Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Ja sviram uglavnom black,a pomalo i neke folk-epic stvari,ali to kada se bas pogubim,ali umem i da skinem Bloodline od Slayera na casio sintisajzeru i na virtelnoj klavijaturi(mnogo poznatijoj pod imenom virtual midi keyboard),koja ima 16 kanala i 127 zvukova na svakom kanalu icon_smile.gif

SAMO TAKO NASTAVI BURAZERCINO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ilija

 

Da, u sky je osoblje blagi užas, onaj lik što radi sa klavijaturama je još i ok, al onaj debeli što radi sa bubnjevima i gitarama je najneljubaznija osoba koju sam ja sreo u životu ....

 

Kako iko može posle da bude nostalgičan prema Srbiji nije mi jasno icon_smile.gif na sve strane te tako tretiraju ...

 

 

@Leshina

 

Mislio je na Triton Extreme, sad je na sniženju 1600, al nije konkurencija Motifu po meni ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

EJ LJUDEI , AJ BANITE NA MOJU SVIRKU U "REPUBLIKU"

(DEEP PRPLE,WHITESNAKE, BON JOVI,AUDIO SLAVE, METALICA,RAINBOW,QUENE,TOTO...SVE ISTO KAO STO JE BILO U VOODOO KAFE/U

ONE KLAVIJATURA I VOKAL!!!!!

BNDZA I GAJA (ANEKSI)

alkos.gifalkos.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku mu ljudi, ako ste 'teli vaznu temu, trebalo je samo da kazete, ja sam basista, Marko gitarista tako da smo zaobilazili ovu temu, sve u svemu, sad je vazna, pozdrav svima pivopije.gif

 

Inace sto se futrola tice, bilo bi najbolje da vam to neko sasije, kupite materijal koji se zove "shotex" (ozbiljno icon_biggrin.gif ), nije mnogo skup, a ne propusta vodu, i lepo napravite po meri torbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku mu ljudi, ako ste 'teli vaznu temu, trebalo je samo da kazete, ja sam basista, Marko gitarista tako da smo zaobilazili ovu temu, sve u svemu, sad je vazna, pozdrav svima pivopije.gif

 

Inace sto se futrola tice, bilo bi najbolje da vam to neko sasije, kupite materijal koji se zove "shotex" (ozbiljno icon_biggrin.gif ), nije mnogo skup, a ne propusta vodu, i lepo napravite po meri torbu.

Wolfe majstore pivopije.gif !

 

Ja moram sasiti torbu za Yamahu,nema sanse da kupujem jos jednu fotrolu. no.gif

Em skupo, em glomazno,a yamaha mi je veca od Korgulje.

Jbg.nek prica ko sta hoce,tu Yamahu nebih dao nizasta,kroz sta smo sve prosli za ovih god.dana,e kad se setim nekih trenutaka.Ali nikad necu zaboraviti kad nas je uhvatili kisa,a mi daleko od kuce...... icon_smile.gificon_smile.gif (nikad je nisam nosio u fotroli,posto je nisam imao)

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Ja mislio to furaju samo oni narodnjaci koji sviraju na plejbek, ne sećam se od kada to nisam video ...

 

Ja sam naručio kofer da mi napravi neki lik za ovo moje gemče ( a što je dragulj dokurca ), za 50 eu. Em je neka psihodelična plava boja, em su plastične kopče, em je drška neka šipkica koja mi pokida prste dok je nosim obzirom da moj mali dragulj teži >15 kg. Treba da nabavljam one pankerske rukavice ili da sam dodam neki sunđer ne bih li sačuvao prste za probu ...

 

 

A Yamaha je stvarno konza. Za nešto dalju budućnost, svakako mi je Yamaha prvi izbor koji će zameniti draguljče kad uštedim, imaju najbolje preset boje, odlične imitacije pravih instrumenata, što odlično dopunjuje Korg kome je to slabost, pa ću imati sve ...

Probao sam S-03 u Mitrosu i maltene me je oduvao, takav kvalitet boja za manje od 600 eu !

