Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

E ,da interesuje me i cena Trinity-a?Ako neko zna neka kaze.

 

p.s.Jel neko imao "iskusenja" sa ovom klavdzom ? icon_wink.gif

Trinity V3 ima jedan moj drugar, koji se uopste ne bavi muzikom. Probao sam je negde 2001.god, i ni tad nisam bio nesto odusevljen jer sam se lozio na analogne klavijature. Ima KRSH dirke (nesto kao na x5d), ali, istina, ta v3 verzije je bruka, jer u sebi ima Prophecy prosirenje, a mali Prohecy je mama...Inace, ribbon mu je sranje, nesto slicno ribbonu na Triton Extremu, a i joystick bas ne volem...Preporucujem da ako ko naleti na modul, da ga uzme. Na klavijaturu ne bih bacao pare, jer je djubre (bar ta verzija od 61 dirku koju sam probao)... E da, gudaci su mu DO SISE!!! Mislim, to su isti semplici kao na x5d-u, samo sto ima skuplji konverter i jaci efekt-procesor, pa malo masnije zvuce.

Znaci, modul----> ocena 8.5/10

keyboard---> 7/10 (cisto zbog cene)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ne ne molim vas, nemojmo bogohuliti

Nije huliti, vec tr00. Osim, kao sto rekoh, ako je u pitanju V3 verzija Trinity-ja, koja ima u sebi Prophecy...Inace, razlika u ceni je zbog fensi touch-screena (koji je u to vreme, 1996, bio space), i zbog sekvencera. Mislim, koji ce ti moj sekvencer??? Zato je recimo N364 skuplji od X5D, zbog sekvencera i jedne banke boja vise...bezveze...A ista klavijatura u sustini.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

čisto da se razume ja sam samo pravio sarkastično aludiranje na nečiju rečenicu odavde, na primer ovu :

 

ajoj.. porediti Trinity i X5D je bogohuljenje

 

nije to moje mišljenje, ja taj trinity nisam ni čuo ... icon_mrgreen.gif

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erm.. čisto za zapisnik, bogohulnici biggrin.gif

 

"Ima KRSH dirke (nesto kao na x5d), ali, istina, ta v3 verzije je bruka"

 

Znači DIRKE na samplovi icon_smile.gif

 

Elem, obično se danas kad se priča o Trinity-ju priča o V3 modelu. Sa druge strane, verovatno je da pošto ima u sebi AI2 sintezu da su sample-ovi isti (kao što je to slučaj sa M1/T3), ali sa druge strane ima tu i Access sinteze tako ne mešajte žabe i babe icon_smile.gif

 

Verovatno bih menjao Tritona za Trinity icon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erm.. čisto za zapisnik, bogohulnici biggrin.gif

 

Znači DIRKE na samplovi icon_smile.gif

 

 

Verovatno bih menjao Tritona za Trinity icon_smile.gif

Samo sam tebe cekao icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Mani se stranih foruma i sajtova tipa "SynthZOne" i ostalih sranja.

-Ja strancima ne verujem ni 1%, jer niko ne zna boju da napravi...Sve neki DJ-jevi i pederi...Npr., kad procitam da ima "masne farbe" ( sounds FAT), sere mi se. Jer znam da to njihovo FAT oznacava one smrdljive padove i rastimovane leadove, koji su daleko od mog ( a bogami i MiniMOOG) shvatanja reci FAT...

 

-Da li je ova ili ona sinteza...kurac-palac... Probaj pa sudi! Ja sto nisam probao, o tome ne serem, pa makar procitao 100 uputstava i foruma i komentara...

-Veruj samo svom uvetu, posto njemu i pomocu njega sviras, a ne onom ko je napisao da je Korg-ovaj-onaj super klavijatura. To ti je slucaj sa Motif-om. Meni je nista special i "tvrdo" zvuci, i moze da me ubedjuje bilo ko da je jaci od Triton Studija, i da je Yamaha kupila Korgovu fabriku, pa iskopirala Tritona...

icon_smile.gificon_smile.gif Zakon uveta i licnog okusa icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

Elem, obično se danas kad se priča o Trinity-ju priča o V3 modelu. Sa druge strane, verovatno je da pošto ima u sebi AI2 sintezu da su sample-ovi isti (kao što je to slučaj sa M1/T3), ali sa druge strane ima tu i Access sinteze tako ne mešajte žabe i babe icon_smile.gif

 

Rekoh da su semplovi ( a tu spada i nakompresovanih 25kb gudaca) isti kao i na X5D, a da je procesor jaci i skuplji konverter. A da je V3 dobra zbog PROPHECY prosirenja, a PROPHECY ima tu tvoju access sintezu... Zaba=Baba...

 

 

Toliko...

