Jump to content

Watain


Grobodan

Recommended Posts

pa i dan danas se gomila kune u skandinaviju,dok recimo pljuje ameriku koja itekako ima dobrih bendova,a izgovor im je da nemaju taj 'duh'

jebote

 

a mogli ste da slusate dance 80-ih :)

Skandinavija je hiperboreja black metala, a amerikanci imaju kvalitetnu black metal scenu.

Naravno, ja i dalje volim da slusam mejnstrim muziku 80-tih godina, posebno rock & pop/disco zvuk koji je to u vrijeme imao duha. Kao Depeche Mode i Eurythmics, ili neke manje eksponirane legende poput Sisters of Mercy, Fields of Nephilim..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nego kažem da je tada bilo neizmerno lakše biti inovativan.

 

Istina. Ali netreba bash na to tako gledati, sta bi bilo da je bilo. Jedino sto treba biti je to da netreba biti stereotipan i pravit imuziku bez imalo inovacija koja ce veoma lichiti na proshle generacije, nego vuci muziku ka vecoj savrsenosti sa svakom novom generacijom muzichara.

 

To sto je Mayhem tada uradio je bilo dovljno inovativno i inspirativno da je celu scenu stvorio i inspirisao. To sto su ti bendovi tada uradili sigurno je bio vrhunac njihovih kreativnih sposobnosti , koju su manifestovali tada i uradili revoluciju. Zadatak novih bendova koji uzivaju u njihovoj muzici je da nauche da sviraju kao oni ali to da dovode do skroz novog nivoa , i da koriste svoje mozgice da stvaraju nove stvari koji nece biti bleda kopija svojih idola.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bilo govno od benda dok nisu izdali Sworn to the Dark. Verujem da ce iduci album biti ili u rangu ovoga ili jos bolji. Za sve one koji pljuju po njima i smatraju da nisu dostojni da budu hedlajneri, mogu samo reci da za vas i jesu smaracki albumi kao sto je De Mysteriis..precenjeni album precenjenog benda.

 

HS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Njihov pevac Erik je stvarno lik,chovek radi ilustracije i covere za mnoge bendove,a textovi su mu isto fantasticni!

 

biopic9.jpg

 

 

 

 

Odlican bend ali ispravio bih te sto se tice ilustracija, ilustracuje na svim Watain albumima su "pozajmljene" tj. Erik se jako dobro sluzi search opcijom na torrentima i google-u + zna od vise razlicitih ilustracija da sklopi jednu. Posto se i sam bavim dizajnom itd. naleto sam na iste ilustracije koje kada bih iskoristio, neko bi mogao reci da sam pokrao watain ...

 

Pozdrav !

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo, nastavi slobodno :)

o cemu konkretno govoris?

 

 

Pa eto npr. "Sworn to the Dark" iz bukleta jedna veoma prepoznatljiva ilustracija koja mi je prva zapala za oko

oi109.gif

 

Kasnije sam provalio da su i sve ostale manje vise sklop raznih ilustracija. hehe mogu ti reci da stvarno mogu da posluze u radu narocito kad ih pronadjes u full rezoluciji :D:meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...