Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Tr i Le zajebi,jer su se loše pokazale,a i sad ih svi prodaju(ja sam svoj TR davno prodao  :mrgreen:)...Uzmi vidi bolje M50,ili ako naletiš na Yamahu MO6...

Kako misliš loše pokazale?

 

M50 nedostaju neke stvari koje TR ima, tako da bih ipak kupovao TR, ali za neku ... normalnu cenu, a ne kao da je sad upravo nov (kako sam inače viđao po oglasima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vladinemir

Pa ovaj moj Ultimate je na rasklapanje, nije self-contained. Gumice su ok pricvrscene, ali trazi ravnu povrsinu, zaista, sto znaci nema snimanja metal spotova po vodopadima i kamenjarima :)

Vidis Kurz i nije toliko skup, ako potraje to snizenje dok nakupim novce, mozda uznem i to...

 

@Branislav Stankovic

Ozbiljno razmisljam o Blofeldu, modul varijanti, ali nisam siguran sta sve moze, i da li moze neke stvari koje bih ja voleo da moze, ali ono sto sam video/cuo, iz tako male kutije, :rockdevil:

Prophet je :rockdevil:

Clavia cela je :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

vst-ovi nisu za live, odnosno jesu uz odgovarajucu opremu koju ne posedujem, tako da za mene kao da nisu, pa se nesto preterano i ne interesujem :)

 

Hvala bogu da ima jos nekoga ko deli moje misljenje:D

 

Blofeld je fenomenalan. Pazi - ne moras ni da ga kupujes odmah - skini soft verziju pa ako ti se bas svidi uzmi modul. Iskreno, sve sto ti treba za VST jeste pristojan DAW/sequencer i laptop i letis :D

 

Ja trenutno gledam da prodam Roland A-37 posto ga retko koristim (osim za snimanje nekih klavira sto retko radim) i da uzmem M-audio Axiom kao kontroler posto vecinu stvari cu vuci sa Mac-a uzivo. Verovatno 2 oktave, kontam da mi vise ne treba (+nord naravno).

 

@Rocky

Ajde da vidim i ja da ti pomognem malo. Reci mi prvo - za sta tebi treba tacno synth?:) Kakva muzika, sta pokusavas da postignes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi... kako se kaže... "versatile" sint.

 

Za rok i rege i metal muziku. Dakle trebaju mi hamondi, klaviri, e-klaviri, stringovi, kao i synth stuff. Treba da bude lagan zato što imam tri probe nedeljno. Voleo bih da ima aftertač. Pošto imam tri probe nedeljno treba da bude i izdržljiv na vucaranje po autobusima. Treba da ima i USB, kako bih lako pravio Combi banke i svoje programe, a da se ne bakćem sa interfejsom kljave.

 

Mislim da mi TR tu završava posao, ionako sam birao samo između njega i M50. Nisam razmatrao Rolande, Yamahe i Kurzweile.

 

Ono što me sad više zanima je da kupim neki dobar stalak. Jeste da bih trebao kljavu prvo, ali evo... čekam jednog kolezu da smisli cenu za njegov TR pa da mi kaže ;)

 

Jon Lord spominje Ultimate stalke, ali mene zanima da li mogu da se nađu za do 100€, teško da bih davao preko toga. Zanimaju me da li mogu da nađem stalke koji mogu da se sklope tako da stanu u neku torbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potraži i Yamahu MO. Ako već uzimaš TR, poželjno bi bilo da ima sampling opciju ako želiš dobre Hammonde :D Programe ćeš morati da edituješ preko interfejsa na instrumentu osim ako nađeš negde TR editpro. Besplatan softver postoji samo za sortiranje programa i combija u bankama. Što se tiče težine, nije baš lagan. Meni su već popucali metalni delovi na tregerima Staggove torbe. Doduše ja imam verziju sa 76 dirki. Eto saveta koju futrolu da ne kupuješ ako već nisi.

Ako se dobro sećam, bio je u Mitrosu (NS) neki stariji Ultimate ispod 9000.

Edited by Vladinemir

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Evo ovako, znam da ovo ide u temu za potraznju muzicara, ali valjda nece da smeta i ovde da postavim, ionako se retko bilo sta postuje.

Trazimo odgovornog i sposobnog klavijaturistu za aktivno sviranje po klubovima, repertoar je komercijalni funk, soul i gitarski pop. Vrlo ozbiljna ekipa (gitara, bas, bubanj, zenski vokal) 81-89 godiste, svako sa dosta iskustva u sviranju. Izmedju ostalog, pevacica je jedna od najboljih ucenika u skoli pevanja Aleksandre Kovac. Repertoar je vec spremljen sa trenutnim klavijaturistom, tj sa mnom, ali cu nazalost morati da napustim bend za mesec dana zbog nekih licnih obaveza. Ukoliko zelite, mozete da cujete gitaristu i pevacicu u klubu 'Klupce' na Vracaru svake srede u unplugged varijanti.

