Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

BILO JE FENOMENALNO laugh.gif ,

PEVALI SU SRKI IZ PROROCKA I GAJA IZ ANEKSA, I SLATKA MALA LARA CROFT, PRAVILI SMO ZUREZU, BILO JE DO JAJAJAJAJA, NEMOJTE PROPUSTITIO ONU TAMO NEDELJU , SVAKI DRUGI CETVRTK SVIRAMO U KAFE VOODOO UL.29NOV. KOD PICERIJOE ORAO ... UZGRED JESTE LI POGLEDALI SAJT ANDROMEDA, FENOMENALNA SPRAVA, ODUSEVICETE SE (ANALOGNO-DIGITALNI TIP SINTA, SVE SA POTOVIMA )

Share this post


Link to post
Share on other sites

e dugo nisam svrcao pa sta se radi braco prstasi,kako je?

moram da odgovorim na Lordov pos o S03:ma nije to neka klavijatura i ne vredi onoliko koliko je cene u mitrosu ja sam je pre godinu i po novu kupio za 600 eura X5d tada bio 750,i zahteva mnogo mucenja da bi se dobila neka dobra farba jer su prest farbe blagi uzas mozda 10 valja od 128,ima neke dobre xg farbe,kao i zanimljive efekt farbe koje ja dosta koristim.

meke dirka sve u svemu malo ozbiljniji sinth ali ne moze da se poredi sa Le-om ili bilo cim preko 700eura,meni za sada radi posao ali icon_sad.gif uskoro?

opet dolazimo do problema nabavljanja opreme u nas tj probanja iste pre kupovine.JA se bas i ne razumem u celu pricu sinteza tj to me bas i ne interesuje ali koliko para toliko mjuze,ali bi voleo cuti,probati nekog Kurzweil-a i li onog Alesisa no ma serem ne slusajte me vise icon_mrgreen.gif samo je vazno da se svira sta se ima i moze icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej ljudi ludi ljudi , u petak (13.05.2005) zna se, svirka SKC icon_mrgreen.gif

 

o bože icon_smile.gif

 

 

edit: Tek sad sam skapirao da si ciljao na Alesis Andromeda A6, mislio sam da pričaš o bendu Andromeda icon_smile.gif

 

@botorius: ma OK. Radio sam neko malo istraživanje i za tu cenu koju ti spominješ (oko 500-600€) najbolji izbor će ti biti Alesis QS6.2 (imaš ga u Artistu)

 

Probao sam ga i oduševljen sam. Doduše probao sam 88-keys model, pa je užitak bio malčice uskraćen po pitanju funkcija (naime, 88-keys model nema aftertouch) ali je zato dodir sa takvim klavirom bio SF

 

Ubedljivo najbolji klavir koji sam do sada čuo.

Taj manji model košta negde oko 45.000 dinara, kompatkan je, sličan po izgledu kao Korg X5D (samo ima veći display, sive je boje, ne crn i ima 4 realtime potenciometra i nekih 256 programs i 200 mix farbi više od X5Da)

 

Idealan je i za devojke jer je težak nekih 6kg čini mi se, dok je 88-keys (QS8.2) skoro 22 kg icon_mrgreen.gif

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

@botorius: ma OK. Radio sam neko malo istraživanje i za tu cenu koju ti spominješ (oko 500-600€) najbolji izbor će ti biti Alesis QS6.2 (imaš ga u Artistu)

 

Probao sam ga i oduševljen sam. Doduše probao sam 88-keys model, pa je užitak bio malčice uskraćen po pitanju funkcija (naime, 88-keys model nema aftertouch) ali je zato dodir sa takvim klavirom bio SF

 

Ubedljivo najbolji klavir koji sam do sada čuo.

Taj manji model košta negde oko 45.000 dinara, kompatkan je, sličan po izgledu kao Korg X5D (samo ima veći display, sive je boje, ne crn i ima 4 realtime potenciometra i nekih 256 programs i 200 mix farbi više od X5Da)

e strava a gde se nalazi ta prodavnica ima li sajt ili tako nesto?

kakav je meni i koliko je pristupacan za rad?

kolika je cena tog veceg modela?

pazi za tih 45000 din ne moze bas mnogo novih kalvijatura da se nadje tako da mi to deluje jako pristupacno?!video sam slikice na sajtu vec ranije ali to mora da se svirne ako se ukaze prilika pa da se skupljaju parice

poz LORde i hvala na infu pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artist ti je u PTC Konjarnik:

Sedneš na 31 koji ide ka Slaviji (možeš da ga čekaš i na Slaviji tako da ti Mek bude zdesna u odnosu na stanicu) voziš se do pretposlednje stanice (ako staneš i na poslednju nije ništa strašno, blizu je) i onda je ta prodavnica u prizemlju, lako se nalazi.

