Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Amaranth je pesma skroz na mestu i jako bi bilo bezvezno da je Reach stavljen na album.Marko tu peva kao urokani narkoman,svirka je nikakva a i pesma upada u poludepresiju u odnosu na original.A shto se tiche spota za BBB,ja ne znam chemu dizanje prashine oko toga...Pesma je totalno neozbiljna,sa namerom pravljena tako,vishe kao izraz mrznje prema nekom,a ne kao muzhcko i umetnichko delo,te ne znam po kom ste osnovu ochekivali neki namudjen spot?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moram da vidim daj BBB spot :)

 

Anyway, kol'ko-tol'ko se slazem sa Ellom. Amaranth>Reach. Zanimljivo je chuti Marka kako peva one visoke vokale, ali bre ne lezi njemu taj stil. Kol'ko moje amatersko uho uspelo da chuje refren je glavna promena u odnosu na dve verzije, a refren na Amaranth mi je em zanimljiviji em pevljiviji nego na Reach. So, bio narodnjak il' ne, ostaje zakon pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma je totalno neozbiljna,sa namerom pravljena tako,vishe kao izraz mrznje prema nekom,a ne kao muzhcko i umetnichko delo,te ne znam po kom ste osnovu ochekivali neki namudjen spot?

 

 

Upravo to, ali i dalje... Mislis da ovo shto su oni uradili, kao jedan od svojih spotova, treba da se odobrava i smatra normalnim? :/ Stvarno mislim da im ovo nije trebalo...

 

 

Sad odslushah Reach... Original verzija je 1000x bolja :) naravno, po mom mishljenju...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li sam dao svoje mishljenje novog abluma?Nisam?Sad cju....

 

E,ovako-ko je ochekivao Tarju 2 taj se razocharao, ja sam ochekivao neshto ovako i mogu vam recji da sam se odushevio!!!Totalno sam se slozhio sa Prince_Of_DArkness-ovim mishljenjem da album vredi slushati, i ne samo da vredi,nego je album najbolji koji je NW napravio!Da, NAJBOLJI!!! Vidim neke sporove oko Amarantha...uz 7 days to the wolves-koja je po meni najbolja pesma na albumu, Amaranth je druga po redu...Odlichan album, tezhak, mrachan....Al' to sam samo ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na Exita idem samo zbog njih, a da nisu izdali onako dobar album, verovatno ne bih ni ishao :da: : )

 

 

Pa taj rad otprilike, samo shto se ja eto skoro nalozih na novi album a kinte nemam za exit a opet strashno bih voleo da ih vidim live, poshto izvode dobar deo novog albuma...ne znam shta mi ostaje...jedino da igram kladionicu redovno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li sam dao svoje mishljenje novog abluma?Nisam?Sad cju....

 

E,ovako-ko je ochekivao Tarju 2 taj se razocharao, ja sam ochekivao neshto ovako i mogu vam recji da sam se odushevio!!!

 

 

Ja nisam ochekivala Tarju, chak shta vishe bih bila zgrozhena {a ne razocharana} da su doveli drugu opersku pevachitzu. Jer je i sam Tomas rekao da je siguran da bi to bio samo pokushaj kopiranja Tarje, shto nema smisla ni da su pokushavali jer to ni na shta ne bi lichilo... :) Ali takodje nisam ni ochekivala toliku "reformu" u bendu, kolika je napravljena... I ja sa vetj rekla da se meni ovo sada - shto je nastalo! posle Nightwisha s Tarjom, ne svidja... ^_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lord Ahriman: Amaranth ima narodnjachku notu. :rolleyes: yooooou belieeeve, but what you seee....

ironija je shto je ta pesma dok se zvala "Reach" i dok je pevao samo Marco (ko nije chuo, nek skine odnekle) bila stvarno odlichna.....sve mozhe dok ona ne zapeva.

