Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Ej ljudi ako ste zainteresovani za ZORO THE DRUMMER Drum Clinic ne propustite priliku da poslusate i pogledate.... uzmite karte kod Marica u radnji (Maricev Muzicki Servis) po frendly ceni za dz ako se nesto kupi u radnji ili 100 dindzi....

 

daklem.. desavanje se odvija u Domu omladine petak 7. april u 17h....

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neki zainteresovani klavijaturista da zeli da svira u Fuel-u?

Potrebno:

1.) Da je iz Bg, PA ili okoline

2.) Da je ozbiljan

3.) I da nije zatrpan obavezama

 

Pretezno sviramo Nightwish ali tu su i Helloween, Hammerfall, Dream Theater...

Krenuli smo i sa nekim autorskim u power fazonu (dakle sa izrazenim klavijaturama).

Mi trenutno imamo klavijaturistu medjutim propustamo veliki broj svirki zbog njegovih obaveza.

Sviramo u polufinalu Demo mastersa gde ce on verovatno nastupiti ali posle toga ne znam sta cemo.

Bend je ozbiljan, cesto imamo svirke ali on nas u tome sprecava.

Javite se na pp, na mail [email protected] ili na tel 063/264-890. Goran

Grrrrrrr....... icon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gifmad.gifmad.gifmad.gifmad.gifmad.gif

Ti stvarno nisi normalan..... wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta promenjiva varira od čoveka do čoveka, ali će ti u proseku trebati dosta vremena dok to ne dođe na neki nivo - tako da ćeš morati da budeš uporan. biggrin.gif

 

Ako imaš pare za privatne časove - look no furthrer, jer skupljanje tipova sa neta i učenje iz knjiga se ne može graničiti sa tim nikada. Makar nekog ortaka koji će da ti pokazuje ....

 

Ovo je samo moje mišljenje naravno, imaš ovde kompetentnije ljude od mene pa će ti oni veće reći ...

 

Jer imaš neki sintisajzerčić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

skupi... nemoj Yamahu u Mitrosu da kupujes, oni imaju lose solo klavijature (vecinom)... one sa aranzerom su onako ultra-turbo-folk i ni za sta drugo ne sluze icon_da.gif ihh, kako sam iskljuciva icon_smile.gificon_smile.gif

 

Ako hoces X5D za jeftinije pare, imas u Bosni za 330 evra i ta firma ima i kod nas... http://www.artist.ba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno zashto su svi zapeli za taj X5D! Mislim, ok je to klavijatura za pochetak, i ja sam je svirao, ali ono...ima i drugih klavijatura, ali svi samo pominju X5D! To sam narochito primetio kod metal klavijaturista...

 

Raspitajte se, ima josh sjajnih sprava u tom opsegu cene koji mogu da vam pruzhe malo vishe slobode da stvorite svoj autentichni zvuk!

 

poz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš naravno X5D koji te sigurno neće razočarati - mnogi od metal bendova koje si slušao koriste boje koje su ili te ili na taj fazon ... tako da znaš šta dobijaš. Sa njima dobijaš dobre čuvene korgove horove i stringove za male pare. Problem kod njega su šit dirke

 

Imaš još nekoliko oko-500eu opcija

 

1) kod Rolanda Juno-D (Lordring možda prodaje svoj) koji ima bolje dirke od X5D, zvuci ne znam pitaj njega ...

 

2) Yamaha s - 08 nekima se ova kljava baš ekstra sviđa bez obzira na malu cenu. Ja sam je probao i mislim da je odlična za te pare ...

 

 

Ako nemaš kintu - jebiga, imaš i yamahine psr klavijature koje imaju par dobrih bojica, ali to su već igračke ...

 

Možda da šljakaš nešto preko leta pa prikupiš kintu i kupiš jednu od gore navedenih sprava, ja sam razmaženi buržuj, tu ti sa savetima ne mogu pomoći laugh.gif razmisli ...

 

 

 

pivopije.gif

Edited by Old Smuggler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roland po meni ima bolje farbe od KORG-a... Korg ipak ima reputaciju malo cheesy zvukova biggrin.gif ...Mada, u zadnje vreme se zabavljam sa Korgovom Legacy kolekcijom...ima super momenata...sve vishe upoznajem mocj soft synthova...

