Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Da brate to sa left handed klavijaturom je totalni krš, da bi ideja mogla da funkcioniše morale bi i dirke da budu ko u ogledalu ... Matijina ideja za C=E rešava to, samo bi i dalje pitchka morala da se premesti da bude sa desne strane ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend HIGH VOLTAGE (Rammstein tribute) trazi klavijaturistu

koji je zainteresovan da osim Rammstein-a radi i na autorskim pesmama slichnog zanra..

zainteresovani neka se obrate na p.m. ili na temi High Voltage-a..

 

Pozz..

:pivopije::rockdevil: :smajlikojisviraklavijature:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Old Smuggler, Zarko nam je rekao da ce nam odraditi josh jednu svirku a posle toga napusta bend jer ga je smorio Rammstein a u autorskim pesmama se ne pronalazi.. Poshtujemo njegovu odluku, jednostavno necemo nikoga da teramo da svira neshto shto mu se ne svidja, zato trazimo nekoga ko bi pored Rammsteina radio na slicnim autorskim pesmama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Acid Rain:

Mislim da ti je ovo najbolje rešenje :)

 

Slazem se!

:pivopije:

 

A da!

Cistim sobu!

Roland modul U-110, 70 eura!

Solton C-300 dvoredna klavijatura, 4000 dinara!

I jos uvek aktuelno, Roland JV 35, 150 eura!

Edited by Jon Lord

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest ven0m

Zdravo ljudi, sjajan forum! :)

 

Ovako, u potrazi sam za klavijaturom pa sam rešio da pitam stručnjake sa ovog foruma šta bi mi preporučili. Svirao bih rock i metal (ako je to od nekog značaja) ali bih eksperimentisao i sa drugim pravcima pa bi mi odgovaralo da ima podosta ritmova i boja. Takodje i MIDI izlaz da mogu da povežem na komp i uparim sa Cubase-om. Spreman sam da dam oko 400-500 evra.

Ne mora da bude nova.

 

Hvala unapred. :rockdevil:

Edited by ven0m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, Vlajko ;)!!! ^_^

 

Zdravo ljudi, sjajan forum! :)

 

Ovako, u potrazi sam za klavijaturom pa sam rešio da pitam stručnjake sa ovog foruma šta bi mi preporučili. Svirao bih rock i metal (ako je to od nekog značaja) ali bih eksperimentisao i sa drugim pravcima pa bi mi odgovaralo da ima podosta ritmova i boja. Takodje i MIDI izlaz da mogu da povežem na komp i uparim sa Cubase-om. Spreman sam da dam oko 400-500 evra.

Ne mora da bude nova.

 

Hvala unapred. :rockdevil:

Uzmi za malo više para TritonLe kod Djeda :)

 

Sad ozbiljno, vidi da nađeš neku Karmu ako je ikako moguće. Ako ti je to skupo, a vidim da tražiš ritmove i boje ...

Pa šta ja znam... Neki Korg PA serije ili Yamaha I serije ili neki noviji Roland E ili EM serije.

 

Možda je neko ovde pametniji od mene :)

Edited by Rocky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest ven0m

Celo veče surfam i ništa mi nije jasno... :confused: tj. sve su ili skupe ili neki grobovi. Šta je sa ovim Korgom x5d, vidim da ga hvalite u nekim starim porukama?

Jedino mi se svidja Korg pa50, u Sky-u je, čini mi se, oko 900 jevreja. Ima li neko polovan i da je raspoložen da proda? :)

 

A sad još jedno glupo pitanje, pošto sam pomalo ispao iz štosa: koja je razlika izmedju aranžera i sintisajzera? :confused:

Edited by ven0m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sintisajzera ima vec vise vrsta danas, to jest postoji vise vrsta sinteze. Wavetable sinteza, analogna sinteza, samplovanje... Pod sintisajzerima se sve i svasta danas podrazumeva, od workstationa poput Yamaha Motifa, Korg Tritona do VA (Virtual Analogue) sintova poput Nord Leada i Waldorfa Q.