I niko nije ochekivao Tarju, samo je ochekivano bilo da se utemeljeni koncept Nightwisha, u koji spada i operska pevachica i dalje odrzhi. Dzast for d rekord u opticaju za novu pevachicu je bila i Lady Angellyca iz Forever Slave-a shto tachno ukazuje na to kakav je vokal trazhio Tuomas.

neku sa ovim leprshavim glasom koja cje da izdahne na sceni, jel te.

pritom se Anette Olzon oblachi kao perverzna kombinacija Avril Lavin i debele gothicharke.

 

@Anja_Crazy_Angel: Priznaj greeeeheee :P amaraaanth :PPP

 

kad sam se vecj uzhivela....DPP je muzichki odlichan album, vokalno...paa, jadan. doveli su bend do neprepoznatljivosti.

Kad bih slushala samo instrumental, The Poet and The Pendulum je fantastichna....though mi se svidja onaj deo "oh christ how i hate what i have become....take me hoooooOOOOOoooome" xD

Zaista nisam ochekivala PREVISHE od nove pevachice. Ali Nightwish je bend koji je postavljao neke standarde...sada su josh jedni u masi....ovako kao ona, mozhe da peva i Sharon (Within Temptation), i Liv Kristine (Leaves' Eyes) i sestra od liv kristine (midnattsol) a mozhda chak i Lady Angellyca...smejurija.

U principu, ja sve te pesme mogu da chujem, i slusham, i ok su mi...ali ok koliko mi je ok i bilo koji prosechni bend, neki od onih chije ni ime ne znam, nego tako stoje u plejlisti jer mi se svidja jedna-dve pesme. Nije to vishe muzika koju kad chujesh kazhesh - wooow! i prodju te zhmarci od glasa pevachice. BBB mi je stvarno odlichna pesma, valjda jer je Marco zamaskirao sve nedostatke...TPATP je ok instrumental, Reach mi je isto super (ni sluchajno amaranth), Eva i 7 days su mi...eto...slatke pesmice, koje chujem, mozhda i zapamtim, ali nikako da mi probude bilo kakvu emociju ili da kazhem "pa da, ovo je moja omiljena pesma.."

blah...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to lezi sto je recheno,ali realno oni su svoje standarde odavno "postavili" i odigrali glavu i vaznu ulogu u razvoju metala,tako da im se realno jebe za standarde,kada znaju da imaju gomilu fanova koji ih podrzavaju.Tako da,ako izdaju album na kome ce samo Wilska pevati opet bi imali 4 platinuma i sto kuraca uz to. Jednostavno,nisu hteli da bude isto kao i pre,i sam Tuomas je rekao da voli promene i da ne voli kada bendovima albumi zvuce isto.A i pogledajte albume kako godine prolaze, albumi su sve ozbiljniji,jednostavno kako autor(T.H.) stari,tako mu se i shvatanja menjaju,da su hteli da budu bend paljevina kao bodomi i sl. svaki album bi im zvuchao kao Oceanborn i Wishmaster,ali nisu. Covek je navikao da menja stil i ima neki svoj princip rada,na nama je da li cemo mi to prihvatiti. Sto se tice toga da najtwish nije vishe najtwish,to je po meni tesko sranje,najbolje onda da poklone ime Tarji Turunen i da se njen projekat zove Nightwish,a ovi neka se zovu Tuomas Holopainen. Ne znam,meni je to razbijanje glave o zid - zasto najtwish ne zvuchi-gubljenje vremena.

 

Hvala lepa !

 

Vidimo se na EXIT-u anti-najtwisheri ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lord Ahriman: Amaranth ima narodnjachku notu. :rolleyes: yooooou belieeeve, but what you seee....

ironija je shto je ta pesma dok se zvala "Reach" i dok je pevao samo Marco (ko nije chuo, nek skine odnekle) bila stvarno odlichna.....sve mozhe dok ona ne zapeva.

