Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Ljudi, imate li neku preporuku za footswitch za korg m50? Nesto sam razmisljao da mi deluje gotivno onaj EC5 posto ima 5 kontrolera, jelte, mada nisam bas siguran sta sve sa tim chudom moze da se radi.. otprilike ono, volume up/down, program change, efekti.. sta jos uopste moze da se menja sa fs-ovima? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, vecinu toga mozes i na x5D sa ili bez softvera (osim semplinga i loopova)... Mada ajde, nisam ni ja neki branioc x5D, jasno je da ima mnogo boljih klavijatura u tom cenovnom rangu, ali se slabo nalaze, a ovde kod nas je x5D veoma rasprostranjen.

 

A kako mozes da poredis Kurzweil k2600 i Alesis fusion 6HD sa Korg x5D, kad niti je u tom cenovnom rangu, niti je u kvalitativnom rangu. To ti je kao recimo da ja uporedim Korg Oasys sa Roland Juno D... Ne ide ni u jednom univerzumu.

zato sto x5d ima bolje i kvalitetnije zvukove od k2600,fusiona, qs6.1

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prodaju Edirol PCR-300 MIDI klavijatura, 32 dirke, 9 fadera i 9 knobova i preko 20 assignable tastera.

 

200€

 

Možda nekome zatreba za rad na kompu sa VST instrumentima da ima nešto manje glomazno od standardnih metar-klavijatura :)

 

PCR300-xlarge.jpg

 

Kontakt: 064/144-89-23 (Vladimir)

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlado moram da te pitam, mozda ti znas... Interesuje me, kako mogu npr u Cubase, sklopiti 10-ak razlicitih VST-a, i onda da preko klavijature menjam izmedju tih VST instantno? Za snimanje mi nije problem, al recimo ako hocu sa lap top-a, live da vucem, i imam 10-ak vst-a koje bih menjao kao farbe na klavijaturi... Ne znam dal me razumes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam Ableton je najbolji za takve stvari. A kako dodeliti, pojma nemam, verovatno Ableton ima CC kontrolu u sebi i onda dodeliš da "ovaj" taster šalje CC#20 poruku a "onaj" CC#27 i tako ih menjaš. Nisam za sada imao potrebe da radim sa tim da budem iskren pa i nisam najsigurniji ali nije nuklearna fizika baš u pitanju.

 

Ali po meni, niti VST instrumenti mogu parirati ozbiljnom hardwareu, niti je laptop kod nas još uvek toliko stabilna stvar da bi se koristio na redovnoj bazi. Jedino što ima smisla koristiti po pitanju VST instrumenata jesu sempleri, dakle orkestracije, klaviri i tako to, mada, sve ima svoju upotrebu. Nekad ti jednostavno ne treba 1gb semplova violina već ona sa klavijature radi sasvim dobro. Ne znam za druge ali mene rad sa VST bankama jako koči i usporava osim ako nije običan preset-play u pitanju.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vlada! Hvala puno! Zahvaljujuci tvojoj ideji, skapirao sam kako da to izvedem u Cubase-u :) Otvorio sam Groove Agent vst koji sluzi kao MPC, i isekao sam semplove, stavio na c1,c1# itd itd sve samplove, i pritiskom na klavijaturu, samplovi se loaduju i sviraju :) Upravo ono sto sam trazio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Treba mi neka preporuka za kupovinu MIDI klavijature..

 

Hocu neku dakle sa 4-5 oktava...

 

Jel za ovo treba audio karta?

Jel ima neki tutorial za snimanje pomocu Midi klavijatura/vst plugina i slicno... ?

 

Hvala..

sve zavisi sta hoces da sviras, ako hoces narodnjake uzmi korga x5d,sempler,sekvencer

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Postoji li isplativa kombinacija koja bi mi omogućila da se sa klavijaturama zezam kod kuće, čisto iz hira? Možda neki krš koji bi, uz komp, dozvolio pravljenje boja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Prodajem Korg R3 sint/vokoder za 250 evra. Odličan za bilo kakav žanr koji ima veze sa elektronikom. U odličnom stanju, sa gigbagom i gomilom boja. Prodajem isključivo zato što sam kupio mnogo jači sint, pa mi ovaj više nije potreban.

 

Takođe, Korg Kaoss Pad fx procesor/sempler za 170 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Ima li neko iskustva kako i ako je moguće srediti problem ako se tečnost prosula po klavijaturi električnog pijanina? Intonacija po klavijaturi mi je totalno poremećena, pokušao sam da očistim usisivačem između dirki gde je ušla tečnost, kao i sa vatom koju sam provukao između dirki, bolja je situacija nakon toga ali su i dalje neki tonovi loši, tipa čuju se sekunde kad se odsvira ton ili se ponavlja isti ton na različitim dirkama ili dirka nema kontrolisanu dinamiku nakon pritiskanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...