Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Da znam da Oaza ima 2. generaciju Karma tehnologije u sebi, šta god to bilo ( u poređenju sa Karmom1).

 

A -čisto iz zabave- kolko košta ta rerna? (oasys)

 

 

@Atheist

 

Ako te interesuje osnovna tehnika sviranja možda je bolje da uzmeš tek po koji čas nekog nastavnika klavira ili šta ti ja znam koga. Sumnjam da ćeš na netu naći bilo šta bolje osim reklama za knjige na tu temu, ništa više nije za džabe. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Atheist

 

Ako te interesuje osnovna tehnika sviranja možda je bolje da uzmeš tek po koji čas nekog nastavnika klavira ili šta ti ja znam koga. Sumnjam da ćeš na netu naći bilo šta bolje osim reklama za knjige na tu temu, ništa više nije za džabe. icon_mrgreen.gif

Bio je sajt sa opstim informacijama i vezbama i tim cudima ali ne secam se kako ide icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te interesuje osnovna tehnika sviranja možda je bolje da uzmeš tek po koji čas nekog nastavnika klavira ili šta ti ja znam koga. Sumnjam da ćeš na netu naći bilo šta bolje osim reklama za knjige na tu temu, ništa više nije za džabe.

 

Preguglao sam pola interneta i stvarno skoro nista nisam nasao.

Jel ima neki udzbenik za muzicke skole kod nas ili ti i u muzickoj samo pokazu?

 

Jedan kolega sa faxa (harmonikas icon_smile.gif ) mi je pokazao par osnovnih stvari, ali sad nemam predavanja pa nemam koga da davim. Naci cu valjda nekog ako ne nadjem nista na netu (casovi i nisu bas opcija iz vise razloga - jbg).

 

Bio je sajt sa opstim informacijama i vezbama i tim cudima ali ne secam se kako ide.

 

Javi ako se setis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oaza je ja mislim kako sam negde procitao 5000 ili vise Evra.Btw.svirao sam na Rolandu G-70.joj klavijatura je Mama,lep displey (ovo citajte preteran),,mala zamerka na dirke,inace stvarno je vredno bubrega icon_smile.gif 2300 e

 

@Atheist-netreba ti bre nikakve knjige.uzmi i sam uci,sve dolazi vremenom,barem je tako bilo kod mene.A neces naci u knjigama "gde koji prst ide i sl.". Knjige za Muzicke skole to nemaju.Nek ti samo neko objasni kako idu prsti kad radis skale i kasnije ces znati sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes sa bilo kim. icon_smile.gif

hvala puno icon_rolleyes.gif

 

btw nije da nemam i svoje takve varijante. Preko firme u kojoj ćale radi bih mogao da dobijem klavdžu bez poreza, al kao to je njemu prevelika komplikacija. Jebote, a koliko bi mi značilo, oslobođen poreza, mogao bih uz malo povećanje budžeta ekstremnog da kupim, pokenjam ti se ja na karmu pored toga ...

 

 

@ Atheist

 

Imam ja neku knjigu (između ostalih) "Početna škola za organu" Radomira Jankovića. Baš je za početnike i lepo su objašnjene skale i još neke stvari. Ima i nekih lakih vežbica. Ako si iz Beograda mogu da ti je pozajmim bez frke ....

 

Uvek možeš biti samouki mudonja, ali ako te ne mrzi da ponešto naučiš, nema razloga da to izbegavaš. Kao kad bi rešio da se baviš matematikom, ali hoćeš sve formule sam da izvedeš od početka - bezveze kad su mnogi pre tebe istrošili živote na to. Uostalom, vredi konsultovati se sa nekim kompetentijim (a ja ti ipak poneki čas savetujem, makar nekog prijatelja bilo koga) čisto da se vidi da nešto ne učiš na pogrešan način. Ne može da škodi ...

Da ne ispadne da ti prstored koji si ti sam instiktivno razvio stvara probleme kasnije kada želiš da uđeš u brzinu ... ali nemoj meni verovati na reč ...

 

 

živeli

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SoulForged

 

Jesam iz Beograda. Poslacu ti pm.

 

Ja sviram gitaru nekoliko godina i nisam namerio da predjem na klavijature ali je jako korisno snalaziti se na klavijaturi. Meni potrebno za (kad je nabavim) midi klavijaruru u "kucnom studiju" iliti za kompom. Ali eto slucajno mi se kuci nasla klavijatura (Yamaha S03) pa kad imam priliku sto da ne. Tako da nikako ne zelim da budem "samouki mudonja" icon_wink.gif Nemam bre vremena za to. icon_cool.gif

 

orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se tebi zuri icon_smile.gif .Polako covece,pa nemoze to odjednom i da hoces.I kad budes znao kako idu prsti na svakoj skali,treba to vezbati,znas li ti koliko skala ima,eeeej.........S tim sto u muzickim skolama moras da letis po njima,isto sranje sa hromatikom.Ima jedna lepa hromatikica na jednoj NW-pesmi-Devil and the deep dark ocean !

Ej ajde postujte slikice svojih klavdza.Evo sad cu ja moje.P.S.Mozete i one koje ste imali !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad budem slikao svoje stavicu ih. evo ovih orginalnih,mozete i vi isto !

