Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Pa, realno gledano, modulaciju možeš i sam da napraviš ako koristiš pitch band tako da Y osu joysticka koristim samo kada mu menja LFO cutoff ili tako nešto icon_smile.gif

 

A što se tiče podele ko koristi wheels a ko joystick sad mi padaju na pamet:

 

wheels: Jens (doduše on studijski koristi T3 kao MIDI, ali znam da favorizuje točkiće), Richard Andersson, Janne, Derek Sherinian, Jordan Ruddess, itd..

 

joystick: Kevin Moore, Andre Anderssen, Vitalij Kuprij, Mikko Harkin, Alex Staropolli, itd..

 

Kao što vidiš, ništa "manji" profesionalci koriste joysticke icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da naravno da sam svestan da možeš da isprogramiraš Y axis za bilo šta, to di dođe umesto exp-pedale, samo moraš rukom, problem je što mnogo ima mali domet, pa ne možeš tako fino kao točkićem, al jebeš to filozofiranje. Pogotovu na ovoj klavijaturi možeš da isprogramiraš šta god želiš. Nerdovi sa fantomajzda su izvalili kako da D-beamom menjaš patcheve u toku pesme i ta sranja, a preko programiranja RPS možeš padove da koristiš za svašta, znači neke efekte neka čuda ... a ništa od toga nije predviđeno od strane proizvođača icon_mrgreen.gif

 

Gotiva što Kevin Moore piči joystick, uvek sam bio u fazonu Kevin >> Sherinian i Rudess icon_wink.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni mnogo vise odgovara joystick i uopste me ne interesuje ko od faca kako svira. Stvar ukusa. Sto se tice mesanja pitcha i modulacije, moguce je na nekim losijim masinama. Na ozbiljnijim (a tu prvenstveno mislim na Triton Extreme koji izrabljujem), nema sanse da pobrkas loncice.

 

Uopste me ne cudi sto se klavijaturista Bal Sagotha odusevio Fantomom. On je godinama svirao XP50 sa Orchestral prosirenjem. Promenom masine nije izgubio ni jednu od starih farbi, a dobio je pregrst novih (pod uslovom da je instalirao SRX prosirenje, a sigurno jeste), ima neuporedivo bolje dirke, odlicno poznaje logiku rada Rolandovih masina, dobio je masinu sa neuporedivo vise mogucnosti...

 

Ja nisam uzeo Fantoma zato sto on bez SRX prosirenja nema nista, osim boja za techno. SRX prosirenja stvarno imaju vrh boje, ali dosta kostaju. I dalje mislim da sam pazarenjem Triton Extreme-a dobio najbolje za svoj novac.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... ni mene bash ne zanima shta je vishe profi, ali ja sam za "tochkice" definitivno. Na njima moze precizniji bend da se izvede, kao i finiji vibrato, chak i ako su podesheni na veci range (meni su obichno na +3 ili +4, kako kad). A modulation wheel obichno koristim za filter, ring modulaciju ili crossfade. To je sa dzojstikom nemoguce, jer ne moze da ostane u zeljenoj poziciji... Mada, stvarno stvar ukusa. Joe Zawinul recimo benduje sa aftertouch-om. Prilichno jebeno, ali izvodljivo ako se svira neka jazzy opushtencija, i pod uslovom da imas savrshen monitoring. Ova "buka" kojom se mi bavimo trazi prilichnu koordinaciju pokreta (citaj: slemuj i benduj u isto vreme icon_smile.gif ), kao i ovladavanje tehnikom "kontrole bez monitora", tj. sviranja napamet , tako da mi se bash i ne experimentishe toliko... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lord6finger: Heh.. kad si pomenuo bendovanje aftertouch-om, sećam se kad sam imao samo T3 sa sjebanim pitch band-om a trebalo da je sviram solo za Full Moon (Sonata Arctica) da sam stavio na aftertouch pitch +05 da bih mogao da odsviram onaj početak solaže icon_smile.gif

 

Inače, slažem se da je lakše izvesti precizniji bend sa točkićem nego sa džojstikom (čak i kad slušaš možeš u nekim trenucima da razlikuješ joystick od točkića) ali nekako sam se navikao na njega a i nemam nijedan model sa točkićem pa da mogu da isprobam i to icon_smile.gif

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kolosus

 

Da, rekao je da osim toga ima XP50, Korgov M1 (kvlt!) i još nešto ...

