Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Misliš X50? icon_razz.gif

 

edit: A Alesis Fussion.. U suštini to je sprava koja sadrži ceo QS8.2 (moj omiljeni) plus neke presete sa IONa i još neke sveže PM i FM zvukove tako da je poprilično fina sprava, ali isto tako i skupa. U svakom slučaju, ima da se proba u Artistu icon_wink.gif

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodjite sad u 5ak da vidite malo iliju tuomasa i mene warmana kako svirkamo!!!

da dodjite da se zezamo,ja osecam da cemo mi greshiti jel smo imali probu...ne pamtim kada,ali to je sve zazezancija.

 

Wirman i Tuomas u skc 10.03. DODJITE !!!

 

@Tinea : Pa mozemo se upoznati koleginice 233.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam bio pre 3 nedelje jedino je QS6.2 bio u ponudi. Ali kapiram da nije problem da se nabavi ukoliko si baš zainteresovan icon_smile.gif

 

U svakom slučaju, da nemam nešto drugo u planu da uzimam na leto, definitivno bih štedeo pare za QS8.2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno Juno-G (koji će biti dostupan tek krajem juna) umesto ovog Juno-D koji imam sad i to samo zbog SRX expansion opcije (tj. SR-JV orchestral).

 

Koliko sam ja skapirao taj Juno-G mu dodje kao Fantom Xa (isti broj preseta) samo oslobodjen svih onih nepotrebnih stvari za one koji isključivo žele da sviraju.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, nisam video te nove Junce, mada si mi slao onaj clip sa leadom... ja bik od Rolanda uzeo samo klavir, neki RD... Inache, stigao mi Kurzweil iz Kanade, tako da vecj neko vreme ne izlazim iz kucje i ludujem nad plavichastim ekranom i fenomenalnim benderom icon_smile.gif Vec sam napravio neke leadove i orkestracije(posto imam i orchestral proshirenje), tako da ce mi Kawai K4 verovatno sluziti samo za neke padove i industrial noise-ve, i prelazi na drugi stalak icon_smile.gif Korg X5D i dalje nemam nameru da menjam, jer mi je do jaja. Eventualno ako me usere neki Trinity, ali o tom potom... Sad je bitno da mi je setup (konachno) obogacjen semplerom koji ima jebeni digitalni izlaz, da se ne zezam vishe sa snimanjem ovih low budget plastikanera icon_smile.gif ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lordring, mogao bi nekad uzeti pravu stvar, a ne samo te kojekakve oslabljene varijante. Juno G nikad nece biti Fantom X, kao sto ni Triton Le nikad nece biti ni Triton Classic, a kamoli nesto vise. Nemoj verovati ni Rolandu, ni onim luzerima na forumu da je rec o istim spravama, jer prvi lazu da bi vise prodali, a drugi da bi lecili komplekse. Nemoj se zamajavati kvazi masinama, vec digni kredit i uzmi ozbiljnu spravu. Suvise se ozbiljno bavis muzikom da bi gubio vreme sa igrackama.

6fingeru, sta ces sad sa onim Triton Extreme-om sa spota?icon_smile.gif

Edited by Kolosus

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kolosus: Erm.. biće da sam ja gluv pa ne čujem razliku izmedju Triton Le zvukova i Triton Classic. Stavi 1IFX i 2MFX na isti preset i ima da zvuče sasvim identično. A sad, to što Triton Le nema opciju za 5IFX i nema MOSS-board proširenje, to je već druga stvar, mada iskreno, nikad mi tih 4IFXa nije zafalilo, a i uvek možeš da ih dodaš nakon snimanja. Uostalom ako tako gledaš na stvari, što ne kupiš onda neki eksterni FX? Veruj mi da je smešno porediti ih sa ovim fabričkim icon_smile.gif

 

A i realno nisam pri parama da kupujem sprave +1000€ pogotovu kada ovo što planiram skroz može da me dopuni tamo gde želim. Voleo bih ja da imam i TrinityV3 i JP8000 i JD990 ili čak JD800 (mada sam našao finu repliku onoga što mi treba na Juno-D) pa i neke Novatione, ali čemu to? Synth-geek nisam, nikad se nisam ložio na NordLeadove i druge VA gluposti, a ionako bih uživo mogao da teglim max. 3 klavijature tako da zaista ne vidim potrebu za svim tim, barem za sada. Trenutno razmišljam o live set-up koji će da "pije vodu" za 99% slučajeva u kojima ću svirati i to je to.

