Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Naravno da drmam T3, i dalje ima farbi sa T3-ja koje koristim live, klavire, neke padove, sporije stringse, pa čak i lead nije loš za teme, a koristiću je još više čim sredim neke stvari na njoj, tako da mogu da editujem farbe...

 

Yamaha S30? Hmmm... pa ne bih rekao... ali nisam je dovoljno probao da bih mogao da je komentarišem...

 

Slušao sam Alesis QS6.2 (košta ispod 500 EUR) i mogu ti reći da je fina spravica po opcijama i onom što sam čuo (svakako bolja od Korgovog X5D). Mada, zanimao bi me i Rolandov Juno-D da probam čisto da vidim da li je bolji od Alesisa koji mi za sad deluje kao najbolja ponuda za tu cenu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, slazem se, ali veruj mi da za te pare zaista dobijas nesto sto vredi... Govorim ti iz licnog iskustva...

 

Mada, ako ti je mnogo, nabavi polovnog Trinity-ja i na konju si... Još ako ti zapadne V3 model, ja cu da ga kupim od tebe icon_smile.gif

Pa...ja bih sebi mogla priustiti samo neke starije modele....

Evo oko cega se dvoumim (tj. cetvoroumim icon_mrgreen.gif ).

Ovim redom (svi su Korg):N264, N5ex, T2 i na kraju X5D.

Sada, bilo bi lepo kada bi neko, ko se malo bolje razume, rekao svoje misljenje (i preporuke, naravno). 233.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja iskreno ni jednu nisam probao ali po netu mislim da ces naci ok recenzije istih.moj prvi izbor bi bioN264,T2...

 

Yamaha S30? Hmmm... pa ne bih rekao... ali nisam je dovoljno probao da bih mogao da je komentarišem...
\

pa meni je izgledalo da ima bolje dirke i samo to.inace ta klavijaturica ima bolje recenziej nego x5d no stvar ukusa.Nisam probao motif to je mnogo izvan mojih mogucnosti ali sam probao s30 i mogu da kazem da su joj boje strava.

mada sada me malo vise vuce cs-6x i nju cu drndati kada dodjem u bg sledeci put!

 

De si navatao tog Alesisa?

mene interesuej Banetov Nord imao sam prilike da sviram jedan pre par godina kod dj toxic-a i to je bilo joooooooooojjjjjjjj!Naravno za one koji vole malo vise elektronike.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

De si navatao tog Alesisa?

Na njihovom sajtu icon_mrgreen.gif i poprilično se lepo obradovao onim što sam čuo i efektima koje ima. Isto me je prijatno iznenadilo što su razmišljali o naprednim koriscnima pa ostavili jednu čitavu USER banku praznu icon_mrgreen.gif

Takodje postoje neke njihove Q-Cards sa kojima dobijaš po još jednu banku farbi, a ima opcija i za Flash kartice tako da možeš da uploaduješ bilo koji sample ili zvuk i da sviraš sa njim. O tome ne mogu da govorim koliko je pouzdano jer nisam još probao. Takodje sam se oduševio kad sam video da ima i 88-keys model sa hammer dirkama (Alesis QS8.2) za $1000 što mu dodje oko 750-800€ što mu dodje kao najjeftiniji 88-keys model trenutno. Uostalom, u Americi je to trenutno jedan od najprodavnijih modela klavijatura.

 

mene interesuej Banetov Nord imao sam prilike da sviram jedan pre par godina kod dj toxic-a i to je bilo joooooooooojjjjjjjj!Naravno za one koji vole malo vise elektronike

Opet bih te prebacio na Alesis. Ako znaš za Erica Norlandera (Ayreon, Lana Lane, Rocket Scientist...) on koristi Alesisa u 90% svojih pesama. Uostalom, ja i dalje tvrdim da je Alesis Andromeda A6 najbolja analogna klavijatura danas. Mada je ovaj Fusion6/8 koji su izbacili sad skoro verovatno i bolji, ali to je samo za maštanje kao i KORG-ov Oasys icon_mrgreen.gif

 

Takodje ima još jedna gotivna klavijaturica od Alesisa ION koja je isto analogna, samo što ima 4 oktave. Čitao sam po mnogim časopisima da je fenomenalna, a pristupačna je (čini mi se oko 600 EUR, ali proveri i sam na www.music123.com pošto mene nešto sad zeza konekcija) Svrati na njihov sajt i tamo imaš dosta demoa za download za svaki od modela.

