Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Što se tiče KORG X5D nisam siguran da li je rompler, ali ne brini se. Svaka od tih klavijatura ima sigurno barem jednu USER banku od 128 zvukova gde možeš da smestiš svoje farbe. Za Juno-D znam da ne možeš da menjaš postojeće, ali možeš da ih promeniš i sačuvaš na drugo mesto i da ih tako koristiš, a biće da X5D možeš da sačuvaš promenjene.

 

E sad.. šta uzeti?

 

.: QS6.2 :.

Ako ništa drugo nije toliko zastupljen na ovim našim prostorima tako da će zvukovi imati malo drugačiju boju od standardnih KORG/ROLAND. Naravno ne sad da ćeš imati neprepoznatljive zvukove, ali druga firma i samim tim drugačiji zvukovi. Ono što sam ja stigao da probam to je da ima predobre padove, klavir koji sam probao ne može da se meri ni sa jednim drugim (e sad, probao sam 88 key verziju tako da je moguće da je taj klavir samo na toj verziji, ali su u svakom slučaju veoma dobri) fini leadovi, a pritom sam isprobao samo fabričke presete tako da verujem da dosta toga može da se napravi. Takodje Alesis je poznat kao firma koja je manje više okrenuta analognim spravama tako da ćeš imati i dosta takvih zvukova u preseitma. Pored toga ono zbog čega bih definitivno izdvojio ovu spravu od ostalih je da ne znam ni za jednu drugu klavijaturu (za te pare) kod koje imaš opciju da kupiš dodatne kartice sa zvukovima i tako proširiš svoj arsenal icon_wink.gif

 

.: Korg X5D :.

Ako hoćeš Dimmu Borgire i slične fore ne bih ti rekao da gledaš dalje od X5Da, ali da ja sad kupujem nikada ne bih uzeo tu spravu. Slabe dirke, farbe koje su sve samo ne kreativne. Tj. imaš dosta standardnih farbi, ali po mom pitanju to ti "samo odradjuje posao". Ipak, ako će ti to biti jedina klavijatura i nemaš pare za bolje, mislim da će ti dobro služiti.

 

.: Juno-D :.

Možda nema stringse kao X5D (što ne znači da su loši), ali zato ima padove, leadove, joystick (koji ja inače preferiram) i mnogo bolje dirke od ostale dve. Nisu klavirske, ali nisu ni plastićne. Isto tako imaš i knobove koje nećeš naći na X5Du i QS6.2 a koji opet mogu da ti posluže za neko experimentisanje sa nekim electro farbama.

 

Ako nisi siguran šta hoćeš da kupiš evo, prodajem ja moj Triton LE sa torbom za 750 EUR. Tamo ćeš sigurno naći sve što ti treba icon_smile.gif

 

Napomena: nikad nemoj suditi po tome šta imaš kao fabrički preset. To je uglavnom 50-70% onoga što možeš uraditi sa tom klavijaturom.

 

@Tinea: a pitaj drugaricu jel bi prodavala Trintiy? icon_smile.gificon_smile.gif

 

Što se tiče Wirmana - Verovatno ima MIDI controller a vuče boje iz raznih rackova.. Vrlo verovatno da je u pitanju Roland JV1080 ili nešto slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prodajem ja moj Triton LE sa torbom za 750 EUR. Tamo ćeš sigurno naći sve što ti treba

taj light edition bi meni lepo posluzio... za jedno par godinica icon_smile.gificon_smile.gif

 

uh, nece ti prodati jer je nedavno kupila... jbg icon_wink.gif

 

inace (ko god vec), X5D ti je jedna zaista dobra sprava... ako ne sviras nesto mnogo dugo i ako jos uvek ne eksperimentises, dobra je. Ja sa njom sviram za sad EKV, ali i jos toga pored (ukljucujuci i taj neki melodic death- ako u to spada Kalmah).. rado bi ja imala Tritona, ali sam ipak zensko koje bi moralo tu spravu da vucara okolo-naokolo i... jbg, too heavy... no.gif

ali sad vidim ko je ovde savetnik, Lordring, racunam na tebe icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tsepesh

Pa zato se i zove light edition - da se lakse nosi, bas za tebe icon_wink.gif

 

Eh da imam te pare, verovatno ne bih puno razmisljao, ali jbg. trazim nesto bas socijalno.

U svakom slucaju mnogo ti hvala, puno si mi pomogao.

Videcu jos, najvise mi se za sada svidja Alesis, ali ni Roland nije iskljucen. X5D mi ipak nije dovoljan za ono sto hpcu da radim, a to je neka ambijentalna, elektronika, i te fore.

Hvala jos jednom. pivopije.gif

Edited by tsepesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dersu Uzala: Naravno i Kurzweil, ali ovde se priča o klavijaturama od ~500€ tako da tu nema mesta ni za jedan Kurz model koji ja znam. Sa druge strane, spomenuo sam već, čini mi se da je Kurz pred gašenjem tako da je pitanje šta će biti sa tom cool firmom.

 

@Tinea: Pazi, nije Triton Le mnogo teži od X5Da.. 8kg (X5D=5kg) - taman da povećaš malo težinu, čisto zbog definicije icon_smile.gificon_smile.gif

 

T3 je već nešto drugo (~15kg)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tsepesh

Nope, sory icon_wink.gif

 

Pozajmio sam od prijatelja X5D i povezao ga sa kompom, pa me zanima, ima li na netu neki software s kojim cu lakse moci da editujem farbe, i da li ima negde da se skinu vec gotove i da se ubace u klavijaturu, ili barem neka upustva. Farbe mi najvise trebaju za CoB svirku, tu su uglavnom neki leadovi, a posebno me zanima ona farba iz uvoda Downfall-a. Kako nju da napravim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda vecina vas ovo shvati kao svetogrdje...

