Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

E ljudi nisam postovao 2 godine ovde,pa vidim svasta se izdesavalo bre,mislim ultimat,pa kurzweil-i,pa pasuljarke,...,a ja i dalje mucim moju Jaaamahaaaaa.POzdradav za bracu i SESTRE pasuljare ovaj dirkare!

E lorde sesto prsti pa na sta si nabasao kada prodajes makinu ljutu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@botorius: kad bih ti rekao, morao bih da te ubijem ;)

 

Nova ponuda, kolege harmonikashi:

 

-Roland D-50 (250e)

-Roland SH-1000, analogni monosynth (200e)

-Moog MicroMoog (700e)

 

Ne pitajte, trebaju mi pare a ne drogiram se majke mi :D Cistim magacin...

Ako ima ludaka, imam jos kojekakvih orgulja sto ispravnih sto ne, pa izvolte na PM pitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista narocito, samo sto ja imam psiho-problem da gde god se pojavim pitam dal neko ima neke stare klavijature da proda, tako da sam se godinama navukao dirki. A to nije poznato jer ne volim da se furam time sto imam ovo ili ono od opreme, jer ne smatram to bitnom stavkom, za razliku od mnogih klavijaturista.

Problem je sto imam drugi psiho-problem da nesto sto ne stignem da ukljucim makar da prosviram vise od 6 meseci pocne jako da me iritira sto mi stoji tu. Princip funkcionalnosti i postojanja "ako se na spravi ne svira, ona ni ne postoji u svemiru"(D.Deuric))...hahaha...

Salu na stranu, draze mi je kupiti nesto sto cu da koristim intenzivno, a i draze mi je da neko intenzivno pocne koristiti ono sto kod mene bleji i skuplja prashinu.

Jedina sprava ever koja nikad nije upala pod tu kategoriju je Kawai K4, koji mi i dalje bleji pored kompa, i posluzi jako retko (ali bas kad zatreba).

Eto, sve sam objasnio :D

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si kolekcionar ja mislim da to svi znaju,ali cemu skupljanje kada ces da primenis tu filozofiju da kad ne sviras ide na tender?To mu ga dodje neki zacarani krug,sad ces da prodas i onda kad dodjes npr kod nas u Uzice kupices opet neki synth i tako u krug.NO bar ces moci da kazes da si probao sve i svasta i da si ZAISTA jedan od najkompetentnijih da pricaju o svim klavdzama stoga ja ti se KLANJAM!!!

hteo sam da ubacim jednu slicicu koja bi bas isla uz ovo tvoje iz studija Vlade georgijeva ali ne da mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne stvarno, neke stvari vredi imati, cak iako ih ukljucis samo kad snimas nesto kvalitetno i zanrovski definisano (npr. string mashine za kojekakve disco-like stvari, itd). Ja ponekad samo poludim tako mi bude zao sto nemam prilike nesto uglaviti cak ni na snimak, i onda dodje do toga da je bolje da ga neko njaka. Isto mi je i kad skontam neku budalastinu na necijem tavanu, jednostavno to je neki fetish i pare mi same ispadnu iz novcanika :D

A za iskustvo, istina. Da ne nabrajam, dosta sprava sam drndao i to znaci dosta u razvitku uha za pravljenje boja, ali je lose u odnosu na "dizanje nosa" i cepidlacenje u poznijim godinama. Aka, ja ne mogu hammond da zamislim nikako osim da nosim lesli na svirku, tu se mozemo svadjati nocima i popiti litre rakije, ali nece me niko nabediti da je hammond ono sto se cuje iz Tritona, Motifa, Kurzweila, Fantoma i slicnih djidja. Nema zurke dok se ne zavrti truba... bla... jbt, zaustavite me, stvarno starim, tj dosadan sam ko penzos u parku :D

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam. Ponosni vlasnik je Lordring, koji cim se ne javlja neko vreme znaci da se udubio u V.A.S.T. sintezu i nije mu jasno kako je moguce da to sve moze :) Krz je stvarno mama i tata, ali eto, morao je da ode za dobrobit drugih stvari... Neka, ima ih, uzecu ga nekad ponovo, cim se malo sredim i ispopravljam neke stvari sto mi dzedze poluraspadnute...

poz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yup - za divno čudo kod mene kući radi čak i bez stabilizatora :)

 

Kad smo već kod toga, da li neko poznaje nekog dobrog električara koji bi bio rad da mi zameni napajanje sa Kurzweila? :)

 

Što se tiče tvoje priče oko korišćenja klavijatura, apsolutno se slažem. To je upravo i bio razlog zašto sam se dvoumio da li da uzimam Kurzweila jer je onda iz cele priće bilo oćigledno da će jedna od tri sprave da sedi kući (T3 ne računam jer mi je to 1. klavijatura za koju sam emotivno vezan, pogotovu posle onog pada na spotu :))

 

Ali, sabrao sam 2 i 2 i shvatio da u najgorem slučaju nikako neću biti na gubitku (sinteza i efekt-procesor više) i stoga je vredelo dati te pare za njega makar ga nikada i ne koristio live jer ima dovoljno kvaliteta da ga sve vreme koristim studijski i da nikada ne žalim pare za njega. Za bilo kakvu svirku koju trenutno imam Triton Le + Juno-D završavaju sav posao (mada ću verovatno Triton zameniti za Karmu čisto jer ne volim srebrne klavijature :P a i Karma ima malo više opcija za ugradjivanje - čitaj: veća rupa za bacanje para :))

 

Ako ništa drugo sad već lagano mogu da razmišljam o tome da kao Andre Anderssen u svakom spotu da okačim 30 klavijatura oko sebe ;)

 

Next stop: Alesis ION/micrON :)

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha...ta ti je dobra. za spot 60 klavijatura oko sebe ;) Vracamo se u osamdesete, kad smo vladali planetom (its the finaaaal countdooooooown)...

Ono gore me podstaklo na razmisljanje, pa sam ceo dan pisao u jedan text fajl koje sam klavijature imao (ukljucujuci i ove sve sto mi i dalje stoje po magacinu, garazi, sobi, kod babe, kod bivseg cimera, ...) i stigao do cifre 36 :D Brate od tetke, koje uzaludno vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam vec kacio ovo na net, evo kolege da cuju. Izvanredan primer Kawai K4 sounda (tj. kako moze i bez 3000e opreme). Sve osim bubnja je kawai (bass, rezonant pad i dva kanala lead-a panovanih levo-desno). Instrumental je zajebancija koju sam uradio 2005-te, cisto igrajuci se sa kawaijem.

 

Daemian - Town Ratz (2005)

Edited by lord6finger

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

da li bi ko hteo da saradjuje sa mnom....radio bih muziku, electro gotica, do disco house, pop 80 te...uglavnom elektronika, kraftverk itd....znaci u pitanju je jos jedan klavijaturista.... ima li koga ko ima isti trip....

javiti se na 063346195 bane, bnza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...