 

Što se tiče ovog drugog:

Evo oko cega se dvoumim (tj. cetvoroumim  icon_mrgreen.gif )

 

T2 - 76-keys model T serije dosta muzike 80-tih je snimano sa tom klavijaturom, čak mi se čini da je Whitesnake koristio T seriju ili M (u principu je isto, tj. T serija se naziva "M serija na steroidima"). Ima drugačije dirke od ostalih klavijatura koje si spomenuo. Nisu klavirske, ali nisu ni klavijaturne, već negde izmedju i imaju dublji hod, tako da mu dodju kao neki trip semi-weighted dirki. AI sinteza, preteča kasnije fenomenalne AI2. Takodje ima dosta sličnosti i sa sledećom serijom klavijatura 01W, koju koristi brdo poznatih klavijaturista za lead zvuke i sl. (neki od njih su Alex Staropolli i Vitalij Kuprij). Ima takodje i floppy, ali nema general MIDI banku, tako da ako radiš sa MIDI fajlovima ovu klavijaturu isključi iz opcije. Jedino zbog čega ti ne bih preporučio da nabavljaš T2 model je zato što je težak ko djavo. Ja se iskiliavim posle svirke i sa T3 a kamoli sa T2. O T1 ne vredi ni pričati. Osim ako nemaš kofer sa točkićima icon_mrgreen.gif

Ako te zanima T3 kontaktiraj me pa se možda i dogovorimo oko nečega

 

N264 - preteča N5ex, takodje 76-keys model (61-keys ti je N364) model sa floppy-jem, zanimljiva klavijaturica, neka vrsta mini Trinity-ja pošto koriste istu sintezu AI2. Verovatno znaš da su Nightwish stringsi (Wishmaster i sl.) upravo sa ove klavijature.

 

N5ex - sve što je rečeno za N264 važi i ovde, s tim što je ubačen arpegiator, 4 realtime potenciometra i veoma simpatično odradjen display, ali bez floppy opcije. Uostalom, Vlakey Moondive može više da ti kaže o ovoj klavijaturi pošto je i sam koristi icon_mrgreen.gif

 

X5D - Verovatno najbolji odnos kvalitet-cena od svih KORG klavijatura, ali naravno u svakoj budžet varijanti ima nedostataka pa tako i ovde iako je ista sinteza u pitanju. Nema floppy, display je skroz neprijateljski (dva reda slova i to čini mi se 12 karaktera po redu, nedovoljno, skoro sve je ispisano u skraćenicama) a o dirkama neću ni da govorim - previše mekane (nisam siguran po pitanju efekata, mislim da je i tu uskraćeno nešto)... Ali opet, to Dimmu Borgiru nije smetalo da je koristi za snimanje nekih svojih ranijih albuma, a koliko znam i uživo... Sigurno znaš za pesme Mourning Palace, Spellbound i druge iz tog perioda. Ovu klavijaturu bih preporučio samo ako imaš još neku main klavijatura pa da ti ova posluži kao dodatna.

 

Sve u svemu, sve ove klavijature su generalno slične, jer koriste veoma sličnu sintezu, tako da ako pucaš na to, nije tolika šteta ako se odlučiš za bilo koju. Opet, ne očekuj od ovih klavijatura savršenstvo, jer danas imaš mnogo bolje klavijature od ovih (u zavisnosti od toga šta ti je potrebno), ali takodje je pitanje koliko si dobar u editovanju farbi, jer nijedna klavijatura koja koristi fabričke presete ne izvlači 100% sebe.

 

Nadam se da ti je ovo bilo dovoljno. Ako te još nešto zanima pitaj icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ovim redom (svi su Korg):N264, N5ex, T2 i na kraju X5D"

 

Rekao bih da je N5ex je najbolji iz te cele priche...

Mozhesh i da razmislish o N264 ako je primetno jeftiniji od N5ex.

T2 i X5D ti ne bi preporuchio, koliko poznajem te dve klavijature.

Ne bi ti ni preporuchio N5ex, na kraju krajeva, uzevshi u obzir shta sve postoji do danas, ali od ovoga shto si navela je to zaista najbolji izbor po meni, a i priushtivo je...

 

Ako te ne mrzi, napishi za koliko para si nashla neke od ovih chetiri klavijature?

