – Vanja Grastić). Pored osnovne postave benda, na demo snimku još gostuju: Raed Abu-Haija (violina), Nemanja Šumar (back vokal), Branislav Kolarski (klavijature i growl vokal), Branislav Ugrinov (narator)...

 

Demo "Zima kada cvetaju ruže" sastoji se od 10 pesama, ukupnog trajanja od 52 min.

 

Tracklist:

01. Intro

02. Spasenje

03. Gde smo sada mi

04. Vrisni moje ime

05. Klovn

06. Pakleni put za kraj

07. Zima kada cvetaju ruže

08. Fistful of dust (bonus track)

09. Sold out life (bonus track)

10. Trip to heaven/hell (bonus track)

 

mp3 clip-ove mozete downloadovati na http://www.anima.co.sr/, a za punu verziju ovog demo snimka obratite se na [email protected]...

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='2. 7. 2005, 20:41'] Tehnicki, nismo ni mi sigurni... Tesko da moze da se zanrovski okarakterise... Ako neko uspe neka javi, pa da i mi znamo... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Uh,mrzim ovakve dogovore wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

Pa mora da ima malo necega i jos malo necega drugog...ti samo da kazes malo cega i malo cega drugog icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam od pocetka primoran da slusam ovaj bend, i dosta mi ih je vise, he-he! icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

Bend stvarno obecava, momci imaju jako dobre ideje. na pesmama se oseti da je mlada grupa u pitanju ali to je i normalno. Ako istraju u ovome sto rade mogu postati veoma dobri, i poznati kod nas.

Sto se demoa tice i vise je nego dobar. Slobodno mogu reci da bolje zvuci od mnogih albuma domace metal scene. Ne preterujem, zaista nisam cuo demo koji ovako dobro zvuci (pre svega produkcijski).

Posto oni pokusavaju da izbegnu klasifikaciju ja cu lepo otvoreno reci da im muzika mnogo lici na Pain of Salvation (sto se moze zakljuciti i iz naziva benda)! icon_wink.gif

Respect!

Cheerz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam primio mnogo zalbi u vezi sajta, evo linkova ka isechcima pesama za download... Sajt ce biti sredjen uskoro pa ce se moci gledati i iz Mozill-e...

 

Spasenje (mp3 download)

Gde smo sada mi (mp3 download)

Vrisni moje ime (mp3 download)

Klovn (mp3 download)

Pakleni put za kraj (mp3 download)

Zima kada cvetaju ruze (mp3 download)

 

U pitanju su klipovi u trajanju od 01:00 - 02:00 min

 

Za pune verzije obratite se meni icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam demo kod brace Nemeth i svidjaju mi se ideje, mada je vokal mogao biti malo sredjeniji..Pustite pevaca da se malo razduva. Vazno je samo da je Imre sebe dokazao i stavio u prvi plan icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pozdrav KKikindjanima od njihovog naturalizovanog sugradjanina icon_rockdevil.gif

T'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiid(i)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav ljudima iz ANIME !!! Nisam jos preslusao ceo materijal, ali na osnovu par preslusanih pesama mogu reci da je super odradjen posao!!! Sinoc sam se bas upoznao sa vasim bubnjarem u gradu pa smo popili po koje pivce zajedno i obecao mi je disk sa vasim autogramima...nadam se da nije zaboravio posto je bio poceo vec da koluta ocima kada smo o disku pricali !!! icon_smile.gificon_rockdevil.gif

 

RESPECT bRO`S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos zanimljivosti...

 

REFUSE/RESIST FEST 4 - special edition:

ZVEZDE METALA

 

AMENTES - avantgarde metal - http://amentes.iuma.com

ANESTEZIJA - thrashcore metal - http://www.anestezija.co.sr

ANIMA - ambiental/prog metal - http://www.anima.co.sr

BLIZZARD - death metal - http://www.serbian-metal.org/blizzard.html

DOWNSTROY - mosh metal - http://www.downstroy.co.sr

 

Kikinda, klub 'M' - 20.08.2005

ULAZ BESPLATAN!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudima iz ANIME !!! Nisam jos preslusao ceo materijal, ali na osnovu par preslusanih pesama mogu reci da je super odradjen posao!!! Sinoc sam se bas upoznao sa vasim bubnjarem u gradu pa smo popili po koje pivce zajedno i obecao mi je disk sa vasim autogramima...nadam se da nije zaboravio posto je bio poceo vec da koluta ocima kada smo o disku pricali !!! icon_smile.gificon_rockdevil.gif

 

RESPECT bRO`S

Ne secam se da sam obecao CD .Ali ako si navalio mozda ti i narezem! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imre mi smo se dogovorili ........ako ne budem nekako preko Demijana dobio disk onda se vidimo uskoro u Kikindi (...staces svidelo mi se....),mi cemo da napravimo jos 3-4 probe pred svirku 05.08. tako da cu iskoristiti da skoknem do Kikinde a onda mozes da mi das disk pa da pijemoooooooooooo.Pozdrav celoj ekipi..............a za ono posle naseg rastanka (posle jezera) vam necu zaboraviti.....za malo da se izgubimo u onom parku.....toliko je sablasno izgledalo da trezan ne bi otisao tamo ni da mi plate icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...