Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

E stvarno, ko nije imao x5d, pod hitno nek kupi, da ne bi bio manjina u Srbiji :) Mene je super sluzio dve godine, dok nije pao 15 metara sa bine na beton... Doduse, i posle toga je radio pa je umrEo :)

Inace, skoro sam uzeo Hammond Xk1 i malo je reci da sam odusevljen sta radi i sta sve ima u 14kg... Doduse, za velike razglase malo cudno zvuci bez leslija (probao pre neki dan u Ljubljani, svirali kao predgrupa ZZ topu), ali za klupske varijante sashiva :) Preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buni me jedna stvar sada... Kako povezati Korg x5d na komp. Tacnije, buni me koji kabl treba koristiti?? Gledam po netu i nailazim na tzv AG-001 kabel, i na jedan usb kabel. Treba mi, jer zelim da nakacim korg x5d i da ga sredjujem preko editora (mrzi me ovako), vec sam izgubio previshe vremena da bih naucio nesto, i slucajno pobrisao sve narodnjacke boje :( A bila tako dobra jedna 'armunika :P jbg... Znaci, koliko kosta, gde se moze naci (neka poznata radnja mozda), ili kako se moze napraviti (tu brata angazujem) itd... pls odgovorite, smorio sam se da drkam dugmad na klavijaturi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ShInIgAmY91

Uzmi obican usb/midi kabl i gotovo. Bilo koja muzicka radnja, imaju sigurno, kosta od 2000 dinara pa na gore zavisno od proizvodjaca i kvaliteta.

Ne zamaraj se sa pc-to-host kablom jer se jako tesko nalazi, trazio sam ga godinama bezuspesno. Sa jedne strane je onaj stari gameport koji vise niko nema na racunaru, a sa druge neki debilni mini din koji niko nikda nije video po ovim nasim elektro radnjama, znaci jedino da nadjes fabricki kabl, a to je tesko.

Savet sa strane, nauci da radis prvo na klavijaturi, pa onda na editoru. Jeste brze i lakse preko editora, ali moras da znas sta radis. Osim ako nisi planirao da poskidas sa neta boje i to je to, onda nema sta da ucis :)

Ono sto si pitao pre, predpostavljam da je polifonija u pitanju, svi korgovi sa AI i AI2 sintezom funkcionisu slicno: 64 polifonije (oni koji imaju 64 tj.) = mozes da stisnes 64 dirke u isto vreme i da se sve cuju, ako u programu namestis da imas 2 oscilatora, imas 32 polifonije (duplo manje jer ti sada rade 2 oscilatora), ako u kombinaciji namestis da svaki timbre bude program sa 2 oscilatora, imas 4 polifonije (2x8=16, 64/16=4 :) valjda sam dobro sracunao :)), odnosno mogucnost da stisnes 4 dirke i da se cuju, a svaka sledeca koju pritisnes (dok drzis vec tih 4) iskljucice ti jednu koju si vec drzao... nisam ovo bas najbolje srocio, ali razumeces vec kad malo udjes u problematiku, nije nista za brinuti, gotovo nikada ti se nece desiti da natovaris combi toliko da pocne da te zeza polifonija...

 

@lord6finger

Jebo te Hamm! De mi je Solton?!??!

Edited by Jon Lord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh ma provalio sam za ova 2 dana vecinu stvari ;). Provaljivao sam juce ceo dan, neki lead sam napravio (masivan neki debeo :P). Najvishe su me interesovali layer-i (combination) pa sam i to naucio (nekako :P). Sva sreca pa sam nasao Korg x5DR manual, pa moze nesto i da se procita. Malo mi je nezgodno sto je sve u skracenicama, ali lepo sam zapisao sve na papir skracenica pa crta i sta ta skracenica znaci i sta menja (velocity, aftertouch, fade i ta cuda) A boje cu poskidati sa net-a (neke koje mi se svidjaju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Drugari.

 

Je l' neko probao/poseduje M50?

 

Jedino što me brine kod istog je dirka. Video sam da nije baš kvalitetna. Inače, ja ne volim otežanu "klavirsku" dirku, već laganiju, volim glisanda, ali zabadam kao konj. Što neko reče pre par stranica "non stop sam u aftertouch-u".