 

user posted image

 

Evo je jamajka,jos uvek sljaka.Samo sto sam je izgrebao kao idiot sa strane.I na jednoj dirki sam acetonom skidao prljastinu,i ode boja,he he.

 

user posted image

 

I evo Suzukija Marutija,jos ga nisam Hvala Bogu ni ogrebao ! he he icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi Korgovi, kakve Yamahe, kakvi bakrači !

 

CASIO CA - 100 rulz

 

user posted imageuser posted image

 

Na njemu sviraju samo najveće face, nek se tornja Mustis s njegovim orguljama

 

A i moje zle mede su više tru od njegovih sveća i lobanja icon_da.gif

 

 

 

živeli

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

E danas sam kod nekog lika probao Fantom XA, i vrlo mi se dopao zvuci dosta bolje, a i u pogledu tehnologije je generaciju ispred. USB umesto flopija, mnogo vise memorije ... mada opet podjednako lose dirke.

 

e ovaj pakao se nikad nece zavrsiti, nikad necu izabrati sint icon_smile.gif

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali savet: NIKAKO NE KUPUJ FANTOMA icon_mrgreen.gif

 

Imao sam ga na solo koncertu (Fantom X7) i nimalo nisam zadovoljan sa pruženim za te pare (sva sreća pa je bila samo pozajmica)

 

Uostalom Fantom Xa = Triton Le (u smislu da su oba Light Edition/Access verzije svojih modela) pa ti vidi.

 

Uzmi Karmu i bićeš srećan. Imaćeš kasnije opciju da dodaš MOSS-board i dve PCM expansion set kartice. A ako ti to nije dosta, evo ja ću ti prodam mog Tritona Le sa torbom za 900€ icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi Korgovi, kakve Yamahe, kakvi bakrači !

 

CASIO CA - 100 rulz

 

user posted imageuser posted image

 

Na njemu sviraju samo najveće face, nek se tornja Mustis s njegovim orguljama

 

A i moje zle mede su više tru od njegovih sveća i lobanja icon_da.gif

 

 

 

živeli

LIKCINOOO !!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećan rođendan Ilija, dabog da ti se ruke pozlatile i dirke pod njima u dolazećim godinama muzičke karijere

pivopije.gif

 

 

Mali savet: NIKAKO NE KUPUJ FANTOMA icon_mrgreen.gif

 

 

 

A ti lordrinze nosi se u tri lepe evotigana.gif (joke warning)

 

Tako isto mi neki napljuvaše karmu. I šta ja jadan sad da radim?

Jel moguće da toliko nemam sluha za zvuk? Zvučao je mnogo bolje od Karme ... Zašto je bio toliko loš

 

Ma bre najbolje da se ja batalim ovog sviranja klavijatura i da se bacim na fax, ja sam samo želeo da se bavim muzikom a ne da jurim klavijature ko mobilne telefone wallbash.gif

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala smo ga postovali,svaka nam cast.Ej bre nemoj da cujem da ces odustati.O tome ni reci ! Sam odluci,ja sam ti to i rekao tako ti je najbolje !!!

 

Hvala za Rodjus puno,desnica se u poslednje vreme jako pozlatila.Skontao sam neke cake....i sad samo przim sa njom po skalama....mada levicu polako pozlacujem na level 3 (full bass kontakt master) icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam imao u planu kupovinu x5d-a,isprobao sam ga svideo mi se odmah,pitao "mentora" Damjana kakvo je njegovo misljenje o njemu,pitao ga dal' valja.I kasnije sam hteo da uzmem n364,ali sam ipak uzeo x5d i ne kajem se jer sam ga i trebao uzeti.ZATO, SAMO HRABRO JUNACINO !!! Ako mislis da trebas da uzmes karmu,sutra u Sky i da te vidim na slici sa njome ! icon_smile.gif

 

Ziveli kolega (e)

Share this post


Link to post
Share on other sites

.ZATO, SAMO HRABRO JUNACINO !!! Ako mislis da trebas da uzmes karmu,sutra u Sky i da te vidim na slici sa njome ! icon_smile.gif

 

Pa vidiš, u tome i jeste problem icon_mrgreen.gif

 

Sad sam naišao na sint čiji mi se zvuk više sviđa, al to su i relativne stvari.

Mislim zvuk od sinta do sint je i pitanje ukusa, ne samo jednodimenzionog kvaliteta. Jasno je da neko više gotivi Korg, neko Yamahu, neko voli samo stare analogne stvari ... al opet kad neko (za koga znaš da se razume u te stvari) kaže NIKAKO NE UZIMAJ !!!! Onda se neko ko je imao malo prilike da proba nekoliko sintova, zbunjen, zapita.. možda to meni sad dobro zvuči ali kad ga odvedem na svirku shvatim da sam kupio sranje - ko će ga znati??

 

 

 

živeli

poz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lorde pomagaj ,reci mi (ako znas) kako namestiti da na x5d sto bolje zvuci piano.Ja sam neso isprobavao i onda kad dodjem do onih sranja pre efekata izgubim se,namestam na klavdzi,na na kompu,pa mi je malo teze.HELP PLEASE !

 

P.S.Ako neko drugi zna nek slobodno kaze ili pp !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...