Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Ljudi imam jedan problem i treba mi mala pomoc...koristim Alesis qs8.2 i nigde ne mogu da nadjem da qpim karticu za prosirenje...ovo mi treba http://www.midi-store.com/Alesis-Synthesiz...ry-p-16530.html . aj pomagajte :)

 

A jesi probao da narucis preko zastupnika? Znam da je artist budjava firma, al pitaj... ili da narucis od nekoga iz inostranstva pa da ti donese...

 

Dobar je Alesis Mare ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ej vlado, sta ima na tom buvljaku....imam i ja alesis , 6hd, iz artista, to je vise za disco house mjuzu, odlicni su klaviri, duvaci nisu losi, analogni synth i sinteza je zadovoljavaljuca....vise je kao lead synth, uzmes motherkeabord uz njega i miran si, sto se tice snimanja, 8 audio kanala , 32 midi kanala....sta ce ti cubase...georgijev svoj album radi na klavijaturama, wawovi,mp3....

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, htela sam da uzmem midi klavijaturu, ne znam da li se isplati to...?

Moj brat ima, platio je 250e i fenomenalna je. Koristi Reason program koji nema šta nema od instrumenata i ja se grebem o isti tako da ufff! Mislim da se isplati jer, ako imaš lap top možeš u studio sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@audion

ne znam sta ima, mora da se ode pa da se vidi... nedavno je ortak uzeo nekog ruju analognog, 1 oscilator, u kofercetu :) za 2000 dinara :)

 

@๑prinzessin tinea๑

zavisi za sta ti treba midi klavijatura... ako ces za snimanje, uzmi, nece da se baci, al ako ces za live, onda ti treba ili dobar modul ili laptop ili neka bolja druga klavijatura koju bi splitovala po midi kanalima...

kako god, moje preporuke cme koji god, svi su extra, ili e-mu x board...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi, sta mislite o Korg TR od sest oktava? Kupila bih, naravno, nove klavijature... Probala sam ih kod ortaka, dirke su fine, slatka klavijatura. Bedak mi je zesci, ove su 999 eura, a od 88 dirki su 1249 eura, taman koliko da ne mogu da skupim razliku u ceni... :cry: Sranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja TR 61, radi posao, nisam preterano odusevljen, ali radi posao...

Ne znam na kakve si dirke navikla ali meni su dirke na TR-u katastrofa, jadva da su za nijansu bolje od dirki na x5d-u, korg ima glupu politiku da ako oces dobr dirke moras da uzmes 88, isto je i za TR i za M3 i za OASYS cak...

Uzajmi se i kupi 88, samo zbog dirki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vladinemir

Dzaba after kad su mekane dirke, a ja bijem ko sivonja, stalno sam u afteru!!!

 

@NYX 218

Onda uzmi nesto sa klavirskim dirkama. Ili mozda neki stage piano i neki modul, ili neki synth sa klavirskim (obicno mora da bude sa 88 da bi bile klavirske), ili neki Nord, imaju super dirke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da dobro dodje, ali meni ne radi posao na krs dirkama. Dok sam imao Trinity recimo, bilo mi je extra, imao je mnogo bolje dirke od bilo cega sto sam svirao (osim CME-a) pa sam i koristio after na lead-ovima ili sax-ovima...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NYX 218

 

 

korg tr88 je DO JAJA!!!!

sto se tice farbi je PREDRKAN!!!

a sto se tice dirki je isto PREDRKAN!!!

totalno mi vrsi poso kad vezbam posle 10 za kakademiju!

sad,nije bas ko kljavir ali vrsi poso!!!

glavno je da ti se nece sjebati tehnika na njemu!!!

sad,nemoj samo mene da slusas posto nisam na instrumentalnom,ali meni je do jaja!

eto!

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ja sviram black metal, ali koristim takve pasaze, razlaganja i malo ozbiljniju tehniku, da ne mogu da uzmem nesto krs i da se ujebem zesce. Ja zaista super sviram, ali sa jacinom prstiju i samom tehnikom sviranja, tesko da bih se lako navikla na klavijaturu sa losim dirkama. Jebe me i to sto kupujem prve klavijature, pa ne znam apsolutno nista! Pitala sam za savet ove tezgarose sa faxa, ali svi jedu govna nesto bezveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ja sviram black metal, ali koristim takve pasaze, razlaganja i malo ozbiljniju tehniku, da ne mogu da uzmem nesto krs i da se ujebem zesce. Ja zaista super sviram, ali sa jacinom prstiju i samom tehnikom sviranja, tesko da bih se lako navikla na klavijaturu sa losim dirkama. Jebe me i to sto kupujem prve klavijature, pa ne znam apsolutno nista! Pitala sam za savet ove tezgarose sa faxa, ali svi jedu govna nesto bezveze...

 

Video sam na netu da se TR dosta korisi u metal muzici. E sad, dirka nije nešto posebno. Najbolje da probaš onaj TR 88. I dalje ti savetujem da isprobaš što više klavijatura i provedeš dosta vremena u prodavnicama. Ti najbolje znaš šta ti odgovara (ili ćeš tek saznati :D ).

Edited by Vladinemir

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...