 

Kontakt: 064 8865707 Dimitrije

Edited by MakeTeaNotLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

E ovako, nznm da li da ovo pitam u software ili ovde. Treba mi pomoc oko Midi podesavanja. Evo sta me buni. Imam Korg x5D i nabavio sam Midi - Usb kabl (interface). Sve sam lepo spojio (in u in, out u out, usb u usb), upalio FL studio, podesio na usb audio device i enable. Pritisnem dirku i nista se ne cuje :/ Ne registruje uopste. E sad... Da li trebam nesto podesavati oko Korg-a, ili nesto do kompa? Pratio sam uputstva po internetu sto se tice podesavanja Midi keyboard-a, sve lepo podesio i nista. Verujem da treba nesto da se podesi oko klavijature. HELP! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj ako sam te razumeo ti si iz midi out na klavijaturi povezao na usb u komp ?Da li ti u device menageru vidi ista na tom usb kablu? Kakvu zvucnu imas el imas u podesavanjima mix kompijuter/output?Si probao da nakacis neki zvuk na midi u nuendu ?Moze mnogo stvari da bude..Najprostije reshenje je uzeti midi/midi kabl i imati neku karticu koja ima midi ulaz,niti ces imati kasnjenje niti problema,ili ako ima usb out povezes usb/usb kablom i trebao bi da je vidi kao interfejs

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sve je sredjeno :) Sad cu ti objasniti sta je bio problem. Ovako, ja imam usb - midi kabl interface (znaci plug&play midi). E fora je sto sam ja Midi out ugurao u midi out (klaviajture) umesto u midi in, i vice versa midi in u midi out. Nakon toga sam morao iskljuciti local off u klavijaturi i ukljuciti midi da prima i salje. E tek nakon toga je proradilo :) Sve to na xp-u... Sad moram da se zezam da proradi na Ubuntu (spremam se sada) :) Valjda ce raditi, isti je princip. A koristim FL studio za VST i ono, nije lose. Nisam koristi nikad nuendo, moram skinuti pa videti kakav je. Cubase mi je nekako komplikovan oko podesavanja (mrzi me da se bakcem sa njim) a imao sam Reason (nekih 15 cd-a u pakovanju, valjda neki loopovi de znam), i kad sam otvorio ono, samo sam rekao WTF! Lol ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad mi opet treba pomoc ^^ Posto sam jelte usao u VST i VSTi vode, i sad ne mogu da se odvojim od kompa i klavijature, imam jedno pitanje. Golemo :)

 

Tice se ovoga. Imam npr jednu master klavijaturu koju cepam normalno (povezem line out i kabl u mixetu...), a imam i jednu Korg x5D koju cu koristiti kao midi klavijaturu i da vucem iz laptopa E sad me interesuje, sta povezujem da bih dobio zvuk. Lap top i mixetu, ili klavijaturu (line out) i mixetu? Mislim da je lap top i mixetu, ali nisam siguran kako to uraditi? Ono klasicno line out na lap topu gde se kace sluske ili sta god, i nekim kablom ulaz u mixetu? Mnogo sam se zaludeo sad sa VSTi-ma, Waldorf Largo, Korg legacy collection itd... Bas sam lepo sve spremio, samo to pitanje da mi se sredi :) (da da, ladno sam pitao to)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Prodajem:

Korg Triton Classic 61, sa 64Mb memorije i koferom. Plastike sa strane su u losem stanju, i ribon je neispravan, pa je i cena formirana u skladu sa tim!

Cena: 500e

 

Yamahu S30, potpuno ispravna i funkcionalana, cak i kozmeticki jako dobra. Sa torbom...

Cena: 300e

 

MIDI foot controller Behringer FCB 1010, sa midi kablom....

Cena: 100e

 

Moguca zamena za sve ili bilo koji pojedinacno od gore navedenih uredjaja, u obzir dolazi samo Korg Triton Extreme 76, naravno, uz moju doplatu. ..

 

Vlada

064/195-1471

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Rock (Melodic Rock/AOR) Grupa EON iz Beograda trazi klavijaturistu za ozbiljan autorski rad, kao i za ceste nastupe sirom zemlje. Bend trenutno ceka izdavanje albuma snimljenog u studiju Nevernih Beba u produkciji Milana Djurdjevica koji je snimio klavijature za sve pesme na albumu !!!

 

 

zaintreosvani se mogu javiti na sledece telefone:

 

064 221 2260 ozren

062 707 876 srdjan

 

ili na [email protected]

 

www.myspace.com/bandeon

Edited by SrkiEON

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve stvari ljudi..

 

1) Prodajem Korga X50 za 370 evrica.. star oko dve ipo godine, ali od toga je pola vremena bio nekoriscen u futroli.. u principu je u odlicnom stanju ali ima periodicne probleme sa displejom tj nesto tu cini mi se zeza kontakt pa se ponekad zabaguje ekran. Vec jednom sam to sredjivao, ali ponovo cu da vidim da neko to pogleda ovih dana.. u principu desava se ponekad i kada se desi samo se klavijatura upali i ugasi dva-tri puta i sve radi, ali naravno, to je prilicno iritantno, tako da gledam da sredim :) (ako neko imaju ideju sta je TACNO u pitanju, nek napise - jos bolje :)) Inace, ne prodajem zbog tog sranja sa ekranom nego hocu da nabavim PS60 :)

 

2) Da li je iko uspeo da provali bilo gde (tj. da li uopste postoji) krekovana verzija novog Hypersonica tj Halion Sonic? Dakle, nije ni Hypersonic 2 nije ni HALion 3, vec HALion Sonic.. izasao je pre par meseci ali nema torenta ni bilo cega nigde pa ono.. ako neko ima neku informaciju, pricajte :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da par vas koristi USB-to-MIDI kablove (adaptere). Planiram i ja da kupim jedan, pa bih vam bio zahvalan da mi kazete koje vi koristite, i kako vas sluze... 40e+ nije za bacanje, narocito kad si student bez licnih prihoda :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mnogo ti je 3000 dinara... Idi na limundo ili na kupujemprodajem.com i naci ces cak za 1500 dinara... Ja sam moj kupio za 1000 dinara na Limundo, naravno posle malo ubedjivanja :)) Inace super je stvarcica, narocito za snimanja ako imas neku matoriju klavijaturu a zelis da koristis neki do jaja VST. Cak sam i live koristio i mogu reci da sam sasvim zadovoljan, samo sto je duzina kabla nekih 1.5 metra, ali sam nasao usb produzetak pa sam kacio ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...