 

 

Btw Thx Wolfe Lave icon_mrgreen.gif

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate ko je koristio (nisam siguran dali je jos uvek koristi) tu klavijaturu na kais,Klavijaturista iz Sonate Arctice,opasna stvarcica.Mislim da on sad koristi Ogromnog Kurciku,taj Kurzweil je ko moje dve klavijature,tvoj gem, soul ,i Karma zajedno,ali zvuci su mamaaaaa.....Kakav piano ima.....a joooj.

 

Ja sam pre kontao,da ustedim pare za yamahin pianino.E od toga nema bolje,sto se tice klavira.I hor je tako preteran....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj koliko ja znam,(elektricni)pianino ima tri zvuka piano,choir i zaboravih koji je treci mislim da su orgulje.I kosta 70000 din.ja mislim da mu je cena opala.

Sad ako sam pogresio ispravite me,plz.Ja mislim da se zove pianino,siguran sam.Davno sam svirao na njemu, jako davno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Ja mislio to furaju samo oni narodnjaci koji sviraju na plejbek, ne sećam se od kada to nisam video ...

 

Ja sam naručio kofer da mi napravi neki lik za ovo moje gemče ( a što je dragulj dokurca ), za 50 eu. Em je neka psihodelična plava boja, em su plastične kopče, em je drška neka šipkica koja mi pokida prste dok je nosim obzirom da moj mali dragulj teži >15 kg. Treba da nabavljam one pankerske rukavice ili da sam dodam neki sunđer ne bih li sačuvao prste za probu ...

 

 

A Yamaha je stvarno konza. Za nešto dalju budućnost, svakako mi je Yamaha prvi izbor koji će zameniti draguljče kad uštedim, imaju najbolje preset boje, odlične imitacije pravih instrumenata, što odlično dopunjuje Korg kome je to slabost, pa ću imati sve ...

Probao sam S-03 u Mitrosu i maltene me je oduvao, takav kvalitet boja za manje od 600 eu !

 

 

Btw Thx Wolfe Lave icon_mrgreen.gif

Isto sam i ja mislio!Ali kad Warman to koristi...to vise nije narodnjacka sprava!!!

icon_smile.gif

Uglavnom masinica jebe kevu!!! icon_rockdevil.gif

Kolko kosta karmica?

 

A sto se tice Yamahe,dva PSR-a su mi ogadila ZIVOT!!!

PSR 270(valjda)ima jebe kevu boje ali su dirke golo govno!

i nema pitchku!!!

PSR 80 ili 85, ne secam se,

Pa... mislim da nema potrebe pricati o gore pomenutom!!!

On ima pitchku ali NA DUGMICE JEBOTE DA NE POVERUJES DA JE NEKI TENKRE TO NAPRAVIO!!!GORNJE DUGME POMERA NA GORE,A DONJE NA DOLE!!!NEKI BI TO NAZVALI TRANSPOSER ALI NE!!!TO JE JEBENI PITCH BEND!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

da ne poverujes

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga,ja imam psr 275 i to mi je prva klavijatura.Sto se tice dirki,solidne su.Nisu sad nesto preterane,ali funkcionise.Klavir mi na njoj 30 bolje zvuci nego na x5d-u,znam da nisam jos podesio korgulju,ali nece je zajebati ni kad ga podesim.

 

Ma dosta kenjanja idem sutra da je kupim. Mogo bih i danas, al hoću još nešto da proverim ...

 

That's the spirit icon_rockdevil.gif

 

Ondak snimi nesto na komp,pa salji da cujem.

 

Da li neko zna koliko kosta midi (usb) kabel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj koliko ja znam,(elektricni)pianino ima tri zvuka piano,choir i zaboravih koji je treci mislim da su orgulje.I kosta 70000 din.ja mislim da mu je cena opala.

