Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Evo posle 5 dana neprestanog slushanja moje mishljenje :

 

Dakle,album je majka sto se tice produkcije (orkestar and mix. stuff),kako i ne bi bio kada vredio pola miliona evra.

 

Sto se tice samog albuma i glasa pevacice i svega ostalog, ljudi shvatite da se svaki prelaz i promena u benu moraju osetiti kako na albumu tako i na live svirkama,mislim ako ste se nadali tome da ce album biti jebach male dece,i da ce njen glas bolje da zvuci od Tarje,onda bolje da se niste nadali :) . Album je skroz u nekom Sympho Metal Pop Fazonu,gotike ako je uopste bilo vishe je nema,sada su heavy madona i to je to.Meni je album skroz slushljiv,i drago mi je sto ne lici na predhodne,jbg tako ja mislim. Svi kenjaju kako je album (vokal) ovakav-onakav,a da je Tarja snimila vokale i na ovom,opet bi bilo "Jao kako kenjkavo peva na toj pesmi", " Moze ona to mnogo bolje",Mislim da album nije ovakav kakav jeste zbog nove pevachice nego zbog takvog perioda benda,ali kontam da ce sledeci biti mnogo bolji.

 

ja totalno delim tvoje mishljenje :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem vas nikako. Tarja je najobicnija poluprofi operska pevacica (sve i da je 100% profi, i dalje takvih ima milijardu u svakom kulturnom centru i muzickoj akademiji na planeti), sto se posebno vidi kad slusate verziju Phantom of the Opera iz filma (poslednje verzije), i potom pustite Tarju pa uporedite... nema ona tu sta da trazi.

 

Naravno, svaka cast za sve Nightwish albume sa njom, ali ti albumi su dobri zato sto pesme valjaju, i svirka, njen vokal moze da se pomene tek na trecem ili petom mestu (licno misljenje).

 

Ova nova devojka ako nista peva na sebi svojstven nacin, i ne peva soprano, sto je svetlosnim godinama korak napred, jer je soprano u metalu preforsiran tokom godina.

 

Nisam ni mislio ovo da pisem, vec htedoh pitati jer zna neko jel se ima gde skinuti album bez uzasnog voiceovera? :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomirite se sa tim da je NW jedno a Tarja sasvim drugo...

:pivopije:

@Laki - mislim da josh uvek nije izashla full verzija bez onog sranja od voiceovera :(

Pretpostavljao sam, nego rekoh da pitam. Bas je nezgodno slusati ovako, dosadan glas mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da.. ima ona kvalitetan glas, a to da li vam se boja dopada ili ne je druga pricha, ali je malo zapopila ceo bend.. ta pesma i u melodiji vuche na neki sweet a ona mu je dala onu dodatnu ljigu.. pesma je slushljiva, ali ono.. kao i ceo album. Dobar je, ali ne dovoljno dobar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno mislim,da bi i Tarjin glas na ovom albumu dosta "ljugavo" zvuchao. Mislim pogledajte kakva su bila reagovanja bila kad je izashao "Vans" -

 

"Jao kako se kezechi na onoj white night fantasy pesmi,jao boze.aaaa..." posle godinu dana svi tajac,svi idu da gledaju NW po evropi i sl.

 

Mogu da se kladim,da dosta ljudi sada govori kako je ljigavo i sve,a da ce za godinu dana sve biti kul,samo zbog toga sto neki ne mogu da se pomire sa tim da nightwish ima samo dva albuma koja koliko toliko lice,i da nikada nisu ni hteli da naprave album koji ce da lici na neki predhodni.I okej je gledati vokal,jer to svima upada u ushi,ali ja kontam da je T.H. hteo da ovaj album zvuchi ovako,zato ga je tako i uradio.I naravno da je covek znao da ce dosta fanova " izgubiti ",prvih nekoliko meseci,kasnije ce sve biti kul.I da ne bude kul,da izgubi neke fanove 4real,bole ga kurac. I tako mu je ovo sada vishe posao nego hobi,covek radi albume od po 500.000 evra i jebe mu se.Nightwish je i dalje jedan od najjachih bendova u NB-u bash zbog toga sto svachije uvo moze da svari melodije i vrstu vokala. Prema tome,ne bi me ni cudilo da su oni prste umeshali u to sve.

