Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Video sam na netu da se TR dosta korisi u metal muzici. E sad, dirka nije nešto posebno. Najbolje da probaš onaj TR 88. I dalje ti savetujem da isprobaš što više klavijatura i provedeš dosta vremena u prodavnicama. Ti najbolje znaš šta ti odgovara (ili ćeš tek saznati :D ).

 

Sta cu kad sam glup i nista ne znam... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NYX 218

 

KORG - koliko znam, metalci dosta koriste klave ove marke (mada kod nas ih bije loš glas da su za narodnjake). Triton Extreme bi bio super ako ga nađeš negde, doduše samo polovnog. Tu je još M3 od skupljih (i OASYS ali njegova cena je već bolesna). TR, X50 i novi M50 su jeftinije solucije.

 

YAMAHA - potraži MO 88. Za nešto dublji džep neki Motif. Sintisajzerske dirke na Yamahama su dosta male, bar meni a s obzirom da si navikla na klavir, verovatno i tebi. Ali oni sintovi sa klavirskom su jako skupi (osim gore navedenog MO-a, ili ako se opredeliš za digitalni klavir).

 

KURZWEIL - po mnogima i najbolji (ali i jako skup ako hoćeš nešto bolje). Nažalost, pričalo se da je firma u krizi, ne znam kako sada stoji.

 

ROLAND - to ćeš morati sama da pogledaš.

 

Nisi rekla rekla koliko bi otprilike izdvojila za sint.

 

btw meni je kupovina klave bila prava noćna mora, ali dame ipak više vole šoping.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj mi prodas 01/W!

 

 

:) ja sam ga uzeo pre mesec dana

da zamenim stari T3...

 

reci mi,posto ocigledno imas dosta iskustva,kako bi ti uporedio 01 i TR?

svakakva misljenja sam cuo,neki ljudi bas hvale taj TR,

a neki vise cene M/T/01/N/X serije

ja sam hteo da kupim TR ali sam procenio da mnogo vise dobijam ako uzmem polovan T3 i novi R3 - solidan rompler + VA sint za cenu jednog novog romplera (doduse malo novije generacije,al opet je to to)

pa sam tako i uradio

a sad skoro,evo,zaradio neke pare pa kupio 01 a sestri dao T3 da svira

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako: :cool:

01w zapravo pripada m seriji, odnosno to je m10, pa kad procitas naopacke 01w :)

Korgova T, X, M i N serija su sve iste sinteze, AI ili AI2 (iako mi razlika izmedju AI i AI2 (squared) nije najjasnija, neke veze ima sa wave shape-ingom, treba da zvuci gusce, recimo...). Elem najvece razlike izmedju serija su u multisemplovima. Primer: u jednom trenutku imao sam X3 i X5D, i resio da par farbi sa X3-ke pokusam da napravim na X5D-u. I precrtam boju sa X3-ke na X5D, isti efekti, isti multisemplovi, sve isto, ali boja daleko od toga da je ista, lici, al nije to to, drugacije se ponasa, drugacije se ponasaju efekti... Poenta je, razlika u procesorima. Razlika u multisemplavima, opet ti isti procesori od serije do serija imaju vise ili manje multisemplova, neke serije imaju neke multisemplove koje neke druge serije nemaju... Po meni sve te serije su iste, ali ako bih morao da biram koja je klavijatura najbolja od svih sa AI/AI2 sintezom, mozda bi to bio N5, ili M364, ili 01W, i O1W je prva klavijatura sa AI2 sintezom.

TR, kao i svi tritoni HI sinteza. U odnosu na AI, daleko vise efekata, daleko editabilniji, prosto neuporedivo.