I niko nije ochekivao Tarju, samo je ochekivano bilo da se utemeljeni koncept Nightwisha, u koji spada i operska pevachica i dalje odrzhi. Dzast for d rekord u opticaju za novu pevachicu je bila i Lady Angellyca iz Forever Slave-a shto tachno ukazuje na to kakav je vokal trazhio Tuomas.

neku sa ovim leprshavim glasom koja cje da izdahne na sceni, jel te.

pritom se Anette Olzon oblachi kao perverzna kombinacija Avril Lavin i debele gothicharke.

 

@Anja_Crazy_Angel: Priznaj greeeeheee :P amaraaanth :PPP

 

kad sam se vecj uzhivela....DPP je muzichki odlichan album, vokalno...paa, jadan. doveli su bend do neprepoznatljivosti.

Kad bih slushala samo instrumental, The Poet and The Pendulum je fantastichna....though mi se svidja onaj deo "oh christ how i hate what i have become....take me hoooooOOOOOoooome" xD

Zaista nisam ochekivala PREVISHE od nove pevachice. Ali Nightwish je bend koji je postavljao neke standarde...sada su josh jedni u masi....ovako kao ona, mozhe da peva i Sharon (Within Temptation), i Liv Kristine (Leaves' Eyes) i sestra od liv kristine (midnattsol) a mozhda chak i Lady Angellyca...smejurija.

U principu, ja sve te pesme mogu da chujem, i slusham, i ok su mi...ali ok koliko mi je ok i bilo koji prosechni bend, neki od onih chije ni ime ne znam, nego tako stoje u plejlisti jer mi se svidja jedna-dve pesme. Nije to vishe muzika koju kad chujesh kazhesh - wooow! i prodju te zhmarci od glasa pevachice. BBB mi je stvarno odlichna pesma, valjda jer je Marco zamaskirao sve nedostatke...TPATP je ok instrumental, Reach mi je isto super (ni sluchajno amaranth), Eva i 7 days su mi...eto...slatke pesmice, koje chujem, mozhda i zapamtim, ali nikako da mi probude bilo kakvu emociju ili da kazhem "pa da, ovo je moja omiljena pesma.."

blah...

 

Koja pesma Nightwish-a nema narodnjačku notu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lord Ahriman: Amaranth ima narodnjachku notu. :rolleyes: yooooou belieeeve, but what you seee....

ironija je shto je ta pesma dok se zvala "Reach" i dok je pevao samo Marco (ko nije chuo, nek skine odnekle) bila stvarno odlichna.....sve mozhe dok ona ne zapeva.

I niko nije ochekivao Tarju, samo je ochekivano bilo da se utemeljeni koncept Nightwisha, u koji spada i operska pevachica i dalje odrzhi. Dzast for d rekord u opticaju za novu pevachicu je bila i Lady Angellyca iz Forever Slave-a shto tachno ukazuje na to kakav je vokal trazhio Tuomas.

neku sa ovim leprshavim glasom koja cje da izdahne na sceni, jel te.

pritom se Anette Olzon oblachi kao perverzna kombinacija Avril Lavin i debele gothicharke.

 

@Anja_Crazy_Angel: Priznaj greeeeheee :P amaraaanth :PPP

 

kad sam se vecj uzhivela....DPP je muzichki odlichan album, vokalno...paa, jadan. doveli su bend do neprepoznatljivosti.

Kad bih slushala samo instrumental, The Poet and The Pendulum je fantastichna....though mi se svidja onaj deo "oh christ how i hate what i have become....take me hoooooOOOOOoooome" xD

Zaista nisam ochekivala PREVISHE od nove pevachice. Ali Nightwish je bend koji je postavljao neke standarde...sada su josh jedni u masi....ovako kao ona, mozhe da peva i Sharon (Within Temptation), i Liv Kristine (Leaves' Eyes) i sestra od liv kristine (midnattsol) a mozhda chak i Lady Angellyca...smejurija.