 

Jedino sto mi je zao iz cele te price,jeste to sto Tuomas davno izjavio kako ne voli da mu drugi komanduju i kako nece nikad dozvoliti tako nesto,naravno mislio je na muzichke kuce,

a danas se vidi i zna da je suprotno. Jbg.

 

A kad se pogleda stvar sa Nuclearblast strane,ja cu ti dati vishe para za snimanje albuma,vishe para po ugovoru za ekipu,a ti cesh da napravish mix Metala i pop muzike sto je inache ubitachna kombinacija posle Once albuma,i ja imam !@#!@$!% evra u djepu.

 

Dobra strategija...nema sta...

 

Uostalom i ja se za dzabe "raspravljam" ovde,kad god izadje neki album od neke grupe uvek ce biti i pozitivnih i negativnih kritika.Ovde ima bash dosta negativnih :D ...

 

A sta cete,moram malo da ih branim :) xexe

 

Aj :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam preslusala ceo album jer me je iskreno mrzelo da ga skidam zbog voiceover-a, kad cu ga svakako posle skidati ponovo... A ono sto sam cula mi ostavlja osrednji utisak. Vokal me podseca na pevacicu Mortal Love-a dok peva vise i jace tonove... Sve mi je to cudno, kao da ne slusam Nightwish... Amaranth je OK, The Poet And The Pendulum isto... Mada, sticem utisak da nijedna pesma nije odradjena do maximuma... Ima delova koji su super, ali nikad u celini - pocetak Cadence, refren Master Passion Greed (ne razumem toliku zastupljenost muskog vokala), melodicniji deo 7 dana do Vukovara... The Islander mi je potpuno bezveze... Bye Bye Beautiful isto... I apsolutno ne kapiram "wannabe-r'n'b glasovne deonice" na samom kraju Meadows Of Heaven...

Sto se tice spota, snajka stvarno ne ume da se ponasa... Vizuelno se ne uklapa sa ostatkom benda, a kamoli sa idejom spota. Pesma ostavlja bolji utisak ako se samo slusa, a ne i gleda.

Ono sto mene zanima jeste kako ce snajka da otpeva starije NW stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Astarte u vezi toga da na albumu ima dosta dobrih delova, ali da sve nekako na kraju zvuci nedovrseno, ali se ne slazem u vezi MoH.. to je jedina pesma na albumu koja je meni od A do Z odlicna..ta pesma je radjena sa crnackim horom ukoliko se ne varam, pa eto otkud one deonice na kraju, koje su btw odlicne i daju pesmi jos vecu jacinu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

cula sam danas celu pesmu amaranth...i dusa me zabolela... :( Melodije je odlicna a na to onaj njen glas, njah, stvarno bzvz zvuci...

o, zasto...

vaistinu :(

 

Pa da.. ima ona kvalitetan glas, a to da li vam se boja dopada ili ne je druga pricha, ali je malo zapopila ceo bend.. ta pesma i u melodiji vuche na neki sweet a ona mu je dala onu dodatnu ljigu.. pesma je slushljiva, ali ono.. kao i ceo album. Dobar je, ali ne dovoljno dobar..

Melodije su dobre ali devojka, bre, ne ume da peva i gotovo!

Bavila sam se 4 godine solo pevanjem i znam šta pričam... Bez obzira na to, mislim da ima dobrih pevačica koje pevaju iz grla, ne operski. Ali ona definitivno ne spada u njih. Kako možeš da kažeš da dobro peva neko ko secka melodiju na slogove? Neko ko razvlači ton koji i nije visok? Neko ko ti ne prenese nikakvo osećanje niti možeš da uživaš dok je slušaš, jer se suviše muči dok peva? Grozna je. Izgled ovom prilikom ne uzimam u razmatranje...

oduvek zvuče isto - ljigavi do bola , kao većina tih finskih govana

ne slažem se sasvim - sa Tarjom je to i ličilo na nešto... a generalno za Fince si u pravu...

Edited by Kriptodepresija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...