 

I ubuduće prati malo bolje šta pišem: rekao sam da ima "isti broj preseta i istu težinu zvukova kao i FantomXa" a ne FantomX i takodje, nisam rekao da zvuče isto! Što se tiče "freakova sa foruma", ja nemam blage veze o čemu ti govoriš, nikakve forume ja nisam spominjao niti sam vadio podatke sa njih. Čak bih voleo da taj Juno-G bude "samo" baziran na FantomX engine-u a da više liči po rasporedu zvukova na Juno-D, no otom potom. Od Juno-G, s obzirom da znam kako radi Juno-D, (sa kojim sam oduševljen, ma koliko bio jeftin i "imao slabe konvertere, samplove, -- insert text here -- ..") očekujem da zvuči najmanje kao Juno-D i da ima proširenje za SRX i to je jedini razlog zbog kog planiram da ga uzmem. Da nema to proširenje, ne bih ni razmšiljao o njemu.

 

A sa druge strane, zaista se nadam da neće biti kao FantomX jer je to jedna od najodvratnijih sprava koje sam u životu probao ako uporedimo cenu za koju je dobijaš. Ako malo uzmeš u obzir vizuelni deo koji su ugradili na FantomX biće ti jasno da barem 300€ njegove cene ide zbog tih nekih nepotrebnih funkcija. Šta će meni color display? Šta će mi simulacija V-Linka na displayu? Šta će mi Theremin ugradjen kao infra-crveni laser? Šta će mi dual-patch system? Da nisam hobotnica možda? Kada kupujem spravu, kupujem je da bih svirao a ne da bih se zezao sa drugarima i drkao D-Beam LV2 do besvesti i kako bi oni bili impresionirani icon_smile.gif

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

6fingeru, sta ces sad sa onim Triton Extreme-om sa spota?

Ne svidja mi se dzojstik ph34r.gif hehe...malo sam precenio svoje kupovne mocji..vracjen je vlasniku ph34r.gificon_smile.gif sve finansije sam preusmerio na Kurzweila i mislim da mi je to pametnije nego da budem sa tobom pod lizing-ugovorom (koji lako moze da preraste u neshto gore, ne daj boze icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif )...

 

 

Djedo, ko ti drm'o kavez ? icon_smile.gif Sto se nervirash. Kolosus je samo mislio na jachu spravu, a mislim da i ti ne bi imao nishta protiv da uvaljash Leskovac i tog Juna i za te pare da uzmesh Trinity. Onda bi imao T3 i Trinity(a on u sebi ima Prophecy leadove) u setupu, shto nije mala stvar..

Kada kupujem spravu, kupujem je da bih svirao a ne da bih se zezao sa drugarima i drkao D-Beam LV2 do besvesti i kako bi oni bili impresionirani

Naravno, ali niko nije prichao o kurchenju pred drugarima. Fantom je i meni sranje, ali mu nije cena tolika zbog D-beama, jer D-beam su dve diode od po pola evra i svaki Roland EM aranzer od 100e ima D-beam.

Šta će mi Theremin ugradjen kao infra-crveni laser?

Theremin je vrh od sprave. Ja sam imao jedan analogni, custom napravljen, ali sam ga sjebao kad sam hteo sam da promenim freq opseg. Naravouchenije: Lemilica je naprava iz pakla i sluzi samo da progorish shtampanu plochu icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

i da ima proširenje za SRX

Jel su to ona proshirenja kao shto su bila svojevremeno u JV modulima ili XP klavijaturama?

Edited by lord6finger

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lord6finger: Niko se ne nervira icon_smile.gif Samo eto.. Razlika izmedju Tritona i Leskovca nije tolika da bi se sad vodila neka polemika oko toga da li je Triton Le "neozbiljna sprava" i da bi moglo da se kaže da je Triton Le djubre u odnosu na skuplje modele Tritona. I sam si svestan da Triton Extreme kao jedan od najskupljih modela nije mnogo "bolji" u odnosu na ostale modele i da ima samo dve bitne stavke koja ga ističe u odnosu na ostale (a to je 4OSC po patchu i digitalni izlaz).

 

A što se tiče setupa Trinity/T3.. hmm... mnogo teško za prenos, brate (ukupno barem 25kg icon_smile.gif) A sa druge strane.. nekako sam digao ruke da ću naći TrinityV3 po normalnoj ceni. Uvek bih pre uzeo Karmu za 1000 nego polovan TrinityV3 za 750.