 

 

btw Izgleda da su neki ljudi reč "profesionalnije" shvatili pogrešno. Profesionalno ne znači "način na koji rade profesionalci" već da je u pogledu karakteristika predmeta u pitanju (ovom prilikom pitch bendera) koja se ne tiču ukusa, već rezultata - jednostavno bolji, odnosno nudi više mogućnosti. Neko više voli džojstik, jer mu je tako lakše ili više voli tako da kontroliše ili je navikao, ali neke stvari možeš samo sa točkićem. Isto kao da sam vam rekao da je Assembler profesionalniji programski jezik od Pascala ...

 

Više bih voleo da imam točkić, ali to mi nije toliko bitno ..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si prvi spomenuo taj izraz, ja tebe citiram... Ako vec diskutujemo, zasto da ne diskutujemo o temi, a ne o koriscenju izraza? Nekako preskacem postove koji se tichu nebitnih stvari, a zvuche uzvisheno. Jedino ako imas nesto licno protiv nekoga odavde, pa ti bash ide na kurac kad taj neko izbaci svoj komentar na temu o benderime...

 

Gotiva što Kevin Moore piči joystick, uvek sam bio u fazonu Kevin >> Sherinian i Rudess

I meni je Kevin bolji muzichar, u smislu da je kao monah i da zna da ubode dobru pesmu.

 

Jos samo nesto na temu "Wheel Vs Joystick"... Zasto Trinity ima joystick a Prophecy i Z1 imaju tochkice? To je jedna od stvari koja me grize josh od '99. Crkli dabogda kapitalisti, sve ce nam pare uzeti icon_smile.gificon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam nešto protiv nekoga odavde? Jesam li ja nekoga možda uvredio? Pogledaj ton svog posta molim te. Ako jesam, onda je došlo do neke zabune. Sam sam rekao da sam donekle pogrešno shvaćen u svojoj izjavi.

 

Molim te citiraj to što zvuči "uzvišeno"? Zaobiđi perfidnost i reci u čemu je problem, ako hoćeš, ako nećeš, šta da ti radim ...

 

Sve ovo mi je tako nebitno, al mi je bedak sad kao ja pravim problem ...

 

Slažemo se za Kevina, ne znam kakav je kao lik, ali meni je samo pisanje pesama najbitnije, ostalo me mnogo ne zanima ...

Edited by Old Smuggler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profesionalno ne znači "način na koji rade profesionalci" već da je u pogledu karakteristika predmeta u pitanju

Ovo mi zvuchi nebitno u celoj prichi, a "uzvisheno" mi je sve sto je filozofiranje. Verujem da niko nije mislio na to da je profi "onako kako rade profesionalci" i da je Djedovic samo informacije radi ispisao ko sta koristi. Jedino mi je to upalo u oko i uchinilo mi se da ce se rasprava o benderima pretvoriti u razglabanje o par glupih rechi.

Izvini ako sam zvuchao bezveze, nije mi bila namera. Ton u mojoj prethodnoj poruci je prilicno ravan i bez bendera icon_smile.gif Ne pravish nikakav problem i nisam hteo grubo da zvuchim. Zaboga, zasto bi mi smetalo necije mishljenje.

Jebeni forum i trosmislenost svake rechi. Nije ni chudo sto se svi ovde posvadjaju.

Ajd poz...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebeni forum i trosmislenost svake rechi. Nije ni chudo sto se svi ovde posvadjaju.

Ajd poz...

E tačno je ovo meni bilo na pameti kad sam završio sa kucanjem svoje nadrkane poruke. icon_da.gif

 

...

