Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

KURZWEIL K2500 hitni i povoljno dajem.Stanje klavijature-semplera

je odlično,a uz njega dajem i originalni tvrdi kofer.Ubačene su boje od J.Rudesa.G.Duke,P.Floyd,Zavinul itd..

Idem vani tako da svu opremu hitno rasprodajem[email protected]

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest cowboyy

jedno pitanje pocetnik sam i zelio bi znati da li se moze svirati samo basovi na klavijaturi ? da pratis bassovima muziku koja svira i ako moze jedna vjezbica za to i da mi objasnite malo ukratko ... hvala unaprijed svima koji pomognu !:D:D:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Мохиканац

Zavisi za sta... DX11 je u danasnje vreme za zive svirke skoro pa neupotrebljiv, mozda kao master, ali postoje i bolja resenja za to, G800 jos uvek radi dobar posao kao aranzer...

 

@VANDALICUM

Ako das 200e za X5D ti si potpuno lud! 150e i to ako mu sve funkcionise i izgleda kao da je tek izasao iz radnje! Ima da se nadje dosta, oglasi, forumi...

 

@cowboyy

Vezbica? Ako znas tonove, akorde i skale, nema tu vezbanja...

Edited by Jon Lord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,treba mi pomoc.

 

Uzeo sam neki Roland G800 navodno sve je ok samo je vrh dirke naprsao i jedan taster treba malo jace stisnuti.

Sad mi je stigla klavijatura i jedno 10 tastera je polomljeno a jedno 20 je lepljeno unutra-reparirano,jer su pukli unutra,nekoliko mikroprekidaca je pri kraju i flopy jako tesko cita,svaki 10. otvori,fali krsa srafova,a i ovi koji su ostali su proklizali.Covek mi je ponudio da posaljem u Rolandov servis u BG-u i da ce on da plati troskove,navodno mu je covek rekao 50E za sve!

 

Sta da radim,da li da ga saljem na popravku ili da ga vracam nazad?

 

 

Hvala u napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,treba mi pomoc.

 

Uzeo sam neki Roland G800 navodno sve je ok samo je vrh dirke naprsao i jedan taster treba malo jace stisnuti.

Sad mi je stigla klavijatura i jedno 10 tastera je polomljeno a jedno 20 je lepljeno unutra-reparirano,jer su pukli unutra,nekoliko mikroprekidaca je pri kraju i flopy jako tesko cita,svaki 10. otvori,fali krsa srafova,a i ovi koji su ostali su proklizali.Covek mi je ponudio da posaljem u Rolandov servis u BG-u i da ce on da plati troskove,navodno mu je covek rekao 50E za sve!

 

Sta da radim,da li da ga saljem na popravku ili da ga vracam nazad?

 

 

Hvala u napred!

 

To se sve da srediti/zameniti, a da ce da kosta 50e, nisam bas siguran, privatni majstori, zavisno od instrumenta, naplacuju oko 5e po mikroprekidacu/tasteru, taster+ruke, ako ih ti imas 20... Sto se tice srafova, ako su proklizali, to je to, pomaze samo veci sraf, ti koji fale lako se zamene, flopy, ako mora da se menja.... Ne verujem da sve to moze za 50e, al ako ce on da plati, nosi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce sledece...Povezati klavijature midi cablom sa karticom i snimiti zajedno sa bojom koja se svira trenutno na klavijaturi...Ako ne to el postoji neki plug in koji detektuje boju u klavijaturi?

 

Nije moguce, midi kabl ne prenosi taj tip informacija.

Moguce je sledece, snimis ili nakucas midi, povezes klavijaturu audio i midi, podesis na kanalu, u kom vec programu snimas, da salje taj midi u klavijaturu, i novi kanal da snima audio koji stize iz klavijature, na taj nacin midi kanal "svira" klavijaturu, namestis zvuk koji zelis i to je to. E sad zavisno od konfiguracije moze da se javi problem sa kasnjenjem i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf! Za visi sta ti treba?! Ima ih jako puno, previse cak, ako mene pitas...

Ajd ovako, obzirom da si hteo boju sa klavijatura onda korg legacy collection verovatno moze da ti zavrsi posao, sve sto su mogli polysix, m1, wavestation i ms20 moze i taj vst, jako su verno reprodukovali semplove sa pomenutih uredjaja.

Najbolje ti je da guglas takve stvari, skines, probas, jer stvarno ima jako jako jako mnogo vst-ova za dz! Kao i onih za pare, jel?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja bih ti preporucio X50. Dirke su losije nego i30, i kvalitet izrade je malo jeftiniji...ali X50 ipak ima HI sintezu zvuka (sa Triton serije) koja je daleko bolja od onog sto ima i30 (koliko ja znam), a i veoma je lak za nosenje.

Skoro sam kupio svoj X50 i vrlo sam zadovoljan, pogledaj ovo ako te zanima kako zvuci, dobar je demo

 

 

a sad nesto sasvim drugacije

prodajem M Audio Axiom 25, u kutiji, jedva koriscen,za 150 evra

kupujem Korg X5D do 150 evra, bitno je samo da je u solidnom stanju, treba mi za iznajmljivanje u studiju.

Ako neko ima X5D i hoce da zameni za Axiom, i to je moguce.

Javite se na 064 8865707, Dimitrije

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest lexxa94

moze li neko da mi kaze kako mogu najlakse da naucim da sviram klavijaturu..?...imam Rolanda E-70...

 

ako moze nekako preko interneta,jos bolje....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd vako, otiso onaj korg x50 sto sam hteo da ga uzmem :( Lik ga prodao, nie hteo da me saceka nedelju dana skot...

 

Any way, sta da uzmem od ovih ponudjenih (jer su sve slicne, nemogu da se odlucim, neka nijansa pobedi)

 

Korg T3

 

Korg x5d

 

Korg n364

 

Korg m1

 

E sad, ne kapiram bash sta je ? <li>Oscillators per Voice :

  • Min : 1
  • Max : 64

Ako bi neko mogao da mi objasni o cemu se radi, jer do sada nisam obracao paznju na te stvari, pa mi palo na pamet da i ja naucim nesto :P;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...