Edited by Vlakey_Board

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa kao prvo, hvala!

Da prvo odgovorim Vlakey-u.Jedino sto sam nasla je N5ex sa koferom (polovan, naravno) za 550 EU i X5D za 450 (novi, u Sky-u).

Sada, meni bi vise odgovarale ove sa 76 dirki (znaci N264 ili T2), jer sada imam neke sa 61. dirkom i kada podelim klav. cesto mi zafali koji ton, tako da bi mi oktava vise stvarno dobro dosla.A o tome da kupim sada jedne, pa za neko vreme jos jedne....pa, nema ni govora.Mislim,realno, nisu mi ni potrebne dve (znaci, po onome sto Lordring kaze, X5D otpadaju),a ipak, 61 dirka je premalo.

Znaci, sve u svemu, N264 bi bila najbolje resenje.Samo, ja ih nisam nigde videla (?), a trebalo bi ih isprobati prvo...

@Lordring:Ove moje su teske 6,8 kg...mislila sam da teze ne postoje icon_mrgreen.gif (narocito kada sam videla da X5D ima SAMO 4,5 kg).Tezinu T2 sam proveravala na bezbroj sajtova, jer nisam mogla da poverujem....15 kg. icon_mrtav.gif Ako nista drugo, barem bi bila komicna okolini dok pokusavam da ih unesem u autobus. 233.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, i dalje mislim da si ti gledala T3 icon_mrgreen.gif

T2 je oko 18kg (zaboravila si da uračunaš kablove icon_mrgreen.gif)

 

A ako ti baš treba 76 keys onda imam možda najbolje rešenje za tebe:

 

Nabaviš neki modul i master klavijaturu (iz iskustva znam da je Rolandov A-37 i lak i ima 76 dirki) i voziš do mile volje icon_mrgreen.gif

 

Samo nemoj da uzmeš Roland JV-1010 icon_mrgreen.gif mnogo slab izlaz ima uživo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napomena: sve ove klavijature koje si spomenula, imaju svoju rack verziju, tako da sve što trebaš to je da se malo potrudiš da pronadješ. (uglavnom imaju dodatak R na kraju, kao X5DR, N5R itd itd)

 

I naravno, zavisi i od toga koliko novca imaš za kupovinu

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ti znachi ta informacija, ali N serija ima i N1 model sa 88 dirki, i to bash klavirske dirke, ali je tezhak ko djavo, i ne verujem da mozhe igde da se nadje...

 

Ja bi na tvom mestu ipak uzeo N5... ali ako ti znachi toliko par oktava vishe, probaj da navatash N264... ako negde vidish N364, u sluchaju da ne znash, to ti je ista klavijatura kao N264, samo shto ima 5 oktava, kao i N5.

 

Cena N5 mislim da je ok, s obzirom da ide uz kofer (jako vazhna stavka, klavijatura bash i nije armirana, ako me razumesh icon_biggrin.gif )

 

Razmisli i o rack varijanti koju je LordRing predlozhio, kupish master klavijaturu koja ti odgovara (broj oktava/tezhina/sa ili bez pitch benda i modulatora), i posle samo dokupujesh module (modul/rack je kao shto reche Lordring ista mashina kao i klavijatura od koje potiche, samo shto nema dirke, nego izgleda kao cd-rom za komp, sa display-em i dugmitjima sa prednje strane). Uz to tje ti trebati i midi kabl, da povezhesh te dve stvari.

 

Zhelim ti sretju u svakom sluchaju... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nisse:

Kapiram ja u čemu je tebi problem, ali shvati ovako: 76-keys modeli su teži i širi, možda nećeš moći ni da ga strpaš u kola i sl. (da, veoma bitna stvar)

Poenta je da to što sviraš prilagodiš na 61 dirku. Dosta stvari možeš da središ sa pitch i velocity stvarčicama (recimo da dodaš neke hits-ove kad udariš jako, a da ne budu tu dok sviraš normalno itd)

A i veruj mi: uživo, pogotovu ako sviraš metal, trebaće ti dve klavijature da ne bi bilo pauza izmedju promena farbi i sl.