 

Kako ovaj forum učini da se ljudi utripuju pa to je tragedija . . . Nema razloga ti da se izvinjavaš, sad kad pogledam 2 -3 strane unazad ovde sam ja glavni seronja a sviram godinu dana. Kao "preterano serete o fantomu" - mislim ... zvuči grozno, a dok sam kucao to bilo mi na pameti ono "stanislave preterano sereš".

 

Svađe isključivo preko piva ;p

 

P.S. A pazi za filozofiranje - tu jesam malo naporan, to ponekad umem i uživo icon_smile.gif

 

poz čovek

Share this post


Link to post
Share on other sites

E LJUDI JEDAN OFFTOPIC:

 

-JEL IMA KO OD VAS DA MOZE DA SVIRA KAKO TREBA "DREAM THEATER"??

-TJ. TEHNICKI DA MOZE DA ODSVIRA I DA IMA KLAVIJATURU KOJA KOLIKO TOLIKO MOZE DA ISIMULIRA OSNOVNE BOJE KOJE SE KORISTE U PESMAMA???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matija... 'Oces da ides samnom, tamo, u pesak... da pravimo... kucicu? icon_smile.gif

to je tako slatko... i nema veze sa Matijom the Leshinom, vec... icon_rolleyes.gif maa nebitno icon_smile.gif

 

icon_smile.gif

mhihi.gif

 

btw

yes?

 

Ko je na sliki?

jedna devojka koja lici na mene... tj ja licim na nju! icon_da.gif eto, svi me pobrkase sa njom, cak i ljudi koji me znaju icon_da.gif pola foruma diglo frku icon_smile.gificon_smile.gif

 

Da ne ispadnem glup pa pitam jesi li to ti, a ono neka diva iz španskih serija (ili obratno)  icon_wink.gif

e jest' iz neke serije... svejedno, ja sam ovu sliku dobila od drugarice...

 

jbg, totalni offtopic... ali tu je ovaj Old Smu666ler kriv icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif  Ne. Prichao sam preko Kurzweil-a. Fini Stenvej, multi semplovi...A mod wheel na X5D-u mi je iskljuchen. Ne volim veshtachki vibrato... icon_smile.gif  icon_smile.gif

e brate onaj kurzwell ima tako nadrkanu solo boju!!!

koja je to boja uopste!!!

znam samo da sam je dok si "pricao" osetio celim telom!!!!

Edited by Leshina

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ona srebrna kljavica?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ma x5d!!!

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

polako slutim da sam poceo da smaram sa ovim!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e brate onaj kurzwell ima tako nadrkanu solo boju!!!

koja je to boja uopste!!!

znam samo da sam je dok si "pricao" osetio celim telom!!!!

(kopirao sam post sa Demether teme, posto ne znam da li pratis Domacinsku Scenu icon_smile.gif )

A joj, boja za solo... Meni se bash nije svidelo kako izlazi iz matrice, preterao sam sa izoblichenjem.. Vec sam je promenio icon_smile.gif Ali, da je bolesna, jeste Ako pitas kako se zove zbog preseta, nije preset, sam sam se zezao pa sam zbudzio nesto. Pishe mi "Fucking Lead" na ekranu icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Jedan sinus, jedan dull saw i neki sempl gudacha sa melotrona. Od toga se sastoji taj lead na Kurzweil-u. Na sve to ide feedback, distorzija, ring modulator, malo flangera i delay-a...

Edited by lord6finger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neki zainteresovani klavijaturista da zeli da svira u Fuel-u?

Potrebno:

1.) Da je iz Bg, PA ili okoline

2.) Da je ozbiljan

3.) I da nije zatrpan obavezama

 

Pretezno sviramo Nightwish ali tu su i Helloween, Hammerfall, Dream Theater...

Krenuli smo i sa nekim autorskim u power fazonu (dakle sa izrazenim klavijaturama).

Mi trenutno imamo klavijaturistu medjutim propustamo veliki broj svirki zbog njegovih obaveza.

Sviramo u polufinalu Demo mastersa gde ce on verovatno nastupiti ali posle toga ne znam sta cemo.

Bend je ozbiljan, cesto imamo svirke ali on nas u tome sprecava.

Javite se na pp, na mail [email protected] ili na tel 063/264-890. Goran

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...