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem ja ljudima koji su pisali po stranicama, već ljudima koje znam i za koje znam da se razumeju u klavijature i poseduju istu bilo u racku ili V3. Evo, Vlakey je isto probao prvu seriju Trinity-ja i kaže da je OK. Drugo, činjenica je (to sad i ti sam znaš kad si Extreman) da INFINITY sinteza zvuči mekano i plastično, znači idealno za hip/hop R&B.

 

Nego, Trinity V3 nije samo bolji zbog opcije za EXB-MOSS već i zbog manjeg vremena odziva prilikom menjanja farbi i još nekih bugova koji su ispravljeni sa prošle serije. U svakom slučaju ja mislim da je Trinity brend sa najviše različitih modela icon_smile.gif

 

Što se tiče Motifa. I meni je to super sprava ali nema te sile koja bi me ubedila da ga kupim, pa sve i da imam pare biggrin.gif

 

pivopije.gif

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E da oživim malo temu eto čisto, veoma se slažem sa gosn Damjanom ovde. Veruj svojim ušima a ne nekom pomodarstvu i sranjima. Nažalost, mislim da je pomodarstvo danas preuzelo drugu krajnost, polako se preselilo na to da se svi lože na starinske stvari - da se svi lože na analogiju, a 90% njih ne bi znalo pravoj analognoj klavijaturi dugme za on/off da pronađu, kamoli da nešto na njoj naprave. A 99% njih ne bi po sluhu umelo da oceni takvu klavijaturu od Yamahe PSR 75 ...

 

I nervira me što se svi uvek lože na ovu ili onu klavijaturu umesto da pokušaju da isprogramiraju i što dublje prodru u sint koji imaju . . .

 

Motif ES ima fantastične emulacije svih dirkastih instrumenata i mislim da tu nema mnogo da se raspravlja, tu subjektivnost ne igra važnu ulogu. Ljudima kojima je to potrebno, recimo onima koji sviraju Jazz ili slično (a pritom neće da tegle klavinove itd.) takva stvar sigurno odgovara. Sve ostalo sa njega je od dosadnog do prosečnog ...

 

E da, jeste znali da se autoperionica kod mog majstora koji mi popravlja Marutija zove Triton! Screenshot stiže uskoro icon_wink.gif Natpis izlgleda tako ciganski da sam se usrao od smeha

 

 

uzdravlje

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Malo pravopisa, Daemine... Ne pise se FAT, nego PHATT! pukeface.gif

Salu na stranu. Slazem se sa gosn Daemianom. On stvarno ima najvise moralnog prava da na ovom forumu govori na ovu temu, uzevsi u obzir sta je izvukao iz onog sirotog Kawai-ja. Sta ce tek izvuci iz onog Triton Extreme-a? icon_biggrin.gif

Meni nista ne znace one grupice nasumicnih slova sto oznacavaju sintezu. Obzirom da sam pravnik, nemam ni priblizno potrebno strucno znanje da sa tehnicke strane prosudjujem koja je sinteza bolja od koje. Imam samo jedan kriterijum procene- svoje usi. S druge strane, znam za slucajeve da razliciti instrumenti istog proizvodjaca i iz iste serije (koriste istu sintezu) svuce veoma razlicito. Rolandova XP serija- XP10 ima bolje (evo malo termitologije sa synth sajtova) "bread and butter" zvukove- klavire, stringove, orgulje i sl. od duplo skupljeg XP50. Ovaj drugi doduse moze da se napuca prosirenjima i zvuci fantasticno, ali to kosta poprilicno. Motif po meni zvuci losije od S90 u istoj kategoriji. S90 nema toliko zvukova koliko ima Motif, ali ono sto ima radi mnogo bolje. Provereono! icon_da.gif Ne treba ni trositi reci za poredjenje pukeface.gif Triton LE sa Classic-om, Studiom ili Extreme-om. To jednostavno nisu iste masine, makar imale 100 puta istu sintezu. no.gif

Dalje, veliko je pitanje da li odredjena boja zvuci na jednoj masini drugacije nego na drugoj zbog tipa sinteze ili zbog drugacijeg semplovanja, jer sigurno nije isti sempl stavljen na masine razlicitih generacija. Da li iko misli da sempl timovi dobijaju platu na lepe oci? icon_confused.gif Nije Japan Srbija!

Ako ikoga zanima moje misljenje, Kurzweil je napravio cudo sa svojom V.A.S.T. sintezom. Nisu je menjali vise od 10 godina (3 generacije instrumenata su potpuno kompatibilne) i jos uvek zvuce najbolje. musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

uzevsi u obzir sta je izvukao iz onog sirotog Kawai-ja. Sta ce tek izvuci iz onog Triton Extreme-a?