Sad ako sam pogresio ispravite me,plz.Ja mislim da se zove pianino,siguran sam.Davno sam svirao na njemu, jako davno.

zove se KLAVINOVA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa oće to... wallbash.gif

 

Kurac, kurac, debeo ko ruka ... Kinta koja je trebalo da stigne će stići il prekosutra il u nedelju, tako da će se kupovina najverovatnije odložiti za sledeći ponedeljak.

A pored toga još čekam na samo jednu varijantu. Neki lik tvrdi da može da nađe lika koji to uvozi i da može da mi sredi za tritona classic (dakle ne buđavi le) za 1100 eu !!! Al već shvatam da je to ono klasično srpsko kurčenje "sredićemo mi to" od kog ništa ne bude ...

 

A za ono snimljeno na komp ćeš malo morati da sačekaš. Karma ima 4 uputstava, a ja o produkciji zvuka znam .... ne znam ništa. no.gif

 

 

 

Inače leshino Karma je 999 eura u SkyMusicu - nije čak ni 1000 icon_smile.gif

Ako si zahtevan po pitanju dirki, tu nije baš najsjajnija, kao ni le. Al nije ni toliko loša.

Njen kvalitet je bolji ton generator od leovog (4 umesto leovih 2), dakle kvalitet kao klasični triton, s tim što nema semplove, scsi koje le ima. Ima do jaja realtime kontrole i svoju Karma tehnologiju koja ti daje mogućnosti pravljenja nekih stvarno jako složenih efekata i arpeđa za koje se krivo tvrdi da su korisni samo za tehno. Meni se čini da se to može neviđeno upotrebiti za neke ambijentalne momente, koje kontrolišeš na licu mesta sa čak 8 potenciometara. Samo da ima onu senzorsku cev, jebala bi kevu po pitanju mogućnosti igranja zvukom. Kao i dosta kod korgova, neki zvuci su malo previše sintetički, al to je stvar ukusa do izvesne mere ... ne zove se za džabe sintisajzer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače leshino Karma je 999 eura u SkyMusicu - nije čak ni 1000  icon_smile.gif

Ako si zahtevan po pitanju dirki, tu nije baš najsjajnija, kao ni le. Al nije ni toliko loša.

Njen kvalitet je bolji ton generator od leovog (4 umesto leovih 2), dakle kvalitet kao klasični triton, s tim što nema semplove, scsi koje le ima. Ima do jaja realtime kontrole i svoju Karma tehnologiju koja ti daje mogućnosti pravljenja nekih stvarno jako složenih efekata i arpeđa za koje se krivo tvrdi da su korisni samo za tehno. Meni se čini da se to može neviđeno upotrebiti za neke ambijentalne momente, koje kontrolišeš na licu mesta sa čak 8 potenciometara. Samo da ima onu senzorsku cev, jebala bi kevu po pitanju mogućnosti igranja zvukom. Kao i dosta kod korgova, neki zvuci su malo previše sintetički, al to je stvar ukusa do izvesne mere ... ne zove se za džabe sintisajzer.

burazeru nisam te bas najbolje pohvatao!tek sam pola godine u ovome!

ali nema veze razumecu ja sve to jednog dana...

sve jedno hvala na informaciji.

za sad mi samo kazi sta je le.mislim,pretpostavljam da je to neka klavdzica,ali koja?

Edited by Leshina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, pa i ja sam pola godine u ovome icon_mrgreen.gif

 

Ne brini, znam kako ti je, al naučićemo. Ni sam ne razumem u potpunosti pola stvari koje sam ti rekao ... Na primer ono za 4 oscilatora. To ima neke veze sa kvalitetom zvuka, ali i polifonijom (maksimalnim brojem zvukova koje tvoja klavijatura može da proizvede odjednom, Karma i le su 64 polifone = sasvim dovoljno).

 

le = Korg Triton Le. Osakaćena, jeftinija verzija veoma cenjenog Tritona, dobre all-around klavijature. Le je prilično dobar po odnosu cena=kvalitet, ali je i karma. O tritonu Le ti može reći nešto više klavijatursta Alogie (pošto je poseduje jelte) , lordring mu je nick ovde na forumu.

