Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

@Kolosus: Bojim se da ako bi angažovala dva crnca da ne bi baš bili angažovani oko nošenja klavijautra :veseli::redface:

 

Vrzino kolo - Ma, trebalo je da ispadne fora: ona kao nije profi kao ja, ja nisam profi kao ti, ti nisi profi kao x... i tako u krug ;)

 

I onako Rudess-ova figurica nece stajati pored nje.

 

Priznaj, napravio si svoju figuricu sa sve turbanom! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne pada na pamet da se odreknem bilo koje od mojih sprava samo zato sto su teske.

Kvalitet zvuka koji izvlacim iz njih, kao i moj ugodjaj tokom sviranja ostavljaju mnogo jaci utisak od neprijatnosti tegljenja istih.

Jos kad sam kupovao instrumente sam imao to u vidu i ne kajem se.

 

@lordring

Nisam je napravio, vec mi je lord6finger kupio za rodjendan!:)

Edited by Kolosus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha!!! Jos neko ima sindrom kubitalnog tunela!!! Tako se zove ukljesteni nerv malog i domalog prsta... A najvise boli u laktu! Zbog toga imam puno problema kad sviram gitaru, nadam se da mi nece praviti probleme sa klavijaturama,kada sam prestala da sviram klavir jos uvek nisam imala to cudo.

:confused: Jel te boli kad sviras?Klavijature mislim...

pa krene da boli, npr jako mi postane tesko da sviram neki solo jer se bukvalno koci :no: ali izdrzim ja nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prodala N364 zato sto mi je bio pretezak... imao je negde oko 13 kg i na kraju se ispostavilo da je X5D isto sranje samo sa malo vise preseta... ali uglavnom sustina je tu..

 

Ti si prodala N364 zato sto si blesava, i da si je davala za normalne pare ja bih je kupio. I X5D je daleko daleko od N364, a N364 je daleko od sranja.

 

A Sto se tice preseta: :icon_ne:

 

X5D:

Patchevi: 100 (+128 rom)

Kombinacije: 100

 

N364:

Patchevi: 536

Kombinacije: 400

 

Wtf? :no:

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja je razumem. Kad cesto radis sitne svirke, brzo pogubis zivce da teglis opremu.

X5D radi posao. Ima sve sto treba, ima odlicne tzv. bread&butter farbe, a mozes da ga ubacis gde god hoces, lak je. Mozes s njim bez frke u gradski prevoz... Ja kad idem na svirku, moram autom i to sa oborenim zadnjim sedistem.

Inace, X5D je proglasen za najbolju klavijaturu ikad napravljenu po pitanju odnosa cena/kvalitet. Ovo nije slucajno.

Ne znam da li postoji bilo koja druga klavijatura koja se proizvodila neprekidno 14 godina. A nema naznaka da ce prestati da se proizvodi u skorije vreme...

I ja sam nekad imao X5D i slazem se u potpunosti sa tom konstatacijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja je razumem. Kad cesto radis sitne svirke, brzo pogubis zivce da teglis opremu.

X5D radi posao. Ima sve sto treba, ima odlicne tzv. bread&butter farbe, a mozes da ga ubacis gde god hoces, lak je. Mozes s njim bez frke u gradski prevoz... Ja kad idem na svirku, moram autom i to sa oborenim zadnjim sedistem.

Inace, X5D je proglasen za najbolju klavijaturu ikad napravljenu po pitanju odnosa cena/kvalitet. Ovo nije slucajno.

Ne znam da li postoji bilo koja druga klavijatura koja se proizvodila neprekidno 14 godina. A nema naznaka da ce prestati da se proizvodi u skorije vreme...

I ja sam nekad imao X5D i slazem se u potpunosti sa tom konstatacijom.

 

Upravo to....

 

znala sam kakve mogucnosti je imala N364... ne bi kupovala prvo nju... ali X5D mi u ovom trenutku vrlo dobro obavlja posao i ne razumem zasto je ne bi koristila....