 

Što se mogućnosti tiče, potpuno mi odgovara, kao i činjenica da je lagan <- za staračka leđa vrlo bitno kao i to da nemam auto pa moju sekiru teglim po prevozu po kiši/snegu/vrućini :D.

 

Da li možda neki novi/polovni Kurtzweil parira M50 po mogućnostima/ceni/težini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam X50, svirao sam u Mitrosu skoro M50 cisto iz radoznalosti. Mislim da su (na verziji sa 61 dirkom, naravno) dirke iste kao na X50.

A sto se doticnih tice...ranije sam svirao T3, i kad sam presao na X50 bilo mi je uzasno tesko da se naviknem i smorio sam se jer nisam mogao da kontrolisem dinamiku onako kako ja hocu. Na samo malo jaci pritisak bi mi ocitao dinamiku od 127. Ali vremenom sam se navikao i sad mi je super. Najbolje odi do Mitrosa, ponesi slusalice, sviraj jedno pola sata pa vidi sam kako ti se dopada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roki ok je M50 za te pare, mislim nisu to male pare, ali sve je manje klavijatura za one srednje korisnike, finansijski gledano...

Ono sto se meni ne svidja jesu, na prvom mestu, dirke, uzasne su, ali sve korg-ove klavijature posle extreme-a imaju uzasne dirke, osim ako se ne isprsis za 88 key verziju :) cak i oasys 61/73 po meni ima uzasne dirke. Imam TR sa tim usranim dirkama, serem se na njega, pljujem ga de stignem , evo malo i ovde, govno... uskoro na prodaju :) Drugo!!! radi na ispravljac! Obecao sam sebi da vise necu kupovati klavijature koje koriste razne adaptere i ispravljace, samo 220V direktno. E sad, ima tu masa stvari koje ja koristim a koje tebi mozda ne trebaju, a koje M50 nema: sempler, audio in, i jos poneki audio out... Lepo sto ima touch screen (imao sam ga na Trinity-u, -ju... ??? kako se kaze... pa sam prodao trinity pa sam bio jako tuzan, pa ga imam sad na classic-u, i mnogo sam srecan :) ), lepo sto ima karmicu, moze svasta da se igras... i tako dalje.

ALI!!!

ko sto covek rece, idi probaj, pa odmori, pa posle nedelju dana opet, pa jos jednom, ako ti se ne svidlje uvek mozes za te pare da uzmes starog motifa, nesto iz rolandove xp/jv mozda serije ili cak mozda Xa ili S, a moze i da te usere neki triton ko mene sto je usralo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se ubacim malo i pohvalim par klavijatura i synthova:) :

 

Top5

 

1. Clavia Nord Wave (mada ja imam lead 3 i extra sam zadovoljan :) )

2. Prophet 08

3. Waldorf Blofeld - mocan synth za jaaaaako male pare a ima i soft synth verzija Wldorf Largo

i dva (3) soft-syntha:

4. FXpansion D.CAm Synth squad

5.Artruria Minimoog v2 i Jupiter 8v

 

Cackao sam svih 5 i zaista sa m odusevljen. Softverske sam vec downloadovao, mada kada bih imao extra kesha psole kupovine esencijalnih stvari sa studio - uzeo bih Blofeld bez razmisljanja kao rack...

 

Proverite bar ove soft synthove, necete zazaliti sto ste utrosili malo vremena na download :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban mi je stalak za klavu. Razmišljao sam da odmah uzmem neki za dva instrumenta da se nađe za posle a i nisam oduševljen X postoljima, nekako strepim kada ih vidim na svirkama da će synt svakog časa tresnuti na pod. Gledao sam Ultimate, ali sam našao dosta negativnih komentara; zatim Proel KK20, ali mi deluje nekako glomazno. Možda da odrešim kesu za Spaju, jes' da svi govore da je folkerski, ali bar će se uklopiti sa mojim nesrećnim TR-om u tom smislu. :mrgreen:

 

@Jon Lord

Imam TR sa tim usranim dirkama, serem se na njega, pljujem ga de stignem , evo malo i ovde, govno... uskoro na prodaju
Da li postoji neki synt ovog cenovnog ranga a da ima pristojne Hammonde ili sempler? Gledao sam pre neki dan PC3 doduše sa 76 dirki. Onog sa 61 koji je bio na popustu za oko 1k, nisu imali. Baš me zanima šta planiraš da pazariš umesto TR-a. Edited by Vladinemir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, nisam ni ja siguran, ili osnovnog Motifa, ili Extreme, mozda nesto trece... Zavisi koliko budem imao da dodam, al tu negde od 900 do 1300e sta nadjem. Najvise bih voleo da to bude neki Motif, pa prodam kasnije Classic i dodam za Extreme... Pa se onda iskuliram jer nisam normalan stom opremom vise...