 

Što se tiče FantomX: Nisam rekao da je to samo zbog D-Beama (pročitaj malo iznad), ali je na Fantomu drugačiji algoritam u odnosu na ostale modele jer funkcioniše mnogo više nalik na Theremin (koji na žalost nikad nisam imao prilike da probam) nego na standardni Rolandov D-beam (tj. ne moraš da držiš odredjene dirke, biraš zvuk koji će biti za D-beam i to samo neki od SAW/SQUARE/PULSE itd)

 

I da.. nisam ciljao ni na koga ovde da se "kurči svojom opremom" već sam pričao o idiotskoj ideji Rolanda da ugradi tako nešto upravo sa namerom Hudini-efekta (čisto da ne budem pogrešno shvaćen icon_smile.gif)

 

A što se tiče proširenja, da, upravo to. Uzeli sve patcheve sa 3 orkestarske SR-JV kartice i strpali u jednu SRX. Verovatno nije identično, ali ne može biti ni mnogo gore icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se tiče setupa Trinity/T3.. hmm... mnogo teško za prenos, brate (ukupno barem 25kg ) A sa druge strane.. nekako sam digao ruke da ću naći TrinityV3 po normalnoj ceni. Uvek bih pre uzeo Karmu za 1000

 

A jaoooo...sad vecj seresh.. Kao da idesh peshke na svirku, pa ti teshko... Bitno je kako svira i da ti stalak izdrzi icon_da.gif A po meni je bitnije da ti je na snimku vrhunska boja. Na svirku mozesh i Casio da nosish, jer kad ti daju Behringer D-Box da ubodesh klavijaturu u njega, isti ti je djavo ubo u njega Leskovac,Studio ili Roland G800... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Triton Extreme kao jedan od najskupljih modela nije mnogo "bolji" u odnosu na ostale modele

Nisam znao da je najskuplji icon_confused.gif

 

Po meni je savrshen setup Triton Studio i Kurzweil K2600, mada pored K2600 bi bio dobar i neki Korg M1 ili T3 samo kao master keyboard...

Mene je Kurzweil kupio za zivota, a Korg mi se svidja ne znam ni ja zashto. Gudachi verovatno... Mada na ovom Orch proshirenju na Kurzweilu imam takve bolesti od gudacha da nisam jadnog X5D upalio vecj dve nedelje. Jebiga, razlika se chuje. Konverter (a pomalo i output koji isteruje +18db) i efekt procesor chine chuda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantom je i meni sranje, ali mu nije cena tolika zbog D-beama, jer D-beam su dve diode od po pola evra i svaki Roland EM aranzer od 100e ima D-beam.

Ceo hardver (odnosno matična ploča) izuzev dirki, lcd screena i metalne kutije košta manje od 20 e. Ne verujem da cela klavijatura u proizvodnji košta više od 90 evra. Ne znam kako čoveku objasniti da takve stvari nemaju nikakve veze sa podizanjem cene ... jeftinije klavijature su jeftinije zbog manje novca koje je uloženo u njihov razvoj (pa makar i softverski) i dizajn - primenjivanje tehnologija koja jedna kompanija već poseduje za njih je praktično besplatno ...

 

Inače preterano serete o Fantomu, ja ga jedini ovde imam i nijedna druga klavijatura koju sam video ili probao ne bi mogla posao koji mi treba za bend sa kojim sada radim - uostalom, videćete uskoro - ne sviram ništa spektakularno, ali pritiskam dugmiće i menjam boje kao mamlaz . icon_mrgreen.gif To NAROČITO uključuje ogromnu sempling RAM memoriju i pad banku, koje su ovde ocenjeni kao nepotrebni ...

 

A što se samih zvukova tiče, problem je u tome što prvi user preseti nisu najbolji. Čudno, ali najlepši zvuci su negde oko H banke i tamo daleko. Naprimer, nadaleko najbolji hor se nalazi u "soft pads" podkategoriji icon_smile.gif. Takođe, odeš na rolandov sajt i skineš još 1000 patcheva za fantoma koji emuliraju XV patcheve. Nekim čudom, ovi su još bolji u nekim kategorijama od onih koji se već nalaze tu .... Ne možete da skapirate za kratko vreme šta jedna klavijatura sve može. icon_wink.gif

 

Ako se tebi lordrinže ne sviđa Fantom, ne znam zašto kupuješ Juno-G? Jeste mnogo jeftiniji, ali zvuci su u suštini to, a ti si ih baš loše ocenio ...