 

kada budem bila u boljoj situaciji i kada budem imala isplativije angazmane normalno da necu raditi sa X5Dom... kupicu nesto bolje od njega i N364a zajedno...

 

a sto se tice preseta i mogucnosti... N364 ima jednu falinku i zato se nije mnogo proslavio... A x5D je odlican za te pare i zato se tako dugo proizvodi...

Edited by WHISPER_EVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to meni jasno! :da:

Ali da sam imao N364 nikada je ne bih prodao, pogotovo ne da bih kupio X5D, pa neka je teska 2000000 tona. :angry:

I ja imam X5D, i za te pare stvarno nema bolje. Ali meni treba bolje, ne moze X5D sve sto ja hocu. Bez obzira koliko su "isplativi" moji "angazmani" :no: ja nameravam da kupim nesto bolje, i da ga vucem i na svirke na kojima zaradim 40e, i na svirke na kojima zaradim 400 din, i na svirke gde platim 400 din da bi svirao, pa cak i ako budem morao da placam 4 rumuna da nose tu klavijaturu i kamion da prevozi istu. A X5D ne nameravam da prodam ikada, nemam ja nista protiv X5D-a.

Samo kazem da ne mogu da se porede N364 i X5D, nikako, niposti i ni slucajno! :violent:

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz, drustvo...

ponavljam oglas, mada ima interesenata, mozda nekog od vas moze zanimati lo-fi rasprodaja:)

daklem, Hohner Pianet T, el. klavir, ocuvan i ispravan 150e

Siel Orchestra, analogni string synth, ne radi ton cis, 50e

slike:

sielorchestra.jpg

hohner2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@teeny:

Ti to mene malo z? Nisam jos kupio crkvu, ali mogu da ti sredim velike orgulje sa pedalama ako te bas interesuju... Nisu bas jeftine, ali lepo izgledaju i rade :) Ja sam imao s vremena na vreme fine komade, ali je to otislo u kojekakvim razmenama...

 

@evita:

Sto mucim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, lord6fingeru, kad ces da batalis te praistorijske izraubovane i neispravne krntije?! :wacko:

Sad si bar uhvatio dobru tezgu, raspadas se od para, pa kupi si jedan cx3. Ali novi za promenu.

Ne kontam te uopste, majke mi. :blink:

Casti sebe, covece! Zasluzio si. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi treba mi vasha pomoc... gde mogu u beogradu da kupim najjeftiniju klavijaturu koja ima pitch bend i po mogucstvu 61 dirq, polifonija ne mora da bude veca od 32.

 

otprilike to shto trazim je yamaha psre403, e sad koliko ona koshta i dal je ima na lageru u beogradskim prodavnicama?

 

dajte josh neke ponude ako znate, naravno ne mora da bude iskljuchivo yamaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Band Bang Bang trazi ozbiljnog, pouzdanog klavijaturistu/klavijaturstkinju...

 

pozeljno (nije neophodno) je da ima muzickog i svirackog iskustva, vokalne sposobnosti (pratece vokale) i naravno instrument...

 

Band postoji vec preko skoro dve godine, radio po raznim klubovima.. svira se uglavnom disko, pop, rock, funky, blues... da ne nabrajam pesme jer ih ima preko 150 na repertoaru.. znaci uglavnom sta prolazi po klubovima...

 

evo par pesama koje smo snimili (napominjem da je ovo totalno sirov snimak, nije nista obradjivano)

fajlovi su oko 1.5mb, po 2 minuta... preslusajte, nemojte da vas mrzi...

 

Bang Bang - Denis (Oktobar 1864)

 

Bang Bang - Long Train Runing (Doobie Brothers)

 

Bang Bang - Love Foolosophy (Jamiroquai)

 

Bang Bang - Play That Funky Music (Wild Cherry)

 

 

ako vam se svidja i zainteresovani ste

javite se na PP ili na mob 065/311-68-04 Igor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...