U principu, ja sve te pesme mogu da chujem, i slusham, i ok su mi...ali ok koliko mi je ok i bilo koji prosechni bend, neki od onih chije ni ime ne znam, nego tako stoje u plejlisti jer mi se svidja jedna-dve pesme. Nije to vishe muzika koju kad chujesh kazhesh - wooow! i prodju te zhmarci od glasa pevachice. BBB mi je stvarno odlichna pesma, valjda jer je Marco zamaskirao sve nedostatke...TPATP je ok instrumental, Reach mi je isto super (ni sluchajno amaranth), Eva i 7 days su mi...eto...slatke pesmice, koje chujem, mozhda i zapamtim, ali nikako da mi probude bilo kakvu emociju ili da kazhem "pa da, ovo je moja omiljena pesma.."

blah...

 

 

Chemu toliki hejt? Shta ti Anett uradi pa je toliko hejtujesh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzast for d rekord u opticaju za novu pevachicu je bila i Lady Angellyca iz Forever Slave-a shto tachno ukazuje na to kakav je vokal trazhio Tuomas.

 

Onaj raspad? Nema nit vokal, nit kontakt sa publikom, engleski jedva govori, a ni u faci nije neshto, jedino shto noge ima...ali zbog par dobrih bataka ne vredi dovlachiti neko u bend ovakvog renomea.

 

A bre vi metalchuge ne znam shta vam smeta shto je "Amaranth" melodichna pesma...narodnjak? Ste vi chuli neki narodnjak u zivotu uopsthe..

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bla, bla, bla, jedni govore jedno drugi drugo, uglavnom se mishljenja poklapaju...Uostalom, NW je i dalje NW samo sa drugom pevaljkom, kome se ne svidja ima stare albume, a kome se svidja, kao meni-ima i jedno i drugo....

 

 

hahahaha, prochitah da je ova iz Forever Slave-a bila u izboru onda samo mogu da umrem od smeha....xD

 

Shto se tiche Amarantha-koga boli kurac da li pesma ima ovakvu ili onakvu crtu? Dobra pesma je dobra pesma, majku mu jebem!

 

@power slave - rodila se, XD

Edited by Lord_Ahriman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njao, Tarja ovo, Anette ono... Ako vam se ne svidja album, a vi slushajte Tarjin.

Meni vishe nedostaje onaj entuzijazam i nevina iskrenost sa kojim su stvarali pjesme do Wishmastera (ukljuchujucji i njega), nego Tarja.

Daleko od toga da sam neki trve zagrizheni Najtvish ljubitelj i da mislim da su noviji albumi losheg kvaliteta.

 

 

(Sad cju dobiti batine.)

 

 

Offtopic: Baki, hocjesh li IKADA prestati da mrzish Lidiju Toshicj? xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

[necjesh dobiti batine ^^]

 

ojojoj. ne mrzim ja Anette. shta ja imam sa njom da je MRZIM?!

zapravo, mislim da bi u nekom drugom bendu bila odlichan vokal.

ali ne u Nightwishu. ne zato shto ne peva dobro, vecj zato shto nema kapacitete za Tarjine pesme i ne nastavlja vecj utemeljenu tradiciju.

da, Lady Angellyca je bila u najuzhem izbogu ako sam dobro shvatila.

Amaranth nije dobra pesma.

zapravo ima odlichnu osnovu,ali je vokalno ochajno odradjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ DJ

 

Necu! Mrzim je!!!

 

@ LD

Ma to s angelicom je ona sama isfurala u novinama, nema to veze s istinom!

 

I zasto Amarant vuice na narodnjake? Slusate li vi uopste narodnjake? Ovo je vise nesto kao Abba u glam metal fazonu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bla, bla, bla, jedni govore jedno drugi drugo, uglavnom se mishljenja poklapaju...Uostalom, NW je i dalje NW samo sa drugom pevaljkom, kome se ne svidja ima stare albume, a kome se svidja, kao meni-ima i jedno i drugo....

 

 

slazem se 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...