Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Interesuje me ima li ko Alesis Fusion 6HD? Cini mi se kao solidna klavijatura, nekima je ruzna, meni je sasvim kul izgleda (volim sci fi izgled xD), po snimcima na youtube cini mi se da je ok. Imali neko ko je probao, osetio, da kaze koju rec, a mozda i uporedi sa nekom klavijaturom tog ranga.

 

Pravci sviranja (prog rock,metal(progresive, folk, symphonic))?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko od klavijaturista da mi pomogne pri izboru klavijature? Znaci treba mi nesto za apsolutnog pocetnika, do 200e. Ne planiram da sredujem niti sam nesto specijalno probiljiv sto se zvuka tice, treba mi nesto sto ce imati istu preprodajnu vrijednost za slucaj da mi dosadi. Bacio sam oko na Korg T3 (polovan naravno), valja li to cemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je klavijatura, samo je malo masivna, tj teska za nosenje (pure metal \m/). Druge verzije su ti korg x5D koji je lagan i veoma mocna sprava (imam istu i svuda je hvalim :) ), mozda ako naletis na korg n364 do 200 evra je super solucija! Mozes isto i korg M1 (legendarni) koji je isto veoma mocan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest SlipKnoT

E ljudi kupio sam Yamahu psr-1100 (polovnu) a nisam dobio onaj CD sa onim Utility-em da mogu da ubacujem ritmove i boje pa ako neko ima taj program neka mi se javi na [email protected] molim vas jako mi treba a ne mogu nigde da nadjem da ga downloadujem... :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Verovatno moze da se nadje :D ima majstora kakvih hoces, ali necu da dam klavijaturu tek tamo nekome ... msm, shto se tice stvarne tezine tih popravki, treba ti lemilica i srafciger i mirna ruka ... to mogu i ja, al ne zelim... ko zna sta mogu da zeznem .... Zato bi bilo lepo da se javi neko ko je vec sredjivao neshto slicno u NS sa utiscima, preporukama, tako to ... :D

Edited by vavlada

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

alesis quadrasynth,velicine kao x5d.uradjene farbe,plus prostor za kombije,editing se radi preko midija,to je prava pop/rok masina,takve su joj farbe..ima i ekvilajzer..300eura uz torbu 0603346195 branko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da ovaj oglas treba da ide u potraznju muzicara, ali reshih da probam i ovde.

 

Potreban ozbiljan klavijaturista/klavijaturistkinja koji/koja zivi u Bg-u za EKV tribute. 

 

Zainteresovani neka se jave na PM.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko od klavijaturista da mi pomogne pri izboru klavijature? Znaci treba mi nesto za apsolutnog pocetnika, do 200e. Ne planiram da sredujem niti sam nesto specijalno probiljiv sto se zvuka tice, treba mi nesto sto ce imati istu preprodajnu vrijednost za slucaj da mi dosadi. Bacio sam oko na Korg T3 (polovan naravno), valja li to cemu?

dao bih ti za 200eura alesis qs6.1 bez torbe,sa programom. velicine korg x5d,samo sto ima kvalitetnije farbe.bane 0603346195

 

Moze li neko od klavijaturista da mi pomogne pri izboru klavijature? Znaci treba mi nesto za apsolutnog pocetnika, do 200e. Ne planiram da sredujem niti sam nesto specijalno probiljiv sto se zvuka tice, treba mi nesto sto ce imati istu preprodajnu vrijednost za slucaj da mi dosadi. Bacio sam oko na Korg T3 (polovan naravno), valja li to cemu?

ja prodajem alesis qs6"1 za 200 eura ako te interesuje,zvrkaj me na 0603346195,bane,ima kvalitetnije boje od x5d korga,isti je kao qs6.2 alesis.iste je velicine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitetnije farbe ima Alesis Qs6.1 od Korg x5D ? :haha: :haha: :haha:

 

Po kojim to kriterijumima? Kontam da hoces da prodas, ali svako ko procita malo po netu zna da je u ovom rangu x5D najbolja solucija (osim ako ne sviras tehno/trance/dance pa hoces Alesis). Od Alesisa samo Fusion HD vredi i nista vise od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko od klavijaturista da mi pomogne pri izboru klavijature? Znaci treba mi nesto za apsolutnog pocetnika, do 200e. Ne planiram da sredujem niti sam nesto specijalno probiljiv sto se zvuka tice, treba mi nesto sto ce imati istu preprodajnu vrijednost za slucaj da mi dosadi. Bacio sam oko na Korg T3 (polovan naravno), valja li to cemu?

 

 

Dobra je klavijatura, samo je malo masivna, tj teska za nosenje (pure metal \m/). Druge verzije su ti korg x5D koji je lagan i veoma mocna sprava (imam istu i svuda je hvalim :) ), mozda ako naletis na korg n364 do 200 evra je super solucija! Mozes isto i korg M1 (legendarni) koji je isto veoma mocan :)

 

 

n364 je pretezak a premalo razlika od x5D-a...

ima sampler, malo vise banki i to je to...

 

za pocetak, rekao bih da je x5D najbolji!!!

Ja ga i dalje koristim za svirke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo... Mada ga ja trenutno koristim kao midi kontroler zbog snimanja, jer nemam zvucnu karticu/interface trenutno, pa vucem VST iz Daw. Al dobro, sve jedno, x5D je toliko mocan, da kakvu god boju zamislim, mogu da napravim na njemu :) Prodati ga necu nikada to sam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitetnije farbe ima Alesis Qs6.1 od Korg x5D ? :haha: :haha: :haha: Po kojim to kriterijumima?