 

kada smo vecj kod toga, da li josh neko koristi ovde soft synthove? kontam da gdin. lord6fingers voli da se igra sa time, ali ne znam za ostale...imam veliku kolekciju, ali sam uvek rospolozhen za neke nove icon_biggrin.gif ...

 

Shto se tiche dirki - X5D zaista nema neke dirke...ali kontam da ljudima kojima je potrebna takva klavijatura necje smetati... Ja imam Roland A-37 ako mi trebaju tezhe dirke, ali 95% posto stvari radim na Nord Lead 3 koji ima fenomenalne synth dirke!

 

@ lord6finger - Digao sam ruke od Extreme-a...kontam da ne moram da se povladjujem odredjenim stereotipima u sviranju i pravljenju zvukova...Zashto ne bi u metal bendovima koristili analogne padove npr? zato shto svi ostali vole imitativne stringove? ma da... trenutno sam zainteresovan za Access VIRUS C RACK... biggrin.gif

 

poz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='14. 4. 2006, 10:06'] Roland po meni ima bolje farbe od KORG-a... Korg ipak ima reputaciju malo cheesy zvukova biggrin.gif ...Mada, u zadnje vreme se zabavljam sa Korgovom Legacy kolekcijom...ima super momenata...sve vishe upoznajem mocj soft synthova...

 

kada smo vecj kod toga, da li josh neko koristi ovde soft synthove? kontam da gdin. lord6fingers voli da se igra sa time, ali ne znam za ostale...imam veliku kolekciju, ali sam uvek rospolozhen za neke nove icon_biggrin.gif ...

 

Shto se tiche dirki - X5D zaista nema neke dirke...ali kontam da ljudima kojima je potrebna takva klavijatura necje smetati... Ja imam Roland A-37 ako mi trebaju tezhe dirke, ali 95% posto stvari radim na Nord Lead 3 koji ima fenomenalne synth dirke!

 

@ lord6finger - Digao sam ruke od Extreme-a...kontam da ne moram da se povladjujem odredjenim stereotipima u sviranju i pravljenju zvukova...Zashto ne bi u metal bendovima koristili analogne padove npr? zato shto svi ostali vole imitativne stringove? ma da... trenutno sam zainteresovan za Access VIRUS C RACK... biggrin.gif

 

poz! pivopije.gif

I baba bi virus, i baba bi...

 

Jel se neko od vas uspeo igrati sa sidstation-om ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

 

Koja klavijatura ima lepse boje je subjektivna stvar i naravno zavisi od vrste muzike koju svirate. Cinjenica je da Yamaha tuce sve na svetskom trzistu uzduz i popreko. Za nju je pre vazio stereotip da je suvise ostra ali je ko proba Motif ili S seriju shvatice koliko je zvuk sofisticiraniji i realniji od toliko hvaljenog rolanda (posebno zvuci zivih instrumenata: gudaci, trubaci, klaviri...). Korg se pojavi tu i tamo sa ponekom serijom.... Ja radim na Motifu i S03 klavijaturama i potpuno sam zadovoljan. Motif ima savrsen inbuilt sequencer i sampler, prosirenja za dodatne boje, LAN, SCSI, USB, breath controler, firewire.... Sto ce tice Clavie i vec pomenutog Nord Leada : meni se mnogo ne svidja taj analog synthesis princip a pored toga Nord Lead se najvise koristi u electro muzici. Ja sam probao starije modele i zvucali su mi i suvise sinteticki. Iskreno neznam kakva je trojka... Ja sam sve svojevremeno zanosio da kupim jedan polovan model NL ali su me prijatelji klavijaturisti svim snagama odvratili od toga... Inace, moja preporuka svim klavijaturistima: kad kupujete klavijaturu nemojte se zanositi masnim zvukovima, efektima itd... Razmislite koje boje najvise koristite i onda pitajte u radnji da vam skinu sve efekte (effect bypass) tako da vam ostane suv zvuk. Tako cete imati najbolji uvid u kvalitet semplova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...