Ja imam Ultimate Deltex DX48B i sjajan mi je, uzeo sam uz njega i torbu, spakujem ga i milina. Nosi ove dve (Classic i TR) i ne buni se, ne mrda, super mi je... E sad, nekima smeta sto ne moze da se podesava ugao gornje klavijature, ali meni ne smeta jer drzim klavijature jako jako blizu jednu drugoj, na gornjoj ne stiscem nista osim dirki, jer mi je donja kao master (menjam farbe, filteri, pedale...), zale se da nije za klavijature sa vise od 5 oktava, i to je istina, ali nije ni Spider, nije ni KK... Tako da, eto, nije Ultimate los:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. U pravu si za širinu nosača, drže maltene na sredini i tako je kod većine stalaka osim recimo onih za klavire i onih kao merdevine. Za Ultimete sam konkretno pročitao da se nožice nekad zaglave i ne mogu se izvući. Koliko sam skontao, one se uvlače u stub. Zatim da da su gumeni krajevi na nožicama slabo pričvršćeni i da nije baš stabilan ako pod nije sasvim ravan.

Pre sam i ja hteo Extrema, ali je brzo ispario iz prodavnica. Ima sad dosta jeftino da se kupi k2661, da imam keša...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vladinemir

Pa ovaj moj Ultimate je na rasklapanje, nije self-contained. Gumice su ok pricvrscene, ali trazi ravnu povrsinu, zaista, sto znaci nema snimanja metal spotova po vodopadima i kamenjarima :)

Vidis Kurz i nije toliko skup, ako potraje to snizenje dok nakupim novce, mozda uznem i to...

 

@Branislav Stankovic

Ozbiljno razmisljam o Blofeldu, modul varijanti, ali nisam siguran sta sve moze, i da li moze neke stvari koje bih ja voleo da moze, ali ono sto sam video/cuo, iz tako male kutije, :rockdevil:

Prophet je :rockdevil:

Clavia cela je :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

vst-ovi nisu za live, odnosno jesu uz odgovarajucu opremu koju ne posedujem, tako da za mene kao da nisu, pa se nesto preterano i ne interesujem :)

Edited by Jon Lord

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hej narode.

 

Još ništa nisam kupio... I dalje se razmišljam između M50, TR i Le, naravno polovnih. A plus sam i stekao neke pare.

 

Cene su polovne baš nekako u razmaku od 100 do 150€. Ono što sam skontao je da su TR i Le vrlo vrlo slični. Što se tiče M50, glavna mu je prednos' novi sound engine i touchscreen, a čini mi se da ima i više efekata, jaču polifoniju i combi sa 16 partova. TR i Le sa druge strane primaju semplove, MIDI fajlove, primaju karticu, može im se ugraditi i sempler. Ah da, tu je i aftertouch.

 

Zaista ne umem sam da procenim da li mi treba sempler. Volim aftertouch, volim i da manje platim. TR bih pre uzimao zbog USB veze, priličan mi je cim da povezujem MIDI na komp koji nema ni MIDI i Game-port. Sa druge strane, da li su novi sound engine i touchscreen toliko bolji da ga vredi platiti više i izgubiti aftertouch i semplovanje?

 

 

 

 

 

Ustvari, na sva ova pitanja moram sam da pronađem odgovor. Ono što mi vi kolege možete odgovoriti je:

 

- Koliko je lako prodati M50 i/ili TR? Uzeo bih neku od ove dve, pa ako mi ne odgovaraju, prodao bih ih. Kakva su vaša iskustva sa prodajom?

 

E, da, interesuju me i 61 i 73 varijante, ako mogu da ih uklopim u budžet. Ukoliko imate neku gotivnu ponudu, javite :)

 

P.S. Ono što ostaje posle je da prodam ovu moju matoru kobilu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...