Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

1. Jan Hammer - GENIJE!!!!! Najbolji lead na svetu! Ko ne zna o cemu pricam nek` poslusa album "Spectrum" Billy Cobham-a.. Jense Johansone, duvaj ga!!!!! laugh.giflaugh.gif

2. Jon Lord - izmislio distorziran rock zvuk Hammond-a icon_rockdevil.gif

3. Keith Emerson - budala na kvadrat i genije laugh.gif

4. Rick Wakeman - pomalo boring, ali respect

5. Jimmy Smith - ako je Jon Lord "tata", on je "deda" za sviranje Hammond-a

 

(van konkurencije) Chick Corea - tehnika vanzemaljska a tek tripovi violent.gif

 

 

ove nove, sto se furaju, ne pratim... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

OD SVAKOGA POMALO I SKLEPACU SVOJ STIL...

JA GOTIVIM TAJ GITARSKI STIL, JER KLAVIJATURA U ZAVISNOSTI OD KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE, MOZE IZVUCI DOBAR SQUERE LEAD SLICNOM ZVUKU NEKE SYNT GITARE (QUENE I WANT TO BRAKE FREE)....

PO MENI : TEHNIKU STICEM VEZBANJEM (jedan prst jedna dirka), I DAN DANAS SAM USTANJU DA SVIRAM TAKT, DVA BEZ PRESTANKA I GLEDAM "FASHION TV" ohmy.gif , I PIJEM PIVCE alkos.gif U ISTO VREME (kao u DUF-u na konjarniku , ako se secate ili ste bili na toj svirci, kada su mi u drugom bloku iskljucili tv mad.gif ).....

MNOGI MUZICARI U TOKU JEDNE INPROVIZACIJE, DOK JE INTREPETIRAJU VEC U GLAVI IMAJU DRUGU!!!

TO JE ONO ZA CIME JA TEZIM, TREBA RADITI NA TOME!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Egoaltruista

eee... Chick Corea... dje njega iskopa icon_mrgreen.gif

 

Lik je car... Obavezno odgledati/odslusati snimak C.C. i Bobby McFerrin na Montraux jazz festivalu... genijalno, bolesno, ljudi se zajebavaju bukvalno, drkaju po klaviru, pjevaju neki sket otkaceni a sve to ipak ne zvuci idiotski glupo kao kad bi tako svirale/pjevale neznalice i antitalenti icon_rolleyes.gif

 

Jon Lord... bez teksta

John Paul Jones iz Zeppelina... iako mu je bas bio prvi instrument, na klavijaturama je imao svoje momente

Margita Stefanovic (EKV)

 

ma lista je dugacka... ima tu jos imena koja ja ni ne znam... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Egoaltruista

E da... i ja svirkam klavijature... sviram sve i svasta, ne treniram se puno pa sam sklon greskama...

 

klasika - Liszt - madj. raps. 2 (ha!), za Elizu, bach - toccata d-mol, Albinoni - Adagio, Paganini - Capricio 24...

 

evergreens, pop, rock - Animals - HOTRS, Lennon - Immagine, L.Armstrong - What a wonderful world, DP - Child in time, Black night, Highway star, Doors - ROTS, L.Zepp - Stairway, Beatles - Let it be, Pink Floyd - Shine on you crazy diamond, Bike... Indexi - Bacila je...

 

Blues - L.Zepp - Since, You shook me...

 

sta sve jos ne icon_razz.gif Jean-Michelle Jarre, poznate teme iz filmova, himne...

 

pridjite ako smijete violent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e konacno neka tema za nas.Ja sma davno pokusavao ali niko nije postovao pa j...

ja sam mlad u sviranju tek 2 god ali zato imam ok klavijaturu pa se izivljavam sa ortacima na probama.inace sviram neki goth/black kada me puste ali klasika je majka.Da kada smo vec kod klavijatura ja drndam Yamahu S03 i divna je pisite vasa iskustva sa ostalim jer sem lord6finger (koji je nadam se promenio onog Kawai-a posle obljavljivanja albuma)i audion-a niko ne rece sta svira.

i da nek neko preporucuje sajtove sa notama,midi fajlovima,klavijature

i interesuje me da li neko zna nekog ko prodaje Yamahu cs1x imam odmas zainteresovanog kupca ako je cena normalna. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sherinian je dobar, ali mi ne lezi njegov zvuk.

Vitalij odvratno smara, osim brzine, sve ostalo je tanko. A tone i sa bendovima sve vise i vise (ovaj Book of Reflections je ocajan).

Jon Lord - respect!

Jens - ha, opet ono da se ne lozim na brzinu icon_mrgreen.gif

 

Poz!

 

p.s. da li ovu temu prebacivati? Da.