 

Karma je slična, osakaćena verzija Tritona na drugačiji način. I sa Karma tehnologijom. Ona nema sempler (znaš šta su semplovi) koji le ima u sebi, i nema scasi port (valjda služi kao midi port da se povežeš sa kompom samo je mnogo brži) koji le opet ima. Al ima bolji zvuk i druge gotivne stvari. Nisam siguran ko od domaćih bendova ima Karmu. Jedino sam čuo da je lik iz Block out - a koristi, al to nije sigurno.

 

 

Ako te više interesuje o ovim klavijaturama, idi na korgov web sajt i tamo piše sve potanko.

 

 

živeli

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spider Pro? Da, imam ga, doduše, dobio sam ga po prijateljskoj ceni. Ne preporučujem ga nikome ko je slabašan u rukama jer je poprilično težak iako veoma cyber izgleda (barem ovaj sivi koji ja imam, mada ima i crni) i veoma je kompaktan i lako rasklopljiv. Čini mi se da sam zakačio Tuomasa sa takvim stalkom na nekim sličicama, ali nebitno. Evo vam i link za K&M kompaniju. Imaju oni i neke druge stalke u ponudi pored Spidera, Spider Pro i Baby Spidera

 

K&M link

 

Što se tiče keytar-a to je samo MIDI controller tako da vam treba modul da bi ta klavijatura "zvučala" dobro icon_mrgreen.gif Ima Roland dva modela sa po 46-dirki valjda. AX-1 (crni i crveni) i novi AX-7 (srebrni)

 

Što se tiče Karme... Sad će da ispadne da svako brani svog konja, ali ja sam skroz dobronameran, a vi kako oćete icon_mrgreen.gif

 

Zvuk nije ništa bolji nego na LE, jer koriste identični generator (INFINITY, valjda). I nije tačno da ima 4 oscilatora. Kao i svi drugi Tritoni osim Extreme-a ima 2 što smatram sasvim dovoljno. Ako ništa drugo, uvek možeš da spojiš po 2 patcha u COMBI mode-u i da dobiješ 4-ro oscilacioni zvuk.

 

Nije bilo još zvuka koji sam hteo da napravim a nisam mogao sa Tritonom Le tako da ne znam po čemu je to Karma manje budjava od Tritona Le. Imam drugara koji ima Karmu i sasvim je ista. Isti interface, isti meni, sve sasvim identično. Samo što je jedna orijentisana za sviranje (Triton Le) a druga na elektro igrarije (Karma) Uz to sam čuo da je Karma dosta bagovita, ali nisam imao nešto preterano prilika da to proverim jer sam uglavnom samo svirao na njoj.

 

Jedino u čemu mi malo zaostaje kao i cela INFINITY sinteza jeste po pitanju topline, ali šta je tu je. Ipak je to samo lični dojam pošto sam imao susreta sa dosta toplijim klavijaturama. Ali dobro, možda nekome toplina nije ni potrebna icon_mrgreen.gif

 

U čemu je bolja od Triton Le-ja?

Po broju Insert FX (IFX) kojih ima 5 za razliku od Le-ja koji ima 1, ali ako znaš šta radiš i to se da srediti icon_mrgreen.gif

Ima i EXB-MOSS board opciju za instalaciju kao i dva slota za PCM kartice (što mi najviše nedostaje kod Le-ja, ali dobro, preživeću i bez toga)

 

Lično smatram da bilo kom metal klavijaturisti Karma neće ništa bolje služiti nego Triton Le. Video sam taj popust u Sky-ju sad i slažem se. Za te pare jeste bolje kupiti Karmu, jer ti ostavlja opciju za nadogradnju sa PCM karticama i EXB-MOSS-om. Mada, taj popust ne znači da je Sky dobronameran, već da je Karma prestala da se proizvodi i sad žele da se otarase toga što pre dok ne počne da joj opada i cena na tržištu tako da ko zna koliko dugo to stoji kod njih na lageru i ko je sve pozirao za spotove na njoj.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...