Uostalom, gledaj to ovako: na taj način imaš 122 dirke i mogućnost da ih splituješ na 16 delova icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i veruj mi: uživo, pogotovu ako sviraš metal, trebaće ti dve klavijature da ne bi bilo pauza izmedju promena farbi i sl.

mene to ubija na probama posto imam dosta promena no sada mi je najbolja ortakinja uzela neki matori casio pa cu i njega koristiti za pocetak dok ne vidim koga da opljackam za drugu klavijaturu i dok jos malo(mnogo) naucim da sviram.

Opet bih te prebacio na Alesis. Ako znaš za Erica Norlandera (Ayreon, Lana Lane, Rocket Scientist...) on koristi Alesisa u 90% svojih pesama. Uostalom, ja i dalje tvrdim da je Alesis Andromeda A6 najbolja analogna klavijatura danas. Mada je ovaj Fusion6/8 koji su izbacili sad skoro verovatno i bolji, ali to je samo za maštanje kao i KORG-ov Oasys

video sam je i bolesna sprava,32 filtera 2 oscilatora ...

nisam imo prilike da nekada sviram na necem ovakom ali mogu samo da kazem da zvuci primamljivo pogotovu sto meni jako nedostaje taj real time oscilator na S03.

sto se tice qs6.2/82 dizajn je odlican deluju mocno ali imaju jednu veliku manu,kod nas ce se malo teze naci u prodaji a pogotovo ne za one pare. 8.2 sa svojih 21kg deluje perverzno da cu je sanjati ovih dana icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džabe to piše... Tj. piše to, ali kao da ne piše, jer svaki put kad sam ih pitao za tu klavijaturu kažu mi da više ne distribuiraju čak i kad sam hteo od njih to da naručim... Govnari su...

 

Nego sad sam provalio isto jednu dosta moćnu spravu za onaj tvoj techno fazon, evo ti link (imaš demo za to):

microKORG

 

A ako ti treba nešto ozbiljnije evo ti ovo:

KORG MS2000BR (rack varijanta)

 

MS2000B (klavijaturni model sa instaliranim mikrofonom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam to jos ranije no to nije ono sto ja trazim.malo smo se mimoisli nisam ja upao u tehno fazon nego volim da eksperimentise sa zvukovima.

imam jedan ekstra pad pa kada ga ubacis u oscilator i dodas efekat skines srednje dobijes neke bolesne zvukove,... icon_smile.gif

ja sam ti vise u fazonu novog Entwina ili mozda tebi blize Ayeronovog The Awareness sa pocetka pesme i to koristim cisto ispod nekih sringsa ili padova.

ali ja sam ti old school klavir ruls i njega najvise koristim.

no bilo bi lepo kada bi mi svi imali mogucnosti da isprobamo sve te slatke male spravice ali kada zivis gde zivis naviknes se da se ne bedacis ne? wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaš kako, ovo što sam čuo mi govori da mi Triton neće biti potreban po pitanju analogije icon_mrgreen.gif

 

A i najzad ću imati vocoder icon_mrgreen.gif

 

Možda ti ovo deluje kao previše elektronski-orijentisano, ali verujem da ovo nije ništa manje tako orijentisano nego ona Andromeda A6 (koja je inače i korišćena na Ayreonu)

 

Opet napominjem, nijedan factory preset nije dovoljno dobar koliko user patch

Share this post


Link to post
Share on other sites

HI muzicari moje delo mozete cuti na hard heavy sajtu. otvirio sam novi link za komentare u domacoj metal sceni... o je samo deo sa albuma eye AUDIONA( aspiration ).. stvar mozete cuti na hardheavy/download/download/ php...

DODJITE 24/tog u voodoo dacujete akusticnu svirku uzivo....(whitesnake,toto,uriah heap,quene, eye of the tiger, deep purple, u2.... svirka pocinje u 22h

DON'T BE LATE pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lordring

Hmmm...N5R kazes.Pa to bi, onda, mozda bilo najbolje, s obzirom da je ona N5ex (izgleda) prodata...Ne znam, cekam da mi covek odgovori.

Inace, imam oko 550-600 eu....Znaci, kupim N5R, a za budzenje se malo strpim... icon_smile.gif

 

@Vlakey

Da, znam da je razlika izmedju N364 i N264 samo u broju oktava.....isto kao i kod T3 i T2....