 

Po konverterima, po opciji za semplovanje, po efekt procesoru. Uostalom, nije baš tako teško biti kvalitetniji od X5Da. Nije sad nebo i zemlja razlika, ali QSx.1/2 zvuči bolje

 

Dimmu Borgir i Children of Bodom imaju isti efekat na klavijaturiste kao Tarja na pevačice ;)

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: :haha: Pa dobro, nisam ja zbog COB-a kupio klavijature :D Cak ih i ne slusam, mada znam da ovaj koristi x5D kao kontroler za Roland JV - 1080 cini mi se? Ja sam vise Richard Andersson, Vitalij Kuprij, Espen Storo (circus maximus) i Pinnela tip, naravno :) Jens me malo smorio u poslednje vreme...

 

EDIT: Sto se tice Qs 6, gledao sam po netu, prekomplikovan je za koriscenje, tako da ne bih nikada preporucio pocetniku tu klavijaturu. Opet mi x5D pobedjuje, jer ima neke sasvim solidne preset farbe, koje mogu jos vise da se doteraju, a mogu i "from scratch" da se naprave prejebene farbe.

 

Kontam da svakom pocetniku treba klavijatura koja ima normalan piano/string/lead, a u tome cini mi se x5D prednjaci u odnosu na QS 6.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: :haha: Pa dobro, nisam ja zbog COB-a kupio klavijature :D Cak ih i ne slusam, mada znam da ovaj koristi x5D kao kontroler za Roland JV - 1080 cini mi se? Ja sam vise Richard Andersson, Vitalij Kuprij, Espen Storo (circus maximus) i Pinnela tip, naravno :) Jens me malo smorio u poslednje vreme...

 

EDIT: Sto se tice Qs 6, gledao sam po netu, prekomplikovan je za koriscenje, tako da ne bih nikada preporucio pocetniku tu klavijaturu. Opet mi x5D pobedjuje, jer ima neke sasvim solidne preset farbe, koje mogu jos vise da se doteraju, a mogu i "from scratch" da se naprave prejebene farbe.

 

Kontam da svakom pocetniku treba klavijatura koja ima normalan piano/string/lead, a u tome cini mi se x5D prednjaci u odnosu na QS 6.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

svakom pocetniku treba klavijatura koja ima normalan piano/string/lead, a u tome cini mi se x5D prednjaci u odnosu na QS 6.

 

Korg ima sve samo ne normalan zvuk klavira. Karakterističan - da, ali u negativnom smislu. Dabogda nikad više u životu ne morao da ga sviram osim ako nije Bonnie Tyler - Total Eclipse of My Heart u pitanju :D

 

Leadovi su nebitni za današnje standarde, svaka klavijatura može da ti pruži isto toliko u najmanju ruku, a Alesis kao firma koja svoj glavni pečat ima u svetu analognih zvukova šije stare KORGove tu za jedno 5-6 dužina.

 

Stringsi, OK, jesu korisni da sviraš In Death's Embrace ili Mourning Palace na prvu ali ne vidim zašto bilo koja klavijatura na svetu danas ne bi mogla da ima iste takve ako ne i bolje stringse.

 

O efekt procesoru i 24-bitnim konverterima na QS6.2 verziji, 8mb semplinga, kao i proširenjima sa dodatnim zvukovima i da ne govorim, novajlijama to nije bitno i ne bi ni razumeli.

 

Sve u svemu, treba razbiti mit o X5Du kao idealnoj klavijaturi za početnike u 2011toj godini. Da makar ima Yamahine dirke pa da to opravdava njegov status, kad ono naprotiv, pre je na tragu M50. Čak ni njegova težina nije više toliko bitan faktor jer ima alternativa koje su i lakše od njega.

 

Danas, 2011te godine, za te pare može da nadje barem 3-4 sprave koje će mu raditi bolje nego X5D. Pored pomenutog Alesisa, recimo polovni Roland Juno-D, Yamaha MM6, Yamaha S30 pa čak i Yamaha CS2x - mada, ajde, ona bi mogla da mu bude previše složena. Sa svakom od spomenutih klavijatura bi barem na duže staze razumeo koliko mu je to bio pametniji izbor.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali, ti za alesis qs6.1 dobijas originalni softver sa kojim konvertiras i ubacujes zvukove, pravis,splitujes, panoramises kako zelis, postavljas vise efekata na midi controlere*siber(....koji ti sluze kao drowbar za b3 organ,lead ima kao pink floyd,jbg sparava nije za narodjake, ali cita ekstenziju dx yamahe serije...ima 650 boja,plus mozes praviti loopoove na njoj.....

 

a gde su tu kurzweil k2600, alesis fusion 6hd....nemogu se porediti sa legendarnim x5d :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, vecinu toga mozes i na x5D sa ili bez softvera (osim semplinga i loopova)... Mada ajde, nisam ni ja neki branioc x5D, jasno je da ima mnogo boljih klavijatura u tom cenovnom rangu, ali se slabo nalaze, a ovde kod nas je x5D veoma rasprostranjen.

 

A kako mozes da poredis Kurzweil k2600 i Alesis fusion 6HD sa Korg x5D, kad niti je u tom cenovnom rangu, niti je u kvalitativnom rangu. To ti je kao recimo da ja uporedim Korg Oasys sa Roland Juno D... Ne ide ni u jednom univerzumu.

 

Srecno sa prodajom, ali tesko da ces ovde prodati, idi na nekom muzickom forumu, ovde samo par nas zalaze koji se bave muzikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...