E sad, neke stvari su sa AI sintezom stvarno zvucale super, pa se neki emotivci loze da su klavijature sa AI sintezom bolje od tritona, ali ja mislim da sve sto je moglo na AI moze i na HI, moze da zvuci samo bolje, ali lepo bi bilo imati neki AI pri ruci, da se nadje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako: :cool:

01w zapravo pripada m seriji, odnosno to je m10, pa kad procitas naopacke 01w :)

Korgova T, X, M i N serija su sve iste sinteze, AI ili AI2 (iako mi razlika izmedju AI i AI2 (squared) nije najjasnija, neke veze ima sa wave shape-ingom, treba da zvuci gusce, recimo...). Elem najvece razlike izmedju serija su u multisemplovima. Primer: u jednom trenutku imao sam X3 i X5D, i resio da par farbi sa X3-ke pokusam da napravim na X5D-u. I precrtam boju sa X3-ke na X5D, isti efekti, isti multisemplovi, sve isto, ali boja daleko od toga da je ista, lici, al nije to to, drugacije se ponasa, drugacije se ponasaju efekti... Poenta je, razlika u procesorima. Razlika u multisemplavima, opet ti isti procesori od serije do serija imaju vise ili manje multisemplova, neke serije imaju neke multisemplove koje neke druge serije nemaju... Po meni sve te serije su iste, ali ako bih morao da biram koja je klavijatura najbolja od svih sa AI/AI2 sintezom, mozda bi to bio N5, ili M364, ili 01W, i O1W je prva klavijatura sa AI2 sintezom.

TR, kao i svi tritoni HI sinteza. U odnosu na AI, daleko vise efekata, daleko editabilniji, prosto neuporedivo.

E sad, neke stvari su sa AI sintezom stvarno zvucale super, pa se neki emotivci loze da su klavijature sa AI sintezom bolje od tritona, ali ja mislim da sve sto je moglo na AI moze i na HI, moze da zvuci samo bolje, ali lepo bi bilo imati neki AI pri ruci, da se nadje. :)

 

procitao sam to za m10 naopako na nekom forumu,crko sam od smeha :D

kad je ljudima marketing najbitniji,jebiga

znam sve to sto se tice razlike u tipu sinteze,taj fazon sa AI2 je fora samo,jer je waveshaping ubacen samo na 01/w a posle su ga zajebali na sledecim generacijama,isti je to sve djavo samo bolji multisemplovi sto kazes.

E sad,to sto kazes da se neki ljudi loze da je AI bolji od HI,na to sam mislio kad sam napisao da sam cuo dosta misljenja da su te stare klavijature bolje od novih-

sto meni nije bilo logicno,trebalo bi da ta HI moze samo da bude bolja...

zato sam te i pitao za misljenje jer vidim da si svirao vise razlicitih Korgovih 'generacija' pa si kompetentan da pricas o razlikama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa logicno je da novo bude bolje od starog (osim ako nije u pitanju microkorg xl wtf???). Da se razumemo, ja obozavam AI, ali da nemam TR na svirkama smorio bih se ko zivotinja, takodje, za tezge koje radim malo bi mi bio samo TR.

E sad voleo bih naravno da je pored TR-a tu mozda Karma, ili Fantom neki X. :) I bice, nadam se za mesec-dva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmi neki kurzweill

za oko 600e mozes da uzmes polovan k2000

za oko 1000 imas nov pc161

svakako bi rebalo da imajubolje dirke od korga

 

roland fantom xa za oko 800 polovan, ili ako ti se posreci x6 za 1000 polovan

 

yamaha mm6/mm8 ne znam cenu, al nisu neke sprave, mo serija sa druge strane pruza ponesto zanimljivo opet ne znam cene

 

korg tr, korg m50, krs dirke... bolje nadji polovnu karmu ili studio ili classic (od 600 do 900 zavisno od ludaka koji prodaje pomenute)

 

kako god odlucis moras, ponavljam, moras se dici sa guzice i ici od radnje do radnje i probati sve i traziti u radnji nekoga zaduzenog za klavijature, ne gitaristu, nikako basistu, vec klavijaturistu i da ti pokaze sta sve moze i da sedis i drndas dok te ne izbace, i tako par dana, pa suzis izbor, pa onda opet isto, ali sta god da kupis nesto ce ti nedostajati, tako da uzmi ono sto ce ti raditi posao, za 1000e drugo ni ne moze, pa za koju godinu opet nesto novo...