Ako se dobro secam, Lordring rece da ti imas/imao si N5.Pa....gde, kako, zasto, za koliko? ph34r.gificon_smile.gif

A ja vise ne znam ni sta hocu... icon_mrtav.gif Skroz ste me zbunili. icon_sad.gificon_da.gif

icon_biggrin.gif

 

Salim se, HVALA obojici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ako se dobro secam, Lordring rece da ti imas/imao si N5.Pa....gde, kako, zasto, za koliko? ph34r.gif  icon_smile.gif

Imam ga josh uvek... kupio sam ga '98 preko nekog lika iz Korejske ambasade... icon_biggrin.gif Tad sam ga platio 1600 maraka, ako se dobro setjam, a inache je bio skuplji (oko 2000 recimo). Kupio sam ga zato shto je imao odlichne zvukove orgulja, a ja sam se tada lozhio do jaja na Jon Lord-a iz Deep Purple. icon_rockdevil.gif

Iako zvuchi malo zastarelo u odnosu na danashnje klavijature u tom rangu cena, ja sam i dalje zadovoljan sa onim shto mozhe da se izvuche iz njega.

Zvuk klavira na njemu je po meni jedna od najslabijih strana... u poredjenju sa vetjinom danashnjih klavijatura... mada, da se razumemo, nije losh zvuk tipa casio, chisto u smislu da mozhe bolje... icon_razz.gif

Ako mozhesh negde da se dokopash albuma mog benda (Moondive - Dive With Me), imatjesh prilichno dobru sliku zvukova sa moje klavijature, jer sam (izuzev jednog sola na boji akustichne gitare, i intro-a za 7 pesmu) koristio samo N5.

Ili mozhesh da poslushash Fancy, tu sam isto koristio samo N5, a imash da skinesh mp3-jeve svih pesama sa sajta za koji link imash u mom potpisu dole.... izvinjavam se za besramno reklamiranje svojih bendova.... icon_biggrin.gif

 

Shto se tiche fizichkog kvaliteta klavijature... ja sam je kupio novu '98... znachi sad ima skoro 7 godina... i s' obzirom da sam ga udario jedno x puta, jer gig bag imam tek od pre dve godine, a pre toga sam ga nosio u velikoj crnoj kesi... icon_smile.gif ...josh uvek je u relativno dobrom stanju... trenutno sve dirke rade... poneki dugmitji nemaju dobar kontakt, ali bender je urnisan (ali treba uzeti u obzir da ja koristim bender jedno 300 puta vishe nego vetjina klavijaturista - moja klavirska tehnika leve ruke se sastoji od drzhanja iste na benderu... icon_smile.gif )

Potenciometar bendera uz povremeno chishtjenje josh i radi dobro, ali oprugu sam pravim od chelichne zhice promera 8 mm u proseku svakog tretjeg meseca... no, nemoj da te to obeshrabri, sigurno se takvo neshto netje tebi desiti... icon_biggrin.gif

 

A i ima lepu plavo-crnu boju.... icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam prilike da probam Yamaha S03 i... ništa.. nebitno, ne vredi koliko košta... Zapravo, ta klavijatura sudeći po fabričkim farbama nema ništa po čemu bih je izdvojio i preporučio (a košta 60.000 dinara u MITROSU) tako da nikome je ne bih preporučio. Čisto za neke ljude koje to zanima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ga josh uvek... kupio sam ga '98 preko nekog lika iz Korejske ambasade... icon_biggrin.gif

 

mhihi.gif

 

 

Kupio sam ga zato shto je imao odlichne zvukove orgulja, a ja sam se tada lozhio do jaja na Jon Lord-a iz Deep Purple. icon_rockdevil.gif

 

Svi smo se mi nekada lozili na Lord-a. icon_biggrin.gif

 

 

Zvuk klavira na njemu je po meni jedna od najslabijih strana... u poredjenju sa vetjinom danashnjih klavijatura... mada, da se razumemo, nije losh zvuk tipa casio, chisto u smislu da mozhe bolje... icon_razz.gif

 

Ali, zvuk klavira je meni veoma bitan. icon_sad.gif Al' dobro, tesko da moze biti gore od ovoga sto sada imam.

 

 

Ako mozhesh negde da se dokopash albuma mog benda (Moondive - Dive With Me), imatjesh prilichno dobru sliku zvukova sa moje klavijature, jer sam (izuzev jednog sola na boji akustichne gitare, i intro-a za 7 pesmu) koristio samo N5.