Danas sam svirao Kurzweil K2600 otprilike 2 sata i nije me pomerio. Super on zvuci, ali nije ni slucajno 7 klasa bolji od konkurencije kao sto se prica. Ne pada mi na kraj pameti da menjam svog Tritona uz doplatu za njega.

Edited by Kolosus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaš onu.. "u tudjoj ruci kolač je uvek veći"

 

Ne bih da pričam o spravi kad je nisam probao, ali, mora da ima nešto u tome kad je svi toliko hvale na sva usta. Recimo, čuo sam od dosta proverenih izvora da je kod njega pravljenje farbi upravo ono što ga izdvaja od drugih sprava jer ima dosta opcija za tweakovanje i sa još više parametara u odnosu na konkurenciju, a takodje hvale i efekte koje ima na sebi, tako da ako si isprobavao fabričke presete, ne bi me čudilo to što nisi toliko zadovoljan, jer sudeći po komentarima ljudi on i nije nešto specijalan po tom pitanju.

 

Primera radi, meni isto toliko hvale Motif a ja ništa tamo tako grandiozno ne vidim. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam gledala koncert gde on ima krugove.. jbm mu, ne znam koji je...

sad cu da vidim sta ima na Live at Tuska...

mada, ne verujem da ima neku bezveznu klavijaturu, ako gitariste imaju one Warlock i chuda... moguce da je Korg TR...

Janne svira Korg X5D. Provereno! Bio sam na koncu u Budimpesti 2004, pa sam video... Sav mu je izlepljen i razlupan. Pijani Finci...ccc...

Uzivo mu klavijatura zvuci katastrofalno i skoro nista i ne svira kako treba. Ponasha se kao da ga bilo kurac, samo pije vodu i kao kulira, a boja za solo mu je odvratna. Ja njega obozavam, ali nije profi uopste...doduse, svirali su u Budimpesti pa mu je mozda bilo smor da svira icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tsepesh

A i ja, nadam se uskoro biggrin.gif

 

Ma video sam ja da on svira X5D u home videu Trashed&Lost in Helsinki (tu mu je vec sav razlupan i jos uzme sprej farbu i sve izsprska preko dirki icon_smile.gif), a takodje ga svira i u spotu za Sixpounder, i jos drzi flazu u papirnoj kesi, ko da su najgora socijala icon_smile.gif

Edited by tsepesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima on i X3 klavijaturu ,pogledajte spot Downfall nema teorije da je to X5,a i deadnight warrior spot onu socijalu.Ni ja ga ne gotivim nesto,jeste da ume da svira ,tehnicar je ,ali nekako mi je .....nagh....Tuomas je bolji iako nije tehnicar icon_wink.gif,ali je zato u komponovanju mama za njega icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad budes zavrsila muzicku akademiju i bila jedna od najboljih na odseku klavira, onda ces biti kao Magi. Medjutim ona nije pokazivala ni 2% svojih kapaciteta u EKV. 4-5 akorada po pesmi se ne mogu bas toliko razraditi...

Neku Yamahu? PSR? icon_smile.gif

Nemojte mi pricati o prosipanju farbe na X5D i drugim skrnavljenjima istog. Jos uvek sam slab na taj instrument, iako sam ga prodao. Najvise me je bolelo kad sam video da se na mom starom X5D svira him proslog cetvrtka... sad.gif Svetogrdje! Bolje da sam ga dao narodnjacima! icon_smile.gif

Sta mislis o tome 6fingeru? (Grom te spalio!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte mi pricati o prosipanju farbe na X5D i drugim skrnavljenjima istog. Jos uvek sam slab na taj instrument, iako sam ga prodao. Najvise me je bolelo kad sam video da se na mom starom X5D svira him proslog cetvrtka... sad.gif Svetogrdje! Bolje da sam ga dao narodnjacima! icon_smile.gif

Sta mislis o tome 6fingeru? (Grom te spalio!)

Jebo te yellow metal i trachevi...Nek ti udje virus u S90, pa da ti na svakoj boji bude portamento ili ciganska bas-kontra!!!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

4-5 akorada po pesmi se ne mogu bas toliko razraditi...

Ovo je veoma, veoma pogrešno...

 

Početničko je shvatanje da je malo akorda boranija...

Treba znati i razraditi malo akorada...

A to malo ko zna...

 

Reci ti meni, kad ja sednem na klavir, koliko sam akorda uhvatio sa svojom pregojenom guzicom? icon_smile.gif

 

Jel to teško?

biggrin.gificon_smile.gificon_mrgreen.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slazem...Minimalizam je uvek izazov..

Sto se tice Margite, respect! Imala je veliku dusu a i znanje... Ta dusa se cuje iz njenih podloga, koje ne moze svako da odsvira. Ne u tehnickom, vec u duhovnom smislu... Na zalost, heroin je ucinio svoje. Uzas! Jos jedan od razloga da se okanete sranja i droge "u cilju prosirenja uma", jer onda telo ne slusa... Zezanje je ok, ali prava umetnost na pravi nacin izlazi samo u "cistom" stanju. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...