 

Ide na mesto za muzicare.

Derek i Vitalij u Ring of Fire jebu kevu tako respect! icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUDION SVIRA KROG /X3,

ZADOVOLJAVAJUCE SPOSOBNOSTI IMA (4 kontrole: wah/wah, modulacija, vibrato, pic bender)....

STO SE TICE FARI MOGUSE NACI NA NETU (ukucam: korg x3 song's & pcg files...)

A sto se tice PROROCK/a, volim taj bend i uvek cu ih voleti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tinea Posted on 6. 3. 2005, 11:04

  Hahaha, da vidite kako zvuchi klavijaturista Interfector-a!

Mislim, lepo zvuchi ali se ne uklapa njegov stil sviranja sa njima! Ima do yaya klavijature

ako se ne varam za to je jos uvek zaduzen Bane draconic a on je nabavio odlicnu spravu koju sam ja jednom imao priliku da sviram davno kod jednog dj-a i mogu vam reci ako zelite da se izivljavate sa elektronikom u bilo kom pravcu a pri tom ima te viska kinte... musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i da nek neko preporucuje sajtove sa notama,midi fajlovima,klavijature

i interesuje me da li neko zna nekog ko prodaje Yamahu cs1x imam odmas zainteresovanog kupca ako je cena normalna ...

Jebes to ...

kupi midi klavijaturu i dobar laptop sa 1GB RAM memorije i ogromnim hardom.

Posto Cubase mozes da nabavis gde hoces , instaliraj ga i

ubaci VST klavijature npr. Halion , Xphraze , Hypersonic , a ako hoces mozes da nabavis i semplove Korga , Yamahe i cega god hoces kod Ivana (064/2255548)Tako da kada budes svirao pipkaces dve dirke a cuce se cela simfonija iza tebe ... mocno i dzabalebaroski !!! I ako ti zvuk kasni ubaci KX drajvere.Ovako radi klavijaturista iz mog benda ... mada ima i Korg PA80 (u slucaju da nesto krene naopako , hehe ...)

Edited by Dani Filth

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali klasika je majka.Da kada smo vec kod klavijatura ja drndam Yamahu S03 i divna je

E batice i ja imam iste tj istu klavijaturu i jeste ok...mada...ma skroz je zadovoljavajuca!!!KORG JE KORG......Ne klasika je tata...Ne moze majka da rodi ono sto tata ne napravi!!!!I ne znam zasto se sve uporedjuje sa klasikom.....mislim da je danas malo glupo to raditi ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa korg jeste korg ali sem karme meni tu nije nista zanimljivo,doduse totalno drugacija arhitektura zvuka od Yamahe ukusi nam se hval bogu rAzlikuju.

a sto se tice klasike mislim da je komentar suvisan ipak je to preko potrebna osnova po meni. musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karma ima novu sintezu zvuka, kao i sve Triton klavijature... mada ono sto meni smeta kod te nove sinteze je plasticnost zvuka... tj. prevelika digitalnost...

 

Doduše još uvek nisam isprobao onaj EXB-MOSS Board, koji dodaje Z1 zvukove, pa tek kad to budem uradio onda mogu u potpunosti da pričam o tome.

 

Kakogod, niko vam ne brani da kombinujete tu klavijaturu sa nekom starijom koja je više a la '80s fazonu i da dobijete jedan ogroman opseg zvukova

 

Sto se tice YAMAHA, probao sam u Mitrosu Motif 6 ES (valjda je ta extenzija) i odusevljen sam bio nekim farbama, dok mi je na nekim farbama zvucao kao da sviram Triton. Recimo, fabricki preset "Sunday" je najbolji zvuk orgulja koji sam do sad cuo na workstationima... Toliko je dobar da boli icon_mrgreen.gif

 

 

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, slazem se, ali veruj mi da za te pare zaista dobijas nesto sto vredi... Govorim ti iz licnog iskustva...

 

Mada, ako ti je mnogo, nabavi polovnog Trinity-ja i na konju si... Još ako ti zapadne V3 model, ja cu da ga kupim od tebe icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je sigurno ne bih ih ljudi kupovali u suprotnom.

ne znam vuce me ta digitalnost koju korg fura u zadnje vreme,nisam probao karmu jer oni sky-u su tako "ljubazni" ali dirke su joj bas plasticne.

moja yamahica je malo tvrdja ali ipak je to synth od 500eura tako da je van tog ranga,LOrde ti drmas u setu jos onu T3 ili si je izbacio posle kupovine tritona?

probao sma tog tritoncica lepa sprava ali mislim da je za te pare bolja Yamaha s30 bar sto se farbi i real time mogucnosti no ja sma skromni pocetnik u ovome tako da... icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...