Ili mozhesh da poslushash Fancy, tu sam isto koristio samo N5, a imash da skinesh mp3-jeve svih pesama sa sajta za koji link imash u mom potpisu dole.... izvinjavam se za besramno reklamiranje svojih bendova.... icon_biggrin.gif

 

Pa, evo, upravo pokusavam da skinem neke pesme (Moondive-a), pa cu prokomentarisati.

Da poslusam Fancy?Pa, s obzirom na to da sam otisla na vas sajt i videla o cemu se tu radi....plasim se. icon_biggrin.gificon_razz.gif Salim se, naravno. pivopije.gif

Nemas zasto da se izvinjavas, samo napred. icon_da.gif

 

 

Shto se tiche fizichkog kvaliteta klavijature... ja sam je kupio novu '98... znachi sad ima skoro 7 godina... i s' obzirom da sam ga udario jedno x puta, jer gig bag imam tek od pre dve godine, a pre toga sam ga nosio u velikoj crnoj kesi... icon_smile.gif ...josh uvek je u relativno dobrom stanju... trenutno sve dirke rade... poneki dugmitji nemaju dobar kontakt, ali bender je urnisan (ali treba uzeti u obzir da ja koristim bender jedno 300 puta vishe nego vetjina klavijaturista - moja klavirska tehnika leve ruke se sastoji od drzhanja iste na benderu... icon_smile.gif )

Potenciometar bendera uz povremeno chishtjenje josh i radi dobro, ali oprugu sam pravim od chelichne zhice promera 8 mm u proseku svakog tretjeg meseca... no, nemoj da te to obeshrabri, sigurno se takvo neshto netje tebi desiti... icon_biggrin.gif

A i ima lepu plavo-crnu boju.... icon_mrgreen.gif

 

 

U prevodu, ona sasvim dobro sluzi i posle 7 godina sviranja, udaranja, padanja i ostalih vidova zlostavljanja. icon_mrgreen.gif Pa, to je sasvim ok....bitno mi je i da dobro podnosi udarce. icon_da.gif

Inace, jos uvek je na prodaju onaj od 550 sa koferom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVAJ TOPIC SAM OTVORIO DA BI MALKO PRICALI O KLAVIJATURAMA!!!

SA KOJIM KLAVIJATURAMA IMATE ISKUSTVA?

CEO SVOJ DEMO SAM RADIO NA KORGU X3.

A VI, NA CEMU VI SVIRATE? metalac.gif

 

Korg Karma - imam ju godinu i pol dana i mogu reci da je synth na pocetku vrlo inspirativan ( ipak ga koriste Wakeman, Rudess, Holopainen...), no nakon pola godine postaje lagano monoton. HI sinteza meni se ne svidja previse zbog mekanih samplova i lose emulacije analognih soundova. Sto se tice preseta, loopova, drum samplova, distorziranih gitara, Karma je kraljica. Vjerojatno cu ju prodat i kupiti Virus ili Novation.

 

Korg Trinity Rack - moja najveca ljubav i dragulj u kolekciji. Svaki sound je inspirativan. Ne zelim previse sjediti nad njim jer odmah snimim demo biggrin.gif . Emulacije analognih soundova ( Moog, Arp, Ensoniq ) su izvanredne. Obozavam ACCESS sintezu.

 

Korg Z1 - koristim ga za padove, leadove i elektronicke ulete. MOSS sinteza - mislim da ne moram reci nista vise. Pokriva sve od Vangelisa, synth popa, preko progresive pa do industriala.

 

Korg Wavestation - jedan od najjacih digitalno analognih syntheva svih vremena. Vekrorska sinteza. U nekim stvarima ( clean soundovi ) jos je uvijek neprevazidjen.

 

Korg N5 EX - meni vrlo drag. Kompletna N serija meni je fantasticna.

 

MicroKorg - bez njega ne bih mogao zivjeti. Najludji VA synth na svijetu.

 

Korg Poly 61 - fantastican komad analogije.

 

Korg EXB % ( Vintage Archive ) - softverski board za Karmu i Triton. Ima par dobrih retro soundova, ali sve u svemu, ne isplati se kupovati. Prodajem svog.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Jan Hammer - GENIJE!!!!! Najbolji lead na svetu! Ko ne zna o cemu pricam nek` poslusa album "Spectrum" Billy Cobham-a.. Jense Johansone, duvaj ga!!!!! laugh.gif

 

On i onaj ludjak iz Premiata Formeria Marcone - pervercija na kvadrat icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...