Inače sa ovim drugim bendom - Esgarothom dolazim sledećeg petka u Smederevo u Paradox da snimimo neke 3 pesmice, hoće li biti i tebe tamo?

 

živeli

pivopije.gif

Edited by Old Smuggler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam zvukove ocenio već raspored preseta i organizaciju i modifikovanje istih. Bio bih lud kad bih pričao da je Fantom loš u osnovi jer je to klavijatura koja je sasvim u rangu sa ostalim spravama a sa proširenjima koja postoje za nju možda je i najbolja u tom rangu (sad će Damjan opet o K2600 icon_razz.gif). Medjutim kada bih morao da biram izmedju Tritona, Motifa, K2600 i Fantoma, Fantom bi bio poslednja opcija.

 

A inače, ciljam na Juno-G ne Juno-D. Pretpostavljam da si pomešao, jer je Juno-D dosta jeftniji, dok je Juno-G tu negde, slične cene kao recimo Fantom Xa.

 

I da, verovatno se vidimo u Smederevu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kewl.

 

Inače, znam da ciljaš na Juno-G , to je nova jeftina verzija fantoma, baš su je zato dodali na fentomajzdu skorije. Kolko sam ja skapirao, sound engine je skroz Fantom XA, samo nema padova ( mada i oni na XA nisu baš neki ...), ima mnogo pristojniji dizajn, manji je, dirke su te pretpostavljam ... isto jedan SRX slot .

 

Ti SRXovi baš koštaju. Jes da su 64 mb i da izuvaju koliko su dobri, ali brate 260 evra icon_wink.gif bilo kako bilo ja ću verovatno uzeti SRX 07 na leto. Jedina koja po mom mišljenju vredi te pare osim nje je šestica, al ove stvari sa sedmice mi više trebaju ...

 

Jedna zanimljivost: Klavijaturista Bal Sagotha je kupio Fantoma nedavno i oduševljen je. Bio sam kod Morgana dok je radio intervju sa Bajronom icon_wink.gif

 

 

Poz

Edited by Old Smuggler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče SRX.. naravno da koštaju, jer 64MB ti je recimo dupla količina zvukova jednog Tritona, a pogotovu što neki SRX modeli u sebi sadrže dve ili tri stare SR-JV kartice. Upravo i planiram da uzmem šesticu kad (i ako) nabavim Juno-G (Destiny, Visions, Infinite, here I come icon_smile.gif)

 

A kod Juno-G mi se čini da su mu uskratili sve one opcije koje su bile sporedne i "ne za svakog". Vidim da od efekata ima reverb, chorus, master EQ sa kompresorom, trostruki master FX i jedan input FX što smatram da je i više nego dovoljno (možda bi bilo bolje da je bilo samo 4 IFX bez MFX, al ajd sad neću da cepidlačim). Jedino me nervira to glupiranje sa Favourites list i nepostojanje numeric pad već moram da svrstam sve po tim Favourites bankama (lepa ideja, ali dosta trapavo odradjena). I ono što moram da pohvalim kod Rolanda to je da uvek daje one semi-weighted dirke pa čak i na jeftinijim modelima, ali isto tako i da ih napušim zbog najjeftinijeg pitch banda čak i na najskupljim modelima icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Nego, kad kažeš "nema padova" misliš na one dynamic pad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, što - jel ima nešto u tom fazonu?

 

E da, jeste za džojstik .. nekako mi se čini da ti točkići omogućuju finiju kontrolu, a i jednostavno su profesionalniji. Što reče jedan lik - "Joysticks are for flight simulators!" icon_smile.gif

 

Inače imao sam prilike da malo probam andromedu, ne znam dal spomenuh. Vrlo malo, ali osvojila me je u trenu, pogotovu ribbon ...

Edited by Old Smuggler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, ne.. mislio sam da misliš na synth padove (ne znam ni gde je meni bio mozak kad sam te to pitao) a i ne radi se o dzojstiku ili točkiću već o kvalitetu i funkciji džojstika. A ne znam odakle ti to da su wheels "profesionalniji" icon_smile.gif Meni recimo baš odgovara joystick icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa profesionalnije je jer je čistije idejno, jasnije. Odvojeno modulacija i pitch, ima finiju kontrolu - džojstici imaju premali domet i onda ne možeš tako fino da modeluješ zvuk.Nije da meni džojstik nešto mnogo smeta ... istina ni ne soliram puno biggrin.gif

 

Takođe profi klavijaturisti malo češće koriste točak čini mi se ... icon_wink.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...