Korg Pa50 je aranzer, a ja od njih bezim k'o vampir od belog luka, pa necu ni da mislim o njemu, onako, iz principa ;) (pogodi koja vrsta muzicara ga uglavnom koristi :))

Korg X5D je lep all-round pocetnicki synth, mator ali dobar. Ja cu ga verovatno uzeti cim skupim novaca, zato sto se od njega mogu dobiti svakakvi zvukovi, danas je prilicno jeftin (likovi prodaju za cene tipa 200-250e), a mozes s njime izaci i na svirku. E sad, posto ti oces i ritmove i boje i chudesa, tebi X5D verovatno ne odgovara, iz prostog razloga sto uopste nema neke ritmove i aranzer, a i treba ga puno podesavati kako bi dobio 'bas onaj zvuk' koji ti pase. To je strava pocetnicki synth, ali je samo to, znachi da ne ocekujes mnogo vishe od njega, tipa 300 ritmova, 500 Super Mega Sweet soundova...

 

Znaci, odluci se: Da li ti treba OMB (One Man Band) kljava ili 'prava' klavijatura?

OMB > pravac Korg Pa serija, Yamaha Tyros, blablabla... Ovakve klavijature su skupe i poprilicno ih koriste splavari i tezgaroshi... Neki cak i puste MIDI fajl na kljavi, cirkaju, pushe pljuge i boli ih uvo :)

 

Za ovo ostalo ja bih gledao (posto sam i ja u procesu stednje/potrage za 'idealnom', a sviras muziku koju bih i ja svirao) Korg X5D, Korg X50, Korg Triton Le/Classic/Studio/Extreme, Korg Karma, Roland Juno-G, Alesis Fusion... Sve zavisi od budzeta, za 500-ak eura mozes nabaviti dobru, ali ne i odlicnu stvar... Prosetaj malo po oglasima i slicno, mozda ti se posreci ;)

Pozdrav :pivopije:

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,ja mislim da ne postoji IDEALNA,a samo jedna,a jos u zemlji Srbiji.Ja imam stage piano-onako,nije los,Korg sp300,ima mnogo boljih,naravno,i sad sam se definitivno odlucio da kupim Alesis qs6.2.

Sa nasim standardom,mislim da je ovo neke optimalna varijanta za te pare!!!Ili se meni bar tako cini.

A ako hoces ritmove,mislim da od aranzera ne mozes da pobegnes,ipak je sve to dovedeno kod njih na jedan zavidan nivo.E,sad,ko ih koristi kod nas-pa ONI sviraju i vrhunske gitare,pa gitaristi ne kukaju-sta ces.......... :D !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, kad sam rekao 'idealna', mislio sam na neku kljavu kojom bih bio zadovoljan na neko vreme, naravno da nista nije savrseno ;)

Ovaj Alesis qs6.2 izgleda odlicno, ne znam kako sam ga propustio... o.o No dobro, ne gine mi GAS sledeca 3 dana :)

"Oni" sviraju gitare? OK, to je to, presaltavam se na drombulje :mrgreen:

:pivopije:

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, kad sam rekao 'idealna', mislio sam na neku kljavu kojom bih bio zadovoljan na neko vreme, naravno da nista nije savrseno ;)

Ovaj Alesis qs6.2 izgleda odlicno, ne znam kako sam ga propustio... o.o No dobro, ne gine mi GAS sledeca 3 dana :)

"Oni" sviraju gitare? OK, to je to, presaltavam se na drombulje :mrgreen:

:pivopije:

U pravu si,brate!!! :udri::D !!!"ONI"...?Hm.........sta mi bi?