 

mislim da bi ti yamaha mo super odgovarala, ja ti preporucujem to

Share this post


Link to post
Share on other sites

yamaha mm6/mm8 ne znam cenu, al nisu neke sprave, mo serija sa druge strane pruza ponesto zanimljivo opet ne znam cene

mislim da bi ti yamaha mo super odgovarala, ja ti preporucujem to

Slažem se. MM ima krš dirke, dodouše ne znam kakav je 88. Uglavnom, treba ti nešto ozbiljnije.

korg tr, korg m50, krs dirke... bolje nadji polovnu karmu ili studio ili classic (od 600 do 900 zavisno od ludaka koji prodaje pomenute)
Ako se odlučiš za novi Korg, možda bolje da sačekaš m50. Mislim da još nije izašla verzija sa 88, ali ima više efekata nego TR. Sad zavisi šta je tebi važnije.

roland fantom xa za oko 800 polovan, ili ako ti se posreci x6 za 1000 polovan
Postoji i budžet verzija Juno-G, ali neki su se žalili da brzo ode ekran pa i da je celi instrument ostao neupotrbljiv posle godinu dana. Ne mora da znači, ali čisto kao upozorenje.

kako god odlucis moras, ponavljam, moras se dici sa guzice i ici od radnje do radnje i probati sve i traziti u radnji nekoga zaduzenog za klavijature, ne gitaristu, nikako basistu, vec klavijaturistu i da ti pokaze sta sve moze i da sedis i drndas dok te ne izbace, i tako par dana, pa suzis izbor, pa onda opet isto, ali sta god da kupis nesto ce ti nedostajati, tako da uzmi ono sto ce ti raditi posao, za 1000e drugo ni ne moze, pa za koju godinu opet nesto novo...
O tome ti govorim. Slažem se u potpunosti. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ozbiljnom bendu (EON) iz BG potreban klavijaturista posvećen autorskom radu. Bend je pred izdavanjem albuma prvenca u saradnji sa grupom Neverne bebe. U pitanju je rock bend sa raznim uticajima od: Leb i sol, Neverne bebe, Kerber do Whitesnake, Dream Theater, Europe, Van Halen, Toto, Pink Floyd...

Autorski materijal se može okarakterisati kao "mainstream rock" tekstovi su na srpskom u planu su svirke (sviramo već 3 godine konstantno) i promocija albuma kad izađe.

Kontakt telefon: 062/ 308-064 Nikola

SAMO OZBILJNI I SPREMNI ZA RAD!!!

 

www.myspace.com/bandeon - mogu se čuti 4 demo pesme iz 2007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao priliku da probam ali ne moze da bude lose, sigurno je bolje od TR-a bar po tim nekim sitnicama koje su ubacili, cena je malo veca nego za TR, samo sto je ruzna klavijatura jako, i ima onaj cudan joystick, otidi pa probaj, al ne moze da ne valja.

Edited by Jon Lord

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ljudi...prvo moram da se izvinim svima ovde sto sam totalno offtopic. IZVINITE.

Dakle...imam problem imamo bend koji svira malo moderniju muziku (komercijaniju), treba nam klavijaturista.

Svira se MTV POP - ROCK...iskusni muzicari su u bendu...tu je cela ekipa:

Gitara Milan Radosavljavic Lane

Bass Strahinja Milicevic Straja

Bubanj Vojvodic Nikola Djommy

Vokal zenski (Tatjana Dordjevic Cica iz grupe S3P)

 

Ako ima ovde ozbiljnih ljudi koji su zainteresovani da rade neka se jave meni na private, ako ne nemojte molim vas slati da sam offtopic i tako dalje...

I jos jednom se izvinjavam sto sam spamovao na temi

:pivopije:

Edited by Djommy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...