 

Imaju tamo takodje i Microne i Ione od Alesisa, a imaju i Nordove i analogne Korgove, strava su i cene su im sasvim OK. Takodje imaju sve expansion setove za Korg, samo ti savetujem da im ništa ne tražiš da ti naruče jer te odmah gledaju kao da nemaš para za to da kupiš, tako da dok im ne nabiješ na nos pare nema ništa od toga.

 

A sad deo o Alesis QS6.2/8.2 seriji

Pravljenja farbi: ne mogu ti nešto preterano pričati o tome, ali je vrlo jednostavan za upotrebu.

 

Farbe: podeljene po kategorijama (za svaku kategoriju (keyboard, chromatic, guitar, bass, strigns, synth1-3 itd) imaš po 10 zvuka po banci, a ima ih 3 + 1 user + 1 GM i 4 banke za MIX MODE po 100 preseta; nema GM u MIX MODE-u), ima opciju za Flash kartice do 8 MB a što se tiče tog većeg modela, on je oko 91.000 i nešto dinara

 

Meni: dva reda po ne znam koliko slova + još nešto okolo grafički prikazano, ali je veći od X5D-a, uostalom pogledaj na ovom sajtu lepo

 

Klavijatura kao klavijatura je neverovatno mala icon_mrgreen.gif Naime, Triton Extreme 76 je recimo duži i širi nego Alesisov model sa 88 dirki icon_mrgreen.gif

 

Napomena: isprobao sam samo fabričke presete i meni je kao takva izvrsna dopuna za Triton koji imam, a uz to može savršeno da posluži kao master keyboard jer u MIX mode (pandan KORG-ovom COMBI mode) ti računa farbe po MIDI kanalima te ti je maximalan broj farbi koje možeš da iskoristiš 16 a ne 8 (sad ne znam kako to polifonija trpi, ali dobro, važno je da ima opcija).

 

Ima neuporedivo bolji klavir (nadam se da je taj isti "TrueStereo" patch i na QS6.2) i farbe su ako ništa drugo drugačije. Padovi su mi savršeni, u rangu sa Tritonom. Bells su i bolji nego sa Tritona, topliji su, reverb je dosta bolji nego onaj koji dobijaš sa Tritonom. Stringsi su čak i bolji nego fabrički preseti na Tritonu tako da verujem da može dosta da se ide u tom pravcu. Leadovi su fini, pristojni, ali ne znam kakav je po pitanju pravljenja leadova, mada mi deluje kao da može da se napravi dovoljno dobar.

 

Jedino gde je malo slabiji to je da nema nijedan normalan fabrički patch za harpsichord i po pitanju horova je standardan. I naravno, imaš i opciju da kupiš one Q-Cards koje i nisu nešto skupe (do 150€ čini mi se) tako da dobijaš još po jednu PROG i jednu MIX banku i valjda floppy sa dodatnim farbama koje možeš da ubacuješ.

 

Nadam se da sam ti dosta rekao. icon_mrgreen.gif

 

Ja samo znam da kad sam je probao da sam se sledio i oduševio istovremeno i rekao da moram da je imam icon_mrgreen.gif

 

edit: e da, imaš i dugme TRANSPOSE tako da možeš u sred svirke da prebaciš štim veoma brzo ako to pesma zahteva (recimo penje se za stepen ili tako nešto)

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lordring Posted on 9. 5. 2005, 12:41

  Ma, kad bi moderatori ovde bili kako valja pa da i ovu temu postave kao važnu isto kao i temu za basiste

vala zasluzili smo zar ne?

doduse ovde postujemo samo ti i ja ali nije vazno icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

AKO TRENUTNO NE RADIMO U VOODOO CAFE/U, NE ZNACI DA JE TEMA , NASEGINSTRUMENTA STALA!!!

ZAMISLI TE DA STE U POZI KAO DERECK SHERINIAN, PAR NORD LEADOVA SA STRANE!!!!!

 

 

smoke_break.gif MISLITE O TOME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKO TRENUTNO NE RADIMO U VOODOO CAFE/U, NE ZNACI DA JE TEMA , NASEGINSTRUMENTA STALA!!!

ZAMISLI TE DA STE U POZI KAO DERECK SHERINIAN, PAR NORD LEADOVA SA STRANE!!!!!

 

 

smoke_break.gif MISLITE O TOME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

da znas da mislimo ...... icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, pretpostavljam da ti je Jon Lord na prvom mestu, a?

 

A gde bas Purple... Rainbow ima bolji rad po tom pitanju, ali to je vec stvar ukusa.

 

A kad smo kod klavijaturista.... Kevin Moore je vrh. Ruddess takodje. Arjen Lucassen....

 

Poz!

Nemoj da je lazes YES je zakon icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...