Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kolege, prodajem sledece:

 

Yamaha CS2x - 170e

 

Korg Prophecy - 400e

 

Korg G4 rotary simulator - 200e

 

Mackie Spike audio interfeJs - 300e

 

Shure SM57 unidyne III (matori americki, 2 komada, jedan do jaja, drugi malo ispao na tvrdo pa kao da je ukljucen roll off bas freq ) - oba za 90e

 

 

 

Hitno je, i nece dugo da traje. Kontakt PM.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Ibanez

Pozdrav za sve klavijaturiste koliko god vas ima ovde!

 

Ono što mene zanima je, da li ima neki klavijaturista raspoložen za rad u bendu koji bi radio HARD ROCK GIGs po kluboviam?

 

Pišite na PM!

 

:opusteno::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dragi ljudi, resih da prodam Korg 01/W jerbo je postao previse tezak za moja ledja staracka.

Ocuvan je vrlo dobro, rade sve dirke, pitch bender, audio izlazi, displej i dugmad, jedino je jedan taster potrebno pritisnuti pod malkice cudnim uglom da bi radio, no to nije narocit problem.

Cena 300 evra

 

kontakt na PM ili 064/ 88 65 707

 

Dimitrije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeleo bih da kupim digitalni klavir.... !

Idem u muzichku i treba mi za vezhbanje uporednog klavira i solfedja...

Neshto do jaja jeftino ili da uzmem neki bash jeftini modul jer imam midi klavijaturu M-Audio 61 pa da mogu da je sviram nezavisno od kompa...

Jer sam godinu dana svirao preko kontakta i sad bih da bude lakse da se ukljuchi i malo priblizhnije..

Svejedno...

Ako neko prodaje neki digitalni klavir jeftino ili neki jeftini bilo kakav synth modul neka mi se javi....

 

060/6010802 Jovan

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav.. ako moze pomoc a problem je sledeci:

 

Pre par dana sam pazario aktivnu kutiju "FBT Jolly 8ra Active Powered Speaker"

cije su karakteristike sledece:

 

"The FBT Jolly 8ra is a two-way design incorporating an 8” low frequency woofer and a 1” High frequency

driver coupled to a 90°H x 60°V horn. The active internal crossover is at a fixed frequency of 2.5k. With a

frequency range of 70Hz – 20kHz, Jolly 8ra provides hi fidelity sound for both speech and music applications

with a maximum SPL of 114 dB. A front face steel grille protects the woofer from external damage. FBT’s

ADAP® Advanced Dynamic Active Protection circuitry protects speaker/driver components against failure.

The Bi amplified Jolly 8ra active speaker features a 80w RMS Class G low frequency amp, and a 20 w RMS

Class G high Frequency amp. The control panel features a volume control, a balanced Neutrik® input combo

jack (Female XLR, ¼” TRS, ¼”), balanced XLR link output jack, Ground lift switch, Power on and a Limiter

LED Indicator."

 

Problem je u tome sto kada sviram niske tonove bilo klavir, organa, u nekim slucajevima i orkestarskih boja,

dolazi do krchanja (ne znam kako bih tacno opisao i okarakterisao taj zvuk.. imam utisak kao da zvucnik

hoce da pukne). To predpostavljam znaci da ona (aktivna kutija) ne moze da podrzi niske frekfencije

tonova koje sviram, pa ako je tako da li bi neko mogao da me posavetuje sta da uradim da bih mogao da koristim

normalno sve zvukove sa klavijature (klavijatura koju koristim je Korg X50). Aktivna kutija je prevashodno

kupljena sa ciljem koriscenja na probama (na kojima sam usled pojacavanja radi cujnosti i primetio problem),

a sekundarno kao monitor na svirkama i kao kucno ozvucenje.

 

P.S. Ovo me jos zanima ako neko zna, a nadam se da zna: Za sta se koristi Ground lift switch dugme i da li

iz aktivne kutije mogu da idem na razglas (tj. da li out izlaz koji ona ima izlaz preko kojeg se moze na razglas).

 

Hvala najlepse u napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tesko da 8 incha zvucnik moze neke znacajne basove da istera. Ta kutija je prvenstveno monitor, znaci da ga nabijes blizu sebe, da imas informaciju sta sviras, a informacija je kao i vecina bitnih stvari sa klavijature, obicno u srednjem opsegu. Ako hoces silu i veci bas, bolje je da pazaris neko bass ili keyboard pojacalo sa bar 12'' zvucnikom, sa tim mozes da se nasrafis bez straha da ces isterati zvucnik iz kutije....

Ta distorzija moze znaciti da ti je gain previse odvaljen, pa distorzira na samom ulazu u pojacalo, tj da teras prejak signal u ulaz... To mozes proveriti tako sto ako smanjis master na kutiji, ako i dalje distorzira onda je to to. A ako distorzira samo kad je glasno, onda kutija jednostavno ne moze da istera toliko glasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ljudi, imam problem sa svojim Rolandom D50, zablokirao je pre par dana i ne reaguje ni na kakvu komandu sem paljenja i gasenja.

Iako je stara sprava, vrlo mi je draga pa bih je odneo u neki servis.

Potragom preko Google-a sam naisao na 'Apolo' servis izvesnog Nebojse Cupica, pa cu probati tamo, ali sam ipak hteo da vas zamolim da me uputite kod nekog majstora ili u neki servis za koji znate, jer nisam dosad imao problema ni sa jednom klavijaturom pa sam vrlo slabo informisan o tome koliko uopste u Beogradu ima ljudi koji se razumeju u to.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neg odes kod majstora, probaj sledece: stisni tastere "0" i "DATA TRANSFER" zajedno i drzi ih dok ukljucujes. To je majstorski reset patch memorije. Ako je zaglupljen softverski, trebalo bi da se odglupi. Neces imati nijednu farbu, al to je najlakse, ubaci preko midija neki sysex i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za potraznju muzicara imate posebne teme, takodje imate i oglase za prodaju instrumenata.

 

Eventualno ako ste klavijaturista pa prodajete, a aktivni ste ovde, onda moze.

ali oni preprodavci i ostala buranija - MRŠ!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVAJ TOPIC SAM OTVORIO DA BI MALKO PRICALI O KLAVIJATURAMA!!!

SA KOJIM KLAVIJATURAMA IMATE ISKUSTVA?

CEO SVOJ DEMO SAM RADIO NA KORGU X3.

A VI, NA CEMU VI SVIRATE? metalac.gif

 

Ja koristim Korg i5S, na njemu sviram: gothic, ethno, metal, ambient, klasiku, rock, house, ma sve što mi padne na pamet osim turbo-folka jer taj pravac organski ne podnosim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...