Ovaj Alesis je :rockdevil: !!!Mislim,za NAS :D !Pre ga je bilo u Artistu,ali sada ga nema.Ima ga u Nishu,450EUR.Stvarno je mnogo dobar(za te pare).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest ven0m
Postoji idealno a to je KORG OASYS :)

Da, i košta 7000 jura. :)

 

Pa ne znam, verovatno će mi trebati nekoliko ritmova za početak jer ću verovatno biti osudjen da sam sviram dok ne nadjem neki bend. I ne treba mi 600 boja, stotinak je dovoljno... :D

Sad ću da nadjem neke oglase pa da ih prelistam malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i košta 7000 jura. :)

 

Pa ne znam, verovatno će mi trebati nekoliko ritmova za početak jer ću verovatno biti osudjen da sam sviram dok ne nadjem neki bend. I ne treba mi 600 boja, stotinak je dovoljno... :D

Sad ću da nadjem neke oglase pa da ih prelistam malo...

Ima jedan PA50 za 800jura,nov.Ima i jedan Roland G800,nesto oko 500,mislim.Ako te interesuje,to je kod mene o KG-u,mogu da vidim.Taj G800 je super,bas lepo radi,za to sta ti hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi za malo više para TritonLe kod Djeda

 

Ili ga kupi od Djede (tj. mene) :mrgreen: (za neverovatnih 649.99€ sa torbom i smart media karticom od 128MB gratis ;))

 

Ovaj Alesis qs6.2 izgleda odlicno, ne znam kako sam ga propustio...

 

I ja se stvarno pitam, pošto mi se čini da sam ga u svakom trećem postu ovde spominjao sa sve slikom ispod :mrgreen:

 

Za ovo ostalo ja bih gledao (posto sam i ja u procesu stednje/potrage za 'idealnom', a sviras muziku koju bih i ja svirao) Korg X5D, Korg X50, Korg Triton Le/Classic/Studio/Extreme, Korg Karma, Roland Juno-G, Alesis Fusion...

 

Jako veliki raspon u cenama... Ali opet, u svakom slučaju promeni ono "G" u Juno-G u "D" pošto na osnovu mog isprobavanja iste "G" stands for "govno" u odnosu na pare koje traži :mrgreen:

 

Postoji idealno a to je KORG OASYS

 

Ko je tebe to slagao pobogu? :) :) :)

U šta da se kladimo da ću za upola manje novca imati više mogućnosti i veći arsenal boja nego OASYS? Plus da ne govorimo o tome da ti 70% opcija sa OASYS-sa u životu neće trebati za live nastup, a pogotovu ne za rock/metal svirku :mrgreen:

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Korg OASYS sucks :mrgreen: Ajd' recite mi iskreno, ko bi smeo da ga iznosi na stage, ma ko od nas bi uopste smeo da ga iznese van kuce da nekim chudom skupi para za njega? (da ne spominjem 'malu' tezinu za nosenje ;))

Nisam znao da je Juno-G djubar, nisam ga probao, ali verujem na rec iskusnijima :)

@Lordring (Djed :mrgreen:)

Jes' da sam naveo veliki raspon cena, ali sam samo sipao chega sam se prvog setio, o posledicama razmisljam kasnije :mrgreen:

A sto se QuadraSyntha tiche, nisam video tvoje postove, sad cu da pregledam zadnjih 15 strana ;)

Koliko si zadovoljan zvukovima Tritona Le? Vidim da ga posedujesh pa pitam... Zanimaju me stringovi, leadovi, padovi i klavir su mi malo manje znacajni, ali ako ti nije frka baci malo impresija. Ako te mrzi, no hard feelings, ja znam da bi mene mrzelo :)

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest ven0m

Znam šta sigurno neću da kupim, a to je Oasys i Karma... :)

 

Sad gledam oglase i vidim da lik prodaje Roland EXR-7 za 550e za koji bih rekao da i nije loš, sudeći po specifikacijama na sajtu. Šta vi mislite? :ph34r:

Takodje ima ponuda za Korg pa50, koja iznosi 700e.

 

I koliko je "ogoljen" taj Triton LE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...