 

Heh, i dalje sam uveren da bi sa Trinity-jem izvukao više. Ali dobro, deal po kojem je uzeo tog Extrema je izvrsan, tako da ga nimalo ne osudjujem. Uostalom, sam Damjan mi reče da je Extreme "govno" icon_smile.gif

 

Ne treba ni trositi reci za poredjenje  Triton LE sa Classic-om, Studiom ili Extreme-om. To jednostavno nisu iste masine, makar imale 100 puta istu sintezu.

 

Naravno. Classic i Studio su isti, Karma je veoma slična sa Classic-om, a LE je slabiji zbog 4IFX-a manje (stoga i jeste naziv Light Edition), dok je Extreme bolji zbog PCM expansion setova koji su ugradjeni unutar, "famozne" lampe, 4 OSC po patchu i eventualno SPDIF ulaza. Inače (ajd da izuzmemo LE za trenutak), napravi zvuk na Extremu koji će ostali modeli moći da podrže po broju oscilatora i dobićeš identičan zvuk na svakoj od tih sprava. Naravno, ukoliko koristiš sound-ove koji postoje ili u bazi ili u postojećim PCM proširenjima.

 

 

 

A što se tiče Kurca icon_smile.gif Super je to sprava, ali isto toliko i skupa. Šteta što firma polako ide u bankrot i što su klavijature koje prave uglavnom rompleri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest tsepesh

Pozdrav kolege!

 

Moje ime je Vlada, i sviram klavijature u melodic death bandu.

Inace iz Kovina.

Poceli smo da radimo i Children of Bodom tribute. Trenutno sviram na Jamasi PSR-210 koja je krsh, i ima krsh dirke i sve polomim prste kad sviram, pa bih vas zamolio da mi preporucite neku jeftinu klavijaturu za takvu svirku. Lik iz Mega-Musica mi je preporucio Roland Juno-D. Jel radi posao? Kakva su iskustva? I moze li da posluzi za snimanje.

Ja i pored metala radim neku svoju ambijentalnu muziku, pa da li moze i tu da odradi posao?

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje od toga za te pare možeš eventualno da nadješ ako odeš do Artista i nabaviš Alesis QS6.2, mada nećeš imati neku preteranu razliku u kvalitetu, a opet ukoliko se nešto pokvari, lakše ćeš naći servis za Rolanda nego za Alesis.

 

Veruj mi na reč da ta klavijatura ima zvukove koji vrede mnogo više nego što cena govori. A pored toga, dobićeš i fin editor za kompjuter tako da nećeš morati da udaraš po dugmićima dok praviš zvuk već ćeš ko čovek lepo da klikćeš sa mišem gde i šta hoćeš.

 

Mada, ako sviraš taj melodic death, verovatno ćeš tražiti gotove zvukove tako da ćeš biti i zadovoljan i sa Korg X5D iako je Juno-D za 2 klase bolja sprava a za istu cenu.

 

Znači imaš tri opcije:

Alesis QS6.2 (Artist)

user posted image

 

 

Roland Juno-D (Mega Music)

user posted image

 

 

Korg X5D (Sky Music)

user posted image

 

pa isprobaj i uzmi ono što ti se najviše dopada.

 

Poz!

 

edit: Yamahu S03 ti nikako ne bih preporučio, jer ili ja nisam znao da doprem do pravih zvukova ili ta sprava nije ni za k***c

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tsepesh

Hvala ti puno biggrin.gif

 

Samo mi reci jednu stvar - da li Korg i Roland imaju mogucnost ubacivanja novih farbi i menjanja postojecih (sto bi mi vise odgovaralo, jer radim i nesto drugo osim metala), i u cemu je onda objektivna prednost Alesisa? Rekao si da zvuci bolje u odnosu na cenu, pa da li bolje zvuci od Rolanda ili Korga?

 

E da, sta svira Wirman na koncertima? Nikako ne mogu da provalim, posto stalno drzi klavijaturu pod uglom biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni lici na x5d... najozbiljnije... ali pogledacu... znam da ima 5 oktava i da je sicusna...

 

inace i ja imam x5d... nista mu ne fali, legenda! icon_wink.gif

 

inace, ja kad sam isprobavala neke Rolande u Hrvatskoj, njihova boja strings-a i je cak gora nego na Yamahi... jedino je dobro sto ima hiljadu lead-ova i cak opciju "Jump" za pesmu od Van Halen... icon_smile.gif fino, nema sta...

jedna moja ortakinja ima Trinity... ja se samo pitam koji ce joj kad se ne bavi muzikom toliko da bi ga posedovala... to nije humano icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tsepesh

Meni se ipak cini danjegova klavijatura ima joystick na levoj strani, a ne one "polukrugove" (jebem li ih kako se zovu biggrin.gif) koje ima Korg.

Edited by tsepesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...